Diaľničná polícia na Slovensku

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 18:42

Andrej napísal:Suhlas, ziadost vyhovena :)


thank you very much :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

co nas caka

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 19:04

Az to financna situacia dovoli, zrejme rok 2010, dialnicna policia SR bude jazdit na autach BMW rady M5, pocet kusov: 6-8. Dovtedy si na seba bez problemov zarobia sucasne auta znacky Audi S4.

Po usekoch rychlostnych ciest a niektorych ciest I triedy kde ma pravomoc DP sa budu pohybovat postupne dalsie kusy trnavskej automobilky Peugeot, ktore maju asi 1/3 spotrebu oproti sucasnym audinam.

Dialnicna policia ziska v tomto roku aj niekolko kusov motoriek znacky Honda.

Bude to znamenat STOP dialnicnym piratom. Kde sa bude dat bude MPR 160 km/h, ale kde bude treba pojde sa pomalsie. Na rychle auta niektorych ludi treba lepsie stroje policie.

Ja si pamatam casy ked po dialniciach jazdili (za Meciara) este ruske stroje typu z deblokacii alebo este okolo r. 1990 aj skodovky 105/120 s napismi VB co bolo uz uplne ubohe a hlavne na D2 nemali jednoducho sancu .. tomuto je koniec. :idea:

Dokonale to bude vtedy ak SR bude mat aj planovane 4ks novych vrtulnikou. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod eucitizen » 24. Mar 2008 20:09

Otazne ci niektori ludia, ktori idu ako blazni, nebudu mat stale paky a sa vyhnu pokuty alebo vacsiemu trestu. Dufam ze tato anomalia velmi skoro zmizne.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: co nas caka

Odoslaťod Čumil » 24. Mar 2008 20:36

Peter Olejár napísal:Bude to znamenat STOP dialnicnym piratom. Kde sa bude dat bude MPR 160 km/h, ale kde bude treba pojde sa pomalsie. Na rychle auta niektorych ludi treba lepsie stroje policie.


Snad este viacej by som uvital zakroky proti piratom, ktori pocas zapchy obiehaju cez odstavny pruh.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: co nas caka

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 20:53

Čumil napísal:
Peter Olejár napísal:Bude to znamenat STOP dialnicnym piratom. Kde sa bude dat bude MPR 160 km/h, ale kde bude treba pojde sa pomalsie. Na rychle auta niektorych ludi treba lepsie stroje policie.


Snad este viacej by som uvital zakroky proti piratom, ktori pocas zapchy obiehaju cez odstavny pruh.


Ako si taketo zakroky predstavujes ? .. to by totiz najprv musela existovat spolupraca aby poctivi soferi dali o takychto situaciach vediet. Potom je moznost nieco riesit. Dialnicna policia nema tolko kusou aut aby na kazdych 5 km bola jedna hliadka.

Na toto pomaha kamerovy system .. ale vieme ako to je .. :(
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Re: co nas caka

Odoslaťod sorgo » 24. Mar 2008 21:00

Peter Olejár napísal:.. to by totiz najprv musela existovat spolupraca aby poctivi soferi dali o takychto situaciach vediet. Potom je moznost nieco riesit.


Priznam sa, ze obcas mam 100 chuti niekoho "bonznut". Blbosti ako zopar kmh navyse alebo nekriticke zle parkovanie ma vobec nezaujimaju. Velmi ma rozculuju hlavne veci, ktore maju priamy vplyv na bezpecnost inych ucastnikov - neosvetlene vozidlo (v noci v meste) ale najma nedanie prednosti, ignorovanie stopky a pod. Castokrat sa mi stalo, ze mi niekto nedal prednost alebo ma vytlacil z pruhu a este nechapal, preco sa rozculujem. Vtedy mam take silne nutkanie zapnut majak a zobrat mu vodicak :)))

Pokial by ma niekto vazne ohrozil napr. na krizovatke, existuje moznost, ako mu to spocitat? Akceptuje dopravna policia "udania" od civilov? :)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 21:00

eucitizen napísal:Otazne ci niektori ludia, ktori idu ako blazni, nebudu mat stale paky a sa vyhnu pokuty alebo vacsiemu trestu. Dufam ze tato anomalia velmi skoro zmizne.


Ak sa vyhne pokute minister alebo pol. prez. .. je to o ich svedomi. Ja som toho nazoru ze bez majakou by tak ist nemali a aj jeho uzitie by malo mat svoje pravidla a mali by ist prikladom. Ale tazko to hodnotit. Mozu to robit = tak to robia.

