Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Suhlasite, aby sa po otvoreni D4 spoplatnili dialnicne useky v BA pre voz. do 3,5t dialn.nalepkou?

Ano, v plnom rozsahu bez vynimky
42
61%
Ano, avsak s vynimkami pre Pristavny most a Lafranconi
10
14%
Nie, je potrebne ponechat sucasny stav
12
17%
Nie, treba vynat zo spoplatnenia aj dalsie useky v blizkosti velkych miest, vratane buducej D4/R7
5
7%
Iny navrh (uviest v diskusii)
0
Žiadne hlasy
 
Celkový počet hlasov : 69

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 19:19

ok, skus dat priklad, kde sa oplati presuvat po dialnici/RC v ramci mesta...lebo TN takym prikladom nie je...TN ma obchvat mimo mesta...stavim sa, ze zrazu je z x inych prikladov 0... :wink:
aj velakrat spominana spoplatnena vieden ma dost podstatnu cast mimo mesta...BA ma mimo mesta kurat usek Pecna - Jarovce...ten by sa podla mna mohol zasa spoplatnit lebo ma aj vhodne alternativy...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod bgoldberg » 16. Dec 2013 19:23

Mimo témy, Kanky ty robíš taxikára východ-západ? :)
bgoldberg
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 114
Založený: 12. Nov 2013 23:19

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 19:30

uz sa ma to pytali viaceri... nie, nerobim, jazdim vacsinou sam alebo so zenou, ktora mi sem tam tiez pozicia auto 8)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 16. Dec 2013 19:32

Kanky napísal:ok, skus dat priklad, kde sa oplati presuvat po dialnici/RC v ramci mesta...lebo TN takym prikladom nie je...TN ma obchvat mimo mesta...stavim sa, ze zrazu je z x inych prikladov 0... :wink:
aj velakrat spominana spoplatnena vieden ma dost podstatnu cast mimo mesta...BA ma mimo mesta kurat usek Pecna - Jarovce...ten by sa podla mna mohol zasa spoplatnit lebo ma aj vhodne alternativy...


Práve že Jarovčania vymysleli, že Jarovce - BA je diaľnica v meste, lebo Jarovce sú administratívne časťou BA a preto má byť bez poplatku. Keby bola Trnava časťou Bratislavy tak by asi tiež požadovali diaľnicu zadarmo. Keby BB-ZV a PO-KE dali administratívne dokopy, zrazu by mala byť diaľnica medzi nimi zadarmo?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 19:38

ved ok, Jarovcania vymysleli, to ale ja neobhajujem...ostatne uz prehanas...skusme ostat pri dialnici v jednom meste a skus mi dat tych x prikladov a mozes dat aj priklad z madarska, polska alebo ciech...devil s andrejom hladaju doteraz... :D
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2013 20:05

Kanky napísal:ok, skus dat priklad, kde sa oplati presuvat po dialnici/RC v ramci mesta...lebo TN takym prikladom nie je...TN ma obchvat mimo mesta...stavim sa, ze zrazu je z x inych prikladov 0... :wink:
aj velakrat spominana spoplatnena vieden ma dost podstatnu cast mimo mesta...BA ma mimo mesta kurat usek Pecna - Jarovce...ten by sa podla mna mohol zasa spoplatnit lebo ma aj vhodne alternativy...


Kanky jeden priklad za všetky, Liptovský Mikuláš, keď ho chcem obísť po dialnici musím platiť. Poprat detto, a našlo by sa aj viac príkladov.
Naposledy upravil Pacho dňa 16. Dec 2013 20:06, celkovo upravené 1 krát.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 16. Dec 2013 20:06

nemyslím že by sa spoplatnenie malo odvíjať od toho, či je niečo administratívneho jedno mesto.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 20:27

Pacho napísal:Kanky jeden priklad za všetky, Liptovský Mikuláš, keď ho chcem obísť po dialnici musím platiť. Poprat detto, a našlo by sa aj viac príkladov.

aj LM aj PP maju dialnicu mimo mesta so 130kou...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2013 20:32

