Aktualizácia webu www.highways.sk ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Aktualizácia webu www.highways.sk ?

Odoslaťod rbarat » 19. Júl 2005 20:35

Už je tomu 2 mesiace, čo sa na uvedenom webe neobjavili žiadne nové fotografie.

Píšte prosím adminovi, aby tam dal nejaké foto, lebo nie je nič horšie ako neaktualizovaný web, ktorý nás všetkých zaujíma.

Ďakujem.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod flakst » 19. Júl 2005 20:39

Tak k takémuto príspevku sa nedá ani inak vyjadriť ako, že je potrebné ho aktualizovať - teda aspoň pre mňa laika. Aj keď na druhej strane si myslím, že je potrebné myslieť aj na dotyčného admina, ktorý má asi aj iné povinnosti a skôr nestíha, akoby sa mu nechcelo. :D
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 20:50

Nie je jednoduché starať sa o celú stránku (je jedno akú) a niekedy treba aj chápať admina, ktorý môže pracovať a je jednoducho vyťažený. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 19. Júl 2005 21:32

2 rbarat: ad highways.. tu by som poprosil sa nenavazat na JG, odviedol a aj odvadza vynikajuci pracu. ta stranka je velmi dobre spracovana a je tam kopu informaciu, ktore nie su tu alebo hocikde inde.

ono taktu stranku nie je zase taka sranda robit, alebo nebodaj naplnat obsah. tunak je obrovska vyhoda ze tu je vyse 100 uzivatelov, ktory to vlastne tvoria. kym JG je na to plus minus sam. a tak ako vsetci tu, tak aj on to tvori vo svojom vlastnom case. takze by som uvital na jeho stranu skor vdaku ako mu nieco vycitat ..

a ked sme pri tom 2 mesiace ? co to je preboha za kratky cas .. vsak na slovensku sa ledva odobzda 5-10 km dialnic za rok, vsetky useky tam ma pekne zdokumentovane a su priebezne updatovane fotky.

niekedy sa clovek ludom nezavdaci
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Aktualizácia webu www.highways.sk

Odoslaťod Caesar » 20. Júl 2005 15:05

rbarat napísal:Už je tomu 2 mesiace, čo sa na uvedenom webe neobjavili žiadne nové fotografie.

Píšte prosím adminovi, aby tam dal nejaké foto, lebo nie je nič horšie ako neaktualizovaný web, ktorý nás všetkých zaujíma.

Ďakujem.


Pri tempe výstavby, ktoré na Slovensku je to ani netreba častejšie fotiť.

Myslím si, že JG (admin www.highways.sk) je na stránku sám a je pracovne vyťažený.

rbarat, nič ti nebráni v tom, aby si si založil svoju stránku a potom uvidíš, čo to je fotiť po celom Slovensku pravidelne. Okrem toho, nemusíš tam chodiť, keď sa ti to nepáči. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 20. Júl 2005 18:32

rbarat,

veď píš JG-emu sám, ja som osobne spokojný, ... dosť jazdím a vidím a naviac na tom Slovensku ani nie je čo obdivovať, akurát tunel Branisko, Horelica či most Košická.

Ešte ten tunel Sitina a je to, akurát, že tam už som bol tiež v rámci jednej "akcie". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

No ale

Odoslaťod rbarat » 20. Júl 2005 21:51

Priatelia, to sme sa nepochopili. Ja som to nemyslel ako kritiku...
Skôr som mal na mysli, aby sme JG podporili v jeho činnosti, že máme o tú stránku záujem. Ja som mu aj písal, vraj nemá dosť času. Čo aj chápem. Len človek bol zvyknutý, že sa tam skoro každý týždeń objavilo niečo nové a teraz už viac ako 2 mesiace nič.
Ja chápem, že to robí vo voľnom čase, na druhej strane mu musí záujem lichotiť.
Musím napísať, že jeho stránka je čo sa týka obsahu naozaj nabitá informáciami a je kvalitná. Aj keď sa neodovzdávajú nové úseky privítal by som (a isto nielen ja) novšie fotky z úsekov, kde sa momentálne najviac maká - Ladce-Sverepec, Vrtižer-Hr. Podhradie, Važec-Mengusovce.
Takže JG drž sa a skoro niečo nové zverejni!
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod Krateros » 20. Júl 2005 22:15

Stránka www.highways.sk sa pre svoj text dostáva pomalými krokami na "čiernu listinu".
Krateros
diskutujúci
 
Príspevky: 80
Obrázky: 1
Založený: 19. Júl 2005 20:42

Odoslaťod johhan » 20. Júl 2005 22:47

Krateros napísal:Stránka www.highways.sk sa pre svoj text dostáva pomalými krokami na "čiernu listinu".


