Diaľničná polícia na Slovensku

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod johhan » 24. Mar 2008 23:38

Peter Olejár napísal: Zatial statisticky ale drtiva vacsina su pripady ked policii neda prednost ine auto. :idea:

Ked to je naopak .. k tomu nemam komentar, nemalo by sa to stavat. :roll:


Ale však si to odniesli iba autá - inak nič - ked nejde o život nejde o nič- stáva sa aj lepším - inak mali smolu pretože ma mali v mrtvom uhle ma nevidel pričom sa na mna kukal :-) ale tých procesných úkonov čo bolo keďže to boli policajti to bolo strašné, zabité 3 hodiny :) ešteže nevedeli koho som mal spolujazdca lebo to by boli manévre :lol: už len takto tam bolo 6 policajných áut :wink:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Thomas » 25. Mar 2008 07:49

O tom zákazu stavění namostě jsem slyšel, že je to starý předpis z důvodu bezpečnosti mostu - jeho zatížení, vibrací apod. Stavař ale nejsem.

S těmi pokutami: i podle přestupkového zákona Vám může v případě, že jde o menšáí přestupek přijít "příkaz", který je rozhodnutím a pokud proti němu dotyčný nepodá odpor, nabude právní moci a přestupkové rozhodnutí je tím hotovo.
Jinak každý musí mít právo se i v přestupkovém řízení hájit, jinak by to taky nešlo, jen se toho trošičku zneužívá :-)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod expwy » 25. Mar 2008 09:31

Zaujímalo by ma prečo diaľničná polícia odstavuje autá na krajnici diaľnice, tak že sa postavia PRED odstavené auto. Logika a zákon predsa hovorí, že prekážka na ceste alebo diaľnici musí byť riadne označená ZA vozidlom. A odstavené vozidlo na krajnici je prekážkou na ceste. Odstavené auto nemá žiadne výstražné zariadenie a tí čo ho majú sa postavia pred neho. Takéto auto nie je nijak kryté a veľa krát (hlavne v zákrute) nie je takúto prekážku vôbec vidieť a človek ju zbadá až v poslednej chvíli. Najhoršie to je na D1 Mierová - Senecká a D1 BA - TT, kde sú obrovské intenzity. Zastaviť tam na krajnici a ešte aj vystúpiť je na týchto úsekoch mnohokrát samovražda. Nad týmto by sa mohli kompetentní zamyslieť a stanoviť, že na D alebo R môže polícia autá odstaviť tak, aby kryli odstavené vozidlo, alebo keď to nie je možné tak iba na odpočívadle alebo opustiť diaľnicu na najbližšom výjazde a vyriešiť priestupok mimo diaľnice. Polícia si neuvedomuje, že takto neohrozuje len svoj život ale aj iných...
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 10:50

MH napísal:Zaujímalo by ma prečo diaľničná polícia odstavuje autá na krajnici diaľnice, tak že sa postavia PRED odstavené auto. Logika a zákon predsa hovorí, že prekážka na ceste alebo diaľnici musí byť riadne označená ZA vozidlom. A odstavené vozidlo na krajnici je prekážkou na ceste. Odstavené auto nemá žiadne výstražné zariadenie a tí čo ho majú sa postavia pred neho. Takéto auto nie je nijak kryté a veľa krát (hlavne v zákrute) nie je takúto prekážku vôbec vidieť a človek ju zbadá až v poslednej chvíli. Najhoršie to je na D1 Mierová - Senecká a D1 BA - TT, kde sú obrovské intenzity. Zastaviť tam na krajnici a ešte aj vystúpiť je na týchto úsekoch mnohokrát samovražda. Nad týmto by sa mohli kompetentní zamyslieť a stanoviť, že na D alebo R môže polícia autá odstaviť tak, aby kryli odstavené vozidlo, alebo keď to nie je možné tak iba na odpočívadle alebo opustiť diaľnicu na najbližšom výjazde a vyriešiť priestupok mimo diaľnice. Polícia si neuvedomuje, že takto neohrozuje len svoj život ale aj iných...



