Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Suhlasite, aby sa po otvoreni D4 spoplatnili dialnicne useky v BA pre voz. do 3,5t dialn.nalepkou?

Ano, v plnom rozsahu bez vynimky
42
61%
Ano, avsak s vynimkami pre Pristavny most a Lafranconi
10
14%
Nie, je potrebne ponechat sucasny stav
12
17%
Nie, treba vynat zo spoplatnenia aj dalsie useky v blizkosti velkych miest, vratane buducej D4/R7
5
7%
Iny navrh (uviest v diskusii)
0
Žiadne hlasy
 
Celkový počet hlasov : 69

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod mareks96 » 19. Mar 2015 23:17

DrX, tvoj posledny prispevok je asi jediny zmysluplny ptispevok od teba, ale ma jednu chybicku. BA nie je velke mesto, SK nie je velka krajina, takze ziadne radikalne riesenie nehrozi. A ak spoplatnenie, tak jedine projekt ako robis v Dallase, tj. PPP na 50 rokov, kde vsetky rizika idu na investora, rozsirit obchvat na 4+4 minimalne a ponuknut moznost expresne pruhy so zarucenou 90tkou , ktore budu spoplatnene mytom.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod DrX » 19. Mar 2015 23:40

mareks96, mas presne pravdu, ze BA nie je velke mesto, ale prave preto je problem, ze jeho obyvatelia maju to malomestiacke velikasske myslenie, ktoreho dosledkom napr je, ze si myslia, ze dokazom ich statusu je, ak sa vsade vozia autom. Preto su schopni tie cesty zahlcovat nezavislo na tom, kolko sa ich postavi. Ale s normalnym PPP (tj s mytnicami pre uzivatelov) suhlasim.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod mareks96 » 20. Mar 2015 00:05

Nie je to o dokazovani statusu, ale o tom, ako MHD funguje. Ja v BA studujem takze to poznam na vlastnej kozi. Autom castokrat dokazes usetrit az 70% casu pri cestovani, a to hlavne preto, ze castokrat ide MHD takou trasou, ze to je porovnatelne ako ist z BA do Prahy cez KE. Toto je hlavny problem. Niejto moze nesuhlasit a rvrdit, ze sa da ist aj na bicykli. To je ale samovrazda. BA ma minimum cyklotras, vacsina z tych co ma su velmi nebezpecne a ako vsetci vieme, slovenski vodici jazdia ako zmyslov zbaveny. Co sa tyka PPP, tak v dallase je to riesene tak, ze stat zaplati desatinu, zvysok investor, pricom vsetky rizika a zisky z myta idu investorovi po dobu 50 rokov (samozrejme aj udrzba). Tam maju tie cesty riesene tak, ze kazdy z tych troch projektov ma 2-3 spoplatnene expresne pruhy, 4-5 nespoplatnenych a 2 na kolektoroch v kazdom smere. Dallas je ale mesto omnoho vacsie ako BA a je aj omnoho vacsou krizovatkou hlavnych tranzitnych tahov. Takyto system spoplatnenia funguje v Amerike vo viacerych metropolach (v mensom meradle). Dialnice vramci US su nespoplatnene, okrem zlozitych stavieb a expresnych pruhov v mestach. BA by pokojne stacili 2 expresne pruhy a 2 normalne na D1,D2,D4 a R7. Tymto by sme setrili mestske cesty, ale aj dali ludom moznost vyuzit nespoplatnene dialnice a zaroven ich spoplatnit. Krasna predstava. Bohuzial, nasi uradnici sa boja efektivnych projektov ako cert kriza.

Btw: moje tvrdenie ze to bol jediny tvoj zmysluplny prispevok neber ako urazku. Chcel som tym povedat ze nedavaju zmysel mne.

Pokojne by som suhlasil aj s vyssim mytom pre vozidla nad 3,5 tony v tuneloch. Ked kamionista pri prechode tunelom branisko usetri az 20 litrov nafty ako som sa docital v jednej z tlacovych sprav, malo by zmysel zaviest myto na tunel. Aj keby je to 10 euro je to vyhodne, takze nejakych 4-5 euro za prejazd by nemal byt problem. Ak by bola uspora nafty porovnatelna aj pri ostatnych usekoch malo by to zmysel pri viacerych tuneloch. Takymto niecim by sme dokazali vybrat porovnstelnu sumu aku vybereme na znamkach a vsetky dialnice by mohli byt bezplatne. Ale to s verejnymi oeniazmi nikto nebude nakladat ako z vlastnymi samozrejme.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod devil » 20. Mar 2015 10:52