Čo je pravda nie je hriech. :!: - A už aj na Slovensku sa rúca pravidlo "na večné veky a nikdy inak" takže netreba si byť istý stoličkami a funkciami, lebo raz príde zákon 8)

Veľa ľudí si myslí že sú nenahraditeľný a nedoktnuteľný - extrémny prípad Chodorkovsky - ale v skutočnosti takých je málo a nevidno ich :mrgreen:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod B; » 21. Júl 2005 09:08

Odkaz na tuto stranku (sice este stara adresa, ale funkcna) je aj na www.ssc.sk pod "Uzitocne linky" ako prvy....
Je to skvela stranka, JG DAKUJEM!
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 21. Júl 2005 09:29

ja si tiez myslim, ze mozno je ciernej listine alebo tam smeruje v mysliach istych ludi, ale ti co sa vyznaju vedia preco tam chodia ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Vysvetlenie textu

Odoslaťod rbarat » 21. Júl 2005 11:53

Ja by som bol celkom rád, keby mi tu niekto vysvetlil, čo znamená text na titulnej straínke www.highways.sk, ohľadne zdržovania výstavby diaľnice Skalité - Poľsko.
Ďakujem.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

citaj, citaj, citaj

Odoslaťod B; » 21. Júl 2005 13:13

Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Alexander Velky » 21. Júl 2005 16:50

Vyjadrím svoj osobný názor:

JG spravil kus dobrej práce, ale ten text, ktorý tam je uvedený, je dosť provokačný, to je pravda.

To, že je linka na stránke SSC, ešte nič neznamená.

Osobne si myslím, že je dobre, že sa tu niekto aj nebojí na tomto Slovensku vyjadriť verejne názor, ale nie vždy je to aj k niečomu dobré, pretože priamo riaditeľ napríklad za to nemôže, takže to nie je úplne fér. To by sa totiž mohol aj niekde obajviť názor, že stránka JG je stará a neaktuálna, najmä v niektorých údajoch. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 21. Júl 2005 20:46

B; napísal:Odkaz na tuto stranku (sice este stara adresa, ale funkcna) je aj na www.ssc.sk pod "Uzitocne linky" ako prvy....
Je to skvela stranka, JG DAKUJEM!


Môžem len s Tebou súhlasiť. Málo stránok o diaľniciach má fotky z ich výstavby, resp. žiadnu takú som nenašiel.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 21. Júl 2005 23:52

Branco napísal:
B; napísal:Odkaz na tuto stranku (sice este stara adresa, ale funkcna) je aj na www.ssc.sk pod "Uzitocne linky" ako prvy....
Je to skvela stranka, JG DAKUJEM!


Môžem len s Tebou súhlasiť. Málo stránok o diaľniciach má fotky z ich výstavby, resp. žiadnu takú som nenašiel.


Ano, v tomto je tá stránka jedinečná. V rámci SR.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Aktualizcia obsahu

Odoslaťod ELZ » 01. Aug 2005 08:12

Na tomto mieste by som sa rad zastal admina www.highways.sk V poslednom case tu citam prispevky typu admin preco tu nie je toto, preco tu nie je tamto, toto je zastarane. Neviem, kolki z Vas sa niekedy starali o aktualnost obsahu nejakej webovej stranky, ale je to rozhodne fuska. A este si predstavte, ze to mate robit popri hlavnom zamestnani ako cosi vedlajsie - cize cestovat, fotit, starat sa o obsah, pridavat nove veci ... Na zlepsenie situacie by som navrhol 2 opatrenia:

