Miss Diaľničný most

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Miss Diaľničný most

Odoslaťod Branco » 08. Feb 2005 13:32

Ktorý diaľničný most je NAJ? :shock:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 08. Feb 2005 15:28

hm ked na SK ich zase tak moc nemame (v pravom slova zmysle) ak teda nepocitame aj estakady a mosty cez udolia. osobne mi pripadaju vsetky zhruba rovnake. nic extra na slovensku co sa dialnicnych mostov nie je. bohuzial ziadne milleau na slovensku nie je :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Branco » 08. Feb 2005 15:54

No, nemáme síce Millau a asi nebudeme mať, ale tých mortov zase nie je tak málo. Ja osobne favorizujem na tatranskej D1 most ponad Dovalovo, ale neviem si spomenúť na meno.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 08. Feb 2005 16:11

mno tak potom trebars mosty/estakady pri sverepci (este sice nie uplne dostavane). a ked sa priznat, tesim sa na most/estakadu nad PB resp pri HP.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

D1

Odoslaťod Diaľničiar » 12. Feb 2005 00:42

Ja si myslím, že najkrajšia diaľnica na Slovensku (a rátam do toho aj R) je jednoznačne D1, predovšetkým od TT v smere na ZA a potom od RK-PP. Tam je tak veľa mostov, premostení údolí (v budúcností aj miest, napr. PB) a tunelov (aj keď zatiaľ len 1). Ten krásny čierny asfalt, úprava terénu, rozsekané skaly a spevené krajnice ciest vysokými múrmi (okolie TN). No proste krása. Asi vám to pripadá divne. Ale ja milujem ten pocit, keď tadiaľ idem autom. Ale najkrajšie mosty sú určite na D1, v oblasti od LM až po Tatry a budú čo nevidieť aj na úseku pri PB.
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

Odoslaťod mrk » 11. Mar 2005 16:37

Mne sa najviac paci ten dlhocizny most pri Vychodnej - je tam nadherne prostredie a cesta akoby sa vznasala pod Tatrami. A da sa tam ist bez problemov 190 ;-)
mrk
 

Odoslaťod futro » 11. Mar 2005 19:09

mrk napísal:Mne sa najviac paci ten dlhocizny most pri Vychodnej - je tam nadherne prostredie a cesta akoby sa vznasala pod Tatrami. A da sa tam ist bez problemov 190 ;-)


detto :)
futro
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 04. Mar 2005 00:32

Mosty

Odoslaťod Scotty » 15. Apr 2005 20:12

Najkrajšie mosty sú aspoň pre mňa také diaľničné mosty, z ktorých je vidieť príroda, takže jednoznačne D1 od ZA až po PP bude krásna diaľnica (a aj diaľničné mosty) a dúfajme, že bude kvalitnejšia než most pri Beckove. 8)
Scotty
diskutujúci
 
Príspevky: 106
Založený: 21. Feb 2005 17:42

Mosty

Odoslaťod vlad » 13. Máj 2005 20:26

Ja som zamestnanec jednej firmy,ktorá vyrába mostové ložiská,preto ma velmi zaujíma dianie okolo výstavby dialnic na Slovensku a nie len u nás.Dá sa povedat,že na veľa mostoch mám svoj ,, podpis". Vo svojom fachu pracujem tri dasatročia a viem aké nároky na kvalitu sa vyvíjali počas tejto doby.Ozaj,by som chcel vidiet ten NAJ most u nás na Slovensku a možno sa ešte len začal stavat.V Čechách stavajú krásne mosty,aj vďaka int.si ich rád prezerám.
vlad
diskutujúci
 
Príspevky: 64
Založený: 13. Máj 2005 19:47

Re: Mosty

Odoslaťod aquila » 13. Máj 2005 20:36

vlad napísal:Ja som zamestnanec jednej firmy,ktorá vyrába mostové ložiská,preto ma velmi zaujíma dianie okolo výstavby dialnic na Slovensku a nie len u nás.Dá sa povedat,že na veľa mostoch mám svoj ,, podpis". Vo svojom fachu pracujem tri dasatročia a viem aké nároky na kvalitu sa vyvíjali počas tejto doby.Ozaj,by som chcel vidiet ten NAJ most u nás na Slovensku a možno sa ešte len začal stavat.V Čechách stavajú krásne mosty,aj vďaka int.si ich rád prezerám.


jednak ta vitam na fore a ak by sa dalo tak do subfora "fotografie" plz hod odkazy na obrazky tych mostov ci uz v CR alebo v zahranici, urcite nie si sam kto sa rad kocha peknymi stavbami :wink:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 13. Máj 2005 21:07

Túto tému som si ani nevšimol.

Ja si dovolím povedať, že každý most je niečím zaujímavý a svojím spôsobom je aj špecifický. Zrejme je všetkým jasné, že najkrajšie mosty sú na diaľnici D1 prípadne v Bratislave. Ak sa dokončí most "Košická" tak najkrajším mostom bude jednoznačne tento. 8)

Inak sú samozrejme zaujímavé aj iné mosty. V Bratislave má svoje "postavenie" určite Nový most. Je symbolom mesta, je síce starý, ale mimoriadne potrebný tak ako každý most v našom hlavnom meste.