Policia si velmi dobre uvedomuje ze ohrozuje svoj zivot. Ti ludia su na cestach kazdy den takze asi vidia a vedia ze ohrozuju svoj zivot. :idea: Logika hovori jasne: auto zastavis napisom STOP/.. ak sa postavis pred neho. Nikde sa nepise o tom ako PRESNE mas oznacit auto ZA nim. Lebo akosi s jednym autom policajnej hliadky to mozne nie je. Co mozne je aby si donutil upozornit, spomalit a nasledovat auto podozriveho na najblizsi exit/odpocivadlo/CSPH a tam ho podrobil kontrole. Ale to sa na Slovensku robit neda.

Ak by sme sa pozreli do inych statou tak je vela krajin kde sa priestupky riesia priamo na dialnici ale tiez vela krajin kde sa to robi tak ako na Slovensku (Chorvatsko, USA, Japonsko len taka mala vzorka). :idea:

Ja osobne som bezne zial riskoval zivot na obycajnych cestach I triedy, nieto este na dialniciach. :idea:

Toto zbytocne smerujes na policiu, to treba smerovat panom hore.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Čumil » 25. Mar 2008 12:09

V americkych filmoch policia zastavuje tak, ze zostane stat za zastavovanym autom. Raz ma zastavili policajti na R1 NR-TT a tiez zostali stat za mnou.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 12:12

Čumil napísal:V americkych filmoch policia zastavuje tak, ze zostane stat za zastavovanym autom. Raz ma zastavili policajti na R1 NR-TT a tiez zostali stat za mnou.


Vzdy zalezi od okolnosti. :idea: A aj od spoluprace, vacsina soferou "zblbne" a nechape co ma robit ked za sebou vidi policiu a kolkokrat nevie co ma robit. Je to tak pol na pol kde sa zostane stat.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 12:15

Čumil napísal:V americkych filmoch policia zastavuje tak, ze zostane stat za zastavovanym autom. Raz ma zastavili policajti na R1 NR-TT a tiez zostali stat za mnou.


A ono americke policajne "highway police" maju trosku inu svetelno navigacnu techniku kde sofer jasne vidi ze sa to tyka prave jeho. A potom americania trosku inak jazdia. Potom su aj ine americke filmy kde to vyzera uz inak s tym nahnananim ale to je o principoch fungovania poriadku.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Tomas PO » 25. Mar 2008 13:27

Peter Olejár napísal:
MH napísal:Zaujímalo by ma prečo diaľničná polícia odstavuje autá na krajnici diaľnice, tak že sa postavia PRED odstavené auto. Logika a zákon predsa hovorí, že prekážka na ceste alebo diaľnici musí byť riadne označená ZA vozidlom. A odstavené vozidlo na krajnici je prekážkou na ceste. Odstavené auto nemá žiadne výstražné zariadenie a tí čo ho majú sa postavia pred neho. Takéto auto nie je nijak kryté a veľa krát (hlavne v zákrute) nie je takúto prekážku vôbec vidieť a človek ju zbadá až v poslednej chvíli. Najhoršie to je na D1 Mierová - Senecká a D1 BA - TT, kde sú obrovské intenzity. Zastaviť tam na krajnici a ešte aj vystúpiť je na týchto úsekoch mnohokrát samovražda. Nad týmto by sa mohli kompetentní zamyslieť a stanoviť, že na D alebo R môže polícia autá odstaviť tak, aby kryli odstavené vozidlo, alebo keď to nie je možné tak iba na odpočívadle alebo opustiť diaľnicu na najbližšom výjazde a vyriešiť priestupok mimo diaľnice. Polícia si neuvedomuje, že takto neohrozuje len svoj život ale aj iných...



Policia si velmi dobre uvedomuje ze ohrozuje svoj zivot. Ti ludia su na cestach kazdy den takze asi vidia a vedia ze ohrozuju svoj zivot. :idea: Logika hovori jasne: auto zastavis napisom STOP/.. ak sa postavis pred neho. Nikde sa nepise o tom ako PRESNE mas oznacit auto ZA nim. Lebo akosi s jednym autom policajnej hliadky to mozne nie je. Co mozne je aby si donutil upozornit, spomalit a nasledovat auto podozriveho na najblizsi exit/odpocivadlo/CSPH a tam ho podrobil kontrole. Ale to sa na Slovensku robit neda.