Inde je problem. Tam ze su tu ludia ktori nemaju problem zaplatit tazke tisice na mieste okamzite. A spravia to fakt realne aj 10x za rok. Kym to platia okamzite tak je o tom neprehladny zaznam alebo aj ziadny ze to bolo zrovna "to auto a ten sofer". Dialnicne policie v EU sa zacina zameriavat na ine vecicky: nevadi ak niekto ide 200 ale vadi ak ide 200 a ak narazi na niekoho kto ide predpisovo tak na neho blika a trubi. Toto sa zacina tvrdo trestat vo Francuzsku a Chorvatsku. Je to aj o spolupraci ze konkretny clovek to da vediet DP a ta potom z existu/odpocivadla/.. posle jednotku a pachatela dopadne a tvrdo potresta. Ale to je o legislative a aj o zvykoch samotnych ludi lebo tu prevlada strach a myslenie typu: niekto na mna blika = zavolam = a ten kto to bude riesit bude poznat toho co blikal = problem mam ja nakoniec pre kamienok na prednom skle atd. :idea: , to je nedovera kvoli StB co tu bola.

Cestni pirati tu budu vzdy .. su vsade na svete. Ide ale o to ako casto sa vyskytuju a ci maju moznost opakovat svoj styl jazdy. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod eucitizen » 24. Mar 2008 21:01

No a aky trest mozu dostat ti ktori obiehaju cez odstavny pruh? V Taliansku je to trestane s odobratim vodicaku na par mesiacov...existuje len ejdna vynimka a to je ye ked su kolony a si 500m od vyjaydu, tak mozes pouzit odstavny pruh aby si vysiel z dialnice.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod johhan » 24. Mar 2008 21:06

eucitizen napísal:No a aky trest mozu dostat ti ktori obiehaju cez odstavny pruh? V Taliansku je to trestane s odobratim vodicaku na par mesiacov...existuje len ejdna vynimka a to je ye ked su kolony a si 500m od vyjaydu, tak mozes pouzit odstavny pruh aby si vysiel z dialnice.


Ak si dobre pamatám tak v Nemecku je to asi na 2 roky a ak zablokuješ sanitku, policajtov alebo hasičov tak 5 rokov
.
V Rakúsku takáto sranda stala kamaráta 2 roky zákaz jazdy v AT a 1000 USD pokuta ( vtedy bol kurz 45 Skk :-) )
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: co nas caka

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 21:06

sorgo napísal:Pokial by ma niekto vazne ohrozil napr. na krizovatke, existuje moznost, ako mu to spocitat? Akceptuje dopravna policia "udania" od civilov? :)


Ak by ta uz ohrozil a nielen obmedzil, mohol by si s tym zajst na DI OR/KR PZ SR v konkretnej oblasti, kam to spada. Mal by si si zapamatat auto toho kto ta ohrozil, SPZ, idealne ale aj cloveka v nom co sedel (lebo auto mohol zrovna riadit niekto uplne iny a nakoniec sa nezisti kto). No a ked toto vsetko mas .. stale je to malo. DOKAZ bude chybat. Niekde moze byt kamerovy system danej krizovatky. Mozes si zohnat svedka. Ale je to osemetne, policia sa tomu bude venovat, otazka je ako dlho a s akym vysledkom. Lebo to skonci zrejme len na klasickom: tvrdenie proti tvrdeniu. :idea:

Dneska si civilovia mozu sami zdokumentovat aj vybavit lahsiu DN, nevidime v tom problem. Ak to nevadi ludom, poistovniam a nestalo sa nic vazne, PZ je len rad ze ma menej prace.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Re: co nas caka

Odoslaťod sorgo » 24. Mar 2008 21:11

Peter Olejár napísal:Ak by ta uz ohrozil a nielen obmedzil, mohol by si s tym zajst na DI OR/KR PZ SR v konkretnej oblasti, kam to spada. Mal by si si zapamatat auto toho kto ta ohrozil, SPZ, idealne ale aj cloveka v nom co sedel (lebo auto mohol zrovna riadit niekto uplne iny a nakoniec sa nezisti kto).


Dakujem za odpoved.

