Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: NDS stale tvrdi 2010

Odoslaťod Branco » 18. Okt 2005 16:05

B; napísal:
Tak ja fakt neviem, ked uz ani Janosikovi sa neda verit, na koho sa ma obratit pospolity lud?


Tiež som dojem, že Jánošík nevystupoval ako Juraj.. :D
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 20. Okt 2005 18:51

D1 BA-KE do r. 2010 nebude, ani do r. 2012.

Realne najskor v r. 2013 a MDPT uz predpoklada jeden usek na ZA-RK az na r. 2014.

To uz skutocne nie je daleko od r. 2015. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod wazari » 27. Okt 2005 11:36

Správa o plnení programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest (MDPT SR)

http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... enDocument
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod aquila » 27. Okt 2005 12:59

najviac sa mi paci, ze podla tej spravy sa vlastne plan plni div nie na 120 % :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 27. Okt 2005 17:46

wazari napísal:Správa o plnení programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest (MDPT SR)

http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... enDocument


Ja mam k tomu niekolko pripomienok a poznamok:

1. Takze dialnica D1 uz je financovana az na uroven 72%, nie na max. 70%. 60% bolo vzdy nerealne a nebolo to odporucane, ale 72% - uz ked sa ma davat viac, tak nech sa dava 75%. Inak sa k tomu potom pristupuje vo svete v ramci priorit, takto sa to musi vzdy dlho a zlozito vysvetlovat.

Tu som si vsimol, ze uz sa takmer vyrovnava R1 a R2 po 14%. To je tiez zaujimave, tam je zrejme deformacia v ramci zastaveneho useku ZC-Sasovske Podhradie, alebo nie, ale je to dost zarazujaca sprava.

2. Co sa tabuliek tyka - tak to je cisty amaterizmus, to "graficky" nie je pekne, hlavne ta info o pocte pruhov. Nie je to detail, pretoze toto je dolezita sprava a s tou by si mal dat niekto aj pracu.

3. Usek PO-Svinia, IV. kvartal r. 2005. Mal to byt III. kvartal, nenasiel som tam takuto info, to je tiez potom dost vysoka nepresnost. Preco niekto nad tym nerozmysla - ved svet ma k dispozici aj starsie a predchadzajuce spravy, tak si porovna.

4. Velmi pozitivne sa da vnimat navysenie penazi v r. 2005, ale je to dost neskoro oproti planom na r. 2004 uz malo byt navysenie. Nevadi.

5. V ramci PPP (P3) sa da ocenit, ze uz sa pocita aj s usekom Janovce-Studenec. Avsak celkovo tam chybaju ine/nove info k PPP, kedze uz sa tym zaobera SR dost hlbsie nez len takato jedna veta. Ved uz sa chystaju konkretne podmienky. O co mi ide - o to, ze toto sa dava na jednanie k clenom vlady, ti sa pytaju, ale verejnost z tohto nevie nic.

Viac sa mi to skumat nechce. Netvrdil by som aquila, ze sprava tvrdi, ze vsetko je na 120%, pretoze napriklad sa tam jasne tvrdi, ze: "Na urýchlenie prípravy výstavby diaľničných úsekov Sverepec – Vrtižer a Hričovské Podhradie – Žilina (Strážov) boli prijaté tieto opatrenia:", co znamena, ze tam problemy su. Atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod tuor » 28. Okt 2005 13:32

Opakovanie vyhlásení o dokončení BA-KE do roku 2010 smeruje aj dnu aj von. Keby bolo také jednoduché odvolať tento termín, už by sa tak stalo.
tuor
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 28. Okt 2005 12:15

Odoslaťod Caesar » 28. Okt 2005 13:34

tuor napísal:Opakovanie vyhlásení o dokončení BA-KE do roku 2010 smeruje aj dnu aj von. Keby bolo také jednoduché odvolať tento termín, už by sa tak stalo.


