Info z Ministerstva dopravy a výstavby

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod aquila » 12. Aug 2010 09:55

juliustaryani napísal:rychlo stavat sa da, problem bude s financiami. Rychlim dostavanim najnarocnejsich usekov by sa stat velmi zadlzil, pretoze v st. rozpocte rozpocte peniaze niesu, zadlzili by sme sa pri PPP ale aj pri statnych dlhopisoch.
Este zostavaju eurofondy, ale to by sa vystavba posunula o minimalne 2 roky a nezostali by uz peniaze na ostatne infrastrukturalne projekty.


za splatky by sme davali ~ 20 miliard rocne.. a potom by bolo na ake infrastrukturalne projekty, ked doteraz daval stat 3,8 miliard korun ?

PPP fico tlacil jedine preto, lebo sa to nezapocitava do dlhu, ale realne sa to splaca ako dlh a to by nam explodoval skoro dvojnasobne nas dlh.. lebo vsetky PPP su za skoro 600 miliard ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod juliustaryani » 12. Aug 2010 10:17

PPP chcel uz Prokopovic, Vazny bol vtedy proti, checel to financovat cez eurofondy a dnes tvrdi, ze ak sa pojde cestou eurfondov tak dialnica nebude ani po roku 2020.
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4421
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=12&t=2097
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod aquila » 12. Aug 2010 11:55

dialnice budu a v pohode.. len nebudeme tak neskutocne zadlzeny ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod juliustaryani » 12. Aug 2010 16:48

... a nebudu tak skoro hotove,
keby nadstandartna cesta znamenala minimalne dialnicu v polovicnom do r.2014 tak by to nebolo az tak strasne, ale skor to vyzera, ze na tych najhorsich usekoch sa dialnica stavat nebude ale sa tam len rozsiri cesta I.triedy na trojpruh.
V diskusii na hnonline som to pytal Svejnu a neodpovedal, takze to bude asi pravda.
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod ELZ » 12. Aug 2010 23:14

Danu diskusiu by som nebral ako bernu mincu, tazko povedat, kolko bolo otazok, na kolko odpovedal, ...

Kazdopadne, tato vlada ma zatial dost vagny program, co sa tyka dialnicnej vystavby. Chyba priorizacia, pevne dufam, ze sa to zmeni - ako povedal Svejna, dal by do toho viac odvahy a konkretnosti.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod juliustaryani » 18. Aug 2010 12:49

viewtopic.php?f=35&t=13977
Mikloš najviac priškrtil peniaze na diaľnice a železnice ...
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod dragon » 19. Aug 2010 11:58

Ale kde su potom vycerpat EU fondy ked kopu toho zastavia, zrusia...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Čumil » 19. Aug 2010 12:32

Myslim, ze treba pockat s hodnotenim, kym sa to vykrystalizuje. Momentalne nie je (aspon oficialne) jasne, co bude s PPP balikmi. Ci sa podari zlava, ktorou podmienoval Figel dokoncenie, alebo ci sa to bude riesit inak.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Čumil » 19. Aug 2010 12:34

Pokial ide o eurofondy, zaujimava je aktualna situacia. Mame polovicu augusta, a prijmy z rozpoctu EU su naplnene ani nie na tretinu.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7641
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod mirkobb » 04. Sep 2010 22:24

Zaujímavá prezentácia nadštandardného cestného spojenia Slovenska V-Z (ako to najnovšie na mimisterstve nazvali).
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Čo plánuje stavať nová vláda

Odoslaťod rbarat » 10. Sep 2010 07:44

Diaľnice a rýchlostné cesty

2010
D1 Jablonov - Studenec (5,2 km pri Levoči)

2011
D1 Jánovce - Jablonov (18,5 km pri Levo?i)
D1 Hubová - Ivachnová (15,5 km pri Ružomberku)
R2 obchvat Žiaru nad Hronom (6,6 km)