No ja mam ale ten problem, ze pokial predvidam chybny krok druhej strany, tak som na to pripraveny, brzdim, zaroven trubim a este obcas aj mrzko nadavam. Pokial ale ide o fakt kriticku situaciu, tak to rozpoznam podla toho, ze nemam cas na sprostosti typu trubit a nadavat, som rad, ze ubrzdim, alebo sa mi podari vyhnut prekazke. Vtedy (podla skusenosti) si zial SPZ nepamatam.

Peter Olejár napísal:No a ked toto vsetko mas .. stale je to malo. DOKAZ bude chybat. Niekde moze byt kamerovy system danej krizovatky. Mozes si zohnat svedka. Ale je to osemetne, policia sa tomu bude venovat, otazka je ako dlho a s akym vysledkom. Lebo to skonci zrejme len na klasickom: tvrdenie proti tvrdeniu. :idea:


No pomohlo by, keby som chodil so zapnutou kamerou na streche, ale zas za to to urcite nestoji....
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod johhan » 24. Mar 2008 21:23

Peter Olejár napísal:Dialnicne policie v EU sa zacina zameriavat na ine vecicky: nevadi ak niekto ide 200 ale vadi ak ide 200 a ak narazi na niekoho kto ide predpisovo tak na neho blika a trubi. Toto sa zacina tvrdo trestat vo Francuzsku a Chorvatsku.


V Nemecku na diaľniciach je to prísne zakázané blikať a trúbiť na autá aby sa ti uhli - tam sa to často kvalifikuje ako trestný čin ( obdoba všeobecného ohrozenia ) ale zároveň sa tam silne pokutuje a perzekuuje nezaradenie sa vpravo, plynulý prejazd cez dva pruhy, "myšičky" a odstup
.
Nemci napríklad len veľmi zriedka zastavujú niekoho na dialnici obyčajne iba točia a fotia - obehne vás napr Audi A6 avant takou 180-kou a potom príde do mesiaca pozdrav zo šekom fotkou a dotazníkom kto šoféroval ak nenapíšete kto šoféroval ide to automaticky na majiteľa vozidla ak je to to firma ta na najvyšieho štatutára ( napr. predseda predstaventva :-) )
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod sorgo » 24. Mar 2008 21:32

johhan napísal:V Nemecku na diaľniciach je to prísne zakázané blikať a trúbiť na autá aby sa ti uhli - tam sa to často kvalifikuje ako trestný čin ( obdoba všeobecného ohrozenia ) ale zároveň sa tam silne pokutuje a perzekuuje nezaradenie sa vpravo, plynulý prejazd cez dva pruhy, "myšičky" a odstup


Kde este maju take postihy?

Nenavidim obiehanie sprava, preto aj v meste sa radsej zaradim za vlecuce sa vozidlo a pockam, kym sa spamata, ako keby som mal riskovat, ze sa spamata akurat v tom momente ked sa pustim ho obehnut sprava.

Aky je "diplomaticky" sposob niekomu naznacit, aby sa uhol, ked je blikanie prisne zakazane? Ja sa zvyknem zaradit na dialnici za pomale auto a vyhodit smerovku dolava. Tym za mnou musi byt jasne jednak, ze musia spomalit a ze ja za to nemozem :) Je smerovka podla nemeckej vyhlasky ok?
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 21:38

johhan napísal:
Peter Olejár napísal:Dialnicne policie v EU sa zacina zameriavat na ine vecicky: nevadi ak niekto ide 200 ale vadi ak ide 200 a ak narazi na niekoho kto ide predpisovo tak na neho blika a trubi. Toto sa zacina tvrdo trestat vo Francuzsku a Chorvatsku.


V Nemecku na diaľniciach je to prísne zakázané blikať a trúbiť na autá aby sa ti uhli - tam sa to často kvalifikuje ako trestný čin ( obdoba všeobecného ohrozenia ) ale zároveň sa tam silne pokutuje a perzekuuje nezaradenie sa vpravo, plynulý prejazd cez dva pruhy, "myšičky" a odstup
.
Nemci napríklad len veľmi zriedka zastavujú niekoho na dialnici obyčajne iba točia a fotia - obehne vás napr Audi A6 avant takou 180-kou a potom príde do mesiaca pozdrav zo šekom fotkou a dotazníkom kto šoféroval ak nenapíšete kto šoféroval ide to automaticky na majiteľa vozidla ak je to to firma ta na najvyšieho štatutára ( napr. predseda predstaventva :-) )


