Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Lorenc » 29. Apr 2017 14:17

richie napísal:
DrX napísal:..vychodniari do Blavy dochadzaju zo vsetkych slovakov najmenej (z Kosic prakticky nikto :-) )..

len mala chybicka, pozrel si asi len narychlo farby, ale KE to rozdelilo na 4 casti, ktore ked scitas, tak mas porovnatelne cisla/pocty ako pre PO, TV ci MI

inka verim, ze pri dokoncenej R2: ZV-RS-KE by stiahla znacnu cast dopravy z Certovice


A kam by stiahla? Keď toľko ľudí, čo migruje len na Spiš je toľko ako v 15 okresoch celej trasy ZV-RS-KE.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 29. Apr 2017 20:50

Vymenuj mi tych 15 okresov. Ja ti vymenujem minimalne Michalovce, Sobrance, Humenne, Trebisov, cize vychodna tretina KE kraja + juhovychod PO.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod michaelse » 30. Apr 2017 11:00

DrX napísal:Dik za link. Len vyzdvihuje to, co som tu velakrat hovoril:
- napriek bratislavsko-zapadniarskemu sebaklamu vychodniari do Blavy dochadzaju zo vsetkych slovakov najmenej (z Kosic prakticky nikto :-) )
.

nieje sa co cudovat ,dovno sa znich stali "Blavaci" :D ich rodicia uz pomreli a nemaju pomali zakym sa stahovat na vychod kazdy tyzden
inak pises ze bratislava sa nerozrasta vobec ale praveze posledne 2 roky vyraze,ci uz v okolitych dedinach stupol pocet obyvatelo a aj v meste je vela novych prihlasenych ludi na trvali pobyt
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 30. Apr 2017 15:43

len mala chybicka, pozrel si asi len narychlo farby, ale KE to rozdelilo na 4 casti, ktore ked scitas, tak mas porovnatelne cisla/pocty ako pre PO, TV ci MI


zober do uvahy pocty obyvatelov. KE potom vychadza velmi slusne. PO je katastrofa, okres migrantov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 30. Apr 2017 21:56

ehm .. okecal si to .. ja som narazal, ze si tvrdil ze z KE nedochadza nikto, co nie je pravda, ale porovnatelny pocet ako PO alebo TV+VT
co sa tyka KE okolie, tam by som podzrieval skor mnozstvo/vybavenost/zastaranost BTS-iek v danych lokalitach a nasledne relevantny zber udajov (ale to len hadam)

edit: ano devil, to co pises je tiez pravda a dolezity uhol pohladu a suhlasim s tym, ze KE je v tomto porovnanie este celkom v pohode .. len mi vadil ten vyslovene bombasticky vyrok ze KE nic ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 01. Máj 2017 17:55

Rovnaky cas, dalsi tyzden, zle pocasie.
ZA-LM 85km/88min je 58km/hod
BB-RS 105/81min je 78km/hod


koniec predlzeneho vikendu - nebyt zdrzania na semafore v RK tak by to bol zarovnako.

ZA-LM 85km/68min je 75 km/hod
BB-RS 105/79min je 79 km/hod
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 01. Máj 2017 19:02

Prečo BB-RS?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 01. Máj 2017 20:14

richie napísal:ehm .. okecal si to .. ja som narazal, ze si tvrdil ze z KE nedochadza nikto, co nie je pravda, ale porovnatelny pocet ako PO alebo TV+VT
co sa tyka KE okolie, tam by som podzrieval skor mnozstvo/vybavenost/zastaranost BTS-iek v danych lokalitach a nasledne relevantny zber udajov (ale to len hadam)


richie, tu su fakty:
PO: 2688 ludi zo 172536 obyvatelov, cize dochadza 15.5obyvatela na 1000 obyvatelov
TV+VT: 1274+924=2198 dochadzajucich na 105862+80464=186329 obyvatelov, cize 11.8 obyvatela na 1000 obyvatelov.
KE okresy I+II+III+IV: 224+616+329+959 = 2128 ludi zo 67737+82417+29226+59820=239200 obyvatelov, cize dochadza 8.9 obyvatela na 1000 obyvatelov
KE okolie: dalsich 124578 obyvatelov, z ktorych nedochadza nikto (alebo nemali data). A zeby papalasi z kosickych satelitov nemali vybavenost velmi pochybujem...