Ak by sme sa pozreli do inych statou tak je vela krajin kde sa priestupky riesia priamo na dialnici ale tiez vela krajin kde sa to robi tak ako na Slovensku (Chorvatsko, USA, Japonsko len taka mala vzorka). :idea:

Ja osobne som bezne zial riskoval zivot na obycajnych cestach I triedy, nieto este na dialniciach. :idea:

Toto zbytocne smerujes na policiu, to treba smerovat panom hore.

Drahovsky vo svojom blogu spominal, ze policia ma podla novej vyhlasky zastavovat vozidla "od zadu" - http://drahovsky.blog.sme.sk/c/130520/P ... iciou.html
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 25. Mar 2008 13:30

Peter Olejár napísal:
Čumil napísal:V americkych filmoch policia zastavuje tak, ze zostane stat za zastavovanym autom. Raz ma zastavili policajti na R1 NR-TT a tiez zostali stat za mnou.


Vzdy zalezi od okolnosti. :idea: A aj od spoluprace, vacsina soferou "zblbne" a nechape co ma robit ked za sebou vidi policiu a kolkokrat nevie co ma robit. Je to tak pol na pol kde sa zostane stat.

Nebolo by to matuce, keby boli vodici zastavovani pravidelne, rovnakym sposobom a pokial mozno stale, ak porusia predpis. Potom by im hned bolo jasne, ze sa jedna o nich. Avsak Jastrab raz za rok je len takou malickou plastickou upravou na absencii policii na cestach (na miestach, kde ich treba). Napriklad vcera na Velku noc som pocas celeho dna v Presove nevidel ani jednu hliadku (iba jeden pasat, co na 4 prudovej smerovo odelenej vypadovke meral 60-ku...)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 13:53

Tomas PO napísal:Nebolo by to matuce, keby boli vodici zastavovani pravidelne, rovnakym sposobom a pokial mozno stale, ak porusia predpis. Potom by im hned bolo jasne, ze sa jedna o nich. Avsak Jastrab raz za rok je len takou malickou plastickou upravou na absencii policii na cestach (na miestach, kde ich treba). Napriklad vcera na Velku noc som pocas celeho dna v Presove nevidel ani jednu hliadku (iba jeden pasat, co na 4 prudovej smerovo odelenej vypadovke meral 60-ku...)


Vodic je zastaveny podla toho z coho je podozrivy. A podla toho o aky typ hliadky ide. Ak ide o dopravne priestupky lahkeho charakteru tak sa vodic zastavuje odzadu a podla moznosti na usekoch D1 v BA sa nezastavuje priamo na vozovke. Mozno sa to robilo ale uz sa to nerobi pre rastuce intenzity. Niektori soferi si zial nevsimnu za sebou iduce auto policie a policia potom musi konat razne pretoze sofer ma mozno dovod sa tak spravat a likviduje v aute uplne ine stopy podozrenia. :idea:

Akcie Jastrab robene 3-4x v roku za pana Palka boli len o peniazoch lebo bolo povedane ze z tychto velkych akcii sa malo vyzbierat 100 milionou. Dneska sa taketo velke akcie tak casto nerobia, praveze sa skor dba na priebezne mobilne kontroly a kontrolu inych veci: telefonovanie za volantom, jazda bez pasov a sposob jazdy napriklad v bezdovodne pomaly, bezdovodne v protismere, obmedzenie ucastnikov premavky v protismere pri obchadzani prekazky, nedavanie signalov o zmene jazdy, jazda na cervenu, nedanie prednosti v jazde, IGNOROVANIE znacky STOP, zly sposob prejazdu cez zeleznicne priecestia a samozrejme jazda pod vplyvom alkoholu. To su ovela palcivejsie problemy ktore sa denne riesia.

