Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 25. Júl 2017 11:55

a presne pre toto si myslim ze chytanie za slovicka je mensi problem ako prekrucanie....ta 5-prudovka ma asi 1 km, peso sa to da prejst za par minut. najblizsia polska suvisla 4pruhova cesta bude teda zrejme pri nowom targu, najblizia ceska pri pred trincom (ak nepocitame staru D2) a najblizsia madarska (ak nepocitam M1 pod komarnom) za salgorjanom. suvisle 2+2 pruhy na S1 su az od mesta zywiec.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod rastislav5 » 25. Júl 2017 14:08

Najblizsia madarska bude pri Bratislave a pri Kechneci, dalsia najblizsia pri Ostrihome (R11) https://i.img.ie/0ZD.jpg
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Peter_CA » 25. Júl 2017 17:56

Jano1 napísal:Po dobudovani preloziek I/11 ma to byt zaradene do siete RC a bude treba nalepku pre OA aj na tuto RC, kym polska RC je pre OA nespoplatnena.

Ale kdeže, bude to "silnice pro motorová vozidla" ("rychlostní silnice" zanikli s koncom roku 2015) a tá nie je pre OA spoplatnená.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Jano1 » 26. Júl 2017 10:59

Ja som to napisal presne ako to bolo prezentovane. V tom case boli rozdelene D a RC. To, ze zrusili RC ako oznacenie, nic hovori o tom, ze po dobudovani preloziek I/11 sa to planuje preradit na vyssiu kategoriu, ked nebudu RC, bude to D.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Peter_CA » 26. Júl 2017 18:00

Bolo to v inom vlákne, plánuje sa akurát preznačenie preložky na I/68 až po hranicu.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Mawerick81 » 27. Júl 2017 10:53

asi si to stale nepochopil,, vysvetlia ti to aquila, devil atd,, za tuto cenu predsa mozu kysucania,, oni chceli aby to silo dokonca 100m vysokym mostom,, ale nechodili u NDS.. :D
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 27. Júl 2017 10:57

ano mozu za to kysucania, treba si pozriet ako dopadli volby na miestnej a narodnej urovni v tejto oblasti. lepsiu odpoved ti na to neviem dat. a mimochodom, co robila samosprava mimo to, ze chce z toho bud vytrieskat nezmysli, alebo idealne to kompletne odsunut ala oscadnica ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Mawerick81 » 27. Júl 2017 11:03

dam ti hypoteticku otazku,, v case volieb keby si si zobral zoznam ludi ktori kandidovali za tento region a jedneho za druhym by si sa pytal na tento usek.. a vsetci do jedneho by ti povedali, ze takto to chcu riesit,, co potom?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 27. Júl 2017 11:11

by som sa len utvrdil, co som povedal nizsie :) ludia maju to co si volia a zasluzia :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Mawerick81 » 27. Júl 2017 11:56

toto nieje informacny portal,, ale opozicny platok,, ale podme na to inak, tento usek sa proojektoval za Dzurindu (opravte ma ak sa mylim),, vieme ako dopadlo Branisko,, tam sa Dzurinda a spol nabalil statocne,, cize cele toto nieje preto, lebo by tento usek nebol potrebny,, alebo ze je predrazeny,, ale terajsej opozicii brutalne vadi, ze nemoze kradnut peniaze z eurofondov,, ze to robi terajsia vlada,, to vadi opozicii,, lebo peniaze nejdu na ucty opozicnikov
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 27. Júl 2017 12:02

