130 km/h na diaľniciach - zvýšiť, alebo znížiť?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Rýchlostný limit 130 km/h ...

zvýšiť
72
47%
znížiť
2
1%
limit je v poriadku
79
52%
 
Celkový počet hlasov : 153

Odoslaťod Čumil » 28. Jan 2009 14:58

Tomas, nic v zlom, ale na predchadzajucej strane joe varuje, ze sa na useku PO-KE bezne predbieha v 100km/h, v reakcii sa ty ohradzujes, ze to nie je az tak pomaly, ze bezne takou rychlostou jazdis. Tvoje spresnenie, ze mas na mysli 100 km/h v pravom pruhu, je az v reakcii na Dialniciara :-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Tomas PO » 28. Jan 2009 15:07

Čumil napísal:Tomas, nic v zlom, ale na predchadzajucej strane joe varuje, ze sa na useku PO-KE bezne predbieha v 100km/h, v reakcii sa ty ohradzujes, ze to nie je az tak pomaly, ze bezne takou rychlostou jazdis. Tvoje spresnenie, ze mas na mysli 100 km/h v pravom pruhu, je az v reakcii na Dialniciara :-)

Ked hovorime o slusnosti, mame este veeelmi daleko od inych krajin.
Vid priklad z USA:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5635

Je to znacka, ktora je stelesnenim ohladuplnosti. Zabrani sa tak lietajucim kamienkom (kolkym z Vas uz prasklo okno tieto dni, ktore su ako stvorene na odlietavanie kamienkov?), ako aj nadmernemu znecisteniu auta.
Podla znacky vidno, ze je mozne za tento - dokonca - priestupok aj pokutovat.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod joe1024 » 28. Jan 2009 15:18

Čumil napísal:Tomas, nic v zlom, ale na predchadzajucej strane joe varuje, ze sa na useku PO-KE bezne predbieha v 100km/h
Tak zase bezne nie - spominal som, ze tadial chodim len par krat do mesiaca, cize som proste len mohol mat zakazdym smolu ;-)
Tomas spominal, ze tu cestu pouziva denne, takze on to asi bude vediet najlepsie.

Ale je zaujimave, ze frekvencia vyskytu daneho javu klesa s kilometrami pribudajucimi v smere na zapad :-)

Najhorsie je na tom brzdeni v lavom pruhu pri vysokej rychlosti to, ze starsie ABS musi clovek na mokrej ceste manualne znova preslapnut - cize aj ked je krizova situacia, musim ABS vypnut odslapnutim brzdy a opatovnym zaslapnutim - co je obzvlast na mokrej ceste zalezitost desatin sekundy, nehovoriac o fakte, ze ked treba intenzivne brzdit, tak clovek musi paradoxne po pol sekunde prestat brzdit (cize potlacit reflex, co je tazke), inak to ABS bude za mokra brzdit este pomaly pol kilometra...

Maju uz toto novsie ABSka vyriesene ? Teda, ze aj ked sa ABS zopne, tak trebars po 2 sekundach vypne a brzdi normalne dalej ?
Je to trocha OT, ale je to presne situacia, ktora moze v rychlom pruhu na dialnici nastat.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 28. Jan 2009 15:28

joe1024 napísal:
Čumil napísal:Tomas, nic v zlom, ale na predchadzajucej strane joe varuje, ze sa na useku PO-KE bezne predbieha v 100km/h
Tak zase bezne nie - spominal som, ze tadial chodim len par krat do mesiaca, cize som proste len mohol mat zakazdym smolu ;-)
Tomas spominal, ze tu cestu pouziva denne, takze on to asi bude vediet najlepsie.

Ano, vela ludi jazdi na tejto dialnici pomaly. Je to dane viacerymi faktormi:
1, nizsia kupna sila obyvatelstva :arrow: setrenie paliva
2, nizsia kupna sila obyvatelstva :arrow: rychle auta, tzv. "trhace asfaltu" sa vyskytuju v mensom pocte
3, puhych 24 km dialnic na celom vychode :arrow: vela ludi sa na dialnicu dostane parkrat do roka