2012
D1 Budimír - Bidovce (14,4 km pri Košiciach)
D3 Čadca - Svrčinovec (5,8 km pri hranici s Poľskom)
D1 Fričovce - Svinia (11,2 km pri Prešove)
D1 Turany - Hubová (13,6 km medzi Martinom a Ružomberkom)
D1 Dubná Skala - Turany (16,5 km pri Martine)
R1 Banská Bystrica - Ružomberok (popri Donovaloch)
R2 Zvolen - Kriváň (18,2 km)

Cesty prvej triedy


obchvat Galanty
Poprad - Kežmarok
Prešov - Škultétyho ZVL
Zvolen - Neresnica
most v Trenčíne
Mníšek nad Popradom - po hranicu s Poľskom
Dolný Kubín - pruh pre pomalé vozidlá

Zdroj: MDPT SR
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod williams » 17. Okt 2010 20:30

tak takto to vyzera pekne len ci sa to aj uskutocni :)
williams
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 16. Jún 2010 18:38

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod 1mmortal2 » 17. Okt 2010 22:17

Plan je to dobry (az na R1), ale zalezi co sa stane s PP3. Dufam ze balik prejde po velkom zlacneni dalej. Este by som bral aby sa do volieb rozostavala cela D3. Pripravila sa na vystavbu skoro cela R2 od Zvolena na vychod plus sa zacali aspon dalsie dva useky. R7 prvy usek vo vystavbe. Pripravene PP4 na D4. Tesne pred volbami rozostavat obchvat Presova. Som ja ale optimista :lol:
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Slavomir » 18. Okt 2010 17:59

Ten Presov maximalne dva mesiace pred volbami, tym primitivom na vychode to musi stacit. Aky daj, taky pozicaj. Alebo aj naopak.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod 1mmortal2 » 18. Okt 2010 19:39

Myslel som tesne pre volbami, ale nie preto ze nieke je primitiv, podla mna je takyvh percentualne rovko vsade, tak take poznamy si redsej odpustit pre druhy krat :? (som zo zapadu)
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod dragon » 18. Okt 2010 20:51

Poprosim premazat

Edit b;
co presne chces zmazat?
Ved Slavomir je evidentne z vychodu...



Vid jeho profil :wink: :D :D
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod dragon » 19. Okt 2010 20:34

Nech bude Slavomir aj "cigan zo Zipova". Myslel som, ze urazky a toboz nie na zaklade prislusnoti k nejakej komunite sa tu netoleruju. Bol som uz upozorneny za ovela mensi prehresok nevyjadreny tak explicitne ako to urobil slavomir. Vidim vsak, ze moderatori su zjavne zaujati, hlavne ty b; Nechcem zacinat flamewar tak sa k tomu uz nebudem vyjadrovat. Mozno by som mal tie smajle brat s nadhladom, ale mne to pripada skor ako vysmech.

B;:
Tak este raz podrobnejsie
1) Kedze Slavomir je tiez z vychodu, je jasne, ze nenadava na vychodnarov, len vklada do ust inym co si podla neho myslia o vychodniaroch. Spravne by to mal dat do uvodzoviek
Alebo myslis, ze myslel iba Presov? (Kosice vs presov?)
2) Ano som zaujaty voci vsetkym co provokuju, klamu a spamuju. btw si prvy po 5 rokoch co si to o mne mysli, ja radsej prispievam menej aby som sa nezapajal do flamov
3) Moje smalje si kazdy vysvetli po svojom, presne tak boli myslene, tu ponukam siroky vyber
4) pekny den
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Andrej » 22. Okt 2010 16:10

Čísla o výhodnosti PPP projektov mali byť zmanipulované ->
viewtopic.php?f=35&t=14391

Som zvedavy, ci sa naozaj poda trestne oznamenie. A je mozne, ze to plati aj pri dalsich PPP projektoch.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Pacho » 22. Okt 2010 17:53

