Betónové zvodidlá - new jersey profile

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Jurislav » 16. Jan 2007 20:49

Ja si pamätám jednu hromadnú haváriu niekde na D1, boli tam obrovské zápchy. V telke k tomu dodali, že v budúcnosti sa majú stavať na diaľniciach odnímateľné zvodidlá, aby sa to v prípade nehody dalo obísť v protismere. Takže betónové zrejme nie...
Ale jasne že keď je havárka na diaľnici 4+4 tak sa to dá ľahšie obísť ako na tej našej.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2007 21:20

Jurislav napísal:Ja si pamätám jednu hromadnú haváriu niekde na D1, boli tam obrovské zápchy. V telke k tomu dodali, že v budúcnosti sa majú stavať na diaľniciach odnímateľné zvodidlá, aby sa to v prípade nehody dalo obísť v protismere. Takže betónové zrejme nie...
Ale jasne že keď je havárka na diaľnici 4+4 tak sa to dá ľahšie obísť ako na tej našej.


Betónové zvodidlá sa dnes dajú s pomocou technológie bez problémov presunúť tam, kde treba - zmení sa tým usporiadanie pruhov podľa potreby:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=835

A na diaľniciach typu 4+4 napríklad v USA sa štandardne toto robí každý deň na niektorých miestach, aby vždy v špičke, keď je nával do centra mesta bolo viac pruhov a potom zase keď ľudia idú domov, tak sa to mení na viac pruhov v smere von z mesta. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2007 21:26

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Ja si pamätám jednu hromadnú haváriu niekde na D1, boli tam obrovské zápchy. V telke k tomu dodali, že v budúcnosti sa majú stavať na diaľniciach odnímateľné zvodidlá, aby sa to v prípade nehody dalo obísť v protismere. Takže betónové zrejme nie...
Ale jasne že keď je havárka na diaľnici 4+4 tak sa to dá ľahšie obísť ako na tej našej.


Betónové zvodidlá sa dnes dajú s pomocou technológie bez problémov presunúť tam, kde treba - zmení sa tým usporiadanie pruhov podľa potreby:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=835

A na diaľniciach typu 4+4 napríklad v USA sa štandardne toto robí každý deň na niektorých miestach, aby vždy v špičke, keď je nával do centra mesta bolo viac pruhov a potom zase keď ľudia idú domov, tak sa to mení na viac pruhov v smere von z mesta. :idea:


ja som napr. na vyjazde z washingtonu videl cestu, ktora mala asi 8 pruhov a ich pocet pre jeden resp. druhy smer sa nemenil presunom zvodidiel, ale jednoduchym premenlivym zvislym DZ 8)
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2007 23:46

pohodak napísal:ja som napr. na vyjazde z washingtonu videl cestu, ktora mala asi 8 pruhov a ich pocet pre jeden resp. druhy smer sa nemenil presunom zvodidiel, ale jednoduchym premenlivym zvislym DZ 8)


A boli tam aj stredové zvodidlá :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 17. Jan 2007 09:40

Dialniciar napísal:
pohodak napísal:ja som napr. na vyjazde z washingtonu videl cestu, ktora mala asi 8 pruhov a ich pocet pre jeden resp. druhy smer sa nemenil presunom zvodidiel, ale jednoduchym premenlivym zvislym DZ 8)


A boli tam aj stredové zvodidlá :?:


nie, bolo to len priblizne 8 pruhov vedla seba, ziadne zvodidla, len svetelna signalizacia 8)
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 11:46

pohodak napísal:
Dialniciar napísal:
pohodak napísal:ja som napr. na vyjazde z washingtonu videl cestu, ktora mala asi 8 pruhov a ich pocet pre jeden resp. druhy smer sa nemenil presunom zvodidiel, ale jednoduchym premenlivym zvislym DZ 8)


A boli tam aj stredové zvodidlá :?:


nie, bolo to len priblizne 8 pruhov vedla seba, ziadne zvodidla, len svetelna signalizacia 8)


Tak potom to OK, takých ja som videl dosť, ale to by v SR nefungovalo ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 17. Jan 2007 12:10

Dialniciar napísal:
pohodak napísal:
Dialniciar napísal:
pohodak napísal:ja som napr. na vyjazde z washingtonu videl cestu, ktora mala asi 8 pruhov a ich pocet pre jeden resp. druhy smer sa nemenil presunom zvodidiel, ale jednoduchym premenlivym zvislym DZ 8)


