Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jún 2006 18:29

Možnosť č. 3 - nech sa vyšantí na svojej stránke.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Bratislava - cestné komunikácie

Odoslaťod Dialniciar » 09. Aug 2006 00:05

Zakladám novú tému, lebo bude aktuálna ešte dlho. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4470
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4482

Komu to prospeje ? A komu nie ?

Ste za to, aby sa BA osamostatnila od dnešného VÚC BA :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 09. Aug 2006 00:08

Nie som Blavak, ale nesuhlasim s tym, aby sa delili VUC na mensie casti, tu by slo len o peniaze, vsetko nam a okoliu ani ... 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: Bratislava ako samostatný kraj

Odoslaťod Andrej » 09. Aug 2006 00:11

Dy napísal:Zakladám novú tému, lebo bude aktuálna ešte dlho. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4470
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4482

Komu to prospeje ? A komu nie ?

Ste za to, aby sa BA osamostatnila od dnešného VÚC BA :?:


Uz len ako obyvatel PK - cize BA kraja ale nie priamo BA mam nazor, ze to pre mna nie je prospesne. A podla mna to nie je prospesne ani pre samotnu BA - kvoli jej rozvoju. Vsetky blizke logisticke parky, sklady, mnohe "rezidencie" (Limbach, Cierna Voda, Marianka, Rovinka...) budu v inom kraji? Aj obchvat BA by potom bol v TT kraji. Navyse, nastane tu dalsi problem - ked je uz schvalene rozdelenie EU fondov pre jednotlive kraje.
Tiez je pravda, ze mesta ako PK, SC a Stupava su v podstate akoby sucastou mesta BA. Vzdy boli naviazane prave na toto mesto, preco by sa to dnes malo menit?
Velmi dufam, ze poslanci povedia "nie" tomuto navrhu.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod juraj1 » 09. Aug 2006 12:55

Hlasoval som skôr za, ale nie celkom jednoznačne v zmysle podmienok v článkoch. Podľa môjho názoru by mal vzniknuť nový VÚC: Bratislava-mesto. Ale pôvodný by mal zostať napr. pod názvom Bratislava-okolie a nepričleňovať sa k Trnave. Vedenie VÚC BA-mesto by predstavoval terajší Magistrát, mestské časti so svojimi starostami a poslancami by zodpovedali obciam.

Čo sa týka nultého okruhu BA, nevidím problém - bol by aj tak v kompetencii štátu, resp. NDS.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Odoslaťod juraj1 » 09. Aug 2006 13:06

Mohla by byť aj alternatíva so zachovaním terajšieho VÚC, ale nie za súčasných podmienok. Napr. by bolo vhodné medzi mestom BA a VÚC zmluvne upraviť rozdelenie výnosov z cestnej dane medzi BA a ostatný kraj. Alebo nech zodpovednosť za cesty I. a II. triedy na území mesta prevezme VÚC (neviem, či to umožňuje zákon).
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Odoslaťod Jarda » 09. Aug 2006 19:25

Hlasoval jsem "Áno", (doufám, že to nebudete považovat za nepřijatelné zahraniční vměšování do vnitřních záležitosti Slovenska), protože ve většině zemí hlavní města mají status samostatného VÚC a i dle zkušeností z ČR v tom vidím spíše pozitiva než negativa. Určité problémy z toho sice vznikají např. při trasování pražského okruhu R1, který tím pádem vede přes území dvou VÚC, ale nejsou to problémy neřešitelné.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Koksolam » 09. Aug 2006 21:06

Jaroslav Štemberk napísal:Hlasoval jsem "Áno", (doufám, že to nebudete považovat za nepřijatelné zahraniční vměšování do vnitřních záležitosti Slovenska), protože ve většině zemí hlavní města mají status samostatného VÚC a i dle zkušeností z ČR v tom vidím spíše pozitiva než negativa. Určité problémy z toho sice vznikají např. při trasování pražského okruhu R1, který tím pádem vede přes území dvou VÚC, ale nejsou to problémy neřešitelné.


