130 km/h na diaľniciach - zvýšiť, alebo znížiť?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Rýchlostný limit 130 km/h ...

zvýšiť
72
47%
znížiť
2
1%
limit je v poriadku
79
52%
 
Celkový počet hlasov : 153

Odoslaťod Ondra O.K. » 30. Jan 2009 14:45

Jen upozornim ze dle dikce zakona/vyhlasky v CR se soubezna jizda nepovazuje za predjizdeni...a soubeznou jizdou lze nazvat jen stav, kdy je v obou (vsech) pruzich souvisly proud vozidel. Prepokladam ze SR zakon bude obdobny.
Pokud tedy nekdo sam jede v pravem pruhu a predjede zprava nekoho samotneho v levem pruhu, nejedna se o soubeznou jizdu a muze byt zrejme pokutovano.

Zda a jak to plati pro dalnice na uzemi mesta jsme se ani po delsi diskuzi na ceskedalnice.cz nedohodli.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod stanog » 30. Jan 2009 16:03

Tomas PO napísal:
i15 napísal:Tomas: ano napisal som par prispevkov na presovske.info :)

Ako stanog?


O existencii "Presovske.info" som sa dozvedel dnes od teba, pozriem o com tam pisu.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod stanog » 30. Jan 2009 16:12

U nás je stále povolená len "súbežná jazda" v mestách, inak sa má jazdiť a priori vpravo. Súbežnou jazdou sa rozumie súvislý pohyb vozidiel v jazdných pruhoch vedľa seba, nie predbiehanie. Pri súbežnej jazde dokonca môže byť pravý pruh rýchlejší ako ľavý a nejde pritom o predbiehanie ak vozidlá idú súvisle za sebou bez preraďovania sa. Neviem ale ako to berú policajti keď sa niekto z prava kde išiel v kuse 300m potrebuje preradiť vľavo napr. kvoli príprave na odbočenie. Mal som možnosť jazdiť napr. cez jeden slávny kruháč v Paríži kde jazdné pruhy nikoho netankujú, ono sa to dá, len všetci musia o tom vedieť že sa jazdí všelijako a sledovať obidve zrkadlá + 6-ty zmysel. Problém nastáva vtedy keď vodič dodržiavajúci predpisy nepočíta s tým že niekto ich poruší. Vtedy nastávajú tie kolízie.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod wizard112 » 30. Jan 2009 18:59

joe1024 napísal:Uz som bol pokutovany za obiehanie sprava, ale to je normalne, kedze v lavom pruhu su obvykle zakempovani ludia rutiaci sa 40tkou so smrtou v ociach.
To bolo par rokov dozadu, odvtedy sa to uz stihlo zmenit ? To je fajn, aspon uz nebudem mat blby pocit pri obiehani v meste sprava.


joe1024 napísal:U nas mozes oficialne obiehat v meste sprava ? Odkedy ?


Môžeš, pretože v meste (obci) nemáš ani definované predchádzanie (predbiehanie). Takže tam aj keď ideš rýchlejšie, de jure nepredchádzaš (to platí aj v 8/2009), takže neviem, za čo ťa pokutovali. Ak si ale prechádzal vpravo mimo obce, tak to by sa nemalo, môžeš len vtedy, ak vozidlo v ľavom (rýchlejšom) mení smer vľavo alebo ak si v pripájacom/odbočovacom pruhu (to platí aj v 8/2009).

sorgo napísal:subjezna jazda abo co...


To je tiež niečo iné. :wink: Súbežná jazda je tiež definovaná.

Tomas PO napísal:
joe1024 napísal:Uz som bol pokutovany za obiehanie sprava, ale to je normalne, kedze v lavom pruhu su obvykle zakempovani ludia rutiaci sa 40tkou so smrtou v ociach.
To bolo par rokov dozadu, odvtedy sa to uz stihlo zmenit ? To je fajn, aspon uz nebudem mat blby pocit pri obiehani v meste sprava.

Ano, v intravilane obce sa to nazyva subezna jazda.


