Aktuálne z ciest a diaľníc

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod Tomáš » 13. Máj 2009 22:50

Ma napadlo že by sme tu mohli mať tému kam by sa písali aktuálne veci z ciest a dialníc. Napríklad keď niekto sa niekam chystá tak sem napíše aká je situácia na tej danej ceste a ostatní (ste z celej SR) tak by ste mu odpísali ak tam žijete alebo ste tade šli práve... Alebo dáte nejaké linky-odkazy na stránky kde si pozrie aktuálne info o danom úseku.

Tak začnem ja: Chystám sa z juhozápadu na severovýchod takže najvhodnejšia trasa je bez debaty D1! Ale zaujímal by ma stav na koľko je dokončená. Kde momentálne chýbaju úseky, kde sú uzávierky, kde by mohli nastať problémy v nerušenej jazde?
Obrázok používateľa
Tomáš
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 5
Založený: 23. Mar 2009 22:05
Bydlisko: Galanta

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2009 10:48

Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod Tomas PO » 15. Máj 2009 13:13


A co robil?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2009 13:47

Iba stál a pozeral na prichádzajúce autá. Mal pripravenú aj paličku (bielo čiernu), ale nepoužíval ju. Škoda, že som išiel rýchlo a nestihol som vytiahnúť foták :(
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod Tomáš » 24. Máj 2009 12:53

No nemyslel som to až doslova takto, lebo to si vypočujete aj dopravné info na rádiou Express.

Tak začnem ja: Chystám sa z juhozápadu na severovýchod takže najvhodnejšia trasa je bez debaty D1!
Takže môj dojem z D1: Na západe (zjuhu na sever) sa nič nezmenilo za posledné 2 roky. Takisto pred Považskou Bystricou končí ako aj kedysi. Potom až po Ružomberok (aj ďalej) ide len cesta 1.triedy. Ale čo sa týka sverovýchodu už dosť pokročili. Veľmi sa mi páčil čisto novučký úsek ktorý obehne zhora Poprad a dá sa povedať že až po Prešov ide už 4 pruhovka až na nejaké výnimky. Šiel som aj cez tunel Branisko. A ako som si všimol stavia sa ďalší tunel kde sú už cesty hotové len treba tunel zrobiť, takže sa už dá povedať že okrem toho nešťastného severozápadu už bude D1 ako tak celá.

Cestou naspäť som použil klasiku - Donovaly. Ďalšou uznávanou a oficiálnou cestou z johozápadu na severovýchod vždy bola táto cesta. Takže smer Nitra (R1) až do Banskej Bystrice a po nej prejsť donovaly a od Ružomberka už pokračujete ako na D1 a ste tak isto na severovýchode. Časovo aj benzínovo to bolo zhruba rovnaké lebo cez tú Žilinu to je obkľuka ale s tým že idete po diaľnici to kompenzuje rýchlosť a spotreba.
Obrázok používateľa
Tomáš
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 5
Založený: 23. Mar 2009 22:05
Bydlisko: Galanta


Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.