Neviem kto by to mal brat ako zahranicne "vmesovani" , ja som tiez mimo SR a "vmnesujem" sa stale 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Čavo » 11. Aug 2006 08:58

Jaroslav Štemberk napísal:Hlasoval jsem "Áno", (doufám, že to nebudete považovat za nepřijatelné zahraniční vměšování do vnitřních záležitosti Slovenska), protože ve většině zemí hlavní města mají status samostatného VÚC a i dle zkušeností z ČR v tom vidím spíše pozitiva než negativa. Určité problémy z toho sice vznikají např. při trasování pražského okruhu R1, který tím pádem vede přes území dvou VÚC, ale nejsou to problémy neřešitelné.


Možno je väčšina hlavných miest vo väčšine zemí samostatný územný celok, ale väčšina z nich je podstatne väčšia. ;-)

Mám pocit, že keď sa toto podarí Bratislave "vybojovať", tak najbližší krok bude, že sa odtrhne od Slovenska a pripojí sa ku Rakúsku. Hádam sa nebude zahadzovať s takým zaostalým Slovenskom. ;-)

To že sa zníži počet poslancov v Bratislavskom VÚC je zaujímavý kratkozraký názor pána primátora, pretože automaticky sa musí zvýšiť v Trnavskom, keďže tam chce presuníť spomínané tri okresy.

V princípe mi je to jedno ako to nakoniec dopadne, žily mi to netrhá, len je to také čudné, akoby pán primátor chcel na seba stiahnuť viac právomocí.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 24. Aug 2006 14:11

Osobne si nemyslím, že by BA mala byť samostatným VÚC, je to chyba, lebo BA je dnes závislá od miest MA, PK a SC. Tieto by len posilnili TT VÚC a ten by sa stal ešte významnejším ako samotné mesto BA vo VÚC.

TT VÚC môže aj čerpať viac eurofondov z EÚ a aj sa do okresov MA, PK a SC plánuje investovať veľa financií na vedu a výskum.

Je to jednoducho krátkozraké videnie. Doplním tiež, že BA VÚC je dnes najmenším VÚC na Slovensku. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Aug 2006 14:32

Dy napísal:Je to jednoducho krátkozraké videnie. Doplním tiež, že BA VÚC je dnes najmenším VÚC na Slovensku. :idea:


Plny suhlas. Z kratkodobeho hladiska by to mozno aj bolo pre mesto BA vyhodne, z dlhodobeho vsak nie je, hlavne kvoli jej rozvoju a celkovej nizkej sile BA
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Prečo som hlasoval za nie

Odoslaťod Dialniciar » 24. Aug 2006 21:56

Bratislava má len dopravné (finančné) problémy, žiadne iné nie sú neriešiteľné. Bezpečnosť, kriminalita (1), bývanie (2) alebo životné prostredie (3), to sú projekty na max. 1-2 mld. SKK (1), pre súkromný kapitál (2) a pre EÚ (3).

MHDoprava, teda rýchloelektrička za 5-6 mld. SKK, aj tak nakoniec za 8 a viac mld. SKK, alebo aj metro za 40 mld. SKK, ďalej sa rozrastajúce, to nikdy BA sama mať nebude, už dnes na to nemá. Skôr by som za zameriaval na to, že prečo je dopravný podnik prakticky v strate a že prečo je v zlom technickom stave celý vozový park (teda aj autobusy, aj električky aj trolejbusy), že prečo sa nemodernizujú koľaje (ani len ten hradný tunel), prečo sa kupujú nekvalitné autobusy (bol som poučený odborníkmi, že nákup Solarisov bola fatálna chyba), pokračoval by som cenami lístkov a jednotlivými prepojeniami liniek atď. a ešte by mesto rado financovalo aj lanovku na hrad - bola by stratová, tak ako inde vo svete. A najbližšie v Nitre.