Kanky, ty to pozeras -ako vzdy- cez svoju optiku. ten kto neplatil nic nebude spokojny s tym ze plati 16 eur. noved si precitaj, planovanie protestov atd..

http://budapestbeacon.com/public-policy ... march-1st/

kedze doteraz neplatili tak ziadny bonus pouzivania dalsich usekov v ramci zupy pre nich nehra rolu. som presvedceny ze system je vymysleny tak aby neprerobil, a keby predsa doslo k vypadkom prijmov tak cena sa zvysi zo 16 eur na tolko kolko bude potrebne. to je princip a nie ze to musi byt o tolko a tolko lacnejsie. lacnejsie je to len z dovodu ze odteraz su zahrnute useky s vysokou intenzitou do siete. iste je ze na useku so 100.000 intenzitou sa vyberie viac ako niekde kde je 15.000 intenzita.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod ANDi » 20. Mar 2015 20:40

mareks96 si tresol dobru hlupost, nakladna doprava je oproti osobnej spoplatnena uz par rokov mytom, a to viac nez dost...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod mareks96 » 20. Mar 2015 20:52

Ja viem ze ano, ale hovorim ze je blbost ze je spoplatnena na kilometer (oprav ma ak sa mylim) fixnou taxou. Cize prejazd 5km tunelom vyjde kamionistu rovnako ako 5km prejazd stredom pola. Pritom stavebne naklady a usetrene palivo oproti paralelnej jednotke su pochopitelne vyssie na tunelovom useku.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod ANDi » 20. Mar 2015 21:50

Ovela vacsia blbost je fixne spoplatnenie do 3,5 tony bez ohladu na to, ci niekto najazdi po dialnici 100 000 km rocne, alebo iba 1000...

Tunel je vyrazna uspora aj pre osobne. Ak chces zaviest extra myto na tunel, tak aj aj, ale kludne vo forme 5 eur osobne, 10 eur nakladne...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod mareks96 » 20. Mar 2015 23:08

S tym suhlasim. Omnoho efektivnejsie by bolo spoplatnit zlositejsie useky. Aj ked rozhodne nie takou vysokou sumou...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 23. Mar 2015 22:15

devil napísal:Kanky, ty to pozeras -ako vzdy- cez svoju optiku. ten kto neplatil nic nebude spokojny s tym ze plati 16 eur. noved si precitaj, planovanie protestov atd..

http://budapestbeacon.com/public-policy ... march-1st/

kedze doteraz neplatili tak ziadny bonus pouzivania dalsich usekov v ramci zupy pre nich nehra rolu. som presvedceny ze system je vymysleny tak aby neprerobil, a keby predsa doslo k vypadkom prijmov tak cena sa zvysi zo 16 eur na tolko kolko bude potrebne. to je princip a nie ze to musi byt o tolko a tolko lacnejsie. lacnejsie je to len z dovodu ze odteraz su zahrnute useky s vysokou intenzitou do siete. iste je ze na useku so 100.000 intenzitou sa vyberie viac ako niekde kde je 15.000 intenzita.

ok..ale je to 16 EUR a pises, ze protestuju a ved si pisal ze aj 50 EUR je pre ludi nic, ze kolko vela sa zaraba v BP atd a nakoniec aj 16 EUR je pre nich nieco?...a ty chces BA spoplatnit 50 EUR..a to je teda ok?
a BB to iste? atam nemaju protestovat? ked ludia v BP protestuju aj pre 16 EUR za 300 km dialnic...

moja optika je taka, ze sa nema platit (vozidla do 3,5 ton) za cesty v meste (pre ludi v BA, ktori nepotrebuju dialnice mimo BA tiez nehraju rolu dialnice mimo BA potom), 4prudovky v meste sa vobec nemusia a nemaju volat dialnice...a ak platit, tak porovnatelne percento z priemernej mzdy ako v inych mestach Europy - a to ani zdaleka nie je v BA a uz vobec nie v BB 50 EUR
a ak pises, ze madari neprerobia pri 16 EUR, tak kludne moze aj u nas stat napr. 10 - 15 EUR a stat teda neprerobi..a tym padom nie je potrebne spoplatnovat to 50 eurkami
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 23. Mar 2015 22:27