1. Kto prechadzate nejakymi stavebnymi usekmi (resp. mate na useky pristup) a mate fotak, fotte a poslite obrazky v digitalnej forme adminovi (parametre pre obrazok vam urcire rad poskytne :-) )
2. Ak by admin www.highways.sk suhlasil, mohol by mat svojho zastupcu, ktory by mu pomohol aktualizovat obsah. Najlepsie niekoho z adminov tejto stranky, lebo tieto 2 stranky vidim ako obsahovo sa doplnajuce a v niecom prekryvajuce (fotogaleria). Ak by sa to podarilo zladit, bolo by to super.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 01. Aug 2005 11:50

ELZ, presne s tymto sa stotoznujem ;) ci uz JG alebo ja, tieto stranky robime vyslovene vo volnom case a dokonca bez naroku na honorar ako hobby. ba co viac, ako JG tak aj ja sa snazime aby na strankach neboli ziadne otravne reklamy. cize vsetky naklady pokryvame so svojich vrecak :)

to len na objasnenie situacie :)

ad foto, tunak ak niekto ma fotky, kludne moze pridat :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Hmm

Odoslaťod rbarat » 01. Aug 2005 13:22

Teda založil som túto tému a nestačím sa čudovať čo sa tu píše.
Ja som to teda nezaložil preto, aby som niekoho kritizoval, to vôbec nie.
Skôr mi šlo o povzbudenie JG, aby vo svojej záslužnej činnosti vytrval.
Takž ešte raz, nešlo o kritiku!

www.highways.sk aj www.dialnice.info sú fakt dva superprojekty a klobúk dolu pred autormi. Apelujem na všetkých, čo chodia okolo nových úsekov diaľnic, aby robili foto. Sám pôjdem okolo za asi 3 mesiace, tak skúsim čosi nafotiť.

Robo
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod Caesar » 06. Aug 2005 14:39

Na tejto stránke sa dá nájsť okrem iného aj jediný cestný tunel na Slovensku Stratená. V sekcii Tunely aj s obrázkom.

JG robí podľa mňa maximum, najmä ak je to len jeho hobby. Ak by mu dal niekto peniaze, tak nie je problém si najať spolupracovníkov, ktorí by cestovali po celej SR a mohli by fotiť ... ale ak je to len hobby, tak je to problémom. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Moj nazor

Odoslaťod Adaios » 20. Okt 2005 20:56

Stranka www.highways.sk je to najlepsie co na slovenskom dialnicnom trhu existuje. Stranka je sukromna, ale autor spolupracuje s SSC, NDS, a.s. atd. a samozrejme tieto institucie zase rady spolupracuju s touto strankou.

Vysledkom je komplexny prehlad, doplneny o mapy, dokumenty, rozne ine materialy ako aj linky a mne sa velmi paci, ze ako 1. odakz na inu stranku je toto forum, aj ked este mam male vylepsenie: Mohlo by to byt uz ramci prveho menu: Dialnice, Odkazy, ... ale ako vravim, tato stranka je super.

Foto na tejto stranke uz len celu stranku vylepsuje a podla mna ma tato stranka hodnotenie AAA, toto forum potom takisto AAA.

Niekedy je update robeny pomalsie, ... treba si prave uvedomit, ze je stranka sukromna a autor nie je poviny len cestovat po Slovensku a fotit ako sa kde stavia.

Od tohoto by mali byt prave statne institucie ako SSC alebo NDS, a.s., ktore by mali mat na svojich strankach zabery z webkamier a rozne video/foto/vizualizacie/... , ... ako napriklad v CR na stranke www.rsd.cz , tam je vsetko, takmer. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mapman » 29. Okt 2006 10:53

Vie niekto z vás prečo JG už mesiac a pol mlčí?? Ako keby sa s ním niečo stalo...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Lermik » 29. Okt 2006 11:52

Já bych to neviděl černě. Letos na jaře tam taky nebyla aktualizace přes 2 měsíce a pak zhruba 3-5 během 10 dnů.
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod B; » 15. Nov 2006 16:04

dnes sa objavil update, takze JG asi bude OK :D
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mapman » 15. Nov 2006 19:10

Super, no už bolo na čase... BTW Díky za chytrý presun mojej otázky ;))))
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.