Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - 2020)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Maxx787 » 09. Jún 2017 09:19

pravda ze dialnice dialkovo spajaju, ale co? iba BA a KE? alebo BA-TT, BA-NR, BA-ZV,BB, BA-LC, a ich kombinacie rovnako severom sa bavime o spojeni TN,PB,ZA,MT,DK,RK,LM,PD,LE,PO, a ich dvojkombinacie. vsetci sa ohaname prepojenim BA-KE, ale zabudame na tie dielcie napojenia.
ja by som bol tiez rad keby sa juhom stavalo viac. lebo tie regiony to potrebuju ako LC,RS,RV. ze sa vybrala severna trasa ako priorita, to uz nikto neovplivni z nas a najme ked je uz vsetko podpisane okrem Tu-Hu. tiez avsak (a logicky) preferujeme Z-V prepojenia ale nemame rozostavane poriadne S-J prepojenie (D2 je velmi vyosene D3 ako je trasovane tak gravituje smerom na zapad a je tak viac S-Z prepojenie). priemysel je vsade aj ked by som bol radsej aby nam urodnu podu velmi nebrali fabriky.(Jaguar)
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod milan_KM » 09. Jún 2017 09:20

Zamestnávatelia nejdu iba po diaľnici ani zďaleka. Idú po vyškolených a skúsených pracovníkoch. Preto sa priemysel koncentruje na Považí, alebo v Košiciach, či Prešove, kedže za socializmu tam boli(a sú) veľké strojárske(priemyselné) podniky. Preto je veľmi malá šanca, že príde automobilka do Rožňavy, keďže tam jednoducho nie sú vyškolený ľudia.

Krásne to vidno v dnešnej dobe keď nezamestatnosť na Gemeri je 15-20% a firmy stále plačú, že nemajú kvalifikovaných zamestancov.

Samozrejme kvalitná cesta je veľké plus, ale ani zďaleka to nie je hlavná podmienka ako je tu obecne rozšírený mýtus... To by sa doteraz v Prešove tak maximálne slivky pestovali.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2017 09:24

ondrejko_t napísal:Problem dlheho stavania nie je trasovanie severom, ale nekoncepcia, neodbornost a spolitizovanie.
druha vec je ze juh by bol sice rychlejsi (mozno), resp. lacnejsi (mozno). ale vyriesilo by sa iba prepojenie metropol + ZV + BB a par mesteciek. na severe je hustejsie obyvatelstvo aj hustejsi priemysel. takze suma sumarum nerozumiem, preco stale riesis juzne trasovanie. Vsetci na severnej trase od PO po TT by sa Ti podakovali.


Pises totalne bludy, z ktorych nic nie je pravda. Ak uz aj ignorujem, ze BA a Trnavsky kraj su na juhu, tak ked si porovnas KE+BB+NR kraje s PO+ZA+Trencin krajmi, tak ti vyjde:
- viac ludi zije na juhu,
- viac HDP sa produkuje na juhu,
- hustota obyvatelstva je bud porovnatelna, alebo vyssia na juhu (toto jedine cislo si presne nepamatam PO a BB kraje maju nizku hustotu, ZA a NR strednu, Trencin a KE vysoku)

Cize vsetko su to argumenty pre stavanie juhom. Dalej, lepsie geograficke podmienky, kratsia vzdialenost (priame prepojenie juhom oproti naokolo-blizsie severom), lepsie poveternostne podmienky (menej snehu v aprili, ako bolo naposledy pri PP).

Cize jediny skutocne rozhodujuci faktor je koncentracia ***, ktori volia meciara a slotu a fica, na severe.

PS: Ja nevravim, ze sa na severe nema investovat do infrastruktury. Ale malo sa to rozdelit 50:50 (alebo, aby sme boli velkorysi, 60:40). A aj tak by juh bol uz davno dokonceny. Ale *** proste nechcu dat na juh nic.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Lorenc » 09. Jún 2017 09:38

PS: Ja nevravim, ze sa na severe nema investovat do infrastruktury. Ale malo sa to rozdelit 50:50 (alebo, aby sme boli velkorysi, 60:40). A aj tak by juh bol uz davno dokonceny. Ale *** proste nechcu dat na juh nic.