To nie je súbežná jazda. :wink: Keby to bola súbežná jazda, nemohli by ho pokutovať ani mimo obce, nie len v obci.

ok79 napísal:Jen upozornim ze dle dikce zakona/vyhlasky v CR se soubezna jizda nepovazuje za predjizdeni...a soubeznou jizdou lze nazvat jen stav, kdy je v obou (vsech) pruzich souvisly proud vozidel. Prepokladam ze SR zakon bude obdobny.


Áno.

ok79 napísal:Pokud tedy nekdo sam jede v pravem pruhu a predjede zprava nekoho samotneho v levem pruhu, nejedna se o soubeznou jizdu a muze byt zrejme pokutovano.


Pokutované to môže byť len mimo obce, aj to nie vždy (viď vyššie), v obci pojem predchádzanie neexistuje, v obci de jure predchádzať nemôžeš. Takže u nás to nemá byť čo v obci pokutované.

ok79 napísal:Zda a jak to plati pro dalnice na uzemi mesta jsme se ani po delsi diskuzi na ceskedalnice.cz nedohodli.


Na Slovensku zákon nerozoznáva v obci diaľnicu a napr. zbernú komunikáciu s usporiadaním 2+2. Čiže na diaľnici v obci by mali na SR platiť pravidlá také, aké platia pre akúkoľvek cestu s aspoň dvomi pruhmi v rovnakom smere.
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod wizard112 » 31. Jan 2009 09:54

Ešte doplním, že to predchádzanie v obci nie je definované na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy.
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod i15 » 31. Jan 2009 13:49

Wizard, mas pravdu. V zakone je konretne uvedene (paragraf 10, jazda v jazdnych pruhoch):


(3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2 (vodica nakladneho auta, alebo motocykla s kon. r. do 45kmh), na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1

(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.

...

pre jazdu na dialnici (o tom je tato tema) ma ale vyznam paragraf 36, odsek 4:

Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo, ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil iné motorové vozidlo idúce po diaľnici.


to je samozrejme pekna myslienka, ale v praxi tazko definovat, co je "vyrazne nizsia rychlost" a "obmedzenie"
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod stanog » 31. Jan 2009 16:00

i15 napísal:Wizard, mas pravdu. V zakone je konretne uvedene (paragraf 10, jazda v jazdnych pruhoch):


(3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2 (vodica nakladneho auta, alebo motocykla s kon. r. do 45kmh), na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1

(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.

Ano ale správne je tu napísané "vozidlá idú" takže to neplatí na predchádzanie, pretože predchádzanie ktoré je pokutovateľné je ak z ľavého pruhu predbehneš pred tebou idúce auto tak, že sa preradíš do pravého a po predbehnutí zasa do ľavého (tak mi to vyložil jeden dopravák), ale ak zostaneš ísť plynule v pravom tak je to o.k.

...

pre jazdu na dialnici (o tom je tato tema) ma ale vyznam paragraf 36, odsek 4:

Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo, ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil iné motorové vozidlo idúce po diaľnici.


to je samozrejme pekna myslienka, ale v praxi tazko definovat, co je "vyrazne nizsia rychlost" a "obmedzenie"


Obmedzením sa rozumie stav, kedy musí vodič urobiť úkon ktorý by inak neurobil, teda napr. že musí začať brzdiť. Toto všetko ale zákonodarca myslel na jazdu povolenou rýchlosťou, takže ak niekto musí zbrzdiť zo 180 na 130 nemalo by sa to považovať za obmedzenie, lebo už ten idúci 180 porušil predpisy. V prípade vzniku nehody však v SR súdy dávajú za vinníkov tých ktorí prišli z vedľajšej, resp. "podbehli" pred rýchlo idúce vozidlo čo osobne nepovažujem za správne. Poznám prípad keď sa na Patrónku pripájal môj známy idúci z Kramárov večer a zozadu do neho narazilo auto idúce cez 150 km/h. Darmo argumentoval že keď vchádzal do križovatky nijaké auto nevidel a pri jeho rýchlosti ani nemohol s ohľadom na vzdialenosť vidieť, prišiel o vodičák a aj ďalšie peniaze za súd. A ten čo sa do križovatky vrútil v meste 150 ale po hlavnej, odišiel vysmiaty aj z miesta nehody aj zo súdu.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod i15 » 31. Jan 2009 16:09

no ja nie som sice pravnik, ale chapem to tak, ze ak zacnem predbiehat rychlostou 130km/h a donutim tym brzdit niekoho, kto ide 180, porusujem zakon... resp ho porusujeme obaja.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod wizard112 » 31. Jan 2009 20:44