1) nie, tento usek bol v podstate zadefinovany a naprojektovany za meciara, zmeny voci povodnemu navrhu bol bohuzial len kozmeticke a v prospech stavbara polprofilu
2) branisko sa rozostavalo za meciara, dzurinda to "len" dotahoval, ale je fakt hanba ze trestnopravna zodpovednost nebula vyvodena.
3) dosli argumenty, tak zacne trepat blbosti o tom, ze opozicia nemoze kradnut. boze uz sa nedivim, ze ficovi sa tak lahko vladne a ma taku podporu :)

p.s. a preto ked je to opozicny platok tak kritizujem dzurindu, ze zastavenie vystavby sa nevyuzila na prekreslenie dialnic ako im odporucal mott macdonald ? :) si tu zjavne kratko, si fakt prestuduj suvislosti :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Mawerick81 » 27. Júl 2017 13:35

no,, sklamem ta,, mne je Fico ukradnuty,, aj ktorykolvek politik, nevolil som ani jedneho, ja som tu fakt isiel aby som sa dozvedel technicke veci ohladne dialnic,, a toho tu je tak 10%.. zbytok je kritizovanie,, obkec,, rozostvavanie ludi proti inym... fakt uroven.. mohol by si to premenovat z dialnice.info na dialnice.kritika
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod aquila » 27. Júl 2017 14:18

expwy napísal:Presne tak!!! Pred 2 rokmi bolo toto riešenie navrhnuté s tým, že žltým FIDIC-u by sa to prerobilo. Mala sa využiť dosť nešťastne navrhnutá MUK Podzavoz a dobudovať ju na plnohodnotnú MUK, kde by bolo zároveň aj SSUD. NDS tu kúpila dosť veľa zbytočných pozemkov, tak prečo ich nevyužiť, keď ich už kúpila (mimochodom tiež tu išlo o kšeft s pozemkami kysuckých oligarchov). Zároveň sa nemala dobudovať MUK Bukov, ktorej vybudovaná vetva mala slúžiť len na dojazd záchranných zložiek v prípade mimoriadnej udalosti v tuneli. Ďalšia MUK mala byť až s cestou 520 Krásno n/K.


takze predsalen to bola pravda, dostali sa po mne tieto sumy, ale kedze to boli len sumy a nic viac som uz o tom nepocul, tak som aj zacal uvazovat, ze ci to nebolo ciste JPP.

najsmutnejsie na tom je, ze su uz aj na slovensku kvalitni ludia, so skusenostami a dobrymi napadmi, ktore dokazu relativne jednoducho vylepsit aj take zle riesenia ako v pripade tohto useku. ale lokalny oligarchovia a "stara garda" ich proste odstavi a logicky sa tito kvalitni sa na to vykaslu, lebo stale behat hlavou proti muru sa neda .. .

a takychto mini-zlepsovakov ktore by boli paradoxne aj lacnejsie by sa dalo najst kvantum ..

po tejto informacii som este viac sklamany z celej SK a fakt tu nikdy nic priadne nebude.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod sendvo » 27. Júl 2017 14:25

Mawerick teraz si mi prehovoril zo srdca.. vzdy som tu chodil aby som sa dozvedel nove informacie o dialniciach, pozrel nove fotky, technicke udaje, dopravne znacenie.. bohuzial su to tu vacsinou blaboly ako je ktory usek zbytocny, ako su kysucania, zilincania, bratislavcania, presovcania atd idioti, ako kto volil zle, dohadovacky ake su kde intenzity 5000 aut, nie 3000 aut, nie 10000 aut a podobne. clovek by cakal ze moderatori tu budu udrziavat aku taku kvalitu diskusie ale bohuzial su autormi vacsiny tych blabolov :(
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 506
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod expwy » 27. Júl 2017 14:44

aquila napísal:po tejto informacii som este viac sklamany z celej SK a fakt tu nikdy nic priadne nebude

Ale bude, len treba vydržať a neprestať. Paradoxne ľudia, ktorí sú dnes považovaní za pomaly najväčšie zlo (Kažimír, Počiatek) v republike, dali šancu mladým a kvalitným ľuďom, so skúsenosťami a dobrými nápadmi. Veď založili útvar Hodnoty za peniaze a dohodli sa, že idú posudzovať dopravné stavby - oni 2 si interne uvedomovali, že takto to ďalej nejde a treba niečo zmeniť, len navonok bolo treba držať politickú tvár a nejaký čas hrať dobrého a zlého - celkom logicky, lebo keby začali hovoriť ľuďom pravdu, že žiadnu diaľnicu vlastne nepotrebujú ale len kvalitné jedničky s obchvatmi, tak sú z nich politické mŕtvoly - toto neustojí žiadna politická strana na SK. Takto to akože nezávisle robia a posudzujú za nich decká z útvaru Hodnota za peniaze a Kažo s tým nič akože nemá. Keby to bolo čisto na nich (Kažimír, Počiatek), tak polovica siete RC dnes už neexistuje.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod expwy » 27. Júl 2017 14:56