Cesty. Tie dnešné potrebujú reálne 100 mil. SKK len na kvalitné opravy výtlkov. Nehovoriac o potrebe okamžitej opravy ďalších nerovností (vyjazdené koľaje, prepady vozovky, spevnenie podložia) v hodnote min. 700 mil. SKK. Ani na toto samotné mesto mať nikdy nebude. Štát tiež podporil výstavbu 5. mosta cez rieku, to, že mesto našlo cez 200 mil. SKK na finálne úpravy, to je pekné. Akurát, že financie chýbali, respektíve budú chýbať inde. Mesto si vzalo 5 mld. SKK úver na rýchloelektričku a z tohto zafinancovalo aj most Apollo, aj nové Solarisy, aj nové úpravy na cestách a križovatkách atď. a už sa plánuje ponechať len 1-2 mld. SKK na rýchloelektričku, pričom to ani zďaleka nebude postačovať na jej výstavbu a financie sa v podstate "prejedli".

Diaľnice. Spravuje ich NDS, a.s. a tá robí v rámci reálnej situácie v SR naozaj maximum. Opravuje, čo sa dá (napr. Prístavný most) a stavia posledný chýbajúci úsek D2, ktorý dopravu v BA odľahčí.

Letisko. Je hlavne v kompetencii štátu.

Železnice. Sú plne v kompetencii štátu.


Ano, štát sa nestará tak, ako by sa mal. To je pravda. Mesto získavalo reálne až po r. 1998, v doprave ešte neskôr. Ale mesto a jeho páni hovoria stále len "daj, daj, daj" a keď nedáš, vezmeme si úver, a potom ďalší úver na splácanie predchádzajúceho, ... to sme už raz mali, akurát v Košiciach a tam trpia dodnes. Nekosí sa pravidelne tráva, nečistia sa na sídliskách cesty, hrozí predaj posledného vzácneho majetku, lesov.

Akurát, že mesto Bratislava a BA VÚC sú na tom takto: BA reálne financuje a financovala opravy ciest II. a III. triedy v rozsahu cca. 500 mil. SKK v okresoch Malacky, Senec a Pezinok. Ďalej mesto pomohlo reálne finančne kryť obnovenie osobnej železničnej dopravy na niektorých zrušených linkách. Netvrdím, že toto mesto priamo všetko podporilo, to nie, ale toto je dosiahnutá suma od decentralizácie samosprávy, ktorá mala byť právom preinvestovaná v meste BA a nebola. Ale je to dosť malá suma na riešenie dopravných problémov v meste Bratislava.

Niektorí páni mesta BA hovoria, že nie je dosť na školstvo. Nuž, reálne VÚC majú v kompetenciách stredné školy a na tieto dostávajú financie od štátu, cez tzv. normatívy na žiaka. Takže, keď sa mesto BA odtrhne, na školstvo dostane taký istý balík ako aj doteraz. Potom sa hovorí o zdravotníctve. Rád podotknem, že v BA je najviac štátnych zdravotníckych zariadení. Podobne kultúra.

Bratislava je hlavné mesto SR, administratívne centrum, v celom BA VÚC sa vytvorí cca. 20% HDP. V samotnej BA je to samozrejme menej. Teda ekonomická sila je rovnomerná v celom regióne, najviac rástli doteraz okres Malacky a porastie Senec. Takže práce je tu naozaj dosť. Aj služby sú najlepšie z celej SR. Pracovnej sily je až nedostatok. A keď sa odtrhne BA, tak priamo bude totálny nedostatok, pretože, môžete sa presvedčiť, že všetky cesty v dosahu 50 km od mesta BA sú v časoch ranných a poobedných až večerných špičiek naozaj plné, sú to, ľudia, čo cestujú do BA pracovať a tvoriť tam HDP. Preto má aj BA povinnosť financovať v nejakej miere opravu daných ciest. Tieto cesty nie sú plné kamiónov, naopak, sú plné osobných áut a dodávok a tak vydržia byť kvalitné dosť dlho, narozdiel od hlavného mesta, kde sa každý rok opravujú tisíce, až desaťtisíce výtlkov a na súvislé opravy niet peňazí. Je však naivné si myslieť, že BA VÚC berie BA všetky financie a investuje len do ciest. Nie je to pravda, ... v PK chýba obchvat, intenzity sú tu viac ako 22 tis. áut za 24h, ďalší rok to bude viac ako 25 tis. áut a v tomto meste ústi od BA 4-prúdová cesta, toto mesto však nemá obchvat. Cena 1-1,5 mld. SKK. Na toto BA VÚC naozaj financie nemá. Ani ďalšiu potrebnú 1 mld. SKK na ďalšie opravy na cestách II. a III. triedy a ani financie na výstavbu kruhových objazdov po celom kraji.

