Plány diaľnic a RK do budúcnosti

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod Milos » 17. Apr 2011 14:40

Aby sa s takýmto vedením trasy RC sever-juh dalo počítať, bude treba rátať aj so zlepšením parametrov R1 v peážnom úseku od Hr. Beňadika po Žiar, aspoň vyrovnanie tých pár zákrut, ktoré sú stavané v parametroch pre návrhovú rýchlosť 80 km/h. Už na jeseň po sprejazdení NR-západ - Tekovské Nemce sa zrejme dosť zvýšia intenzíty na tomto úseku. Ak sa k tomu v budúcnosti ešte pridá peáž s RC sever-juh, mohlo by v tých miestach dochádzať k problémom a ani prípadné zníženie rýchlosti ich neodstráni. To zlepšenie parametrov by však okrem jednoduhších a kratších úprav znamenalo v praxi aj preložku R1 od Novej Bane až po zákrutu na obchvate Žarnovice prakticky komplet v novej trase. Ono sa to teraz zdá možno sci-fi, ale v buduúcnosti sa tomu tak či tak nevyhneme, ak nechceme aj o 20 či 30 a viac rokov jazdiť po železnici BA-ZV-(KE), ktorá má miestami oblúky, ktorých polomer nedovoľuje vlaku ísť viac než 30-60 km/h a často je to práve v úsekoch, kde je železnica v vtesnaná medzi ramená Hrona (ochranári tu nedovolili preložiť koryto rieky) a R1
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

R2 vseobecne

Odoslaťod tondiego » 31. Máj 2011 12:07

Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R1 - Co dalej po skonceni PPP2? - Snad predlzenie do BA, snad predlzenie do RK?
R2 - Suvisly polprofil za 20-30 rokov, plny profil mozno o 50?! Doteraz nikto nevie co so Soroskou.
R3 - Par obchvatov na Orave a Turci? Co dalej? Od Zvolena nizsie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R4 - Severny obchvat Presova, Kosice - Milhost. Co dalej? Od Presova vyssie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R5 - Tie 2 km snad ani netreba ratat.
R6 - detto ako R5
R7 - Vytvori sa novy vstup do BA (konecne). Co dalej? Od Dunajskej Luznej nikto ani len netusi kade to ma ist.
R8 - Zrusi sa?
R9 - Zrusi sa?
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod mirkobb » 31. Máj 2011 14:38

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R3 - Par obchvatov na Orave a Turci? Co dalej? Od Zvolena nizsie nikto ani len netusi kade to ma ist.

Prosím Ťa, čo to tu píšeš.. :shock: Odporúčam Ti preštudovať si najprv toto a potom píš, že či niekto tuší (alebo netuší), že kadiaľ má byť trasovaná R3 od Zvolena po Šahy. :wink:

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R4 - Severny obchvat Presova, Kosice - Milhost. Co dalej? Od Presova vyssie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R7 - Vytvori sa novy vstup do BA (konecne). Co dalej? Od Dunajskej Luznej nikto ani len netusi kade to ma ist.

To isté platí pre R7, nie je pravda že je známe iba trasovanie po Dunajskú Lúžnu! Takisto čo sa týka R4 na sever od PO.

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R1 - Co dalej po skonceni PPP2? - Snad predlzenie do BA, snad predlzenie do RK?

Určite bude pokračovanie R1 BB - RK a možnože práve cez PPP.. :wink: :)
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod pohodak » 31. Máj 2011 17:09

mirkobb napísal: Určite bude pokračovanie R1 BB - RK a možnože práve cez PPP.. :wink: :)


uz vidim to uspesne PPP na tomto drahom useku s malymi intenzitami
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod okorec » 31. Máj 2011 22:25

pohodak napísal:
mirkobb napísal: Určite bude pokračovanie R1 BB - RK a možnože práve cez PPP.. :wink: :)


uz vidim to uspesne PPP na tomto drahom useku s malymi intenzitami


niektorí ľudia v okolí BB žijú očividne v inom svete ako ostatní.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod mirkobb » 01. Jún 2011 05:51

okorec napísal:
pohodak napísal:
uz vidim to uspesne PPP na tomto drahom useku s malymi intenzitami


niektorí ľudia v okolí BB žijú očividne v inom svete ako ostatní.