Za veľký nedostatok zákona o cestnej premávke považujem hneď definíciu prednosti v jazde:

(2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie...
b) dať prednosť v jazde povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy...


To slovíčko "náhle" tam podľa mňa malo svoje opodstatnenie.
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod wizard112 » 31. Jan 2009 21:11

stanog napísal:Obmedzením sa rozumie stav, kedy musí vodič urobiť úkon ktorý by inak neurobil, teda napr. že musí začať brzdiť. Toto všetko ale zákonodarca myslel na jazdu povolenou rýchlosťou, takže ak niekto musí zbrzdiť zo 180 na 130 nemalo by sa to považovať za obmedzenie, lebo už ten idúci 180 porušil predpisy. V prípade vzniku nehody však v SR súdy dávajú za vinníkov tých ktorí prišli z vedľajšej, resp. "podbehli" pred rýchlo idúce vozidlo čo osobne nepovažujem za správne. Poznám prípad keď sa na Patrónku pripájal môj známy idúci z Kramárov večer a zozadu do neho narazilo auto idúce cez 150 km/h. Darmo argumentoval že keď vchádzal do križovatky nijaké auto nevidel a pri jeho rýchlosti ani nemohol s ohľadom na vzdialenosť vidieť, prišiel o vodičák a aj ďalšie peniaze za súd. A ten čo sa do križovatky vrútil v meste 150 ale po hlavnej, odišiel vysmiaty aj z miesta nehody aj zo súdu.


O podobnom prípade viem aj ja, ale hlavnú úlohu zohrala motorka... Vodič osobného vozidla odbočoval z hlavnej cesty doľava, nič nešlo, ale z poza horizontu sa vyrútila motorka (samorejme so slušne prekročenou MPR) a narazila do neho. Vinu niesol vodič odbočujúci doľava, hoci na začiatku odbočovania nikto nešiel a teda nemal komu dať prednosť.

V tomto štáte bohužiaľ nie sú v práve tí, čo dodržujú zákony, ale tí, čo ich porušujú.
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod stanog » 01. Feb 2009 18:30

i15 napísal:no ja nie som sice pravnik, ale chapem to tak, ze ak zacnem predbiehat rychlostou 130km/h a donutim tym brzdit niekoho, kto ide 180, porusujem zakon... resp ho porusujeme obaja.


Presne tak lebo si obmedzil rýchlejšie idúce vozidlo, ak by došlo k nehode na vine by si na 99,9 % podľa judikatúry našich súdov bol ty.Mali do toho zákona napísať minimálne ako to robia komerčné poisťovne, teda že ak svoj podiel na udalosti má aj správanie sa poškodeného, zohľadní sa to. Ale keďže poslanci majú imunitu a radi jzdia rýchlo tak by im takéto zohľadnenie komplikovalo život pri nehodách a prípadných vzájomných nárokoch účastníkov tak to tam radšej nedali.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod Thomas » 02. Feb 2009 08:44

stanog - to není prvada - neznám sice slovenskou judikaturu. Ale ti co sami něco porušují mají na věci zcela bežně podíl viny.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod stanog » 02. Feb 2009 08:57

Thomas napísal:stanog - to není prvada - neznám sice slovenskou judikaturu. Ale ti co sami něco porušují mají na věci zcela bežně podíl viny.


Stojím si za svojím, nemám čas teraz hľadať tie prípady ale už to písali verejne aj iní, takže sitát súdneho znalca Kasanického:

Súdny znalec poukazuje na to, že niektoré rozhodnutia Najvyššieho súdu SR už v súčasnosti stoja skôr na strane ignorantov rýchlostných obmedzení. Najvyšší súd napríklad určil za vinníka nehody vodiča, ktorý pri odbočovaní doľava nepredvídal protiidúceho motocyklistu.