No a čo, tak preto sa nesmie využívať pri obchádzaní mesta? . Alebo dajme tam 90-tku.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 20:41

i15 napísal:nemyslím že by sa spoplatnenie malo odvíjať od toho, či je niečo administratívneho jedno mesto.

a predsa si to myslia ini v x mestach v x statoch...pretoze to je pomoc velkej casti obyvatelov mesta, ktori nemohli rozhodnut o tom, ze kde bude dialnica...stat proste nebol zatial schopny postavit dialnicu mimo mesta, ale vyuzil na to priestor mesta, preto je protihodnotou pre mesto dialnica zadara :wink:
nie je proste porovnatelne mesto so spoplatnenou dialnicou v meste, preto neviem, preco by mala byt BA prave tym prvym mestom, ktore to vsetkym ostatnym ukaze, ze ako sa to robi...

zrejme vsetci, ktori pisete, ze sa ma spoplatnit, si dialnicnu znamku kupujete stale, to iste aj ja, ale zaroven poznam problemy ludi v BA a vidim aj mizive alternativhej, keby sa platilo za osobaky myto, hned by ste vsetci menili nazory :wink:
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 20:49

Pacho napísal:No a čo, tak preto sa nesmie využívať pri obchádzaní mesta? . Alebo dajme tam 90-tku.

ja som nikdy nenapisal, ze sa nesmie vyuzivat na obchadzanie mesta...aj pri BA aj pri KE take nieco bude D4 resp. R2 a budu spoplatnene, proti tomu nic nemam...
ale nie komunikacia v meste s 80kou ci 90kou...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2013 21:21

a prečo nie, veď D primárne má slúžiť pre tranzit, a až sekundárne pre odľahčenie mesta. To že prechádza mestom a podľa predpisu je povolená 90-tka, to ni je podstatné. Druhá vec, je tá, keby v BA, bola D4, tak v tom pripade nemusíme debatovať o spoplatnení. Vtedy je to jasné, pre tranzit bude slúžiť D4.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2013 22:07

je to podstatne lebo potom to ma len nazov dialnica a splna ulohy cesty prvej triedy...
ved ano, treba postavit obchvaty mimo mesta a tie spoplatnovat a spoplatnena D4 bude mat aj slusnu nespoplatnenu alternativu D1/D2 :wink:
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod juraj1 » 17. Dec 2013 11:16

Pacho napísal:No Juraj, zlé, alebo veľmi zlé prirovnanie. všetci diskutujúci, zabúdajú na to, že väčšina aut platí aj cestnú daň, a to nie malé pálky. Pritom pomerne veľká čast firiem má sídlo v BA, a tam má aj registrované autá. A tak sa stáva, to, že auto s BA značkou, ktoré možna v BA ani nebolo, a chodí len po KE cestnú daň odvádza do BA, a verte mi nie sú to žiadné odrobiny. Taktiež to nie je porovnateľné s tým, že zasa v BA jazdia autá aj inými značkami. Preto ešte raz opakujem svoj názor, že FREE dialnice by mali byť regulátorom vyťaženosti , a nie akýsi pseudo sociálny aspekt, pre bohatých. A riešiť spoplatnenie dialnic v BA až po vyriešení MHD tak to je už úplna haluz, práve naopak, spoplatnená dialnica, by vytvárala na kompetentných ešte väčší tlak na riešenie MHD.


Až na to, že cestná daň nie je príjmom mesta, ale VUC. BA z tých peňazí nevidí ani euro. Výnimkou je veľkodušný príspevok 1 mil. na opravu ciest, ktorý dostala BA od VUC po mediálnom tlaku. Opravili sa z toho časti Račianskej ulice.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod juraj1 » 17. Dec 2013 12:04

i15 napísal:Pravda, bez kradnutia a kartelov by mohli mať osobáky diaľnice zadarmo, ale bohužiaľ kradne sa a to neovplyvníme