Lenže či chceme alebo nechceme, politika, lokálpatriotizmus a lokálne ekonomické záujmy sú najväčšou deformačnou platformou výsostne odbornej problematiky akou je cestné hospodárstvo.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod fh » 27. Júl 2017 15:01

sendvo napísal: clovek by cakal ze moderatori tu budu udrziavat aku taku kvalitu diskusie ale bohuzial su autormi vacsiny tych blabolov :(


majiteľ fóra tu rovná sa majiteľ pravdy :mrgreen: plus devilovia okolo neho... a kto nesúhlasí je nenažraný kysučan, žilinčan etc v... aj keď problém výstvby D3 je zložitejší, za tie roky čo sa D3 pripravovala sa menili vlády, ľudia, spôsoby financovania ale toto sa tu do úvahy neberie.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod aquila » 27. Júl 2017 18:44

keby platilo co si napisal v poslednom prispevku, tak je to tu cenzurovane, mazane, a ludia su pod banom. deje sa nieco take ? nie nedeje.

skor ti lokapatrioti, domorodci etc si tu vylievaju svoju zlost, ked niekto kritizuje zle naprojektovanu, obcami schvalenu, naopak obcami vyzadovane kde ake bocne "vyvolane" investicie, a celkovu megalomaniu na styl, u mna v dedine nech to je postavene, nech to stoji co to stoji, a co ze zvysok slovenska sa moze ist klzat. ano zjavne tymto domorodcom nevoni, ze niekto si dovoli objektivne zhodnotit tie zle rozhodnutia, ale pre nich su to blaboly, len sa tim to nehodi do kramu.

a ano slovenske dialnice su od 1994 silne spolitizovane prave takymito neodbornymi zmenami a kde aky domordci su stastny, ked im ide za humnami superpredrazena megalomanska stavba, vsak za u nich sa uz postavilo, na zvysok slovenska serme.

samozrejme ze si este druckuju, ako kaslat na zvysok slovenska.

ak vam to chlapci nedoslo, mne (a kopu dalsim) je jedno aka je to cast slovenska, pointa je investovat velmi obmedzeny bali penazi rozumne a nie hala bala jak na ciganskej hodovacke podla hesla, najprv hojno, potom hovno ..

bohuzial vam nedochadza, ze ked sa na to nebude upozornovat, nebudete mat ani vy viac, naopak, budete mat menej. a najkrajsie je to vidno D3. ako som uz napisal, to je vystavna skrina absolutne zlyhania statu za posledny 25 rokov, plny korupcie, politikarcenia, zlych rozhodnuti, superpredrazenych a megalomanskych dialnic, ktore aj tak nic neriesia a nezostali peniaze na dolezitejsie useky.

pekne sa to vracia ako bumerang :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod i15 » 27. Júl 2017 20:18

sendvo napísal:Mawerick teraz si mi prehovoril zo srdca.. vzdy som tu chodil aby som sa dozvedel nove informacie o dialniciach, pozrel nove fotky, technicke udaje, dopravne znacenie.. bohuzial su to tu vacsinou blaboly ako je ktory usek zbytocny, ako su kysucania, zilincania, bratislavcania, presovcania atd idioti, ako kto volil zle, dohadovacky ake su kde intenzity 5000 aut, nie 3000 aut, nie 10000 aut a podobne. clovek by cakal ze moderatori tu budu udrziavat aku taku kvalitu diskusie ale bohuzial su autormi vacsiny tych blabolov :(