Viem ako to funguje v Nemecku. Ale porovnavat to zo slovenskom mi pride ako vtip .. oni 13 tisic km dialnic, my ani 1/10 z toho. Oni spickove stanice dialnicnej policie a spickovu techniku, my mozeme ticho zavidiet. Oni narod ktory je disciplinovany a dodrziava zakony a policajt+spravodlivost tam maju ine istoty a ine moznosti a my tu na Slovensku kto viac dupne na plyn ten vitazi. :roll:

Dostalo sa mi do usi nieco do fakt je vrcholom .. DP isla z nemenovaneho odpocivadla na dialnicu, v pohode nic neislo, nabrali rychlost a isli 110 km/h, zrazu okolo preslo auto zo zameranou rychlostou 241 km/h :shock: .. klasika, hliadka nabrala rychlost, dala vediet kolegom ktori boli vpredu (spolahnutie sa na to ze vozidlo dialnicu neopusti skor) a podozriveho sa podarilo donutit priviest na odpocivadlo. Vysvetlenie: ohrozilo ho vozidlo (zrovna inac ta hliadka co vosla na dialnicu) a sofer musel jednoducho prudko pridat a prejst do LJP lebo ubrzdit by to nestacil. .. Technicky samozrejme nemozne na useku dlhom max. 200 m zrychlit z MPR 130 km/h na 241 km/h a hlavne dost km trvalo to ohrozenie .. a dalsi vrchol hoci z cestnej siete: vozidlo bielej farby bez oznacenia POLICIA (mobilny radar) vchadzalo na hlavnu cestu .. nic neislo a na danom useku je na hlavnej znizena MPR na 70 km/h, vyhlad dobry z odbacania + odbac. pruhy z hlavnej cesty. Policajne auto sa zaradilo na hlavnu cestu, dosiahlo rychlost 70 km/h a v tom v rychlosti 106 km/h ho predbehlo auto, cez plnu ciaru, sofer zbadal ze v aute sedia uniformovani a hned ako sa zaradil prudko spomalil na MPR 70km/h, neskor sa sam rozhodol zastavit na krajnici, policia ho obehla a zostala stat pred nim, dal sa majak kvoli premavke, jeden kolega riadil premavku, ze sa nic nedeje, druhy isiel naproti uz vystupujucemu soferovi .. "ohrozili ste ma, nedali ste mi prednost vjazde, .. ospravedlnil sa ze mozno isiel trosku rychlejsie ale ze zabudneme na to a pekny den". :shock: Arogantnost a doslova klamanie a zrejme fakt si ludia niektori neuvedomuju ze idu rychlo alebo ako to mam uz pochopit. Ani jeden pripad sa mi nestal, dotycny sofer bol samozrejme rieseny.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod konstrukt » 24. Mar 2008 22:00

Na tatranskom úseku sa stala takáto vec: diaľničná polícia zastavila vodiča z dôvodu prekročenia rýchlosti na diaľničnom moste a pri rozhovore s vodičom nemal ani jeden policajt čiapku.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 22:02

konstrukt napísal:Na tatranskom úseku sa stala takáto vec: diaľničná polícia zastavila vodiča z dôvodu prekročenia rýchlosti na diaľničnom moste a pri rozhovore s vodičom nemal ani jeden policajt čiapku.


To je prezitok ze policajt MUSI mat bielu ciapku, inak nemoze dat pokutu. :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod konstrukt » 24. Mar 2008 22:03

Peter Olejár napísal:
konstrukt napísal:Na tatranskom úseku sa stala takáto vec: diaľničná polícia zastavila vodiča z dôvodu prekročenia rýchlosti na diaľničnom moste a pri rozhovore s vodičom nemal ani jeden policajt čiapku.


To je prezitok ze policajt MUSI mat bielu ciapku, inak nemoze dat pokutu. :D
No a na diaľničných mostoch sa takysto nesmie zastavovať údajne.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod i15 » 24. Mar 2008 22:03

toleruje policia kratokobe prekrocenie rychlosti pri predbiehani? znamy minule platil, ked trochu dupol na plyn v snahe vyhnut sa bielej fabii, ktora sa objavila v protismere
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 22:12

konstrukt napísal:
Peter Olejár napísal:
konstrukt napísal:Na tatranskom úseku sa stala takáto vec: diaľničná polícia zastavila vodiča z dôvodu prekročenia rýchlosti na diaľničnom moste a pri rozhovore s vodičom nemal ani jeden policajt čiapku.


To je prezitok ze policajt MUSI mat bielu ciapku, inak nemoze dat pokutu. :D
No a na diaľničných mostoch sa takysto nesmie zastavovať údajne.