Presovsky kraj dostal v r. 2007 nieco cez 100 novych policajnych aut. Vcera bola Velka Noc, dopravne hliadky na zapadnom Slovensku mali ovela menej prace ako dopravne hliadky na strednom Slovensku, kde kolabovala doprava a bol vysoky narast poctu dopravnych nehod kvoli pocasiu. Co presne ocakavas od policie v Presove na cestach ? Co sa ti nepacilo vcera ? .. ja mozem zodpovedne povedat ze Presov mal vcera 6x policajnu hliadku non stop jazdiacu po meste. Ze si ju ty nevidel, za to ja nemozem. :D

A co sa tyka pana Drahovskeho: trosku si to prilepsil ako vzdy no ale co uz. Nie je to dopravny odbornik, iba sa snazi a v poslednom case ma cim dalej tym viac chybnych uvah. Policia ma pravo zastavit auto aj odzadu aj odpredu bez ohladu na to aky tu mate vy na to nazor.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod eucitizen » 25. Mar 2008 14:03

Mozno by pomohlo keby sa postavili parkovacie ostrovceky pri odstavnom pruhe ako to je aj napriklad v Rakusku, kde su velmi casto a dobre sa tam da zastavit auto aj kamion.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 14:14

eucitizen napísal:Mozno by pomohlo keby sa postavili parkovacie ostrovceky pri odstavnom pruhe ako to je aj napriklad v Rakusku, kde su velmi casto a dobre sa tam da zastavit auto aj kamion.


takyto navrh uz tu bol a skoncilo na klasickom: nie su peniaze. Policia dlhe roky presadzuje na cestach I triedy zachytne parkoviska pre kamiony aspon tam kde su horske priechody a dlhe rovne useky na nizinach (zabranenie vyjazdenym kolajam v lete) a konci to stale na tom istom: nie su peniaze .. a nie su ani na vahy. Mame mobilnu vahu a mobilnu na kontrolu busov ale v pocte 4 a 1 kus na cele Slovensko.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Tomas PO » 25. Mar 2008 14:18

Peter Olejár napísal:
Tomas PO napísal:Nebolo by to matuce, keby boli vodici zastavovani pravidelne, rovnakym sposobom a pokial mozno stale, ak porusia predpis. Potom by im hned bolo jasne, ze sa jedna o nich. Avsak Jastrab raz za rok je len takou malickou plastickou upravou na absencii policii na cestach (na miestach, kde ich treba). Napriklad vcera na Velku noc som pocas celeho dna v Presove nevidel ani jednu hliadku (iba jeden pasat, co na 4 prudovej smerovo odelenej vypadovke meral 60-ku...)


Vodic je zastaveny podla toho z coho je podozrivy. A podla toho o aky typ hliadky ide. Ak ide o dopravne priestupky lahkeho charakteru tak sa vodic zastavuje odzadu a podla moznosti na usekoch D1 v BA sa nezastavuje priamo na vozovke. Mozno sa to robilo ale uz sa to nerobi pre rastuce intenzity. Niektori soferi si zial nevsimnu za sebou iduce auto policie a policia potom musi konat razne pretoze sofer ma mozno dovod sa tak spravat a likviduje v aute uplne ine stopy podozrenia. :idea:

Akcie Jastrab robene 3-4x v roku za pana Palka boli len o peniazoch lebo bolo povedane ze z tychto velkych akcii sa malo vyzbierat 100 milionou. Dneska sa taketo velke akcie tak casto nerobia, praveze sa skor dba na priebezne mobilne kontroly a kontrolu inych veci: telefonovanie za volantom, jazda bez pasov a sposob jazdy napriklad v bezdovodne pomaly, bezdovodne v protismere, obmedzenie ucastnikov premavky v protismere pri obchadzani prekazky, nedavanie signalov o zmene jazdy, jazda na cervenu, nedanie prednosti v jazde, IGNOROVANIE znacky STOP, zly sposob prejazdu cez zeleznicne priecestia a samozrejme jazda pod vplyvom alkoholu. To su ovela palcivejsie problemy ktore sa denne riesia.

Presovsky kraj dostal v r. 2007 nieco cez 100 novych policajnych aut. Vcera bola Velka Noc, dopravne hliadky na zapadnom Slovensku mali ovela menej prace ako dopravne hliadky na strednom Slovensku, kde kolabovala doprava a bol vysoky narast poctu dopravnych nehod kvoli pocasiu. Co presne ocakavas od policie v Presove na cestach ? Co sa ti nepacilo vcera ? .. ja mozem zodpovedne povedat ze Presov mal vcera 6x policajnu hliadku non stop jazdiacu po meste. Ze si ju ty nevidel, za to ja nemozem. :D

A co sa tyka pana Drahovskeho: trosku si to prilepsil ako vzdy no ale co uz. Nie je to dopravny odbornik, iba sa snazi a v poslednom case ma cim dalej tym viac chybnych uvah. Policia ma pravo zastavit auto aj odzadu aj odpredu bez ohladu na to aky tu mate vy na to nazor.