Najvacsi problem je na privadzaci do KE. Tam sa castokrat predbieha dokonca pre 60-ke!!! v lavom jazdnom pruhu. Stupanie je tam dost prudke, pruh pre pomale vozidla tam nie je a nakolko neexistuje subezna komunikacia, jazdia tam aj Avie a Liazky, ktore do kopca idu 20 km/h. Predstavte si, ze popri nich prefrci auto povolenou rychlostou v 130-ke. Na celom useku je akurat odporucana rychlost 110km/h kvoli nerovnosti povrchu vozovky, aj to len v smere DO Kosic...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 28. Jan 2009 15:50

Tomas PO napísal:http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5635

Je to znacka, ktora je stelesnenim ohladuplnosti. Zabrani sa tak lietajucim kamienkom (kolkym z Vas uz prasklo okno tieto dni, ktore su ako stvorene na odlietavanie kamienkov?), ako aj nadmernemu znecisteniu auta.
Podla znacky vidno, ze je mozne za tento - dokonca - priestupok aj pokutovat.


ja mam na 4 rocnom aute stvrte celne sklo !!!!
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod joe1024 » 28. Jan 2009 16:36

hmm, tak to som asi medzi tymi stastnejsimi, co ho nemenili za 10 rokov este ani raz...
O to vydatnejsie sa menili ine sucasti podvozku :-)

Tomas : Dnes uz ojazdeny trhac asfaltu ani nie je ovela drahsi od inych ojazdenin. Len kto by to zivil, ked to zerie 15 l, ze :-) ?

Ten privadzac - cirou nahodou znacka konca dialnice nie je este pred tou prudkou zakrutou doprava ;-) ?
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 28. Jan 2009 16:38

joe1024 napísal:Ten privadzac - cirou nahodou znacka konca dialnice nie je este pred tou prudkou zakrutou doprava ;-) ?

Ano, je. Po zakrute a pripojeni sa 1/68 zacina cesta pre motorove vozidla.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod joe1024 » 28. Jan 2009 16:52

A tam je normalne doporucena rychlost hore tym kopcom 110 km.h ? Ved tam prebehuju jelene - kazdu chvilu sa tam niekto zabije pre tie jelene...
Som ju musel prehliadnut, zil som v tom ze tam je klasicky 90tka ...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 28. Jan 2009 16:56

joe1024 napísal:A tam je normalne doporucena rychlost hore tym kopcom 110 km.h ? Ved tam prebehuju jelene - kazdu chvilu sa tam niekto zabije pre tie jelene...
Som ju musel prehliadnut, zil som v tom ze tam je klasicky 90tka ...

Ano, doporucena je 110 kvoli nerovnosti vozovky, povolena je vsak 130. A pri tej rychlosti to je fakt problem. Na sportovej A3ke som musel pevne drzat volant, na horsich autach je to ista kolizia.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 28. Jan 2009 17:31

Tomas PO napísal:Najvacsi problem je na privadzaci do KE. Tam sa castokrat predbieha dokonca pre 60-ke!!! v lavom jazdnom pruhu. Stupanie je tam dost prudke, pruh pre pomale vozidla tam nie je a nakolko neexistuje subezna komunikacia, jazdia tam aj Avie a Liazky, ktore do kopca idu 20 km/h. Predstavte si, ze popri nich prefrci auto povolenou rychlostou v 130-ke. Na celom useku je akurat odporucana rychlost 110km/h kvoli nerovnosti povrchu vozovky, aj to len v smere DO Kosic...


Vidis, tam je povolena 130, ktorou sa realne da ist len na silnom aute a pri slabsej premavke... ale vodici si zvykli. Je to vsetko len o tolerancii...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod stanog » 28. Jan 2009 18:37

Tomas PO napísal:Ked hovorime o slusnosti, mame este veeelmi daleko od inych krajin.
Vid priklad z USA:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5635

Je to znacka, ktora je stelesnenim ohladuplnosti. Zabrani sa tak lietajucim kamienkom (kolkym z Vas uz prasklo okno tieto dni, ktore su ako stvorene na odlietavanie kamienkov?), ako aj nadmernemu znecisteniu auta.
Podla znacky vidno, ze je mozne za tento - dokonca - priestupok aj pokutovat.