Bohužiaľ musím súhlasiť. Diskusia fanúšikov výstavby sa zmenila na diskusiu mudrlantov, ktorí sa pretekajú v tom, ktorý úsek vyhlásia za zbytočnejší a nezmyselnejší
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod zoom » 27. Júl 2017 22:10

Rozdielnosť názorov je bežná všade, vtedy dochádza k progresu, nie ked všetci suhlasia. Nebude všetko iba ružové. Ked začnete odsudzovať ostatných do idiotov a mudrlantov, vtedy to je zbytočný post. MImochodom, nové fotky pozrieš bez toho aby si bol v diskusii..
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 28. Júl 2017 09:09

i15 napísal:Bohužiaľ musím súhlasiť. Diskusia fanúšikov výstavby sa zmenila na diskusiu mudrlantov, ktorí sa pretekajú v tom, ktorý úsek vyhlásia za zbytočnejší a nezmyselnejší


je to uz len reakcia na zufalu situaciu, ked sa "bohate" roky bohapusto prezrali na ozaj zbytocne useky (D3 ako ciste katastroficky priklad) a kedze sa eurofondy rapidne zmenia od 2020 (spoluucast statu bude nie 5-15% ,ale 30-60%), tak iny krok ako vyhodit zbytocne useky sa neda.

CBA a WFM budu daleko prisnejsie hodnotene. co ma ale aj vyhody, vypadnu hluposti typu R8, R1 cez donovaly, R1 pri ruzomberku ako obchvat, D3 v novej trase popri tom aj nova jednicka, mozno aj hluposti ako estakada v radoli, budu sa musiet optimalizovat useky ako aj kompenzcne opatrenia (vid korbelka)

zrazu sa objavi caro jednoduchych jedniciek a prestane snad mantra dialnic do kazdej doliny a garaze.

Take klasicke, ked sa minu vsetky zle riesenia, nastupia aspon ako tak rozumne.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod svaco » 28. Júl 2017 09:28

Na tomto fóre sú všelijaký diskutujúci a to je na tom super. Ak do toho niekto ťahá politiku, tak mu už asi došli argumenty. Aspoň ja osobne (a vidím to aj u iných) sa snažím diskutovať bez ohľadu na svoje politické presvedčenie (momentálne v podstate ani nemám koho voliť). Ak má niekto pocit, že toto je opozičný plátok, tak nech si pozrie diskusie z času, keď bola pri moci súčasná opozícia a uvidí, že sa kritizovalo, hodnotilo a upozorňovalo aj vtedy.

Plne súhlasím s aquilom, že ak sa nebude upozorňovať na prešľapy, bude menej pre všetkých (snáď okrem tých ktorí priamo participujú na zisku a sú priamo zainteresovaný do toho či onoho tendra).

Jednoducho je potrebné akceptovať rôzne názory (aj keď sa zdajú na prvý pohľad zvláštne). Poznanie pravdy sa totiž tvorí na základe čo najväčšieho počtu dostupných informácií. čím viac informácií mám, tým lepšie viem posúdiť realitu, ktorú skúmam. Samozrejme sú aj takí, ktorí si zámerne zakrývajú oči pred pravdou (lebo na to majú svoje dôvody, napr. ten či onen úsek novej cesty je v blízkosti ich bydliska a pod.), ale práve na to sú tu tí ostatní, aby poskytli iný nezaťažený pohľad na vec.

Ak totiž viem pracovať s informáciami, viem vyselektovať tie cenné od tých zaujatých. A dokonca aj v zaujatom príspevku môže byť nejaký cenný kúsok informácie, ktorý viem od toho celku oddeliť a vie mi nakoniec pomôcť.

A reči typu "opozičný plátok" to mi tu fakt pripadá ako argumentácia rôznych hovorcov, ktorí namiesto vysvetlenia kauzy svojho ministra, povedia niečo na spôsob, že je to len opozičná demagógia, alebo očierňovanie alebo podobné drísty, ktoré si každý trochu viac inteligentný človek hneď všimne.