Do 2021 máš cestu po Lučenec, BA-Ke cez Budapešť a môžeš mať klud. My na severe sa budeme trápiť s hlavnou trasou do 2026.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2017 09:49

Prototypicky nazor bystricana: RS, Roznava, Revuca mozu skapat, aj ked su na najlogickejsej osi spojujucej vychod a zapad a sucastou BB kraja (az na Roznavu), a BA-KE(-PO) ako spojenie dvoch(troch) metropol statu ma byt o 60-80km dlhsie (a v pripade D1 po horsich cestach, lebo 10 tunelov, zla klima na severe), len aby mal kazdy na severe D1 do svojej garaze.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vceliak » 09. Jún 2017 09:54

milan_KM napísal:keďže tam jednoducho nie sú vyškolený ľudia

S týmto citátom, nemôžem súhlasiť. Ak by mal niekto záujem, tak nech si preverí, koľko študentov na technických školách napríklad v Košiciach študuje z tzv. Hladových dolín. Problém je, že po doštudovaní sa nevracajú domov, lebo jednoducho nemajú sa kde zamestnať. Apropo,skúste sa niekedy postaviť tak okolo piatej hodiny ráno, na križovatku prvej triedy k obci Nižná Myšľa, koľko ľudí (aut) dochádza do regiónu Košíc zo Zeplína, aby si niekto dovolil povedať že tam nie sú k dispozícií kvalifikovaný pracovníci! Podobne je to aj zo strany od Rožnavy cez Sorošku do Košíc. Ľudia sú, len cesty pre ich zamestnancov zatiaľ nie sú postavené, bohužiaľ.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod ondrejko_t » 09. Jún 2017 10:27

DrX napísal:Pises totalne bludy, z ktorych nic nie je pravda. Ak uz aj ignorujem, ze BA a Trnavsky kraj su na juhu, tak ked si porovnas KE+BB+NR kraje s PO+ZA+Trencin krajmi, tak ti vyjde:
- viac ludi zije na juhu,
- viac HDP sa produkuje na juhu,
- hustota obyvatelstva je bud porovnatelna, alebo vyssia na juhu (toto jedine cislo si presne nepamatam PO a BB kraje maju nizku hustotu, ZA a NR strednu, Trencin a KE vysoku)


porovnavas zle. to ako keby si povedal ze najlepsia vyska skola je KU lebo produkuje najviac ludi s titulom. pre porovnanie ako ho robis Ty si to musis rozdelit na okresy, nie na kraje. odratat musis BA, TT a KE, lebo tade cesta vedie aj severom aj juhom. takze zvysok mas "dole" RS, RV, DT, LC, BB, ZV a par dalsich malych okresov (nechce sa mi ich menovat ani hladat) + samozrejme NR. "hore mas PO, SN/LE, PP, LM/RK, MT, ZA, PB,TN, NM atd. no a teraz si to prerata na ludi.
Odkial mas udaj ze HDP je vyssie na juhu? opat plati, nerataj BA, TT a KE.
jedna z veci o ktorych sa pri D / R bavime je aj intenzita dopravy. takze kde bude asi vyssia?

No a dalsia vec je ze sever je nie moderny, ale hystoricky vymysel z cias CSR.

Inak, zhodneme sa samozrejme v tom, ze dole mas lepsie poveternostne podmienky a aj to ze treba stavat aj tam aj tam. ale teraz to my uz moc nezmenime
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2017 10:41

Toto uz nie je ani *** logika, to je cista komedia. Najprv vylucime 3 najpriemyselnejsie kraje (z ktorych dva su su zaroven najvacsimi mestami v state) a vsetky su na juhu, a potom prehlasime, ze na severe je viac obyvatelov a priemyslu.

Myslim, ze to moze vyprodukovat len Fico-Meciar-Slota volic. K dalsim nezmyslom sa uz nebudem ani vyjadrovat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod dragon » 09. Jún 2017 11:25

A toto moze vyprodukovat len Csaky - Bugar volic...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2017 11:45

Ako tradicne, vedla, aj ked nie uplne ;-)
Dzurinda/Miklos - Radicova - Bugar volic (kedze k Bugarovi presli ti slusnejsi z SDKU). Staci si spomenut, ze delenie financii 60:40 sa zaviedlo prave za Dzurindu.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 09. Jún 2017 11:59

Lorenc napísal:
PS: Ja nevravim, ze sa na severe nema investovat do infrastruktury. Ale malo sa to rozdelit 50:50 (alebo, aby sme boli velkorysi, 60:40). A aj tak by juh bol uz davno dokonceny. Ale *** proste nechcu dat na juh nic.


Do 2021 máš cestu po Lučenec, BA-Ke cez Budapešť a môžeš mať klud. My na severe sa budeme trápiť s hlavnou trasou do 2026.