Nesmie ako nesmie. Nemalo by sa, ale je to na usudeni konkretnej hliadky. Ak mas nieco proti policajtom, bud konkretny, ziadna profesia nie je dokonala a istotne ani ja. :D Ale kazda profesia je dolezita. V PZ SR su ludia ktori kazia meno, ja to nepopieram ale za to na mna nemusis hned utocit. :D .. a ja uz nie som priamo v PZ SR, som v bezpecnostnych zlozkach. Nebojim sa tu mat meno, je demokracia a nepisem tajne veci. Upozornujem akurat ze nie som z DI (dopravak). Je to len zhoda mien. :D

konstrukt vies ako to je .. vela robotnikou nema na hlave priblu a pritom MUSIA. :idea: .. aspon som pochopil z tvojich prispevkou ze si stavbar.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 22:14

i15 napísal:toleruje policia kratokobe prekrocenie rychlosti pri predbiehani? znamy minule platil, ked trochu dupol na plyn v snahe vyhnut sa bielej fabii, ktora sa objavila v protismere


kratkodobe ano, presnejsie: nevyhnutne na bezpecne ukoncenie predbiehania ale ma to svoj limit takze nie ze niekto pojde na ceste I triedy s MPR 90 km/h napr. 140 km/h, je to individualne, ale do 110-120 km/h je tolerancia ale iba za predpokladu ze predbiehane auto ide pod 90 km/h a to preukazatelne. (pochopili ti co predbehli mobilny radar iduci 88-92 km/h zrovna v momente 88 km/h).
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 22:26

Uplne v pohode sa toleruje na cestach s MPR 90 km/h kratkodobe predbiehanie 100 km/h. V pripade ze to je viac s odovodnenim ze oproti islo ine auto tak to sa uz povazuje za nespravne predbiehanie. :idea:

Zalezi ale na individualnom posudeni a ja viem ze prax je casto taka ze sa toleruje do 110 km/h ak napriklad je zjavne (a ten policajt to vidi) ze auto oproti ide rychlejsie alebo nedajboze sa tam tiez predbieha.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod johhan » 24. Mar 2008 22:54

Peter Olejár napísal: Viem ako to funguje v Nemecku. Ale porovnavat to zo slovenskom mi pride ako vtip .. oni 13 tisic km dialnic, my ani 1/10 z toho. Oni spickove stanice dialnicnej policie a spickovu techniku, my mozeme ticho zavidiet. Oni narod ktory je disciplinovany a dodrziava zakony a policajt+spravodlivost tam maju ine istoty a ine moznosti a my tu na Slovensku kto viac dupne na plyn ten vitazi. :roll:


To je hlavne o princípoch fungovania - nemci si ich tiež museli vštepiť tak ako si ich musia všetepiť teraz východný nemci - tam pekne vidno tie rozdiely :-)

Peter Olejár napísal: Dostalo sa mi do usi nieco do fakt je vrcholom .. DP isla z nemenovaneho odpocivadla na dialnicu, v pohode nic neislo, nabrali rychlost a isli 110 km/h, zrazu okolo preslo auto zo zameranou rychlostou 241 km/h :shock: .. klasika, hliadka nabrala rychlost, dala vediet kolegom ktori boli vpredu (spolahnutie sa na to ze vozidlo dialnicu neopusti skor) a podozriveho sa podarilo donutit priviest na odpocivadlo. Vysvetlenie: ohrozilo ho vozidlo (zrovna inac ta hliadka co vosla na dialnicu) a sofer musel jednoducho prudko pridat a prejst do LJP lebo ubrzdit by to nestacil. .. Technicky samozrejme nemozne na useku dlhom max. 200 m zrychlit z MPR 130 km/h na 241 km/h a hlavne dost km trvalo to ohrozenie .. a dalsi vrchol hoci z cestnej siete: vozidlo bielej farby bez oznacenia POLICIA (mobilny radar) vchadzalo na hlavnu cestu .. nic neislo a na danom useku je na hlavnej znizena MPR na 70 km/h, vyhlad dobry z odbacania + odbac. pruhy z hlavnej cesty. Policajne auto sa zaradilo na hlavnu cestu, dosiahlo rychlost 70 km/h a v tom v rychlosti 106 km/h ho predbehlo auto, cez plnu ciaru, sofer zbadal ze v aute sedia uniformovani a hned ako sa zaradil prudko spomalil na MPR 70km/h, neskor sa sam rozhodol zastavit na krajnici, policia ho obehla a zostala stat pred nim, dal sa majak kvoli premavke, jeden kolega riadil premavku, ze sa nic nedeje, druhy isiel naproti uz vystupujucemu soferovi .. "ohrozili ste ma, nedali ste mi prednost vjazde, .. ospravedlnil sa ze mozno isiel trosku rychlejsie ale ze zabudneme na to a pekny den". :shock: Arogantnost a doslova klamanie a zrejme fakt si ludia niektori neuvedomuju ze idu rychlo alebo ako to mam uz pochopit. Ani jeden pripad sa mi nestal, dotycny sofer bol samozrejme rieseny.