Ano, aj to je pravda, ale to už len ospravedlňuješ stav, ktorý tu je.

Ja sa pýtam, ako je to vôbec možné, že minister povedal, že r. 2010? 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 28. Okt 2005 14:01

Caesar napísal:
tuor napísal:Opakovanie vyhlásení o dokončení BA-KE do roku 2010 smeruje aj dnu aj von. Keby bolo také jednoduché odvolať tento termín, už by sa tak stalo.


Ano, aj to je pravda, ale to už len ospravedlňuješ stav, ktorý tu je.

Ja sa pýtam, ako je to vôbec možné, že minister povedal, že r. 2010? 8)


Zrejme, kým budú voľby, minister bude stále obhajovať svoj dátum dokončenia D1 BA-KE. Dal totiž sľub a stále sa ráta na úsekoch HP-RK a Jánovce - Studenec s PPP. Tuor to napísal veľmi dobre - nie je ľahké odvolať tento termín. :roll:
Strana Smer už tento termín spochybnila a som si istý, že aj keby SDKÚ ostalo vo vláde, po voľbách vyhlási, že to bude r. 2013. MF Mikloš to už zopárkrát aj naznačil... Takže je to asi už len politický ťah :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod tuor » 28. Okt 2005 14:13

Caesar,

ja ten stav neospravedlňujem, ale konštatujem. Ospravedlňovať to nebude nikto, bude sa hľadať vinník. Na Slovensku je to tak (aj pri výstavbe D a RK)
tuor
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 28. Okt 2005 12:15

Odoslaťod Caesar » 28. Okt 2005 15:37

Andrej, tuor, ...

ano správne, toto bol politický termín, nič viac.

Je to absolútne nereálne.

Ja to nehodlám hodnotiť, aké je to ťažké teraz odvolávať tento termín. Kto ho povedal? Prečo ho povedal? Na čo to hovoril?

Nechajme to tak. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Branco » 28. Okt 2005 17:51

Nno, stále som optimista, ale už povedzme trojštvrtinový :?

HP-LL, Turany-Ivachnová, Jánovce-Studenec, Fričovce-Svinia, PO západ-PO juh- tieto úseky by sa mali začať stavať najneskôr v 2008, Fričovce - Svinia možno v 2009.

Preklep update by B;
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 28. Okt 2005 23:40

myslim, ze toto je vcelku dobry napad => dopredu vykupovat pozemky ...
aby ked budu peniaze na vystavbu nebol problem. dufam, ze to dotiahnu aj dobre ku koncu :)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1772
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 30. Okt 2005 15:47

no aquila, ja ti neviem ...

ak ma projekt robit koncesionar ... co ked nebude chciet stavat prave na tych pozemkoch ... zavana to korupciou
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 05. Nov 2005 17:30

mel napísal:no aquila, ja ti neviem ...

ak ma projekt robit koncesionar ... co ked nebude chciet stavat prave na tych pozemkoch ... zavana to korupciou


To som nepochopil - kde tu hrozi korupcia? :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 07. Nov 2005 11:16

Teraz neviem, ako to myslis Adoas,

ale naco niekto kupuje pozemky, ked tam ma byt koncesia a podla materialov o PPP ma navrh trasovania robit koncesionar. Teda ked sa koncesionar rozhodne, ze ine trasovanie je lepsie, tak tie pozemky budu NDS na vies co... by ma zaujimalo, kto tie pozemky vlastni, alebo ako sa budu vykupovat :) ... Bud teda koncesionar nebude rozhodovat o trase a bude stavat na pozemkoch, ktore mu da NDS alebo tie pozemky skutocne budu nanic ... ale to sa len moze stat, ale aj nemusi ... ale aj tak mi to zavana ked nie korupciou, tak minimalne nejakym kseftom za statne...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 11:44

