Ľubomír Vážny a jeho práca - minister dopravy (2006 - 2010)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 19. Feb 2007 12:54

aquila napísal:vid aj projekty stropkova :lol: takze o com ?:)


Zmena cesty na cestu I. triedy. Inak nič.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 19. Feb 2007 13:02

lenze ja som nepisal ze co sa komu nepodarilo, ale akym smerom to tlacili. a to je velky rozdiel.

az tak by som neargumentoval ani s tym ze to alebo hento sa odsunulo. celkovo sa za cca 10 rokov urobilo asi 200 km co je len 20km rocne. ale v ramci toho co sa odovzdalo sa to odovzdalo tam kde som spomenul. a to je veru fakt. strana ktora by splnila priority viac ako len ciastocne jednoducho nie je.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 138
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 19. Feb 2007 13:30

devil napísal:lenze ja som nepisal ze co sa komu nepodarilo, ale akym smerom to tlacili. a to je velky rozdiel.

az tak by som neargumentoval ani s tym ze to alebo hento sa odsunulo. celkovo sa za cca 10 rokov urobilo asi 200 km co je len 20km rocne. ale v ramci toho co sa odovzdalo sa to odovzdalo tam kde som spomenul. a to je veru fakt. strana ktora by splnila priority viac ako len ciastocne jednoducho nie je.


Ale veď kto čo akým smerom tlačil ? D1 zostala ako priorita. Len v jednom čase sa tam spomalila výstavba, ale vtedy sa to dotklo celej krajiny.

Zaviedol sa pomer medzi D1, R1 a R2. Nikdy sa nedodržal. Fakt. (SMK)
Mala sa do r. 2005 postaviť celá D1 po KE. To sa nestalo. Fakt. (HZDS)
Do r. 2008 D3. Nestalo sa. Fakt. (SNS)
Do r. 2008 R4 južná vetva. Nebude. Fakt. (SMK)
Jediná SDKÚ v podstate ako-tak si môže pripísať D2 v BA, ale inak svojimi aktivitami ani D1 v ZA v r. 2006 ani D1 v KE v r. 2010. Fakt.
Smer chce R1 v r. 2010 v BB. Nebude.
Mečiar podporoval aj R1, nie len D1. Presadil prirýchlo obchvat TN a výstavbu po TN a chcel ďalej na ZA. Ale stavalo sa aj mimo tohoto územia.
Dzurinda na svoj Spiš zabudol. Mimo ochrany polí so zemiakmi kukláčmi.

Pletietie si tu dojmy s realitou.

strana ktora by splnila priority viac ako len ciastocne jednoducho nie je


A práve preto je úplne scestné niečo aj v tomto ohľade začať porovnávať.

az tak by som neargumentoval


Ty devil nemusíš, ale mňa láskavo nechaj. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod johhan » 19. Feb 2007 14:28

Dialničiar, malá oprava obchvat TN rozbehli komunisti a začal Čarnogurský :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod devil » 19. Feb 2007 14:54

viac menej kazda strana ma svoj preferovany region hlavne kvoli volicskej zakladni.


toto bola povodna myslienka. a je to realita, nijak pritom neprotireci tomu co si tu vymenoval ze sa neurobilo. dialnice vseobecne nie su/neboli priorita, stale je vacsina dialnic co tu uz boli pred 1993 resp. 90.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 138
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 19. Feb 2007 18:13

johhan napísal:Dialničiar, malá oprava obchvat TN rozbehli komunisti a začal Čarnogurský :-)


Ja neviem, čím to je, ale frázu "to komunisti" počúvam už nejak pričasto v poslednej dobe. :roll: ... ešteže sa Slováci nevyhovárajú (v dobrom aj zlom) na Kryštofa Kolumbusa. :wink:

Každá strana má svoj preferovaný región hlavne kvôli voličskej základni. Voči tomuto konštatovaniu nič nemám. Ale neriadi sa tým hlavná diaľničná kostra. Nie D1, ani R1. Ostatné sa ešte len pripravuje a ešte sa dlho bude (financie) a aj tak sa za 10 rokov zistí, že sa vlastne nepripravilo nič.

Podobne sa toto prejavuje v cestnej sieti, ale nie vždy. To by Mečiar musel prebudovať dosť veľa ciest, podobne vlastne všetci, ale robia sa niektoré kozmetické úpravy. A niekde je vyšší dôraz pri údržbe v zime, aby si samospráva "šplhla", aj keď vlastne dostane viac peňazí zo SSC.