V USA sa jazdi vpravo a obieha zlava? Doteraz som bol v tom ze tam sa jazdi opacne - ako v Anglicku.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod i15 » 28. Jan 2009 19:05

stanog napísal:
Tomas PO napísal:Ked hovorime o slusnosti, mame este veeelmi daleko od inych krajin.
Vid priklad z USA:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5635

Je to znacka, ktora je stelesnenim ohladuplnosti. Zabrani sa tak lietajucim kamienkom (kolkym z Vas uz prasklo okno tieto dni, ktore su ako stvorene na odlietavanie kamienkov?), ako aj nadmernemu znecisteniu auta.
Podla znacky vidno, ze je mozne za tento - dokonca - priestupok aj pokutovat.


V USA sa jazdi vpravo a obieha zlava? Doteraz som bol v tom ze tam sa jazdi opacne - ako v Anglicku.


:) jazdi sa tam ako u nas, ale pokial viem, tak aj na dialnici mozno pouzit ktorykolvek pruh, tj obiehat sprava
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 28. Jan 2009 22:29

TomasPO:

Nie, to nie je o tom, že ja píšem o tvojich príspevkoch, ako o nepodložených, ... 4 reakcie za sebou na mňa a všetky od veci, rad radom. Je tvoja chyba, že si nerozumieme, lebo ma ignoruješ. A za to ja ti nemôžem.

TomasPO napísal:Dialnice sa budu aj preto, aby auta nechodili uprostred dedin, aby sa nenicili domy, neznecistovali ovzdusie a aby sa predchadzalo koliziam tranzitu s detmi, chodcami ci cyklistami.


Nemáš pravdu ani v tomto. Na toto sa stavajú cestné obchvaty. :wink:

Diaľnice sa stavajú preto s takými tvrdými normami, aby sa po nich dalo RÝCHLO a BEZPEČNE dostať z bodu A do bodu B. :!:

To potom zmeň fórum ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Jan 2009 22:35

sorgo napísal:ja mam na 4 rocnom aute stvrte celne sklo !!!!


A ja na 3 ročnom prvé ... :idea: (tak v čom to je ?)

[quote=Čumil"]Tomas, nic v zlom, ale na predchadzajucej strane joe varuje, ze sa na useku PO-KE bezne predbieha v 100km/h, v reakcii sa ty ohradzujes, ze to nie je az tak pomaly, ze bezne takou rychlostou jazdis. Tvoje spresnenie, ze mas na mysli 100 km/h v pravom pruhu, je az v reakcii na Dialniciara :) [/quote]

A to je tá nepresnosť, o ktorej som aj hovoril teraz. A ešte si autor ani chybu nezná ... :idea:

TomasPO napísal:Predvidat pri "bezne vacsej rychlosti ako 170km/h" mozes akurat prd. Svoj.


Vyjadruješ sa ako v 4. cenovej ... ale keď chceš, ... takže potom Nemci majú vlastne jednu nehodu za druhou, však ?

To, že ty na to nemáš auto a rýchlo nejazdíš a idú ti na nervy takí ako ja, čo pod diaľnicou rozumejú rýchlo+bezpečne, to je znova len tvoj veľký problém. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod stanog » 29. Jan 2009 08:50

Vcera na D1 som zasa skysol v kolone urcite kvoli niekomu kto isiel arogantne - tak ako to vyhovuje len jemu (či už veľmi pomaly alebo príliš rýchlo) bez ohľadu na hustotu na diaľnici. Inak to predbiehanie sprava (vraj USA) je riadna blbosť, podľa mňa je to jedna z najčastejších príčin kolízií, keď vodič v ľavom pruhu nečaká že niekto sa prirúti sprava a chce sa zaradiť do pravého a už sú v sebe. Najčastejšie keď ho za ním idúce auto "vybliká" a on mu chce rýchlo uhnúť, lenže niekto druhý či tretí za blikajúcim to nevydrží a vyrazí sprava.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod Čumil » 29. Jan 2009 10:12

Tomas PO napísal:Vid priklad z USA:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5635

Je to znacka, ktora je stelesnenim ohladuplnosti. Zabrani sa tak lietajucim kamienkom (kolkym z Vas uz prasklo okno tieto dni, ktore su ako stvorene na odlietavanie kamienkov?), ako aj nadmernemu znecisteniu auta.
Podla znacky vidno, ze je mozne za tento - dokonca - priestupok aj pokutovat.