mel napísal:Teraz neviem, ako to myslis Adoas,

ale naco niekto kupuje pozemky, ked tam ma byt koncesia a podla materialov o PPP ma navrh trasovania robit koncesionar. Teda ked sa koncesionar rozhodne, ze ine trasovanie je lepsie, tak tie pozemky budu NDS na vies co... by ma zaujimalo, kto tie pozemky vlastni, alebo ako sa budu vykupovat :) ... Bud teda koncesionar nebude rozhodovat o trase a bude stavat na pozemkoch, ktore mu da NDS alebo tie pozemky skutocne budu nanic ... ale to sa len moze stat, ale aj nemusi ... ale aj tak mi to zavana ked nie korupciou, tak minimalne nejakym kseftom za statne...


Aha. Hmmmm.

Tak to neviem posudit.

Ale je dost mozne, ze to bude zalezitost obchodu - ved je priblizne znama trasa. Projekt a pozemok je nieco ine. A toto je D1, tu sa kupia pozemky sirsie nez len na dialnicu. Projekt si urci PPP, sam si ho vypracuje, ale to nemusi spolu suvisiet s trasou - projekt sa da spravit akokolvek, chapes? Dlhy tunel, alebo radsej tunel skratit na minimum a k nemu radsej nejake estakady. Dalej menej dlhych estakad, viac kratkych a ked dlha, tak nech uz poriadne atd. ... Uz som pochopil, toto je tak na 50% vo svete, projekt nesuvisi s trasou mel, ... to by sa potom este rok vykupovali pozemky. To s tym nic nema.

Je tu to 50% riziko, ze PPP by chcelo inu trasu, ale na to je zase zmluva - stat uz vykupil pozemky, takze sa prisposobi aj PPP. Tunel je priblizne znamy aj trasa - tam nie je moc na vyber, kadial sa ma stavat. Okrem toho je tam prieskumna stolna, ... :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Este re: mel

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 11:46

Projektant naprojektuje - na znamej trase. Ja ti mozem dat spravit projekt ze na nizine s dobrym podlozim budes mat naklady 800 mil. SKK na 1 km bez vyvolanych investici atd. Ale mozem ti dat spravit projekt s cenou 200 mil. SKK na 1 km. A ver tomu, ze si obhajim obidva "po vasom - az do krvi". :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 07. Nov 2005 11:50

Adoas, keby slo len o visnove, tak OK, ale tam sa spomina v podstate cela D1, az po Ivachnovu a potom Studenec - Janovce takisto ... a tam sa mi to az take OK nezda ... ale moze byt pravda aj to co pises, ze proste trasa je jasna, len realizacia na tej trase moze byt ina...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 13:10

mel napísal:Adoas, keby slo len o visnove, tak OK, ale tam sa spomina v podstate cela D1, az po Ivachnovu a potom Studenec - Janovce takisto ... a tam sa mi to az take OK nezda ... ale moze byt pravda aj to co pises, ze proste trasa je jasna, len realizacia na tej trase moze byt ina...


Podla mna toto je tak 50/50 co sa tyka rizik. Na vsetko je ale zmluva.

PPP nemoze vykupovat pozemky, nie je to take jednoduche. Pre koho by to vykupoval? Pre stat? To je zbytocne zlozite.

PPP naprojektuje, postavi a bude udrziavat 20-30 rokov. Ale to, kadial pojde trasa - to urci a stanovi stat vsade na svete (s vynimkou prilis zaostalych statov, ktore nemaju ani len prehlad o tom, ako ma dialnica vyzerat) - stat vie, co chce rozvijat, kadial chce mat dopravnu tepnu a PPP postavi. Takto to je vsade vo svete.