A boli tam aj stredové zvodidlá :?:


nie, bolo to len priblizne 8 pruhov vedla seba, ziadne zvodidla, len svetelna signalizacia 8)


Tak potom to OK, takých ja som videl dosť, ale to by v SR nefungovalo ...


ked som to tam videl napadlo ma, ze by to mohlo vyriesit mnohe problemy so zapchami u nas, ale 2 sekundy na to mi zaplo, ze u nas by to naozaj nemohlo fungovat :roll:

inak to by bolo dost zaujimave, keby v strede tej 8 pruhovej cesty boli zvodidla a raz by bolo do mesta 6 pruhov a potom zase len 2 a v jednom pase medzi zvodidlami by isli auta oboma smermi :lol:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 12:18

pohodak napísal:ked som to tam videl napadlo ma, ze by to mohlo vyriesit mnohe problemy so zapchami u nas, ale 2 sekundy na to mi zaplo, ze u nas by to naozaj nemohlo fungovat :roll:

inak to by bolo dost zaujimave, keby v strede tej 8 pruhovej cesty boli zvodidla a raz by bolo do mesta 6 pruhov a potom zase len 2 a v jednom pase medzi zvodidlami by isli auta oboma smermi :lol:


V tom páse, kde sa posúvajú zvodidlá, sú stroje, čo to prenášajú. Ide o to, že oni to 2 hodiny 2x za deň prenášajú a prináša to zlepšenie dopravy v kritických momentoch a je to oveľa lepšie ako nezmyselne rozširovať diaľnicu, lebo v USA to zaberá obrovské plochy a vždy bude jedna tá strana nevyužitá. :idea:

V USA je štandard 4+4 pruhy, niekde aj 6+6 alebo 8+8 (nový obchvat Washingtonu) a extrém je, keď sa niekde stretávajú viaceré diaľnice (Dallas) tak tam potom idú nadjazdy, nad tým nadjazdy a nad tým ešte diaľnica a pod tým tiež ... no ale to sme odbočili.

Betónové zvodidlá majú aj tú výhodu, že sa ľahšie riešia stavebné práce na diaľnici, lebo stred diaľnice je betónový, teda spevnený narozdiel od plôch so zeleňou u nás ... aj zvodidlá by mohli byť na spevnenom povrchu, len by museli byť dvojité na výšku - bežné v amerických mestách aby medzi zvodidlami bolo osvetlenie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ondra O.K. » 17. Jan 2007 13:50

pohodak napísal:inak to by bolo dost zaujimave, keby v strede tej 8 pruhovej cesty boli zvodidla a raz by bolo do mesta 6 pruhov a potom zase len 2 a v jednom pase medzi zvodidlami by isli auta oboma smermi :lol:


Nebylo by lepsi mit treba dalnici 3+2+3 a prostredni dva pruhy rano poustet jednim smerem (do mesta) a odpledne druhym (z mesta)? funguje to tak nekde ve svete?

Navic by to mohlo byt kombinovane s Carpoolingem (vic osob v aute)...
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod aquila » 17. Jan 2007 14:04

ok79 tak to funguje na vela pretazenych tahoch v USA. maju tam max tak tie oranzovo/biele kuzely. a maju na to ludi co to premiestnuju.

aspon tak som to X krat videl v USA
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 20:23

Ak by prišiel na Slovensko významný zahraničný investor, ktorý by mal stavať diaľnicu cez PPP, tak SR bude klásť 2 zásadné podmienky:

- uplatniť CB kryt v celej dĺžke
- betónové zvodidlá na spevnenom podklade

Teraz ide len o to dostať toto aj do stavu, že by PPP nebolo. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 20:24

aquila napísal:ok79 tak to funguje na vela pretazenych tahoch v USA. maju tam max tak tie oranzovo/biele kuzely. a maju na to ludi co to premiestnuju.

aspon tak som to X krat videl v USA


Ale stále ide o to, ako sa jazdí v USA, ... kľudne a pomaly.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 01. Feb 2007 11:31

Dialniciar napísal:
aquila napísal:ok79 tak to funguje na vela pretazenych tahoch v USA. maju tam max tak tie oranzovo/biele kuzely. a maju na to ludi co to premiestnuju.

aspon tak som to X krat videl v USA


Ale stále ide o to, ako sa jazdí v USA, ... kľudne a pomaly.