Nie som si isty, ci sa to da dodrziavat na plnej dialnici.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Ondra O.K. » 29. Jan 2009 12:50

OT: jeste musite brat v potaz, ze v USA bezne nakladaky jezdi maximalni povolenou rychlosti, tj. treba 70 nebo 75 mph... maji tam proste stroje, ktere u nas neuvidite..takze tam predjet kamion je docela zahul 8)

mimochodem sestre tam kdysi v autoskole rikali, ze by nikdy nemela jezdit rychleji nez trucky, ze maji ridici nastaveny tempomat na max. povolenou rychlost + nejake procento, za ktere jeste nedostanou pokutu...tzn. kdyz je predjizdis a zmeri te tak mas trable :)
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Tomas PO » 29. Jan 2009 13:40

i15 napísal::) jazdi sa tam ako u nas, ale pokial viem, tak aj na dialnici mozno pouzit ktorykolvek pruh, tj obiehat sprava

Huh, stanog :) Esteze si sa tam nevybral jazdit. BTW, nie si ten isty ako presovske.info? ;)

i15, moze, ale zvykom je podobne ako u nas obiehat zlava.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 29. Jan 2009 13:43

Dialniciar napísal:Nemáš pravdu ani v tomto. Na toto sa stavajú cestné obchvaty. :wink:

Diaľnice sa stavajú preto s takými tvrdými normami, aby sa po nich dalo RÝCHLO a BEZPEČNE dostať z bodu A do bodu B. :!:

To potom zmeň fórum ...

Cestne obchvaty sa nestavaju. Aspon na Slovensku nie. Bohuzial.
Keby si ma dobre pocuval, rozlisoval by si medzi slovami a ich vyznamom. Ked napisem, ze dialnice sa stavaju preto, aby sa tranzit presunul na dialnicu, tak mam pravdu.
Ty mas pravdu v tom, ze na presunutie tranzitu z dedin sluzi cestny obchvat. Tie su vsak ale iba na papieri a dlho budu. Takze na Slovensku sa dialnice stavaju pre odklonenie tranzitu.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 29. Jan 2009 17:51

stanog napísal:Vcera na D1 som zasa skysol v kolone urcite kvoli niekomu kto isiel arogantne - tak ako to vyhovuje len jemu (či už veľmi pomaly alebo príliš rýchlo) bez ohľadu na hustotu na diaľnici. Inak to predbiehanie sprava (vraj USA) je riadna blbosť, podľa mňa je to jedna z najčastejších príčin kolízií, keď vodič v ľavom pruhu nečaká že niekto sa prirúti sprava a chce sa zaradiť do pravého a už sú v sebe. Najčastejšie keď ho za ním idúce auto "vybliká" a on mu chce rýchlo uhnúť, lenže niekto druhý či tretí za blikajúcim to nevydrží a vyrazí sprava.


moze sa obiehat sprava, ale nemusi :) proste na dialniciach platia rovnake pravidla, ako u nas v mestach... myslim, ze je to hlavne kvoli tomu, ze maju viacpruhove dialnice a nizsiu MPR


Tomas: ano napisal som par prispevkov na presovske.info :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod joe1024 » 30. Jan 2009 10:13

U nas mozes oficialne obiehat v meste sprava ? Odkedy ?
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod sorgo » 30. Jan 2009 10:34

joe1024 napísal:U nas mozes oficialne obiehat v meste sprava ? Odkedy ?


subjezna jazda abo co...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod joe1024 » 30. Jan 2009 10:50

Uz som bol pokutovany za obiehanie sprava, ale to je normalne, kedze v lavom pruhu su obvykle zakempovani ludia rutiaci sa 40tkou so smrtou v ociach.
To bolo par rokov dozadu, odvtedy sa to uz stihlo zmenit ? To je fajn, aspon uz nebudem mat blby pocit pri obiehani v meste sprava.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 30. Jan 2009 13:35

i15 napísal:Tomas: ano napisal som par prispevkov na presovske.info :)

Ako stanog?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 30. Jan 2009 13:35

joe1024 napísal:Uz som bol pokutovany za obiehanie sprava, ale to je normalne, kedze v lavom pruhu su obvykle zakempovani ludia rutiaci sa 40tkou so smrtou v ociach.
To bolo par rokov dozadu, odvtedy sa to uz stihlo zmenit ? To je fajn, aspon uz nebudem mat blby pocit pri obiehani v meste sprava.

Ano, v intravilane obce sa to nazyva subezna jazda.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: mapman a 35 hostí.