Ale no.. :roll: Klídek hoši :wink: Ja netvrdím, že určite pôjde cez PPP, pretože som v mojej poznámke použil slovíčko "možnože" (odporúčam znovu prečítať :wink: ), no a prečo som to spomenul..? Tak jednak už za ministra Vážneho padla taká úvaha, že by sa úsek BB - RK urobil ako dodatok k súčasnému druhému balíka PPP, neskôr si to osvojilo aj nové vedenie MD vo svojich vyjadreniach, minimálne raz viem že sa aj samotný Fígeľ v tomto ohľade takto vyjadril (obidvoje sa dá vyhľadať). V každom prípade ten úsek pôjde do výstavby a je úplne jedno či cez PPP alebo nie, ale pôjde. A to aj keby sa mali žilinskí neprajníci rozliať na kolomaž! :mrgreen: No a možno všetci budeme prekvapení ako skoro to bude. :wink: No a potom sa aj uvidí, že "kto v akom svete žije". :D Treba si len vyčkať, veď ako sa hovorí "na konci bič plieska", alebo "kto sa smeje nakoniec, ten sa smeje najlepšie".. :lol:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod pohodak » 01. Jún 2011 09:09

mirkobb napísal: Ale no.. :roll: Klídek hoši :wink: Ja netvrdím, že určite pôjde cez PPP, pretože som v mojej poznámke použil slovíčko "možnože" (odporúčam znovu prečítať :wink: ), no a prečo som to spomenul..? Tak jednak už za ministra Vážneho padla taká úvaha, že by sa úsek BB - RK urobil ako dodatok k súčasnému druhému balíka PPP, neskôr si to osvojilo aj nové vedenie MD vo svojich vyjadreniach, minimálne raz viem že sa aj samotný Fígeľ v tomto ohľade takto vyjadril (obidvoje sa dá vyhľadať). V každom prípade ten úsek pôjde do výstavby a je úplne jedno či cez PPP alebo nie, ale pôjde. A to aj keby sa mali žilinskí neprajníci rozliať na kolomaž! :mrgreen: No a možno všetci budeme prekvapení ako skoro to bude. :wink: No a potom sa aj uvidí, že "kto v akom svete žije". :D Treba si len vyčkať, veď ako sa hovorí "na konci bič plieska", alebo "kto sa smeje nakoniec, ten sa smeje najlepšie".. :lol:


mirko neuveris tomu ja viem citat a dokonca pisanemu textu sem-tam aj porozumiem a reagoval som na tvoju uvahu o PPP na BB-RK, nic viac ;) co sa tyka tvojich predpovedi o skorej vystavbe, nebol si to nahodou ty kto nas tu koncom minuleho roka svato-svate presviedcal ze tento rok sa zacne BB-RK stavat (opakujem stavat, nie planovat) aj ked to bol dopredu jasny nezmysel :?:

PS: "A to aj keby sa mali žilinskí neprajníci rozliať na kolomaž!" -> vyjadrovanie ako deti na pieskovisku

PS2: presunte tuto diskusiu do spravnej temy
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Andrej » 01. Jún 2011 09:58

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R1 - Co dalej po skonceni PPP2? - Snad predlzenie do BA, snad predlzenie do RK?
R2 - Suvisly polprofil za 20-30 rokov, plny profil mozno o 50?! Doteraz nikto nevie co so Soroskou.
R3 - Par obchvatov na Orave a Turci? Co dalej? Od Zvolena nizsie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R4 - Severny obchvat Presova, Kosice - Milhost. Co dalej? Od Presova vyssie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R5 - Tie 2 km snad ani netreba ratat.
R6 - detto ako R5
R7 - Vytvori sa novy vstup do BA (konecne). Co dalej? Od Dunajskej Luznej nikto ani len netusi kade to ma ist.
R8 - Zrusi sa?
R9 - Zrusi sa?