Ide o iné javy. Je iné niečo presadzovať a vedieť, že sa to nepodarí na 100%, ak vôbec na 10% (D3, R4, R7) a je niečo iné naozaj všetko podriadiť postupne regiónom. Jediný, kto by do tohoto zapadol je Mečiar, ale skôr len preto, čo on nerobil ... nepodporoval a nerozvíjal dopravné investície v hlavnom meste. Nenávidel ho, pretože ho tam nemali radi. Aj tak ale vždy všetci hovorili, že rozvoj sa skončil v Bratislave. Ale to je k inému.

To potom by sme mohli začať stavať atómové elektrárne ťam, kde by sme chceli. Fico k Topoľčanom. Veď nemusel by ju tam postaviť, ale co plánov by ju dať mohol.

O tom, že diaľnica nie sú priorita od r. 1998 je pravda. Ale oni boli priorita zatiaľ len od r. 1995 do r. 1998 a od r. 2005 do r. 2006. A možno sa stanú prioritou zase v r. 2007.

Dnes dať menej ako 20 mld. SKK znamená, že diaľnice nie sú priorita. A ja hovorím o 20 mld. SKK na výstavbu a nie aj na údržbu+splácanie úverov v NDS.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Feb 2007 18:15

Dialniciar napísal:A možno sa stanú prioritou zase v r. 2007.


Oprava: rok 2008.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 17:17

vcera sudruh vazny vyslovil zaujimavu tezu ...

pozval vsetky au-pairky a umyvacov riadu (ano takto doslova to povedal), ktori vedia po anglicky, aby prisli na slovensko a robili letovych dispecerov ..

sudruh vazny, ale zabudol spomenut, ze vycvik trva 1,5-2 roky (v idealnom pripade), treba mat aj vysoku skolu (podla moznosti technickeho smeru), dalej ten vycvik stoji asi 1-2 miliony korun spolu s licenciou, a hlavne treba urobit svinsky tazke psychotesty, ktore je problem urobit ...

myslim, ze spolu s citatom "minister mieni, premier meni" sa nam tu crta dalsi kvaziminister dopravy... a vyzeralo to tak nadejne ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 17:32

aquila napísal:vcera sudruh vazny vyslovil zaujimavu tezu ...

pozval vsetky au-pairky a umyvacov riadu (ano takto doslova to povedal), ktori vedia po anglicky, aby prisli na slovensko a robili letovych dispecerov ..

sudruh vazny, ale zabudol spomenut, ze vycvik trva 1,5-2 roky (v idealnom pripade), treba mat aj vysoku skolu (podla moznosti technickeho smeru), dalej ten vycvik stoji asi 1-2 miliony korun spolu s licenciou, a hlavne treba urobit svinsky tazke psychotesty, ktore je problem urobit ...

myslim, ze spolu s citatom "minister mieni, premier meni" sa nam tu crta dalsi kvaziminister dopravy... a vyzeralo to tak nadejne ..


Tento istý súdruh však hovoril aj o využití ponuky Británie, ale to by kapitalista aquila musel sledovať trišku viac dianie okolo seba. :wink:

Štrajk sa skončil. Súd nebude. Štrajkujúci ustúpili. Zaujímavé, ako to ten súdruh dosiahol. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 17:34

aku ponuku britanie ? :) nejako som si nevsimol ponuku britanie :)

strajk sa ukoncil, lebo pouzival take iste metody ako ti zli modri :)

strajkujuci sa dohodli, su v strajkujucej pohotovosti a budu vo firme dva audity :) a o to im islo ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 17:40

aquila napísal:aku ponuku britanie ? :) nejako som si nevsimol ponuku britanie :)

strajk sa ukoncil, lebo pouzival take iste metody ako ti zli modri :)

strajkujuci sa dohodli, su v strajkujucej pohotovosti a budu vo firme dva audity :) a o to im islo ;)


Asi by si potreboval okuliare alebo by stačilo len oči pootvoriť. :wink:

Najväčší súdruh na ministerstve dopravy, PT, bol doteraz Prokopovič a Vážny na neho ani zďaleka nemá, narozdiel od neho je totiž aktívny v cestnej, železničnej a vzhľadom na rozkazy zhora je ako tak snaživý aj pri leteckej doprave. A ty sám aquila - chcel by som ťa na tom ministerstve vidieť ... by ťa rozdupali.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 17:47

nerozdupali... ked tam moze by vazny ? a ked tam mohli byt uz ozaj "experti" typu palacka, cukrar, rezes ... ? heh, posledny problem :)

pozri vypocuj si to zo zaznamu z tlacovej konferencie. dialniciar, sorry ale v tomto trepes. alebo daj link a zdroj na tu ponuku britanie ;)

http://www.ta3.com/sk/reportaze/26557_m ... om-zalobou

takze dialniciar, okuliare a nejaky ten nasluchovy pristroj asi budes potrebovat ty ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 17:52

aquila napísal:takze dialniciar, okuliare a nejaky ten nasluchovy pristroj asi budes potrebovat ty ;)


Každý vieme svoje. Ja nepotrebujem okuliare, ja už ich mám. :wink:

Akože aquila, práveže v tomto ti nevychádza nič z toh, čo si tu predpovedal ... hahaha :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 17:56

Vlastníctvo pôdy sa má obmedziť :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6247
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 17:56

dialniciar, zase dosli argumenty a odbacas o temy ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod expwy » 27. Feb 2007 17:57

aquila napísal:nerozdupali... ked tam moze by vazny ? a ked tam mohli byt uz ozaj "experti" typu palacka, cukrar, rezes ... ? heh, posledny problem :)

Bez rôznych antipatií musím povedať, že Vážny je po odbornej stránke jeden z najlepších ministrov dopravy aký kedy na SK bol, len je v zlej strane :D

Je to asi jediný minister vo Ficovej vláde, ktorý vie o čom hovorí. Rok pred voľbami sa na túto funkciu svedomito pripravoval. Jediný problém je, že FIco mu nedovolil obklopiť sa tými ľuďmi, ktorými chcel, mali to byť odborníci aj bez straníckej príslušnosti. Ale Fico mu tam nastrkal babrákov....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 18:00

vsak hovorim, ze vyzeralo to nadejne ;)

u mna si to vazny posral tymto strajokom dispecerov...

a ohladne ministrov dopravy, to som sam vyjadril, na to ministerstvo sa tusim vzdy dostal nejaky *** :roll: jedno ci za meciara, za dzurindu (miki mal na to doslova talent vybrat snad najvacsieho blbca v okoli), a za fica je to horsie inde ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:03

aquila napísal:dialniciar, zase dosli argumenty a odbacas o temy ?


Ja nie som ten, komu prišli argumenty, ale nemienim zachádzať do osobného urážania. To za prvé a a za druhé aquila - vieš mysli si svoje, ale mne už napísalo pomerne veľa užívateľov, že sa im nepáči ako politizuješ toto fórum bež ohľadu na to, že takmer ani jeden z nich nevolil túto vládnu koalíciu a hádaj 3x, o čo ma žiadajú, aj keď niet dôvod na ich obavy.

Kto tu odbáča od témy ? Súdruh Vážny povedali a čo ? Ideš z OT do Ostatnej infraštruktúry až sem, a všade len Smer a Fico a komunisti a súdruhovia, veď ty nie si normálny človek, ty sa trošku už spamätaj. Ja narozdiel od teba sa držím témy, ktorá tu je.

Niekto štrajkoval. Doštrajkoval. Je v štrajkovej pohotovisti a ty tu o tom píšeš di, že nie romány. Dlhodobo ma tu urážaš a už posledné dni nemienim byť handra, do ktorej si tu budeš kopať. To teda nie. Nie som Adoas, aby si sa ku mne takto správal.

A ešte arogantne ideš rozprávať pomaly ku všetkému, ako sa ja hlbkoko mýlim a podobne ... je to Tvoje fórum, ale (radšej nič).

Včera som ti jasne povedal, že v OT na tvoje politické výpady reagovať nebudem, takže ti nestačilo a provokuješ už aj tu ... ale tentokrát aquila neustúpim a možno že ma budeš musieť aj vyhodiť von, lebo ja už som postarší človek a poviem si hocičo, hlavne keď ty máš také argumenty aké máš.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:05

aquila napísal:vsak hovorim, ze vyzeralo to nadejne ;)

u mna si to vazny posral tymto strajokom dispecerov...

a ohladne ministrov dopravy, to som sam vyjadril, na to ministerstvo sa tusim vzdy dostal nejaky *** :roll: jedno ci za meciara, za dzurindu (miki mal na to doslova talent vybrat snad najvacsieho blbca v okoli), a za fica je to horsie inde ...