Neviem prečo spomínaš MHD, ja nechcem aby ľudia čo nemajú nálepku šli autobusom. Chcem aby si ju kúpili, alebo šli autom o niekoľko minút dlhšie. Okolie Trenčína je husto obývané a D1 spoplatnená - cestujúci si môžu vybrať, či pôjdu po bezplatnom, ale vyťaženom moste na I/61, alebo si priplatia za D1. To isté chcem aj od Bratislavákov. A namiesto Trenčína môžeme dosadiť x iných príkladov


Trenčín bol naozaj zlý príklad, D1 tu slúži naozaj len a len pre tranzit. V rámci mesta sa po diaľnici nedostaneš nikam. Mimochodom v TN sa (konečne) stavia most ako prvá etapa mestského obchvatu, ktorý nebude spoplatnený.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 17. Dec 2013 12:31

ANDi múdro napísal, že sa proste nedohodneme :) Oblasť Ilava-Trenčín je menšia ako BA, ale keďže to nie je jedno mesto, musia platiť... taká je logika
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 17. Dec 2013 16:08

niekde ten zmysel musi byt, ked to nie je spoplatnene...najlepsie by asi bolo spravit studiu realizovatelnosti spoplatenia :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod ANDi » 17. Dec 2013 19:44

Jasne, a aspon za 400 000,-Eur :D
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Andrej » 17. Dec 2013 22:10

A kedze sa nezhodneme, tak som vytvoril hlasovanie, nech aspon v ramci fora vidime, na ktorej strane je viac ludi :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod black1 » 17. Dec 2013 22:16

dufam ze D4 a R7 bude spoplatnena (kedze to ide cez PPP)...
Obrázok používateľa
black1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 274
Obrázky: 1
Založený: 30. Okt 2013 10:08
Bydlisko: Podhájska

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 17. Dec 2013 23:06

Andrej, obavam sa, ze si tam zabudol dat tvoju moznost/riesenie...nemyslis?
Andrej napísal:Praveze D1 a D2 v BA treba spoplatnit do vybudovania D4 z dovodu, aby auta nejazdili dalej cez mesto, ked nemusia.
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Andrej » 17. Dec 2013 23:36

Kanky, najvhodnejsi den povazujem termin spojazdnenia D4, hlasovacia otazka zial neumoznuje viac ako 100 znakov, preto som musel vymazat vysvetlenie, inak som za moznost 1, pripadne 2. Milnikov na spoplatnenie moze byt v ramci skvalitnovania dopravy samozrejme viac, avsak najväcsim bude otvorenie D4 + R7.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 17. Dec 2013 23:54

tak si sa mohol inac spytat...napr...ze kedy spoplatnit D1/D2 v BA?...dnes, o rok, po dostavani D4/R7, po dostavani metra/zlepseni situacie v MHD, ked spoplatnia vsetky susedne staty, nikdy...

otaznik nam ale visi aj nad BB...co s nou? spoplatnit hned, ci tiez cakat na nejaky zazrak?
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod ANDi » 18. Dec 2013 16:55

Suhlasite, aby sa po otvoreni D4 spoplatnili dialnicne useky v BA pre voz. do 3,5t dialn.nalepkou?

Potom to uz straca vyznam, nie?

a) Odlahcenie D1 a D2 od lokalnej dopravy, t.j. aby mal tranzit plynulejsi prejazd...
b) Odlahcenie mestskych komunikacii, resp. nekomplikovat situaciu lokalnej doprave...
To su 2 zakladne pohlady na vec; tranzit vs. mesto.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 29. Dec 2013 01:00

samozrejme, ze odlahcit mesto je na 1. mieste...zlepsit situaciu pre obyvatelov mesta, ktori v meste ziju a potrebuju danu situaciu vyuzivat denno-denne...tranzit, ktory mestsku cestu alebo obchvat vyuziva sporadicky, je az na dalsom mieste...radsej nech stoja auta na obchvate, prietahu, ako keby mali blokovat cesty k nemocniciam, skolam, uradom, atd...
aj v BB sa robil SO preto, nie?
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.