A je 50% riziko, ze PPP bude mat nejake vyhrady, ale ja pochybujem o tom, ze by to bol nejaky zasadny problem - na to je zmluva. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mmaros » 07. Nov 2005 21:45

mel napísal:Teraz neviem, ako to myslis Adoas,

ale naco niekto kupuje pozemky, ked tam ma byt koncesia a podla materialov o PPP ma navrh trasovania robit koncesionar. Teda ked sa koncesionar rozhodne, ze ine trasovanie je lepsie, tak tie pozemky budu NDS na vies co... by ma zaujimalo, kto tie pozemky vlastni, alebo ako sa budu vykupovat :) ... Bud teda koncesionar nebude rozhodovat o trase a bude stavat na pozemkoch, ktore mu da NDS alebo tie pozemky skutocne budu nanic ... ale to sa len moze stat, ale aj nemusi ... ale aj tak mi to zavana ked nie korupciou, tak minimalne nejakym kseftom za statne...


Koncesionar asi nebude mat moznost moc menit trasovanie dialnice. Pred dvoma tyzdnami som bol na exkurzii na podrobnom geologickom prieskume pre usek Hubova-Ivachnova. Vrtaju sa tam geologicke vrty pre kazdy konkretny projektovany pilier estakady, z ktorych sa robia nakladne laboratorne skusky. V mieste portalov tunelu Cebrat sa taktiez vrta. Postup bude asi taky, ze pri sutazi na koncesionara bude tento prieskum podkladom na predkladanie sutaznych ponuk. Je asi malo pravdepodobne, ze by koncesionar projekt vyrazne menil, a investoval do noveho prieskumu inej trasy, pravdepodobne bude budovat navrhnutu trasu mozno s mensimi korekciami.
mmaros
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 6
Založený: 24. Feb 2005 14:17

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 11:14

wazari napísal:Správa o plnení programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest (MDPT SR)

http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... enDocument


Detailne to už zhrnul Adoas, ja mám len dve poznámky:

D3 HP-ZA je podľa správy SITA a NDS plánovaná na ukončenie do konca roku 2006: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1618, podľa vládneho materiálu až v 2007?

Ďalej Svinia-PO západ: už aspoň dva mesiace je "mediálne ticho". Môj dojem je, že termín IV. stvrťrok je iba ďalším "naťahovaním termínov". Ak sa stavba nezačne v priebehu niekoľkých týždňov, čo už len v zime stihnú postaviť?
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Lenny » 08. Nov 2005 11:17

Sviania-PO začne realně někdy v polovině příštího roku. Odhaduji
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 11:25

Lenny napísal:Sviania-PO začne realně někdy v polovině příštího roku. Odhaduji


Termín ukončenia je 3 roky po začatí, je to 8 km úsek a nie náročný. Lenny, neviem, čo tam chcú robiť tri roky.

Spolu s Mengusovce-Jánovce 1. úsek a obchvatom PB sú to najviac zdržiavané úseky.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 11:35

Branco napísal:
Lenny napísal:Sviania-PO začne realně někdy v polovině příštího roku. Odhaduji


Termín ukončenia je 3 roky po začatí, je to 8 km úsek a nie náročný. Lenny, neviem, čo tam chcú robiť tri roky.


Tam su problemy s pozemkami az som spravne informovany a este sa tam nezacalo stavat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 08. Nov 2005 11:39

Mengusovce problémy s vývěrovým řízením. Obchvat PB a Svinia-Po odpor města a občanů proti dálnici. Termíny, které zveřejňuje NDS jsou při optimálnim průběhu přípravy (nejrychleší možné zahájení stavby), tj. nikdo se neodvolává, nikdo nic nenamítá atd. Proto je rozdíl mezi skutečností a plánem. :wink:
Optimální doba výstavby je tři roky, ať už kvůli sedání náspu, tak i výstavbě mostů. jeden rok se dělají zemní prace, pak konstrukční vrstvy tělesa a třetí sepokládá finální povrch a dokončují se mosty. Jde stavět rychleji, jako například D11 u Hradce, ale nikdo nedokáže odhadnout jestli to nebude na úkor kvality. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.