Cize z PO dochadza o 74% viac a z TV+VT dochadza o 33% ludi viac nez z KE I-IV

Inak ale suhlasim, ze uz v tej mape mali vykreslovat podiel dochadzajucich, nie ich pocet, lebo okresy sa vyrazne lisia poctom obyvatelov, co tu mapu skresluje.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 01. Máj 2017 21:01

aké presné s nepresnými číslami :) niektorí ľudia vlastnia aj 3 sim karty - 2x mobil + tablet. aj deti majú mobily, tie zaz nepracujú, aj dôchodci majú mobily, v každom okrese je iné vekové zloženie obyvateľstva. prosím doplniť vhodné bulharské konštanty :D
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Máj 2017 12:28

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 02. Máj 2017 19:28

OK, čiže ničnehovoriace porovnanie
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jonathan » 02. Máj 2017 20:10

Presne tak. Predpokladam ale, ze devil tym chcel dokazat, ze dialnicu na useku ZA-LM netreba, pretoze existuje casovy usek, kedy je rychlost aj na sucastnej ceste OK. Ked som mu poukazal, ze o tyzden to uz bolo od veci, tak ostal ticho a vytiahol udaj z nedele.
Proste klasicky devilov cherry picking.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 03. Máj 2017 11:03

ocenujem ze predpokladas cize nie si o tom presvedceny. tak ani nebud lebo nic take som nenapisal.

Ked som mu poukazal, ze o tyzden to uz bolo od veci, tak ostal ticho a vytiahol udaj z nedele.Proste klasicky devilov cherry picking.


klasicky zilinsky cherry picking je vytiahnut aka je kolona na zeleny stvrtok, alebo v piatok za zleho pocasia (ktovie ci tiez nebola nehoda,pokazene auto alebo ina prekazka). skoda ze velkych sviatkov pripadajucich na koniec pracovneho tyzdna je dost malo aj napriek tomu ze mame sviatkov pomerne dost. bezne plati to co som uviedol dokonca casto aj v piatok, nic ti nebrani overit si to, obcas= cherry picking je to "od veci" ako pises. nakolko na rozdiel od smeru npr. na samorin je kazdy problem pod strecnom okamzite vykricany do sveta vieme ze ak sa nekrici tak je doprava plynula.... :lol: len pre tvoju info momentalne je to stale pomalsie na severe o standartnych cca 5 km/h.

OK, čiže ničnehovoriace porovnanie


esteze si ponukol alternativu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 03. Máj 2017 22:08

sorry, ze som neponukol alternativu, ale nemal som nejako zaujem sa zapajat do tejto debaty a ani vlakno nesledujem podrobne, lebo na východ (od tatier) cestujem tak raz za rok v priemere. len ma zaujalo, ze preco sa bavite akurat o takto zvlastnom porovnani, tak som sa opytal.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jonathan » 04. Máj 2017 10:16

devil napísal:klasicky zilinsky cherry picking je vytiahnut aka je kolona na zeleny stvrtok, alebo v piatok za zleho pocasia (ktovie ci tiez nebola nehoda,pokazene auto alebo ina prekazka). skoda ze velkych sviatkov pripadajucich na koniec pracovneho tyzdna je dost malo aj napriek tomu ze mame sviatkov pomerne dost. bezne plati to co som uviedol dokonca casto aj v piatok, nic ti nebrani overit si to, obcas= cherry picking je to "od veci" ako pises. nakolko na rozdiel od smeru npr. na samorin je kazdy problem pod strecnom okamzite vykricany do sveta vieme ze ak sa nekrici tak je doprava plynula.... len pre tvoju info momentalne je to stale pomalsie na severe o standartnych cca 5 km/h