ANDi napísal:mareks96 si tresol dobru hlupost, nakladna doprava je oproti osobnej spoplatnena uz par rokov mytom, a to viac nez dost...

nooo, napriklad na dialniciach v BA neplatia ani nakladne vozidla, cize ani za Sitinu...
podla mna je spoplatnenie nad 3,5 ton OK, osobne som za spoplatnenie vsetkych dialnic pre tieto vozidla, jednotiek aj dvojek, so zakazom vjazdu na 3ky...maju proste platit vsetci, ktori pouzivaju tazke vozidla, nakolko dnes sa vozidla nad 3,5 ton pouzivaju iba na biznis a nie na bezny presun ludi
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod devil » 24. Mar 2015 14:26

.ale je to 16 EUR a pises, ze protestuju a ved si pisal ze aj 50 EUR je pre ludi nic, ze kolko vela sa zaraba v BP atd a nakoniec aj 16 EUR je pre nich nieco?...a ty chces BA spoplatnit 50 EUR..a to je teda ok?


dal som ti link lebo si tvrdil ako sa maju skvele a vytvaral si dojem ze to vsetkym vyhovuje. HLAVNE som nepisal ze ich podporujem. to urcite nie, na mieste vlady by som neustupil, je mi to az protivne ze sa snazia ziskat si mienku aj tych kt. aj doteraz platili. hlavne ked vidime kde sa predalo najviac znamok - bingo, v pestianskej zupe ake prekvapive... :D

viewtopic.php?f=21&t=609&start=750#p166340

a ak pises, ze madari neprerobia pri 16 EUR, tak kludne moze aj u nas stat napr. 10 - 15 EUR a stat teda neprerobi..a tym padom nie je potrebne spoplatnovat to 50 eurkami


kludne, nech sa zavedu taketo znamky, ked tak pozeram tak okrem KE v kazdom jednom kraji je par desiatok km suvislych dialnic takze dalo by sa.

dialnica je to co sa postavi ako dialnica. ak to ma byt mestska cesta tak treba postavit mestsku cestu, semafory, prechody, urovnove odbocenia dolava atd. potom naozaj netreba ziadne znamky.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 28. Mar 2015 12:21

devil napísal:dal som ti link lebo si tvrdil ako sa maju skvele a vytvaral si dojem ze to vsetkym vyhovuje. HLAVNE som nepisal ze ich podporujem. to urcite nie, na mieste vlady by som neustupil, je mi to az protivne ze sa snazia ziskat si mienku aj tych kt. aj doteraz platili. hlavne ked vidime kde sa predalo najviac znamok - bingo, v pestianskej zupe ake prekvapive... :D


podla mna si tvrdil ty, ze ako sa maju skvele...
devil napísal: ... a v takom meste ako BA alebo BP kde su trosku ine prijmy je to este menej %.

ja tvrdim len to, ze system nastavili tak, ze nepytaju 50 EUR na rok za ziadnu cestu v meste a pre tych, ktori neplatili doteraz nic za dialnice mimo mesta, tak pytaju max 16 EUR, ale nie 50

devil napísal: dialnica je to co sa postavi ako dialnica. ak to ma byt mestska cesta tak treba postavit mestsku cestu, semafory, prechody, urovnove odbocenia dolava atd. potom naozaj netreba ziadne znamky.

a ved to je to, co ja pisem dookola, pri oznaceni zaciatok BA,BB,KE by mala byt znacka koniec dialnice/RC a pri oznaceni koniec BA,BB,KE by mala byt znacka zaciatok dialnice/RC
momentalne "dialnica" v BA: na viac miestach zuzene jazdne pruhy / bez odstavneho pruhu, max pov. rychlost 80/90, kratke vzdialenosti medzi MUK
toto dialnica nie je, z toho vyplyva, ze ta cesta bola postavena hlavne pre mesto
takych ciest je v roznych mestach az az a nenazyvaju sa dialnice a nie su spoplatnene :wink:
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod ANDi » 28. Mar 2015 18:36

Este vas to bavi? :D

Kanky hmmm, co tak po kompletnom dobudovani D4 posunut zaciatok D1 na kizovatku s D4... A potom nechat cast v meste bezplatnu a kludne premalovat na 3+3 bez odstavnych pruhov. Ale kym nebude D4, tak D1 v meste bude nadstandard...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod devil » 29. Mar 2015 13:34

podla mna si tvrdil ty, ze ako sa maju skvele...