Tak vidíš to, u teba si to pokazil (hľadaj slušné slovko) a mňa nie. Pretože keby dispečeri a letovodi chceli dosiahnuť svoje, mali tvrdo pokračovať, ale si to netrúfli, pretože vedeli, že štrajk je nezákonný.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:06

aquila napísal:a ohladne ministrov dopravy, to som sam vyjadril, na to ministerstvo sa tusim vzdy dostal nejaky *** :roll: jedno ci za meciara, za dzurindu (miki mal na to doslova talent vybrat snad najvacsieho blbca v okoli), a za fica je to horsie inde ...


Práve si urazil aj mňa. :twisted: :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 18:06

pozri dialniciar, ja tu jednak nikoho nebudem vyhadzaovat.

za druhe, pisal si tu o ponuke britanie, ja som tu pisal co sudruh vazny povedal, takze o com ?

a Xty krat ti hovorim, nemusis ani ustupovat ani nic

tak ako sa pisalo o cukrarovi, co efektne "zapoti" tak preco by to clovek nemohol napisat aj vaznom ?
Naposledy upravil aquila dňa 27. Feb 2007 18:08, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:08

Mimochodom, koho zaujíma, čo sa práve deje na MDPT, tak to je tu:

[url=Informácie z Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií]
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3382[/url]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:11

aquila napísal:pozri dialniciar, ja tu jednak nikoho nebudem vyhadzaovat.

za druhe, pisal si tu o ponuke britanie, ja som tu pisal co sudruh vazny povedal, takze o com ?

a Xty krat ti hovorim, nemusis ani ustupovat ani nic

tak ako sa pisalo o cukrarovi, co efektne "zapoti" tak preco by to clovek nemohol napisat aj vaznom ?


Pokiaľ som včera sledoval tie správne renomované zahraničné médiá, tak jasne bolo povedané, že SR a GB jednali už aj o tom, že by GB pomohla doplniť stav dispečérov na SR a tam sa tiež vyjadrili k tomu, že je dlhý štrajk a dohoda viazne ... a viď ho, prešiel deň a dohoda je tu.

Čo Vážny povie v jednom médiu je jedna vec, čo v druhom druhá a čo povie médium, ktoré to celé sleduje, je vec tretia. A ja osobne verím vždy všetkému až po pár dňoch a keď už tak komplexnej správe.

Ono nie je jednoduché byť na mieste politickom a držať sa línie, s ktorou napr. na 100% nesúhlasíš atď. ... ale keď chceš niečo zmeniť, inak sa to nedá.

A máš pravdu, v tomto ja neustúpim. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Feb 2007 18:15

dialniciar, media si sledoval zle, ale ze si sa mylil neuznas ani za boha. a ako som ti pisal, daj sem konkretny link, ja som ti ho sem dal.

takze stale cakam na rukolapny dokaz od teba o pomoci z britanie. som si prebehol vsetky relevantne reserse a _nikde_ sa nepise o pomoci GB slovensku. pise sa len o obmedzeni ATC kvoli strajku ATCO.

navyse GB nam ani teoreticky nemoze pomoct, lebo su tam ine licencie ako u nas. a ziadny britsky dispecer by sa nestrapnoval za 3000 libier mesacne, ked to tam ma kde aka upratovacka ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 18:17

aquila napísal:dialniciar, media si sledoval zle, ale ze si sa mylil neuznas ani za boha. a ako som ti pisal, daj sem konkretny link, ja som ti ho sem dal.

takze stale cakam na rukolapny dokaz od teba o pomoci z britanie. som si prebehol vsetky relevantne reserse a _nikde_ sa nepise o pomoci GB slovensku. pise sa len o obmedzeni ATC kvoli strajku ATCO.


Už sa na tom pracuje, ešte žiadam o povolenie umiestnenia článku sem a nemám si akú chybu uznať. aquila, ty si dneska v mojich očiach klesol, lebo posudzovať jednu vec typu dispečér systémom, že toto je najhorší minister, aký tu kedy bol, ... veď dobre. Nech sa páči. Čo myslíš, má taký minister aj nejakých poradcov ? Pre letectvo ? Alebo pre niečo iné ? Aj tí sú sprostí, že ? Asi ano podľa tvojej úvahy.

Neustúpim, ja aj život položím v tejto téme. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.