Nebudem sa s tebou pustat do tychto debat, pretoze sa s tebou nedaju vyhrat. Ale vklude sledujuj priemerne rychlosti a pokial na trase BB-RS najdes casovy usek, kedy bude mat doprava priemernu rychlost menej ako 70 kmh, daj vediet. Potom mozeme analyzovat pricinu a frekvenciu daneho stavu.
Mimochodom aktulane (stvrtok 11:00) na severe lahko pod 70. Dva zlte useky jeden pod Strecnom, druhy v RK.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 04. Máj 2017 10:45

isteze nedaju pretoze priemerne rychlosti sa maju sledovat nie 2x za mesiac a hlavne nie len v casoch ktore nam vyhovuju. dokonca som mohol vytahovat rychlosti v sobotu rano....najmenej aut cely tyzden tak ako piatok poobede ich je najviac. vzhladom na to ako sa investuje by ten rozdiel mal byt standartne aj mimo spiciek 20-30 km/h v prospech juhu. ale nie je. v podstate nebyt semaforov (RK a radola) by na tom ZA a BB kraje boli prakticky zarovnako.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 08. Máj 2017 17:42

koniec dalsieho predlzeneho vikendu ale pre zmenu sa pozrime vylucne na nedialnicne useky takmer identickej dlzky.

ivachnova-turany + d. skala-zaciatok D: 34 km/31min+26/24 - 65 km/h (prejazd semaformi v RK a ZA)

ozdany-krivan + pstrusa-zaciatok RC: 44/34+19/19 - 71 km/h

rozdiel je tentokrat viac ako 5 km/h. no hrozne :!: pre objektivitu ozdany-tomasovce 85 km/h :wink:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod mireceq » 09. Máj 2017 01:09

Pokial dobre rozumiem devilovi, tak hovori, ze prioritne treba stavat dialnice na "severe" - lebo tam je vacsia premavka a nisia priemerna rychlost.
mireceq
diskutujúci
 
Príspevky: 188
Obrázky: 8
Založený: 30. Okt 2012 16:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 16. Máj 2017 14:57

momentálne sa BA-KE oplatí jazdiť cez Lučenec, lebo máme nový úsek R2 a na Čertovici je semafor
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Tomas PO » 19. Máj 2017 16:11

isiel si cez certovicu? ako dlho sa na semafore caka?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 19. Máj 2017 20:18

Ak je práve červená, tak sa čaká veľmi krátko, veď je to kratučký úsek.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 12. Jún 2017 18:55

V sobotu som spravil svoj osobný rekord :oops: 19.39 som ešte tankoval v Petržalke a 23.01 som už objednával v mcdrive v Prešove, cez Donovaly :lol: takze za cca 3 hodinky
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 12. Jún 2017 19:42

No vidíš, že Donovaly nie sú žiadna bodová závada :D
Pán vodič za porušenie predpisov Vám zadržiavame oprávnenie a budete si musieť zopakovať skúšku z dopravných predpisov :mrgreen:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 12. Jún 2017 19:53

Yoggy52 napísal:V sobotu som spravil svoj osobný rekord :oops: 19.39 som ešte tankoval v Petržalke a 23.01 som už objednával v mcdrive v Prešove, cez Donovaly :lol: takze za cca 3 hodinky


Diagnóza: Bydlisko Svidník
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 12. Jún 2017 20:45

Wtf, aká diagnoza.. nikdy som nikoho nehrozoval, keďže premávka bola mala, išiel som svojim tempom a keď som sa už približoval k nejakému autu/ zhluku, tak som samozrejme spomalil a bezpečne ich predbehol... ja nemôžem za to, že vy ste vystrašený aj z 90-ký mimo mesta... btw. Mne sa osobne lepšie jazdi, keď nepozerám veľmi na tachometer a plne sa koncentrujem, na zážitok a to nejazdím nejak moc nad limit, tých 150 tachometrových je úplne ideálnych (zlate Poľsko), zatiaľ čo už pri 160 si hovorím, že už by som to nemal preháňať ... a aby ste si nemysleli , že som pretekar, snažím sa byt čo najviac opatrný, dodržiavať rýchlosť v obciach, keďže viem, že tam môžem ohroziť kohokoľvek, zatiaľ čo na prázdnej diaľnici maximálne seba a svoju peňaženku...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.