Sukromne si to mozes dat ze KE-BUD-BA, ale ako zamestnavetel to tak neurobis lebo to mas ako zahranicnu sluzobnu cestu a papierovacky navyse + naklady
Dalsia vec je ze ked platim dane na SVK tak chcem chodit po nasich cestach...
Chcem Ti povedat ze podla tvojej logiky mozes na Severe kludne chodit cez CR alebo Polsko ved aj hadam aj Oni maju dialnice a tak ci tak sa dostanes do Ba alebo kde potrebujes... Takze kludne si pockajte aj do 2040 :) KE kraj ma najmenej RC a dialnic cize najvyssi cas je obratit pozornost aj na tuto stranu
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod ondrejko_t » 09. Jún 2017 12:08

DrX napísal:Toto uz nie je ani *** logika, to je cista komedia. Najprv vylucime 3 najpriemyselnejsie kraje (z ktorych dva su su zaroven najvacsimi mestami v state) a vsetky su na juhu, a potom prehlasime, ze na severe je viac obyvatelov a priemyslu.

Myslim, ze to moze vyprodukovat len Fico-Meciar-Slota volic. K dalsim nezmyslom sa uz nebudem ani vyjadrovat.


myslel som si ze sa s Tebou da inteligentne bavit, ale prave si ma presvedcil o opaku.
len ako bodku dodam, ze pokial viem, blava si vravi zapad, Ke si vravia vychod. mozno preto ja rozpravam o v-z. stacilo by len citat s porozumenim.

ps. na margo toho koho som volil, kedze je toto moj 88 prispevok, tak som podla Tvojej logiky asi aj Kotlebovolic...
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod dragon » 09. Jún 2017 12:15

Zacnu sa tu uz konecne niekedy davat bany psychopatom? ci uz sem nemusim chodit s nadejou ze sa to niekedy zmeni?
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod fh » 09. Jún 2017 12:42

Keď tu DrX vystupoval ako feroslav jeden ban už mal, potom si vytvoril stránku blizsienaokolo a vrátil sa ako Drx. Ale odvtedy sa tu veľa zmenilo :D takže lepšie nereagovať.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod pohodak » 09. Jún 2017 12:53

len fakticka, feroslav (alias mesik alebo nejaky jeho mentalny klon) tu posobil v casoch ked blizsienaokolo fungovalo, ved to bol jeho vyplod :) a popravde nemyslim si ze DrX je Mesik, maju sice rovnaku vyrazku na chrbte pri zmienke o D1, ale mesik preferoval BB, DrX zase KE...alebo sa len dobre maskuje :)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod fh » 09. Jún 2017 12:58

Čo si ja pamätám tak až po bane vznikla tá stránka. Ja si nemyslím že to je Mesík ale že feroslav a Drx je to isté. Hrá to teraz na Košičana. Len slovník a buranské spôsoby nezmenil.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod milan_KM » 09. Jún 2017 13:45

S týmto citátom, nemôžem súhlasiť. Ak by mal niekto záujem, tak nech si preverí, koľko študentov na technických školách napríklad v Košiciach študuje z tzv. Hladových dolín. Problém je, že po doštudovaní sa nevracajú domov, lebo jednoducho nemajú sa kde zamestnať. Apropo,skúste sa niekedy postaviť tak okolo piatej hodiny ráno, na križovatku prvej triedy k obci Nižná Myšľa, koľko ľudí (aut) dochádza do regiónu Košíc zo Zeplína, aby si niekto dovolil povedať že tam nie sú k dispozícií kvalifikovaný pracovníci! Podobne je to aj zo strany od Rožnavy cez Sorošku do Košíc. Ľudia sú, len cesty pre ich zamestnancov zatiaľ nie sú postavené, bohužiaľ.


No veď týmto si potvrdil moje slová. Mladí ľudia odchádzajú z týchto regiónov nie kvôli chýbajúcej rýchlostnej ceste ale, pre nedostatok uplatnenia. Aby sa nazbierala dostatočna kvalifikovana sila musi presť nejake to obdobie. A proste sme v začarovanom kruhu. Takýmto regiónom by expresne pomohola podpora drobného podnikania a turizmu, lebo napr. Gemer je naozaj krásny a zaujímavý kraj.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 09. Jún 2017 14:00

milan _KN: No veď týmto si potvrdil moje slová. Mladí ľudia odchádzajú z týchto regiónov nie kvôli chýbajúcej rýchlostnej ceste ale, pre nedostatok uplatnenia. Aby sa nazbierala dostatočna kvalifikovana sila musi presť nejake to obdobie. A proste sme v začarovanom kruhu. Takýmto regiónom by expresne pomohola podpora drobného podnikania a turizmu, lebo napr. Gemer je naozaj krásny a zaujímavý kraj.

no ved tym padom vam ziadnu D3 ani R3 dokoncit netreba, mate krasnu oravu a kysuce cize zite z turizmu... na to vam, stacia cesty 1 a 2 triedy.
kua a co sa maju ludia z hladovych dolin zdruzovat niekde v BB,BA,KE a potom spolu s mojzisom za 50r sa maju naspat vratit do rodneho okresu a vybudovat nove fabriky... a mozno potom ked ich bude po 15000 vybudovat neaku R alebo D ??
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod DrX » 09. Jún 2017 15:01

fh napísal:Čo si ja pamätám tak až po bane vznikla tá stránka. Ja si nemyslím že to je Mesík ale že feroslav a Drx je to isté. Hrá to teraz na Košičana. Len slovník a buranské spôsoby nezmenil.