Ten sa obcou rútil pod vplyvom alkoholu stotridsiatkou. Súd nevzal do úvahy to, že ak by motocyklista išiel predpísanou rýchlosťou, k tragickej zrážke by nedošlo. Podľa neho mal vodič auta pri odbočovaní počítať s extrémnym prekročením rýchlosti iných vozidiel. Veď povolenú rýchlosť môžu legálne prekračovať napríklad autá s majákmi.

V inom prípade sa súd vyjadril ešte jasnejšie, v zmysle už vydaných judikátov: „Na dopravnej nehode vždy v rozhodujúcej miere nesie zodpovednosť ten vodič, ktorý porušil povinnosť dať prednosť v jazde.“ Od účinnosti nového zákona bude zaraďovanie sa na hlavnú cestu ešte viac smrdieť väzením.

Zdroj: http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensk ... 51667.html
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod Thomas » 02. Feb 2009 11:28

stanog - to není jen o dílčích judikátech (i když připouštím, že slovenskou praxi skutečně neznám, ale nepředpokládám, že by se nějak zásadně lišila od české). Když je vyšší rychlost než povolená, automaticky policisti zbystří a dotyčný je jen z tohoto titulu takřka automaticky viník, či spoluviník. Policiajti jsou při vyšetřování nehod trak trochu sví, ale nejsou úplně hloupí, aby si tak strašlivě nedali dohromady přičinnou souvilsost v jednání stran, zavinění a důsledek nehody.

pokud jde o příklad, který jsi vzpomenul výše (kamarád na Patrónce), pak bez znalosti spisu bych se k němu nevyjadřoval. Oni si kamarádi mívají tendenci některé skutečnosti dost přibarvit ... Pokud jde o judkát - ok, ale pokud někdo jede 150, tam, kde je 50, tak ten co vyjíždí a nedal přednost, dost dobře nemohl nic předvídat.

Pokud ho vidět mohl, ale přehlédl a naposlední chvíli mu tam vjel, tak (kromě toho, že může být ráds, že žije, by na skutečnosti dopravní nehody skutečně mohly být vina jen jeho. Do roviny spoluviny však toho druhého posunují následky, které by určitě při 50 km/h nebyly takové, jaké by bylo při 50 km/h. Tohle ale skutečně není důvod k závěru, že něco nahrává pirátům.

Konečně soudní znalec je dost nekompetentní osoba k tomu, avby se vyjadřoval k právničině. Takového už jsem taky zažil a posudek podle toho vypadal ...
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod stanog » 02. Feb 2009 16:19

Znalci sa nevyjadrujú k právničtine, ale práve k technickým otázkam - teda dávajú posudok k tomu či bolo možné ubrzdiť, či bol rozhľad, aká bola brzdná dráha, aká bola rýchlosť. A súd podľa SVOJHO uváženia rozhodne nakoľko znalecký posudok vezme do úvahy v rozhodnutí.

A o serióznosti slovenskej dopravnej polície viem a myslím si svoje, vinník je veľakrát ten, s kým bude "menej problémov", teda častokrát ten "slabší jedinec". Ale to už sme OT, ak chceš o tom diskutovať viac, prejdime do inej sekcie.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod Thomas » 02. Feb 2009 16:54

i tenhle aspekt (ten s kým je méně problémů) jsem zažil. Ono taky strašně záleží na chrakteru policisty ...
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod S499.1023 » 31. Mar 2009 15:38

joe1024 napísal:Uz som bol pokutovany za obiehanie sprava, ale to je normalne, kedze v lavom pruhu su obvykle zakempovani ludia rutiaci sa 40tkou so smrtou v ociach.
To bolo par rokov dozadu, odvtedy sa to uz stihlo zmenit ? To je fajn, aspon uz nebudem mat blby pocit pri obiehani v meste sprava.