Vy všetci, čo ste hlasovali za to, aby sa BA odtrhla od BA VÚC ste tiež hlasovali za jej oslabenie. BA je totiž hraničné-okrajové mesto. Môže rásť reálne len z jednej strany a bude ťažsie rásť do iného VÚC, myslím teraz Vajnory a ďalšie oblasti za nimi. Už aj park CEPIT dnes ide do ostrej vojny s diaľnicou D4. Aj v tomto je BA iná než niektoré iné metropoly, kde to funguje dobre a kde aj štát danú metropolu podporuje. Čím silnejšie okolie BA, tým silnejšia je samotná BA, pričom toto mesto nemá nie že 500 tis., ale nemá ani 450 tis. obyvateľov a samotný BA VÚC je najmenší zo všetkých VÚC na Slovensku. Ja som hlasoval za "nie", dnes, zámerne neskôr. A verím tomu, že dnešná podoba BA VÚC bude taká istá ešte veľmi dlho.

A to nemám nič proti tomu, aby nevznikali nové VÚC. Kľudne by mohli vzniknúť nové VÚC: Orava+Liptov, Spiš, Záhorie, Zemplín či Gemer. Ale nikdy by nemalo vzniknúť samostné jedno mesto ako VÚC, ani BA nie je v takej situácii a hlavne polohe, aby si to mohla dovoliť. Podľa mňa.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod juraj1 » 25. Aug 2006 23:38

Peniaze na infraštruktúru (nové investície alebo opravy) nebudú dostatočné tak alebo onak. Som za samostatný VÚC skôr z administratívno-organizačných dôvodov. Teraz máme mestské časti, magistrát, VÚC. Potom by stačili 2 úrovne. Bratislavu trápia pritom aj kompetenčné problémy - medzi mestom a mestskými časťami. Mestské časti nemajú ani adekvátnu oporu v legislatíve. Vytvorenie samostat.BA VÚC by prispelo k vyjasneniu pozícií: mesto=vúc, mestské časti=obce.

Suma vybraná z cestnej dane nie je nijako omračujúca, ale prispela by aspoň zčasti k opravám existujúcich komunikácií v meste. V r.2005 BA minula na dopravné stavby 575 mil. Sk.

Viem si predstaviť aj ďalšie opatrenia na zvýšenie príjmov: príspevok od štátu za funkcie BA ako hlavného mesta.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Odoslaťod Dialniciar » 26. Aug 2006 18:17

ZÁHORIE JE NA HLAVNÉ MESTO NAVIAZANÉ. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4573

Len si ujasnime zase pojmy: Záhorie tvoria okresy Malacky, Senica a Skalica. Malacky pripadli do BA VÚC aj s vojenskými lesami a tým sa výrazne tento okres posilnil. Pôvodná štruktúra bola, aby sa aj Senica a Skalica pridali k BA VÚC, avšak VÚC kopírujú kraje a kraje boli rozdelené tak, aby sa zabránilo tomu, že by na území akéhokoľvek kraja bolo viac Maďarov ako Slovákov. Smiešne, ale je to tak. Senica celkovo stratila, tak časť Malaciek ako aj Myjavu a Skalicu, ale Senica nikdy ani nemala infraštruktúru na to, aby mohla byť centrom tak veľa miest. Malacky sú celkovo iné, ale všetky 3 okresy tvoria Záhorie. Nemôžu byť ako jeden VÚC, pretože SE neustúpi SI v hlavnom sídle a zase MA nedopustia, aby bola hlavným sídlom ani SE ani SI. Ekonomicky sú to silné okresy, takže posilňujú tak BA VÚC (hlavne okres Pezinok) ako aj TT VÚC (Dunajská Streda aj Galanta či Hlohovec majú problémy). Všeobecne však napríklad Bratislavská Vodárenská Spoločnosť má dosah až po okresy SE a SI, takže naozaj je Záhorie naviazané na hlavné mesto.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Aug 2006 18:58