No presne o to mi ide. Nie o statistiky, ze v PO bolo vcera v meste 6 non-stop hliadok, ale o to, aby boli viditelne. Cely den som jazdil hore dole po meste a okrem passatu nezmyselne merajuceho rychlost ziadna hliadka siroko-daleko. Pri obede som rozoberal situaciu s kolegami a mali podobnu skusenost - ziadne policajne auto nevideli.
Jastrab mozno o pokutach bol, ale pre mna bol podstatny vysledny efekt - jazdilo sa ovela pomalsie, bezpecnejsie, s respektom a v ocakavani hliadky za kazdym rohom.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 14:21

Tomas PO napísal:No presne o to mi ide. Nie o statistiky, ze v PO bolo vcera v meste 6 non-stop hliadok, ale o to, aby boli viditelne. Cely den som jazdil hore dole po meste a okrem passatu nezmyselne merajuceho rychlost ziadna hliadka siroko-daleko. Pri obede som rozoberal situaciu s kolegami a mali podobnu skusenost - ziadne policajne auto nevideli.
Jastrab mozno o pokutach bol, ale pre mna bol podstatny vysledny efekt - jazdilo sa ovela pomalsie, bezpecnejsie, s respektom a v ocakavani hliadky za kazdym rohom.


To nie je statistika, to su fakty. Tie hliadky nemaju dovod nejazdit. Ale fajn .. nezhodli sme sa, zivot ide dalej. A co sa tyka akcii Jastrab = nepodarilo sa znizit pocet umrti ani skody na majetku ci pocty zranenych mimo tych vychytenych par dni v roku. To ja zas nepovazujem za ucinne ale len za represiu. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

vyvratenie niektorych fam

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 14:40

Audi S4 V8 ktore dialnicna policia ma k dispozicii boli povodne zablokovane na MPR 250 km/h ale prislo k ich odblokovaniu a jazdia bez problemov MPR 280 km/h. Pocet audin je sest. Ich cena bola aj s DPH 21 milionou Sk. Nahradili VW Passaty, ktore mali vsetky najazdene za 2 roky viac ako 200 tisic km, niektore skoro 300 tisic km. Tieto auta sa len presunuli na cesty I triedy do inej zlozky policie ale este stale ich mozete vidiet aj napriklad na D2.

Auta slovenskej dialnicnej policie patria v ramci statov EU medzi 5 najrychlejsich dialnicnych policii, pricom najrychlejsie su v Nemecku, potom v Taliansku, Francuzsku a Holandsku.

Ceska republika vzhladom na svoj pocet dialnicnych km pristupila k inym krokom: nakupila viac kusov stredne rychlych fordou a ma k dispozicii aj vrtulnik ktory velmi casto lieta a koordinuje hliadky na D1.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod expwy » 25. Mar 2008 16:56

Peter Olejár napísal:...Toto zbytocne smerujes na policiu, to treba smerovat panom hore.

Pokiaľ dobre viem Zákon o premávke na pozemných komunikáciách je v plnej kompetencii Ministerstva vnútra SR, pod ktoré spadá PZ SR. PZ SR sa priamo podieľa na tvorbe príslušných zákonov. Neviem kto vyšší by mal o tom rozhodovať. Podľa mňa by malo byť v záujme Polície riešiť takéto záležitosti.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Miro » 25. Mar 2008 16:56

Najrýchlejšie policajné auto v Európe:

http://www.classicdriver.com/uk/magazin ... p?id=12551
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 17:01

MH napísal:
Peter Olejár napísal:...Toto zbytocne smerujes na policiu, to treba smerovat panom hore.