Argumenty dochadzaju, nezmyselne luzerstvo a neschopnost postavit D1 je nepopieratelny fakt, tak ideme riesit konspiracne teorie a bany. Mozno by ste sa mali spytat na Sputnik News alebo rovno Putina, kto to je ten feroslav mesik.

PS: ondrejko_t, presne tvojich 88 prispevkov dokazuje, ze vies velmi malo o tom, co sa na tejto stranke za 12 rokov x-krat omielalo. Tak si to dostuduj, alebo si najdi statistiky HDP podla krajov. Alebo si dohladaj, ako VUD skresloval statistiku obsluznosti uzemia, ked pre obsluznost po D1 zaratal aj PO a KE, ale pre obsluznost po R1+R2(+D1POKE) uz PO nezaratal, aj ked PO je juhom obsluzene lepsie nez su KE severom. Tak sa robi slovenska manipulacia.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod i15 » 09. Jún 2017 17:09

keby sa prijalo rozhodnutie stavať juhom, tak by sa postavilo viac km a možno by už BA a KE boli prepojené, ale tiež by sa stavalo s vysokohorskými prirážkami, zbytočnými tunelmi a estakádami, lebo firmy sa potrebujú nabaliť
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Lorenc » 09. Jún 2017 17:26

A keby sme dolnú zem prenajali maďarom? Postavili by diaľnice za 7mil/km a potom by sme vypovedali nájomnú zmluvu. :-) To tu už síce bolo a nič neurobili poriadne.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod milan_KM » 10. Jún 2017 08:31

Nevo nepochopil si ma. Netvrdim, že netreba stavať nové cesty, ale že ich postavením sa ekonomická situácia regiónu nezlepší lusknutím prsta ako si tu myslí veľa ľudí. Vdnešnej dobe viac firmy zaujíma kvalifikácia ako to či je niekde dvoj či 4pruhova cesta.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Jano1 » 10. Jún 2017 16:48

Nezamestnanost april 2017:
BB kraj 11.82%
PO kraj 12.73%
KE kraj 12.37%
ostatne kraje maju nezamestnanost 3.39% - 6%


Pocet km D/RC k 1.1. 2016:
BB kraj 119 km (+ 7.85 km v roku 2017)
PO kraj 115 km
BA kraj 110 km
...
KE kraj 32 km

Cize kraj s nadlhsou sietou D/RC ma 3 najvyssiu nezamestnanost a kraj s najkratsou sietou D/RC sa lisi len o 0.5%

http://www.upsvar.sk/statistiky/nezamestnanost-mesacne-statistiky/kopia-2016.html?page_id=671750
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vceliak » 10. Jún 2017 18:34

Jano1 napísal:kraj s nadlhsou sietou D/RC ma 3 najvyssiu nezamestnanost a kraj s najkratsou sietou D/RC

Nejde o to, koľko má ktorý kraj kilometrov, ale aká je jeho dostupnosť na medzinárodnú sieť dodávateľov a odberateľov!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Árpád Ersék - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod jarino » 10. Jún 2017 18:49

Dosť závisí aj od vzdialenosti. Napríklad som čítal(či je to tak je otázne), že Jaguár proste východnejšie od NR nechcel ísť, lebo už by bol moc ďaleko od jeho nemeckých a britských dodávateľov. Zasa na druhej strane Kórejci vozia kopu súčiastok z Kórey.
nevo83 napísal: KE kraj ma najmenej RC a dialnic cize najvyssi cas je obratit pozornost aj na tuto stranu

Mne ani tak nejde o počet km ako o dôležitosť v cestnej sieti. A to ťažko povedať, čo reálne KE kraj potrebuje.
Určite Slovensko nepotrebuje rozostavať úseky za x miliárd eur, v skutočnosti by som veľmi potrebné úseky napočítal na prstoch oboch rúk.
Aj keď Strážov - Brodno a dnes otváraný v (ne)potrebnosti málo čo tromfne.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.