juraj1 napísal:Peniaze na infraštruktúru (nové investície alebo opravy) nebudú dostatočné tak alebo onak. Som za samostatný VÚC skôr z administratívno-organizačných dôvodov. Teraz máme mestské časti, magistrát, VÚC. Potom by stačili 2 úrovne. Bratislavu trápia pritom aj kompetenčné problémy - medzi mestom a mestskými časťami. Mestské časti nemajú ani adekvátnu oporu v legislatíve. Vytvorenie samostat.BA VÚC by prispelo k vyjasneniu pozícií: mesto=vúc, mestské časti=obce.

Suma vybraná z cestnej dane nie je nijako omračujúca, ale prispela by aspoň zčasti k opravám existujúcich komunikácií v meste. V r.2005 BA minula na dopravné stavby 575 mil. Sk.

Viem si predstaviť aj ďalšie opatrenia na zvýšenie príjmov: príspevok od štátu za funkcie BA ako hlavného mesta.


Stačili by 2 úrovne, ale neboli by 2 úrovne, o tom sa nehovorí. Ide len o kompetencie pre vedenie mesta. Chce BA šetriť na organizácii ? Stačí zoškrtať počty poslancov v mestskom zastupiteľstve. :idea:

A ten daný príspevok, buďme realisti, stavia sa D2, postavil sa most Apollo. A naviac, ten príspevok predsa BA môže dostať aj teraz, ... to nie je navine BA VÚC, len tento štát na extra finančný príspevok nemá.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Sep 2006 12:40

Peniaze z únie pôjdu viac do regiónov, menej na diaľnice. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4710

Avšak do regiónov pôjdu na cesty II. a III. triedy a tiež na obnovu stredných škôl, nemocníc atď., takže to v konečnom dôsledku nielenže ušetrí peniaze pri prevádzke týchto objektov, ale podporí to aj priamy rozvoj regiónov.

Čo sa týka diaľnic, len sa potvrdzuje, že sa malo začať aj s PPP alebo treba sem nasmerovať viac úverov či ubrať zo sociálnych dávok.

Tento vládny program zabezpečí spravodlivé rozdelenie financií z EÚ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 15:33

VÚC neschválil financie na rozšírenie Račianskej ulice v BA. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4921
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

temp

Odoslaťod kaviarista » 11. Okt 2006 07:47

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5242

Konecne sa niekto spamatal. Uplne zrusenie dialnicneho spojenie RK-ZA je samozrejme extremna hlupost, ale presun v prioritach na Donovaly odzrkadluje prirodzene potreby kazdeho vodica. Treba sa pytat hlavne obchodnych zastupcov, ktori brazdia Slovensko hore-dole a nie 10 zilincanov, co chcu dialnicu len k sebe do garaza.

Obrovskou chybou bolo umelo-lobisticky preferovanie HP-ZA(Strazov) namiesto HP-LL. Dnes sme nemuseli rozmyslat, ci Visnove vobec treba alebo nie. Lebo situacia medzi ZA a MT sa da efektivne poriesit aj rozsirenim sucasnej cesty o jeden jazdny pruh s premenlivym smerovanim. D.Skala-Turany je usek nevyhnutny, otazne je, ci v parametroch D, ked by nemal mat v buducnosti pokracovanie D na oboch koncoch.