je to celkovo spravodlivejsi system ako na Sk. vodici z vidieka uz nedotuju vodicov z okolia BP.

ved hovorim, nech sa plati 16 eur ale ziadne suvisle dialnice gratis. potom si z PO do BA zaplatis 5x16 eur. spokojny ? :D

na viac miestach zuzene jazdne pruhy / bez odstavneho pruhu, max pov. rychlost 80/90, kratke vzdialenosti medzi MUK


a predsa tadial jazdis lebo je to aj tak ovela rychlejsie ako cez semafory v meste.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod KN.SK » 29. Mar 2015 15:07

Ľudkovia, nevaďte (nehnevajte) sa.
Bratislava má polohu, akú má. Stavať sa začalo, keď boli ešte hraničné prechody s kontrolami (niekde dosť "precízne" a niekde i ešte "precíznejšie") a automobilová doprava bola omnoho slabšia, resp. redšia. K tej jej geografickej polohe, ťažko by sa vtedy (i dnes sú s tým rôzne ťažkosti) staval obchvat cez susedné štáty, hlavne západná časť obchvatu, tak to takto riešili, cez intravilán. (Dosť "hlúpo" by bolo na mestskom obchvate raz alebo dva razy si postáť na "colnici" cestou z Devína/Devínskej Novej Vsi do Podunajských Biskupíc/Rače, hlavne keby nebol nejaký karpatský tunel. ← V časoch pred "schengenom"). Zložitý je i jej geomorfologický reliéf, Malé Karpaty vklinené až k Dunaju, ktorý má v tom mieste v prúdnici vedenú hraničnú čiaru. Keď bude mať Bratislava (ale i iné mestá) plnohodnotný diaľničný obchvat (možno i mimo zastavaného územia), tak nech sú vyňaté tie tzv. diaľnice zo siete diaľnic. A potom nech sú diaľnice bez výnimky spoplatnené. Najlepšie podľa prejazdenej vzdialenosti po nich. Ale to je asi utópia (t. j. od kilometra).
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod devil » 29. Mar 2015 17:05

dialnica v meste nie je taka strasna vec. povolena 90 je stale nadstandart oproti 50-ke ktorou sa jazdi po cestach I. tr. cez mesta a obce. MUK je nadstandart oproti UK. jazdny pruh 3,5 m je nadstandart oproti 3 metrom a menej.

pri regionalnej znamke by bolo treba urcit min. dlzku dialnic v kraji pre zavedenie znamky, to by okrem KE kraja splnali asi vsetky (cize tam by mohla byt spolocna KE-PO znamka. a potom pri D2 v TT kraji by mala platit skor BA znamka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 29. Mar 2015 19:16

u nás by som navrhoval 4 regióny: BA+TT , TN+ZA, BB+NR, PO+KE a cenu 25 eur / rok
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 04. Apr 2015 17:38

ANDi napísal:Este vas to bavi? :D

Kanky hmmm, co tak po kompletnom dobudovani D4 posunut zaciatok D1 na kizovatku s D4... A potom nechat cast v meste bezplatnu a kludne premalovat na 3+3 bez odstavnych pruhov. Ale kym nebude D4, tak D1 v meste bude nadstandard...

na 3+3 bez odstavnych pruhov mala byt uz davno...ale samozrejme, ze suhlas s tou bezplatnostou, ved tak to vlastne je a aj bude :wink:
toto je teda nadstandard..a ako sa potom nazyva D1 povedzme medzi TT a TN ?...to bude nadnadnadstandard? :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 04. Apr 2015 17:45

devil napísal:ved hovorim, nech sa plati 16 eur ale ziadne suvisle dialnice gratis. potom si z PO do BA zaplatis 5x16 eur. spokojny ? :D

ani som si nevsimol, ze kedy sme rozdelili regiony na pouzitie znamok :) a rocnu znamku celoslovensku nemame? :) osobne jazdim po celom SK, cize potrebujem do kazdeho kuta :)

devil napísal:a predsa tadial jazdis lebo je to aj tak ovela rychlejsie ako cez semafory v meste.

jazdim tadial preto lebo ta cesta je na to postavena, aby nejazdili auta cez centrum mesta, ked tam nemaju ciel...jazdil by som tadial, aj keby to bola cesta 2. tr.
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 04. Apr 2015 17:52

i15 napísal:u nás by som navrhoval 4 regióny: BA+TT , TN+ZA, BB+NR, PO+KE a cenu 25 eur / rok

ak takto, tak by to malo byt menej ako 25...alebo potom zvysit rocnu na povedzme 70, aby sa napr. oplatilo aspon 2 reginalne oproti celoSK
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 04. Apr 2015 20:43