Co je na tom zle? Väcsina RC sa zadefinovala len pred 10-15 rokmi. Drviva väcsina usekov sa aj tak najblizsich 10-15 rokov stavat nebude. Trasa nie je znama ani na D1 Turany-Hubova ;-) .
Okrem toho nemas pravdu: R2 uz ma definitivnu trasu, posudzuju sa jednotlive varianty. R3 tiez, pokial niektory z politikov nic nezmeni. R4 s vynimkou usekov Svidnik-Polsko taktiez. R7 je v podstate cela v procese EIA. R8 a R9 nech sa len zrusia.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod granite01 » 01. Jún 2011 12:08

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:


Neviem komu je to nejasne.
Postup je jasný a ministerstvo zatiaľ s NDS postupuje správne.
DOkončiť D1, následne pracovať na D3.
Z R-ciest pracovať najmä na R3 a R4 (najmä aby sme využili medzinárodný tranzit = poplatky za použitie nákladnej dopravy).
(Následne R2)

Ostatné R-cesty = mnohé z nich sú módna záležitosť politikov (napr. R8, R9) a podobne. Tam tieto obchvaty sú vlastne preložky ciest I.triedy, takto by to aj malo ostať.
Slovensko aj tak nikdy na také množstvo rýchlostných ciest nikdy nebude mať peniaze . . .
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod Ondra O.K. » 01. Jún 2011 12:28

Mozna je chybou (i v Cechach) ze se tak usiluje o to mit vsude D a kdyz ne to tak aspon R a vubec se neuvazuje vystavba lepsich silnic I. tridy, s obchvaty, kde to jde levne tak s MUK, se stoupacimy pruhy, pripadne stridavymi predjizdecimi pruhy atd. kde budou velke intenzity tak 4 pruhova, svodidla apod. Proste moderni I. trida, nelimitovana tolik normou jako R ci D. Kde se bude dat povoli se i 100 nebo 110 km/h (s novym zakonem).

Vyhodou by byly obrovske uspory na naspech resp. mostech, kdy tyto silnice muzou mit vetsi sklon nez R, mensi polomery zatacek apod. a efekt by byl v podstate stejny jako pri stavbe R ci D.

Zvlaste pokud se nekdo ohani prevedenim tranzitu - na co mit R s MPR 130 km/h, kdyz kamion ma MPR 80 nebo 90 km/h?

P.S. - v Cechach je vlastne nekolik pripadu, napr. rekonstrukce I/50 od Brna k Hrozenkovu, I/37 mezi Pardubicemi a Hradcem Kralove a asi i dalsi...na Slovensku by to mohla byt planovana rekonstrukce I/18 od Presova na vychod, pokud k ni dojde...ale verim ze spousta planovanych R, hlavne tech politickych by sla vyresit timto zpusobem.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod tondiego » 01. Jún 2011 13:36

Ondra presne ako pises. Ja to tu uz nejaku dobu tiez prizvukujem, ze na mnohych usekoch, kde je planovana RC, by v pohode postacovala poriadna cesta I.triedy. S rozsirenim pruhov do stupani a podobne. Idealny pripad je aj tebou spominana I/50, ktora sa realizuje a realizovala na ceskej strane. Presne takto isto by som si to vedel predstavit aj na Slovenskej strane. Zial tu sa radsej budu vsetci donekonecna odvolavat na "planovanu" R2, ktora este 20-30 rokov ostane "planovanou". Tiez nechapem tu megalomaniu.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod granite01 » 01. Jún 2011 14:19

Ondra má pravdu.
Žial neviem prečo ľudia na Slovensku sú nejak príliš emotívni a málo rozmýšľajú (mám takú skúsenosť). Veľmi mnohí si myslia, že len aby boli dialnice a rýchlostné cesty. Možno preto, že tieto cesty sú aj smerovo rozdelené a zároveň kvalita asfaltu je oproti iným cestám vynikajúca.
+ politici to heslovite komunikujú voličom = je to taká nekonečná a dobrá téma.
Omnoho viac by pomohlo presne to, obchvaty, rozšírenia ciest, 3.pruhy (viď. cesta KE - Dargov a ďalšie). A odbočovacie pruhy! Tie na cestách na Slovensku veľmi chýbajú. Už aj na takej I/50.