Teraz sa v krasnom svetle ukazuje, preco bola priorita pre D3 chobotina na n-tu. A v konecnom dosledku urobi aj samotnym Zilincanom medvediu sluzbu, lebo dnes to tak okato nevidno, ale o 2-3 roky bude jasne aj ziakovi zakladnej skoly, ze ZA parazituje na zvysku Slovenska. Nasledkom bude akurat nezmyselne zvacsenie nenavisti voci obyvatelom ZA.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Pacho » 11. Okt 2006 08:04

Treba sa pytat hlavne obchodnych zastupcov, ktori brazdia Slovensko hore-dole

Kaviarist, kaviarista, a ty si myslis, ze po ceste chodia len obchodny cestujuci, ci co? ( ja osobne obchodnych cestujucich zhadzujem zo schodov, ked sa mi nasackuju do firmy) Su tu kamiony, autobusy, vikendovi vodici.... A to ze v ZA stoji KIA, a ze ta musi byt spojena s europou a zo svetom , na tom obchodny cestujuci nic nezmeni. D3- mala uz davno fungovat, a nie ze sa nemala staviat. Osobne si mysli, (a to nieso zo ZA) to ze zilina je prirodzenym dopravnym uzlom slovenska so svetom, na tom taktiez nic nezmenis. Taktiez niekedy az 50tis aut /den medzi ZA a MT asi tazko by si vyriesil trojprudovkou okolo strecna. Mozna sa stala chyba , ze dialnica sa neriesila Rajeckym variantom, kde by bol porieseny problem PX a v sucasnosti by bolo jednoduchsie napojenie na KIU.
Nie som ochranar , ale rieswit dialnicu cez narodny park, to asi nie je bohvie co.

Spametaj sa uz sme neaky rok v europe, tak sa na cesty nemozme pozerat ocami obchodnych cestujucich, ale trocha z nadhladu :twisted:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod mapman » 11. Okt 2006 08:12

Kaviarista, my sme všetci zo Žiliny keď presadzujeme D1 v tomto koridore alebo čo??? Bože však treba vždy stavať tak aby sa robil pomer medzi potrebami domácich a tranzitu. A medzi ZA a MT je silný prúd jak dopravy medzi MT a ZA samotnými tak aj tranzit. A ako človeku žijúcemu v ČR a cestujúcemu na slovensko mi chýba aj nejaké rýchle spojeni z moravy do považia.

Tvoja preferencia jednej pseudotrasy je fakt neuveriteľná, a nechápem prečo. Fakt tomu nerozumiem, lebo táto trasa není schopná pokryť efektivne potreby regiónov celej krajiny. To dokáže len D1 vo spojení s južnym ťahom (R1+R2) a pre tranzit odbočky k hraniciam ako D3 R3 R4 R5 R6 atd atd...

Slovensko nie je len spojenie BA s BB a tatrami....

Nie vážne, ako hovorí Pacho, spamätaj sa už preboha...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod fh » 11. Okt 2006 08:19

Nadhľad obchodného cestujúceho taky nadhľad. :lol:
Ale je vrcholom zadubenosti myslieť si, že D1 resp. D3 chcú len Žilinčania, ľudia od Žiliny, alebo ľudia s väzbami na Žilinu.
Môže sa to tak javiť niekomu z BB, Košíc (nie každému), alebo niekomu, kto práve často tadiaľ nechodí a svoj názor a skúsenosť považuje za niečo univerzálne. Prerobiť fakt, že Žilina nie je medzinárodným dopravným uzlom potom vyznieva trápne. :roll:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod kapopista » 11. Okt 2006 08:19

no ja niesom ani zilincan a ani obchodny zastupca, ale ked mi cesta medzi MT a ZA trva viac ako hodinu, a to tam nemusi byt ani nehoda staci ze sa ludia vracaju z vikendu a ty druhy idu za pracou a nielen slovaci ale aj poliaci do rakuska. a pri napade s rozsirenim cesty ma napada jedina moznost a to zaviest vah, inu moznost tam nevidim. skvor si myslim ze rozsirovat by sa mala cesta cez donovaly a nie stavat tunel to uz ho mozme postavit aj z RK do DK. a celkovo staci si porovnat intenzity dopravy 21000 verzus 7000, neviem preco sa tu o tom vobec debati.
kapopista
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 24
Založený: 03. Apr 2006 12:24