Na diaľnici D1 sú pekné mosty, napr. pri NM-Chocholná, ďalej most Skala-Nemšová, ktorý vedie ponad rieku Sučanku a zároveň aj most, ktorý ide ponad Váhom. Dalo by sa ešte pokračovať donekonečna. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 13. Máj 2005 22:28

hm ak sa beru aj "cestne" mosty tak most SNP (skoda ze ho premonovali na novy...) hraje (aspon u mna) jednoznacne prim. a potom most kosicka (tu by som bol osobne za nazov apollo, alebo lido)


a dalsi most ktory je specificky a majestatny je lafranconiho, inak co som pocul tak ten je projektovany tak (co sa vystuzi, betonu etc), aby vydrzal aj prejazd tankov => planovane ako brana pre varsavske vojska => rychly presun jednotiek ...

Caesar je na tom nieco pravda?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 14. Máj 2005 10:56

aquila napísal:hm ak sa beru aj "cestne" mosty tak most SNP (skoda ze ho premonovali na novy...) hraje (aspon u mna) jednoznacne prim. a potom most kosicka (tu by som bol osobne za nazov apollo, alebo lido)


a dalsi most ktory je specificky a majestatny je lafranconiho, inak co som pocul tak ten je projektovany tak (co sa vystuzi, betonu etc), aby vydrzal aj prejazd tankov => planovane ako brana pre varsavske vojska => rychly presun jednotiek ...

Caesar je na tom nieco pravda?


Nie je to štátne tajomstvo? :twisted: :shock:

Vyjadrujem domnienku, že ano, uniesol by aj ťažkú techniku ako napr. aj tanky. Ale nie je jediným, čo unesie takúto techniku. 8)

Okrem toho, naše ženijné vojsko je na tom dosť dobre a nebolo by ťažké postaviť pontónový most. V tomto je naša armáda sebestačná. Prejsť cez rieku nerobí problém. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 14. Máj 2005 14:33

ja som si aj myslel, ze je to statne tajomstvo, len ze ci uz nebolo zrusene 8)

ja to viem len preto ako domnienku lebo otec mal co to docinenia s novym mostom (most SNP) a ohladne lafanconiho sa o tom vtedy uvazovalo ako "rychlodraha" pre tazku bojovu techniku
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod bystrik » 29. Máj 2005 23:18

toto je podla mna zatial najkrajsi dialnicny most na SVK
(estakada Podtureň)
http://www.dopravoprojekt.sk/downloads/references/48_CM-32.jpg

ale uz sa tesim na estakadu v PB
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod aquila » 29. Máj 2005 23:22

wow, tak ta estakada je pekna. haluz je ze som si toho nikdy nevsimol ked som datial isiel :? ale je to vazne pekne takto zvrchu.

a napodobne sa tesim na estakadu v PB, to bude skvost. PB este moze byt rada za nu! aj podla nakresov vyzera ze je velmi dobre vyriesena.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Estakáda

Odoslaťod Caesar » 30. Máj 2005 09:53

aquila napísal:wow, tak ta estakada je pekna. haluz je ze som si toho nikdy nevsimol ked som datial isiel :? ale je to vazne pekne takto zvrchu.

a napodobne sa tesim na estakadu v PB, to bude skvost. PB este moze byt rada za nu! aj podla nakresov vyzera ze je velmi dobre vyriesena.


Až sa dokončí estakáda v PB, tak to bude skutočne ten najkrajší most v okolí. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: Estakáda

Odoslaťod Hosť » 30. Máj 2005 19:57

Caesar napísal:
aquila napísal:wow, tak ta estakada je pekna. haluz je ze som si toho nikdy nevsimol ked som datial isiel :? ale je to vazne pekne takto zvrchu.

a napodobne sa tesim na estakadu v PB, to bude skvost. PB este moze byt rada za nu! aj podla nakresov vyzera ze je velmi dobre vyriesena.


Až sa dokončí estakáda v PB, tak to bude skutočne ten najkrajší most v okolí. 8)

Fakt,je to ozaj nádherný pohlaď a takéto skôsti ešte len začnú u nás rást.
Hosť
 

Odoslaťod aquila » 30. Máj 2005 20:33

snad uz len pripojim odkaz na vizualizaciu

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=74

a bocny a vrchny pohlad

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=73
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 04. Jún 2005 21:31

bystrik napísal:toto je podla mna zatial najkrajsi dialnicny most na SVK
(estakada Podtureň)
http://www.dopravoprojekt.sk/downloads/references/48_CM-32.jpg

ale uz sa tesim na estakadu v PB


Súhlas, pripájam ďalšiu fotku mosta pri Podturni, mimochodom je to aj najdlhší most v SR s dĺžkou 1024 m

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=121
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 23. Jún 2005 21:09

Miss Diaľničný most/estakáda bude v PB.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 14:11

Podľa môjho názoru je najkrajším diaľničným mostom most pri LM na D1 pod Tatrami. Je na neho krásny výhľad z hôr. Teraz si nespomeniem na jeho názov.

Inak tiež s potom prikláňam k PB a k jej estakáde, tá bude jedinečná. 8)
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod expwy » 29. Jún 2005 14:45

Podla mna ma nieco do seba aj most Korytne pred tunelom Branisko. Nie je sice taky dlhy ale je tiez posadeny do pekneho prostredia so siluetou Spisskeho hradu :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 14:51

MH napísal:Podla mna ma nieco do seba aj most Korytne pred tunelom Branisko. Nie je sice taky dlhy ale je tiez posadeny do pekneho prostredia so siluetou Spisskeho hradu :D


A ešte keby bol Spiššský Hrad aj vysvietený každú noc, tak by to nemalo žiadnej chyby. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 16. Júl 2005 15:55

Estakáda v PB je podľa mňa je jeden zo silných kandidátov.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 56 hostí.