No vidíš keby fungavali nemecké predpisy a princípy u nás tak tí policajti sa ani neobťažujú niečo také riešiť - majiteľovi vozidla by prišla obsielka s papierom fotkou a pokutou prípadne trestom - žiadne rozprávanie, žiadne výmysly, žiadna arogancia - nebol by problem - inak ked prídeš o všetky body v nemecku tak ideš povinne na psychotesty ak nespravíš doživotne ti odoberú papiere
.
Mna v Nemecku zastavili policajti na dialnici iba 2 krát v živote - raz si kontolovali auto či nie je kradnuté a druhý krát ma odstavili na parkovisku a zdvorilo ma poprosili či by som nemohol isť pomalšie tak do 250 pretože je hustejšia premávka ( ale v podstate si chceli pozrieť auto )
.
Inak na Slovensku sa mi stalo už, že mi policajti nedali prednosť, si ma nevšimli a som ich zramoval :wink:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 22:57

johhan napísal:Inak na Slovensku sa mi stalo už, že mi policajti nedali prednosť, si ma nevšimli a som ich zramoval :wink:


Zatial statisticky ale drtiva vacsina su pripady ked policii neda prednost ine auto. :idea:

Ked to je naopak .. k tomu nemam komentar, nemalo by sa to stavat. :roll:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod konstrukt » 24. Mar 2008 23:05

Peter Olejár napísal:
konstrukt napísal:
Peter Olejár napísal:
konstrukt napísal:Na tatranskom úseku sa stala takáto vec: diaľničná polícia zastavila vodiča z dôvodu prekročenia rýchlosti na diaľničnom moste a pri rozhovore s vodičom nemal ani jeden policajt čiapku.


To je prezitok ze policajt MUSI mat bielu ciapku, inak nemoze dat pokutu. :D
No a na diaľničných mostoch sa takysto nesmie zastavovať údajne.


Nesmie ako nesmie. Nemalo by sa, ale je to na usudeni konkretnej hliadky. Ak mas nieco proti policajtom, bud konkretny, ziadna profesia nie je dokonala a istotne ani ja. :D Ale kazda profesia je dolezita. V PZ SR su ludia ktori kazia meno, ja to nepopieram ale za to na mna nemusis hned utocit. :D .. a ja uz nie som priamo v PZ SR, som v bezpecnostnych zlozkach. Nebojim sa tu mat meno, je demokracia a nepisem tajne veci. Upozornujem akurat ze nie som z DI (dopravak). Je to len zhoda mien. :D

konstrukt vies ako to je .. vela robotnikou nema na hlave priblu a pritom MUSIA. :idea: .. aspon som pochopil z tvojich prispevkou ze si stavbar.
Ja som si chcel iba objastniť situáciu o tých mýtoch, že policajt nesmie pokutovať vodiča bez čiapky a že na diaľničných mostoch sa zakazuje zastavovať vozidlá, ktoré porušia dopravné predpisy.
Pochopil si správne, som stavbár.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 23:15

konstrukt napísal:Ja som si chcel iba objastniť situáciu o tých mýtoch, že policajt nesmie pokutovať vodiča bez čiapky a že na diaľničných mostoch sa zakazuje zastavovať vozidlá, ktoré porušia dopravné predpisy.


Ako hovorim, ze policajt nema ciapku alebo dokonca musi byt biela, to uz neplati, respektive nemas na tom ako stavat. Co policajt musi mat je nieco uplne ine a sice podla coho sa da potom na neho stazovat za jednanie a postup.

A co sa tyka zastavenia na mostoch na dialniciach: za dopravne predpisy nie, ale ak policia vyhodnoti pachatela nebezpecneho po inej stranke, ma obrovsky problem sofer a moze byt zastaveny kdekolvek. :!:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: expwy a 42 hostí.