Pokiaľ dobre viem Zákon o premávke na pozemných komunikáciách je v plnej kompetencii Ministerstva vnútra SR, pod ktoré spadá PZ SR. PZ SR sa priamo podieľa na tvorbe príslušných zákonov. Neviem kto vyšší by mal o tom rozhodovať. Podľa mňa by malo byť v záujme Polície riešiť takéto záležitosti.


ale radovi policajti s tym spravia velke kulove :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod expwy » 25. Mar 2008 17:10

Peter Olejár napísal:ale radovi policajti s tym spravia velke kulove :D


Kde som spomínal radových policajtov :?: :wink:

MH napísal:.....Nad týmto by sa mohli kompetentní zamyslieť a stanoviť, že na D alebo R môže polícia autá odstaviť tak,......
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Peter Olejár » 25. Mar 2008 17:20

MH napísal:
Peter Olejár napísal:ale radovi policajti s tym spravia velke kulove :D


Kde som spomínal radových policajtov :?: :wink:

MH napísal:.....Nad týmto by sa mohli kompetentní zamyslieť a stanoviť, že na D alebo R môže polícia autá odstaviť tak,......


Aha .. tak potom pardon. Samozrejme ze MV SR predklada navrhy zakonov a to na zaklade aj PZ SR. Ale vysledok nie vzdy zodpoveda tomu co by si PZ predstavoval. To iste je aj v doprave: MDPT SR tiez niekedy prijima take aj ked nie zakony ale rozhodnutia o vystavbe dialnic ze ti garantujem ze tych pracovnikov NDS alebo aj SSC co sa v tom vyznaju tak su istotne nahnevany .. nehovoriac o super starych zakonoch ktore uz nevyhovuju ani pri vystavbe ani pri udrzbe atd. .. :idea:

Policia by mala zastavovat auta od zadu z bezpecnostnych dovodou ale zastavuje sa nadalej oboma sposobmi.

Co som videl v zahranici je ze policajna hliadka predbehne osobak, nastane napis na zadnom okne: STOP a potom texty v zmysle: "nasledujte ma" a idu az po najblizsie odpocivadlo. Alebo ako aj johhan napisal: policia mensie priestupky neriesi vobec a vsetko ide cez postu.

Na D2 a ani na D1 na mnohych usekoch ale nie je nebezpecne postavit sa na odstavny pas a zastavit auto odpredu. Na bratislavskych usekoch D1 a D2 a na R1 kde tie parametre su ake su sa uz viac dba na bezpecnost. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Peter Olejár » 27. Mar 2008 23:35

Nezabudnite na Den Policie: http://www.veletrhyavystavy.cz/cz/velet ... n-policie/ ktory bude 21.6.2008 vo vystavisku Incheba v Bratislave. :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod tomas1 » 16. Apr 2008 21:03

Čumil napísal:V americkych filmoch policia zastavuje tak, ze zostane stat za zastavovanym autom. Raz ma zastavili policajti na R1 NR-TT a tiez zostali stat za mnou.

V USA býva v policajných autách vpredu kamera. Takže vozidlo zastavuje vždy tak, aby kamera snímala dianie okolo zastaveného auta.
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Odoslaťod Peter Olejár » 09. Máj 2008 20:18

dneska jedna nova audinka odhalila za jednu sluzbu 27 dopravnych priestupkov a dalsich problemov, pricom sa zameriavala na cestnych piratov (jazda cez odstavny pas, obrovska rychlost v LJP a vyblikovanie dokonca raz aj na samotnu audinku atd. - pricom uz toto sa riesilo len rozvietenim napisov STOP a donutenemu zastaveniu), pricom sa na pokutach vyzbieralo vyse 200 tis. Sk na jednom aute DP (jazda po D1 BA-TT, R1 TT-NR, I/51 TT-Trstin, D2 BA-MA), 2 papierovacky sa posunuli na spr. konanie .. dneska sa nasadili do obehu vsetky auta civilneho typu od DP a okrem useku D2 MA-CR, D3, D4, R2, R3 jazdili na vsetkych usekoch predovsetkym D1 a R1 .. vynosy na pokutach od vsetkych neviem :wink:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod sorgo » 20. Máj 2008 11:29

sorgo napísal:Ako som uz pisal v inej teme, videl som niekolkokrat policajny VW Multivan s kamerou na streche.

Podarilo sa mi ho odfotit. Mozte ziskat aspon pribliznu predstavu:
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3827


Ha! Dnes som isiel okolo zaparkovaneho auta. Ulovok mozte vidiet v galerii:
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=4485
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod E499.3056 » 20. Máj 2008 22:04

Multivan? Nie nahodou Transporter? Multivany maju rampy a nie otacave.
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.