Človeče, raz za 100 rokov vleziem na dialnice.info a vždy musím naraziť na joe1024 ako nehorázne kecá :shock: . Ty chceš tvrdiť, že si bol pokutovaný za predbiehanie sprava V OBCI?
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Odoslaťod joe1024 » 31. Mar 2009 21:29

Ano, bol - normalne v meste (na dialnici sprava neobieham - je to prilis riskantne). Bolo to urcite viac ako 4 roky dozadu, presne uz netusim, ale dlhe roky som kvoli tomu mal vycitky svedomia, ked som (denne) sprava obiehal :-)

Dokonca, az kym som tu nebol nedavno upozorneny, som mal vzdy taky blby pocit pri predbiehani sprava. Niezeby som kvoli tomu sprava nepredbiehal, to zase nie :-)



Takze zase kecam ? Pocuvaj - Nebol si to nahodou ty, kto mi tuna nedavno "vysvetloval", ze je uuuuplne v pohode ist stvorkou pri rychlosti 45 km.h na 10rocnom 1.9SDI pri 1200 otackach :-) ? Ak sa mi mari zle, tak prepac :-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod S499.1023 » 01. Apr 2009 13:09

joe1024 napísal:Ano, bol - normalne v meste (na dialnici sprava neobieham - je to prilis riskantne). Bolo to urcite viac ako 4 roky dozadu, presne uz netusim, ale dlhe roky som kvoli tomu mal vycitky svedomia, ked som (denne) sprava obiehal :-)

Dokonca, az kym som tu nebol nedavno upozorneny, som mal vzdy taky blby pocit pri predbiehani sprava. Niezeby som kvoli tomu sprava nepredbiehal, to zase nie :-)



Takze zase kecam ? Pocuvaj - Nebol si to nahodou ty, kto mi tuna nedavno "vysvetloval", ze je uuuuplne v pohode ist stvorkou pri rychlosti 45 km.h na 10rocnom 1.9SDI pri 1200 otackach :-) ? Ak sa mi mari zle, tak prepac :-)


Samozrejme, že kecáš a ešte si aj bohapusto upravuješ pravdu. Hovoril som o tom ,že môžeš ísť v pohode na štvorku na tvojom desaťročnom SDI rýchlosťou 50 km/h, čo zodpovedá cca. 1.300 rpm, zatiaľ čo ty si tvrdil, že musíš ísť na DVOJKU a nijako si nebol schopný vysvetliť, prečo nemôžerš ísť na trojku.
Tak isto kecáš o pokute za predbiehanie sprava v obci. Ak si takúto pokutu akceptoval, tak nielen že nevieš jazdiť, ale ani predpisy nepoznáš. Koniec diskusie s klamárom.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Odoslaťod joe1024 » 01. Apr 2009 14:23

Ja uz fakt neviem - asi tak 3 razy som ti vysvetloval, ze pri rychlosti 40-45kmh (pozor, nie 50 - tam uz trojka taha, ale kvoli intolerancii nasich policajtov nepojdem presne 50, lebo je riziko pokuty kvoli prekroceniu o 5 kmh, takze rovno jazdim tych 70) mam na trojke tak nizke otacky, ze to mozem rovno zakempovat v pravom pruhu, lebo vtedy ten motor netaha a nevies robit mysicky. Ja za mysicku nepovazujem manever ktory trva 3-4 sekundy, co je doba, ktoru by to pri tych otackach trvalo. Na dvojke su tie otacky uz ale vysoke na dlhsiu jazdu ako 5 sekund tesne pred preradenim.

Nechapem ako si vobec trufnes hodnotit to ako taha motor v inom aute. Ja by som si to v zivote netrufol. Kazde auto, kazdy motor taha inak. Je obrovsky rozdiel ako sa postupne menil rozsah otacok ked som mal najazdene 30.000, potom 80.000 a teraz 130.000. Ten disele sa uz sprava teraz inak.