Ak tu má niekto informácie, že opozícia chce kradnúť, tak sem s nimi, budem 1. kto ich ocení. Ale ak takú informáciu nemám, tak potom je to len zahlcovanie tohto fóra zbytočným balastom. Normálnemu človeku je jedno kto vládne, či opozícia, či niekto iný, ide predsa o to, aby sa vládlo transparentne a aby bolo čo najviac verejných informácií voľne dostupných. Rád by som pochválil za toto akéhokoľvek politika, ale vieme predsa, kto presadil zverejňovanie informácií a kto aj napriek zákonom sa snaží, čo najviac informácií skrývať (nebudem zbytočne menovať).
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 29. Júl 2017 11:51

majiteľ fóra tu rovná sa majiteľ pravdy :mrgreen: plus devilovia okolo neho... a kto nesúhlasí je nenažraný kysučan, žilinčan etc v... aj keď problém výstvby D3 je zložitejší, za tie roky čo sa D3 pripravovala sa menili vlády, ľudia, spôsoby financovania ale toto sa tu do úvahy neberie.


problem vstavby je zlozitejsi je typicke zaklinadlo pre privzencov D3. za tie roky sa nic radikalne nezmenilo. pretoze vsetky vlady v tom vidia kseft. v ramci CS by toto sa nedopustilo....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod fh » 29. Júl 2017 12:38

Aké zaklínadlo, proste je to tak, máme podpísanú s PL medzištátnu zmluvu o tom že cez Skalité budeme mať dialničné spojenie a Poliaci aj niečo postavili a my až teraz. Že sme to natrasovali podľa želaní estakádostavov aby sa dobre niekomu ryžovalo je náš problém celoslovenský. Vrieskať tu o nenažraných kysučanoch je jednak odvádznie pozornosti od podstaty problému a aj povýšené a trápne najmä od admina a jeho verných moderátorov. Kysučania ti povedia že pre nich je prvoradý ťah od Brodna po Svrčinovec, tam sa to dotýka aj obyvateľov ale aj vodičov, lenže o tom čo pôjde prvé do výstavby o tom sa rozhodovalo inde a v prospech inýcH. Len tu sa to zastiera, jednoduchšie je vypisovať dookola o nenažraných Kysučanoch. Súhlasím akurát že sa to dialo za všetkých vlád, takže mýtus o nesprávne voliacich Kysučanoch padá. V komunálnej politike sa volení zástupcovia veľmi rýchlo odtrhnú od ľudí, najmä keď sa presadzujú dobre podmazané záujmy iných. OT napríklad Demänovská dolina, keď tam developer ktorý viacmenej vlastní Tatry presadzoval svoje záujmy aj tak že sa tam zrazu prihlasovali ľudia na trvaký pobyt ktorí s Liptovom nemali nič spoločné. Len aby cez komunálne voľby dosiahol svoje. Nevravím že sa to dialo na Kysuciach ale bohužiaľ platí známe známe oligarchovo: Volič je hovno, ide iba po povrchu , nevníma čo je pod ním. Stačí porozmýšlať prečo sa postavili najskôr najdrahšie a aj najmenej potrebné úseky na D3. Žeby toto práve vyhovovalo Kysučanom alebo niekomu inému? A že tam neprotestovali? Kde tu na Slovensku protestujú ľudia proti výstavbe nových úsekov?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 29. Júl 2017 12:54

ale ponad BA vedie dialnica, ponad BB vedie RC, pri RS sa kvoli prelozke jednej zakruty cez luku na jednicke asanoval velky dom, neurobilo sa nijake blizsie-naokolo. estakadostav vychadza z mentality laznika. ako zlata klucka na dverach novozbohatlika, tak ako to otvorene napisal jeden z tamojsich, v BA je dialnica nad hlavami dan za zivot v meste a oni tuto dan nie su ochotni zaplatit. a podla mna dan za cesty a dialnice v uzkej doline je ze je blizko domov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Dano74 a 26 hostí.