Čo sa mi v Čechách páčilo, viac sa investuje do ciest I. triedy, mnohé sú v dobrom stave, majú často aj odbočovacie pruhy a iné zlepšenia, obchvaty. Holt, predsa len Češi sú bližšie k Nemcom = asi to na nich má pozitívny vplyv.
Vo všeobecnosti tento vplyv Nemecka na Čechy je prevažne správny(samotným myslením, myšlienkami a riešeniami). A úprimne, zišiel by sa aj nám tu na Slovensku.

A ešte posledné : Neviem načo existujú vôbec kategória Rýchlostná cesta smerovo rozdelená, najmä ak má v podstate parametre dialnice.
Rýchlostná cesta by sa mala označovať 1-smerová dialnica (nedokončená) , akonáhle sa dobuduje 2.smer, má sa to označovať ako dialnica.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod i15 » 01. Jún 2011 15:52

mirkobb napísal:
Ale no.. :roll: Klídek hoši :wink: Ja netvrdím, že určite pôjde cez PPP, pretože som v mojej poznámke použil slovíčko "možnože" (odporúčam znovu prečítať :wink: ), no a prečo som to spomenul..? Tak jednak už za ministra Vážneho padla taká úvaha, že by sa úsek BB - RK urobil ako dodatok k súčasnému druhému balíka PPP, neskôr si to osvojilo aj nové vedenie MD vo svojich vyjadreniach, minimálne raz viem že sa aj samotný Fígeľ v tomto ohľade takto vyjadril (obidvoje sa dá vyhľadať). V každom prípade ten úsek pôjde do výstavby a je úplne jedno či cez PPP alebo nie, ale pôjde. A to aj keby sa mali žilinskí neprajníci rozliať na kolomaž! :mrgreen: No a možno všetci budeme prekvapení ako skoro to bude. :wink: No a potom sa aj uvidí, že "kto v akom svete žije". :D Treba si len vyčkať, veď ako sa hovorí "na konci bič plieska", alebo "kto sa smeje nakoniec, ten sa smeje najlepšie".. :lol:


Zatial sa skor ja smejem na tebe. Mame tu cierne na bielom plany na zacate stavby do roku 2014 (az 2015), o pokracovani R1 tam nie je ani zmienka, ale ty zrejme veris, ze sa tajne pripravuje a skor ako v roku 2014 sa zacne stavat :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod pppoposition » 18. Júl 2011 15:49

granite01 napísal:Ostatné R-cesty = mnohé z nich sú módna záležitosť politikov (napr. R8, R9) a podobne. Tam tieto obchvaty sú vlastne preložky ciest I.triedy, takto by to aj malo ostať.

S tým celkom súhlasím...

granite01 napísal:Slovensko aj tak nikdy na také množstvo rýchlostných ciest nikdy nebude mať peniaze . . .

Ale tu by som sa vyjadroval opatrnejšie. Podľa mňa peniaze vôbec nie sú hlavným problémom slovenských diaľnic alebo rýchlostných či obyčajných ciest všeobecne. Ani náhodou.

Skôr si myslím, že je problém v príprave. NDS by mala byť oveľa aktívnejšia v príprave úsekov. Naviac teraz, keď máme možnosť čerpať zdroje z EÚ.

A peniaze - tie boli, sú aj budú. Ak niekedy peniaze akože "neboli", tak sa akurát rozkradli. A to je veľký rozdiel ... a s tým treba skončiť.
pppoposition
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 0
Založený: 18. Júl 2011 13:32

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod Lionheart » 21. Júl 2011 17:28

To je dobre vystihnute ...
Problem nie su az do takej miery peniaze. Sucasne vedenie MDPT to dobre ukazuje na sucasnych tendroch. Realne ceny su uplne niekde inde ako boli dokonca robene statne expertizy. To mimochodom tiez otvara otazku ako su robene a na co vobec?
Peniaze z EU fondov budu aj na roky 2014-20 - dolezite je a MDPT a vlada to chce presadit aby bolo menej operacnych programov a peniaze sa investovali prioritne do veci ako su dialnice ktore su velmi investicne narocne.
Takze s EU fondami by som sa nebal ze nebude dost penazi akurat sa musi menej kradnut ... :-)
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod kraken » 23. Júl 2011 12:28

tondiego napísal:Ono celkovo co sa tyka RC u nas, nie je jasne skoro nic. Nielen na R2:

R1 - Co dalej po skonceni PPP2? - Snad predlzenie do BA, snad predlzenie do RK?
R2 - Suvisly polprofil za 20-30 rokov, plny profil mozno o 50?! Doteraz nikto nevie co so Soroskou.
R3 - Par obchvatov na Orave a Turci? Co dalej? Od Zvolena nizsie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R4 - Severny obchvat Presova, Kosice - Milhost. Co dalej? Od Presova vyssie nikto ani len netusi kade to ma ist.
R5 - Tie 2 km snad ani netreba ratat.
R6 - detto ako R5
R7 - Vytvori sa novy vstup do BA (konecne). Co dalej? Od Dunajskej Luznej nikto ani len netusi kade to ma ist.
R8 - Zrusi sa?
R9 - Zrusi sa?


Zajímalo by mě, proč jsi vyškrtal všechna spojení do Česka. R5 má smysl stavět, neboť se napojí na nově budovanou vylepšenou cestu I/11, možná že bude překategorizovaná na R, pokud se dostaví do plného profilu.

Nebo to můžete vyřešit jako v Německu s dálnicí A862, která je přivaděč od A5 do Francie a není ani značená, existuje jen na papíře. Takže byste to postavili současně s D3.

R6, tam bych to nedoporučoval rušit, protože úsek naší R49 Hulín - Fryšták je ve stavbě (ale je zakonzervován). Dříve nebo později uděláme tunel přes Vizovické vrchy. Kdybyste nezačali u sebe stavět, zase by o nás mohli prohlašovat, že jsme něco rozkradli :lol: (ironie) Navíc tamtudy povede E50, až se to dokončí.
Naposledy upravil kraken dňa 23. Júl 2011 13:22, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod Tomas PO » 23. Júl 2011 13:17

urcite je hulin-frystak v stavbe? hoci aj zakonzervovanej?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod kraken » 23. Júl 2011 13:22

Sorry.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod Aerith » 24. Júl 2011 06:30

Tomas PO napísal:urcite je hulin-frystak v stavbe? hoci aj zakonzervovanej?


Pozri nasledujucu stranku uplne dolu (R49): http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit/ve-stavbe
Aerith
návštevník
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 09. Mar 2009 10:15

R1 Všeobecne

Odoslaťod sharp » 25. Júl 2011 15:57

Tomas PO napísal:R1 ka by sa hlavne mala precislovat od ZV do KE.


Plne súhlasím, bolo by už načase s tým prečíslovaním ale nie ZV-KE (to nie je náhodou R2?) ale Hronský Beňadik - Banská Bystrica a som zvedavý čo to bude stáť, keď sme nové značenie na Pohroní dávali len pred nedávnom... Ináč ma bude zaujímať, ako bude označená R1 v úseku severný obchvat Nitry od križovatky Lehota - R1/a alebo R1/b alebo ako ficova R8 ??? Predpokladám že to bude len R1 (tak ako sú dnes kilometrovníky osadene - sú tam cca 2 roky) a tak bude v značení chaos... V križovatke Lehota sú už osadené stojany na portálové značenie, no samotné tabule tam ešte nie sú. Bude to zaujímavé, ako to naši odborníci poriešia...
sharp
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 46
Založený: 12. Okt 2009 15:07

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod jozin z bazin » 25. Júl 2011 19:44

sharp :
... Ináč ma bude zaujímať, ako bude označená R1 v úseku severný obchvat Nitry od križovatky Lehota - R1/a alebo R1/b alebo ako ficova R8...


Predpokladam, ze to prestane byt R1 a bude to preznacene napr. na cestu cislo 51.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 473
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod expwy » 25. Júl 2011 21:06

Úsek Lehota - Nitra (stará R1) by mala dostať číslo R21.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mel » 26. Júl 2011 08:06

a k tomu cislu 21 ako prisli? To by ma zaujimalo inak.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod slafko1 » 26. Júl 2011 09:52

no to by aj mna zaujimalo...
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: Plány diaľnic a RK do budúcnosti

Odoslaťod kraken » 26. Júl 2011 11:34

No ano! Vždyť je to zakonzervované! To jsem řek.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.