Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod vladik67 » 08. Jan 2018 19:51

Miro vieš dať aj konkrétne info k prenosu poplatku z EVČ na iné? Akosi neviem čítať a stále niečo prehliadam. Je to v prvej, druhej alebo inej časti ako tretia veta trebárs. prosím Ťa bud detailnejší ak chceš niekoho obhajovať. Určite to oomôže veľa ľudom.
vladik67
diskutujúci

Obrázky: 46
Založený: 02. Jan 2011 11:34

Odoslaťod peterle » 08. Jan 2018 23:50

peterle
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 14:31

Odoslaťod okorec » 09. Jan 2018 03:44

2 krát, možno 3 krát v živote sa mi stalo, že vodič na hlavnej musel na mňa zatrubit, aby som mu dal prednosť a zrovna raz to bolo na tomto mieste. Bol to kamión, ktorý som videl, ale proste mi to hlava podvedome vyhodnotila tak, že naše dráhy sa nepretnú a môžem ísť.
To len ako postreh z praxe.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 8
Založený: 13. Jan 2011 20:45

Odoslaťod JaNY » 11. Jan 2018 00:25

Jedna zaujimavost z New Yorku. Tuna sa vobec neuziva znacka Hlavna cesta. Pred krizovanim ciest je but znacka Daj prednost alebo STOP.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra

Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 03:41

Odoslaťod plš » 14. Jan 2018 16:02

Aplikované na naše pomery podľa článku v Pravde viď viewtopic.php?f=35&t=23091 mi vychádza nasledovné:
Obmedzenie maximálnej rýchlosti na vidieckych cestách nevidím len ako nástroj na zníženie obetí dopravných nehôd, ale aj ako opatrenie na zníženie intenzít nákladnej dopravy. Zníženie intenzít nákladiakov, ktoré tieto cesty, konštruované na nižšie váhy kamiónov, ničia v zrýchlenom tempe. Obmedzením na 80 km/hod u osobákov resp. na 60 km/hod u nákladiakov budú tieto na nekvalitných vidieckych cestách 2 a 3. časovo zdržované, čím štát získa ďalší nástroj a spolu s mýtom tieto autá vytlačí na pevnejšie a rýchlejšie cesty 1. triedy resp. dialnice a rýchlostné cesty. Toť dobrý nápad pre Érseka.
plš
veterán fóra

Založený: 04. Sep 2011 23:26

Odoslaťod Ike » 15. Jan 2018 12:09

Dobrým opatrením pre nákladnú dopravu by bolo aj dynamické mýto. Nie som v tejto téme doma, ale zaujíma ma, čo by tomu bránilo. Dynamické mýto si predstavujem tak, že cesta bude lacnejšia v časoch, kedy nie je exponovaná a drahšia v časoch, kedy sú dopravné zápchy.

Pre osobáky zase vidím potenciál v spomaľovacích semaforoch a dynamických spomaľovacích prahoch. Oba majú pekný výchovný efekt. Ak vodič v obci prekročí MPR (teraz nemyslím pri tabuľke "obec" v poli o 5 km/h), dostane v strede obce automaticky červenú a v očiach ostatných vodičov to bude "ten blbec, ktorý to tu celé spomalil". Ešte keby na druhej strane semaforu bol snímač EČV, ktorý bo automaticky posielal pokuty za jazdu na červenú. Nehodovosť v obciach by sa znížila bez jedného policajta navyše.

Dynamický spomaľovací prah je vlastne to isté, akurát sa pri predpisovej jazde zasunie pod úroveň vozovky tak, že ho posádka osobáku necíti.
Ike
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 20
Založený: 15. Mar 2006 23:01

Odoslaťod Maxx787 » 15. Jan 2018 18:09

suhlas a suhlas.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 58
Založený: 03. Okt 2014 18:33

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.