Tych 1300 otacok je presne ten vtip, ktory by si pochopil, keby si si to na tom aute vyskusal. Je to mensie zverstvo ako ist 40tkou na dvojke ale je to stale podla mna zverstvo.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Pacho » 01. Apr 2009 19:04

joe1024 napísal:Ja uz fakt neviem - asi tak 3 razy som ti vysvetloval, ze pri rychlosti 40-45kmh (pozor, nie 50 - tam uz trojka taha, ale kvoli intolerancii nasich policajtov nepojdem presne 50, lebo je riziko pokuty kvoli prekroceniu o 5 kmh, takze rovno jazdim tych 70) mam na trojke tak nizke otacky, ze to mozem rovno zakempovat v pravom pruhu, lebo vtedy ten motor netaha a nevies robit mysicky. Ja za mysicku nepovazujem manever ktory trva 3-4 sekundy, co je doba, ktoru by to pri tych otackach trvalo. Na dvojke su tie otacky uz ale vysoke na dlhsiu jazdu ako 5 sekund tesne pred preradenim.

Nechapem ako si vobec trufnes hodnotit to ako taha motor v inom aute. Ja by som si to v zivote netrufol. Kazde auto, kazdy motor taha inak. Je obrovsky rozdiel ako sa postupne menil rozsah otacok ked som mal najazdene 30.000, potom 80.000 a teraz 130.000. Ten disele sa uz sprava teraz inak.

Tych 1300 otacok je presne ten vtip, ktory by si pochopil, keby si si to na tom aute vyskusal. Je to mensie zverstvo ako ist 40tkou na dvojke ale je to stale podla mna zverstvo.



No ked robis na 2ke mysicky, tak sa vobec nedivim ze si dostal pokutu a samozrejme opravnene :twisted:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod perets » 01. Apr 2009 19:30

kto apon troch pozna LM tak uzna ze ist od okolicneho po rachmaniko na 3 ne nezmysel tam sa da ist v pode na 5 ziadne vykone auto 1.4 benzin a smerom opacne 4 nizia rychlost nema zmysel ziadny a podobne je to aj v ostatnych mestach
perets
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 26. Feb 2009 08:20

Odoslaťod joe1024 » 02. Apr 2009 09:33

Pacho : Mysicky na dvojke nerobim, tie sa daju len na trojke. Aby som ich robil aj na 4ke, to by som musel ist vyse 80-90 (inak motor netaha), a tolko idem po meste len v kritickych situaciach (cesta do nemocnince a pod.), normalne samozrejme nie.
Oficialne bola pokuta za predbiehanie sprava. Neprotestoval by som, ak by to bolo kvoli nedodrzaniu odstupu, ale toto nebolo dovodom.

perets : to zavisi od stylu jazdy - ak sa chces iba zakempovat a kasles na to ci motor klepe, tak OK hodis tam stvorku, problem je, ze je takto kopa ludi zakempovanych 40tkou aj v lavom pruhu, a to uz nijak inak, nez mysickou nezriesis.


Je to tu inak brutalne OT, este stale sa ziadnemu modovi nechce to precistit do OT sekcie, kde si mozeme flamovat ?
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2009 09:51

joe1024: aké máš auto ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Pacho » 02. Apr 2009 10:35

joe1024 napísal:Pacho : Mysicky na dvojke nerobim, tie sa daju len na trojke. Aby som ich robil aj na 4ke, to by som musel ist vyse 80-90 (inak motor netaha), a tolko idem po meste len v kritickych situaciach (cesta do nemocnince a pod.), normalne samozrejme nie.
Oficialne bola pokuta za predbiehanie sprava. Neprotestoval by som, ak by to bolo kvoli nedodrzaniu odstupu, ale toto nebolo dovodom.

perets : to zavisi od stylu jazdy - ak sa chces iba zakempovat a kasles na to ci motor klepe, tak OK hodis tam stvorku, problem je, ze je takto kopa ludi zakempovanych 40tkou aj v lavom pruhu, a to uz nijak inak, nez mysickou nezriesis.


Je to tu inak brutalne OT, este stale sa ziadnemu modovi nechce to precistit do OT sekcie, kde si mozeme flamovat ?


Kup si poriadne auto( a nie SDI s 23s na 100 a ktore aj taha!) a uz by si mohol konecne prestat pisat tuna tie bludy OT, a nie ziadat admina.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.