"Cestný zákon" ???

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

"Cestný zákon" ???

Odoslaťod Brano20 » 02. Jan 2009 20:05

Rád by som sa opýtal...
Všade sa píše ( či už tlač, alebo TV, internet...), že sa schválil nový "cestný zákon"....
Ale mám pocit že si ľudia zamieňajú tento zákon so zákonom o pozemných komunikáciach. Sú dva rôzne zákony:
Z.č. 315/ 1996 o premávke na pozemných komunikáciach
Z.č. 135/1961 o pozemných komunikáciach ( cestný zákon)

Čize moja otázka znie... Domnievam sa správne, že sa v médiach omylom spomína "cestný zákon" ??? Pretože sa nemení cestný zákon, ale zákon o premávke na pozemných komunikáciach.... je tak?

Alebo mám v tom guláš ja???
Brano20
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 02. Jan 2009 19:53

Re: "Cestný zákon" ???

Odoslaťod konstrukt » 02. Jan 2009 21:25

Brano20 napísal:Rád by som sa opýtal...
Všade sa píše ( či už tlač, alebo TV, internet...), že sa schválil nový "cestný zákon"....
Ale mám pocit že si ľudia zamieňajú tento zákon so zákonom o pozemných komunikáciach. Sú dva rôzne zákony:
Z.č. 315/ 1996 o premávke na pozemných komunikáciach
Z.č. 135/1961 o pozemných komunikáciach ( cestný zákon)

Čize moja otázka znie... Domnievam sa správne, že sa v médiach omylom spomína "cestný zákon" ??? Pretože sa nemení cestný zákon, ale zákon o premávke na pozemných komunikáciach.... je tak?

Alebo mám v tom guláš ja???
Zmeny nastanú v zákone o pozemných komunikáciách.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

neviem neviem...

Odoslaťod Brano20 » 03. Jan 2009 14:33

Znova som si pozrel oba zákony...a napr. Rýchlosti jázd, ktoré sa menia na diaľniciach a v obci su v paragrafe 15 zakona o premávke na pozemných komunikáciach... to nieje cestný zákon...
takže môže sa k tomu ešte niekto vyjadriť???
Ja si stále myslím, že sa nemení zákon o pozemných komunikáciach- cestný zákon, ale zákon o premávke na pozemných komunikáciach....
a teda stále mám dojem, že to dosť ľudí zamieňa tieto dva zákony a teda v médiach sa omylom spomína "cestný záko".
Brano20
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 02. Jan 2009 19:53

Re: neviem neviem...

Odoslaťod wizard112 » 03. Jan 2009 14:50

Brano20 napísal:Znova som si pozrel oba zákony...a napr. Rýchlosti jázd, ktoré sa menia na diaľniciach a v obci su v paragrafe 15 zakona o premávke na pozemných komunikáciach... to nieje cestný zákon...
takže môže sa k tomu ešte niekto vyjadriť???
Ja si stále myslím, že sa nemení zákon o pozemných komunikáciach- cestný zákon, ale zákon o premávke na pozemných komunikáciach....
a teda stále mám dojem, že to dosť ľudí zamieňa tieto dva zákony a teda v médiach sa omylom spomína "cestný záko".


Dám ti jednu radu – čo sa týka dopravy, ber média (TV, rozhlas, tlač, internet) s veľkou rezervou alebo, im radšej never.

Samozrejme, že s cestným zákonom (resp. zákonom o pozemných komunikáciách) to nemá nič. Mení sa zákon o premávke na pozemných komunikáciách. Nový zákon sa bude volať zákon o cestnej premávke. Číslo ešte nemá priradené, rovnako tak ani jeho vykonávacia vyhláška.

Média si to takto zjednodušili, ale pritom ani netušia, akú sprostosť denne omieľajú. Tuším iba raz som videl správne označenie tohto zákona, bolo to ak si dobre spomínam v denníku Sme.

Média majú problém aj s rozdielmi medzi dopravcom a prepravcom, čo si tiež často mýlia. Preto ich treba brať s rezervou. :wink:
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.