Odoslaťod kaviarista » 11. Okt 2006 08:30

pacho,
jedna vec su tvoje dojmy a druha fakty. 50 tisic aut denne nebude medzi MT a ZA ani o 10 rokov. Treti jazdny pruh poriesi situaciu aj pri takejto intenzite, lebo cesta medzi MT a ZA nevedie horskym priechodom.

Ja osobne nie som obchodnym zastupcom, ale keby si precestoval aspon patinu z toho, co ja, po celom uzemi Slovenska, tak si mozes do konca zivota gratulovat.

Obchodni cestujuci maju najlepsi prehlad o dopravnych situaciach v ramci regionu, ktory obhospodaruju. To, ze raz za rok prejdes zo ZA do MT za vyse hodinu kvoli traktoru, ktory tam nema co hladat, este neznamena, ze za taky cas sa ten usek jazdi pravidelne.

A okrem ineho mas uplne debilne predstavy o funkcii obchodneho zastupcu. To v ziadnom pripade nemusi byt len podomovy dobiedzac od dveri k dveram so super vynimocnou ponukou veci, ktore nepotrebujes, horsi od jehovistu. Tvoja neucta k cudzej praci vypoveda len a len o tebe.
A okrem dalsieho, co to mas vlastne za firmu, ked k tvojim dveram ma pristup kdejaky podomovy otravovac?
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 11. Okt 2006 08:47

mapman,
silny prud medzi MT a ZA nikto nespochybnuje. Jak tranzitu, tak lokalnej dopravy. Akurat , ze niektori ludia si neuvedomuju, co to bude realne stat a ake realne nasledky to zanecha na dopravnej situacii v inych regionoch.

Ak bude dialnicne spojenie na trase BA-ZV-BB-RK-PO, tak ti garantujem, ze takmer vsetci vychodniari (aj Kosicania) budu jazdit dialkovo po tejto trase. Cast by mozno isla cez Budapest, ked rozhodujucou by bola zrejme cena dialnicnych znamok.

Ta trasa je dnes v takom stave rozostavanosti, ze jej dokoncenie sa javi ekonomicky daleko najvyhodnejsie.

Btw, ktore spojenie Moravy a Povazia by si preferoval ty? Za posledny mesiac som si presiel vsetky. Ked sme off topic, nech niekto vytvori podobnu temu
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 11. Okt 2006 09:09

Pozorovatel napísal:Nadhľad obchodného cestujúceho taky nadhľad. :lol:
Ale je vrcholom zadubenosti myslieť si, že D1 resp. D3 chcú len Žilinčania, ľudia od Žiliny, alebo ľudia s väzbami na Žilinu.
Môže sa to tak javiť niekomu z BB, Košíc (nie každému), alebo niekomu, kto práve často tadiaľ nechodí a svoj názor a skúsenosť považuje za niečo univerzálne. Prerobiť fakt, že Žilina nie je medzinárodným dopravným uzlom potom vyznieva trápne. :roll:


Mylis sa, aj ja chcem medzi MT a ZA dialnicu. Ale nie tak, ze sa vzdam kvoli jednemu 30 km useku 150 km dalsich dialnic , postavenych niekde inde.

ZA bola tym dopravnym uzlom vytvorena za urcitych okolnosti a pri urcitom rozhodnuti. Stacilo by, aby niekto ten navrh presmerovania koridorov z clanku cez Namestovo realizoval v praxi a z RK sa razom v priebehu par rokov stane vacsi dopravny cestny uzol ako ZA. Statut dopravneho uzla este predsa nedava automaticky pravo prisvojovat si vacsie naroky na podiel z rozpoctu infrastruktury.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.