Andrej, prosím Ťa, hádam tomu divadielku neveríš!! žiadne trestné oznámenie nebude. Je to len zakrývaci manéver neschopnosti ministerstva. Aké bolo trestné oznámenie za "litajúci kobere" ?
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod pohodak » 22. Okt 2010 18:01

cize podla teba boli tie analyzy s kostolnym poriadkom? :roll: inak ty uz fakt nie si smiesny sam sebe s tou neustalou kritikou figela za _vsetko_ ? :lol:

btw za ten koberec das tazko trestne oznamenie, neporusil sa ziadny zakon, akurat to bol krasny priklad nezmyselneho plytvania ;)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Pacho » 22. Okt 2010 18:55

Netvrdim, ze ta analyza bola s kostolným poriadkom, ale tak isto ty nemôžeš tvrdiť, že nebola. Jedno predpokladám, že bola podľa zákona, lebo jedna vec je analýza, a druhá vec je dohodntá cena. Čo sa týka tej kritiky figeľa, vôbec nie som smiešny, je to sice OT, ale veľmi rád by som písal, že figeľ je super minister, pohol výstavbu dialnic, ušetril veľa €....... no bohužiaľ, ale to vôbec neznamená, že predchádzajúci to robili OK. Treba to brať s nadhľadom, ale bohužiaľ, zatiaľ nemam čo chváliť.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod pohodak » 22. Okt 2010 19:08

zaujimal by ma ten zakon na analyzy ktory sa nemal porusit :lol: ked im fakt dal poradca analyzu a do vlady a na verejnost isla 'mierne' upravena verzia tak to len svedci o com cele PPP v podani dua vazny & fico bolo ;)

ad figel - uz ti tu viaceri viac krat pisali ze figel je vo funkcii vseho vsudy nejakych 100 dni tak neviem ake zazraky si cakal (dobre obaja vieme ze si ich necakal, ale takto mas aspon naco rozhorcene stale nadavat) a tvoje neustale frflanie je a) odveci b) smiesne; najviac mu vycitas ze "zastavil" PPP1 a nechces/nevies pochopit ze aj keby predlzil termin nic by sa nebolo zmenilo, taketo chovanie a slepe ignorovanie faktov pochopim u prispievatela pravda.sk a nie u cloveka co je cez 4 roky na tomto fore :roll:

uz vidim co bude ked sa vyhlasia v zime prve tendre - zas budes nadavat ze sa to neukonci, budu odvolania...potom ked sa zacne stavat tak zase bude jasnovidecke frflanie ze to nepostavia v termine, predrazi sa to atd atd...mohol by si konecne na plnu "hubu" priznat ze mas nieco osobne proti nemu a ze hlavny problem je "zastavenie" PPP do tvojho bydliska a podla toho ta aj budem brat, nie ze sa tu hras na cloveka strasne nad vecou a svoju dojmologiu vydavas za fakty :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Pacho » 22. Okt 2010 19:35

OK pohodak, to moje "frflanie" je vlastne OT, čas ukáže, kde je pravda.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod Andrej » 22. Okt 2010 19:47

Pacho, aj na fore sme uz mali viacero analyz, kde sme porovnavali PPP versus vystavba cez statny rozpocet a viaceri, ktori sa do toho vyznaju uviedli, ze cena za 30 rocne splatky PPP by nemala byt vyssia ako 300-320% oproti klasickej vystavbe. Vyse 550% cena pri I. baliku PPP s tym, ze koncesionar ma zo vsetkych rizik iba riziko financovania (ktore sam nezvladol, ved preto to aj "padlo") je totalne premrstena cena bez ohladu na to, aka vlada to rozbehla.
A snad uznas, ze ratat so 6% inflaciou je uplne jasne zavadzanie v prospech PPP a uz len tento fakt dokazuje, aka ucelova bola Vazneho analyza. ;-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikáci

Odoslaťod devil » 22. Okt 2010 19:51

"žiadne trestné oznámenie nebude"

viewtopic.php?f=35&t=14392
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.