KN.SK napísal:... A potom nech sú diaľnice bez výnimky spoplatnené. Najlepšie podľa prejazdenej vzdialenosti po nich. Ale to je asi utópia (t. j. od kilometra).

preco pises, ze to je asi utopia? ved dnes su takto nase dialnice, RC a jednotky spoplatnene pre vozidla nad 3,5 t...
pri vozidlach do 3,5 t si treba dat ale pozor, hlavne v krajine akou je SK...spoplatnenie na km by malo velky vplyv na malych podnikatelov, ktori pengluju na takychto vozidlach...bud by zisli z dialnic alebo by mohli zatvorit firmu...ceny zvysit nemozu lebo by ich zhltli vacsie spolocnosti
pri takomto spoplatneni musia byt alternativou k dialniciam kvalitne jednotky, nakolko vozidlam do 3,5 t nemozes zakazat jazdu cez centrum...

spolu je to vela aspektov, ze preco je to tak ako to je, neda sa to len tak lahko spravit ako si niekto mysli, ze tu je 4pruh, tak sup ho spoplatnit...

napr. na mytniciach, resp. pomocou palubnej jednotky, v Europe platia do 3,5 t vozidla iba v Portugalsku, Spanielsku, Francuzsku, Taliansku, Chorvatsku, Srbsku, Macedonsku, Grecku...
je nam uplne jasne, ze preco to maju takto nastavene Chorvati, Srbi, ci Macedonci ...vo vsetkych tychto 8mich krajinach, kde sa takto plati, su obchvaty, prietahy miest, ktore su vyuzivane na presun vozidiel v ramci tychto miest, bezplatne
Port., Fra, Tal., Spa, Gre maju dokonca vela nespoplatnenych usekov aj mimo obchvatov miest...kto bol, vie :)
cize aj vo vsetkych tychto krajinach vedia, ze sa neda spoplatnit vsetko, co by malo dopad na koncovych uzivatelov...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 04. Apr 2015 21:26

Kanky napísal:
i15 napísal:u nás by som navrhoval 4 regióny: BA+TT , TN+ZA, BB+NR, PO+KE a cenu 25 eur / rok

ak takto, tak by to malo byt menej ako 25...alebo potom zvysit rocnu na povedzme 70, aby sa napr. oplatilo aspon 2 reginalne oproti celoSK


prečo by sa malo oplatiť mať 2 regionálne? regionálne nálepky by mali byť hlavne pre ľudí, ktorí sa pravidelne presúvajú v rámci regiónu. kto pravidelne jazdí napríklad NR-BA dá dosť veľa peňazí len na palivo a cena nálepky ho až tak netrápi
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod Kanky » 05. Apr 2015 18:31

i15 napísal:prečo by sa malo oplatiť mať 2 regionálne? regionálne nálepky by mali byť hlavne pre ľudí, ktorí sa pravidelne presúvajú v rámci regiónu. kto pravidelne jazdí napríklad NR-BA dá dosť veľa peňazí len na palivo a cena nálepky ho až tak netrápi

cena za znamku musi byt inspiraciou pre vsetky kategorie vodicov, nie len pre tych, ktori minaju vela na palivo a netrapi ich to...inspirovani musia byt aj ti, co by jazdili cez 2 regiony, aby povedzme nespekulovali a za svojim regionom nezisli z dialnice...
preco potom stanovili madari pri cene rocnej znamky 137 EUR, cenu regionalnej 16 EUR ??? (oplati sa im mat aj 8 regionalnych namiesto celoHU)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod devil » 07. Apr 2015 15:41

v tomto suhlasim. ale stat sa nemoze vzdat toho aby to bolo vyhodne ajz hladiska prijmov. takze Kanky ci sa ti to paci alebo nie, bez spoplatnenie BA (aj NR a BB) dialnic je velmi otazne ci by takyto system bol akceptovatelny z hladiska prijmov pre stat resp. z hladiska cien regionalnych znamok.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spoplatnenie/poplatky za uzivanie siete D a RC

Odoslaťod i15 » 07. Apr 2015 19:53

chcete zvýšiť cenu ročnej nálepky na celú diaľničnú sieť? ja nie a z toho som vychádzal pri "cenotvorbe"
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.