Áno, kľudne a pomaly...keď majú takú nízku povolenú rýchlosť, tak si taký Američan zapne tempomat na 110 km/h a pomaly vyloží nohy z okna...počul som o veľa takých havárkach.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Honda » 01. Feb 2007 11:36

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:
aquila napísal:ok79 tak to funguje na vela pretazenych tahoch v USA. maju tam max tak tie oranzovo/biele kuzely. a maju na to ludi co to premiestnuju.

aspon tak som to X krat videl v USA


Ale stále ide o to, ako sa jazdí v USA, ... kľudne a pomaly.


Áno, kľudne a pomaly...keď majú takú nízku povolenú rýchlosť, tak si taký Američan zapne tempomat na 110 km/h a pomaly vyloží nohy z okna...počul som o veľa takých havárkach.


Ono niekedy nestačí počuť ale aj zažiť a potom by si netrepal takéto somariny.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod puff dady » 01. Feb 2007 17:07

Honda napísal:Ono niekedy nestačí počuť ale aj zažiť a potom by si netrepal takéto somariny.


Trochu sa musim zastat Jurislava, raz sa mi stalo, ked sme isli krizom cez staty, som na Interstate 70 predbiehal chlapika, ktory soferoval total preplene auto (vyzeralo to ako keby sa stahoval z jedneho konca na druhy), a chlapik mal vylozene nohy na palubnej doske, hlavu opretu o vankus o svoje okno :? .
Nehovorim ze spal, lebo som mu nevidel poriadne do tvare, ale ked som bol na jeho urovni a zbadal to vsetko, radsej som rychlo pridal a predbehol ho. Pohlad do spatneho zrkadla a sposob riadenia vozidla ma len utvrdzoval v tom, ze najcerstvejsi urcite nebol :wink:

Bez tempomatu si to neviem v statoch ani predstavit :wink:
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Honda » 01. Feb 2007 17:13

puff dady napísal:
Honda napísal:Ono niekedy nestačí počuť ale aj zažiť a potom by si netrepal takéto somariny.


Trochu sa musim zastat Jurislava, raz sa mi stalo, ked sme isli krizom cez staty, som na Interstate 70 predbiehal chlapika, ktory soferoval total preplene auto (vyzeralo to ako keby sa stahoval z jedneho konca na druhy), a chlapik mal vylozene nohy na palubnej doske, hlavu opretu o vankus o svoje okno :? .
Nehovorim ze spal, lebo som mu nevidel poriadne do tvare, ale ked som bol na jeho urovni a zbadal to vsetko, radsej som rychlo pridal a predbehol ho. Pohlad do spatneho zrkadla a sposob riadenia vozidla ma len utvrdzoval v tom, ze najcerstvejsi urcite nebol :wink:

Bez tempomatu si to neviem v statoch ani predstavit :wink:


Trochu sa ho zastat možeš .. ale toto sú výnimky a nie štandard. V USA sa jazdí na európsky sposob dost pomaly a už sa mierne prekročenie rýchlosti hrozí vysoká pokuta a za nejaké spochybnenie aj väzenie. :idea:

Jasné že sa aj pije a jazdí. Jasné že niekomu je úplne jedno či kadial ide a čo vezie .. ale nie je to štandard. A to už nehovorím o inom: to sú príkladhejeden na tisíc, u nás je to ovela viac a na menej áut takže sa to porovnávať nemože.

Tá fotka hovorí sama za seba: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=997 a keby sme mali v SR niečo takéto tak sú tu desiatky nehod lebo u nás ludia proste jazdiť nevedia: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=509 .

Rýchlosť je len zlomok problému. Je iné ísť rýchlo a ísť rýchlo ale vedieť kde treba spomaliť. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Jurislav » 04. Feb 2007 12:12

Honda napísal:
puff dady napísal:
Honda napísal:Ono niekedy nestačí počuť ale aj zažiť a potom by si netrepal takéto somariny.


Trochu sa musim zastat Jurislava, raz sa mi stalo, ked sme isli krizom cez staty, som na Interstate 70 predbiehal chlapika, ktory soferoval total preplene auto (vyzeralo to ako keby sa stahoval z jedneho konca na druhy), a chlapik mal vylozene nohy na palubnej doske, hlavu opretu o vankus o svoje okno :? .
Nehovorim ze spal, lebo som mu nevidel poriadne do tvare, ale ked som bol na jeho urovni a zbadal to vsetko, radsej som rychlo pridal a predbehol ho. Pohlad do spatneho zrkadla a sposob riadenia vozidla ma len utvrdzoval v tom, ze najcerstvejsi urcite nebol :wink:

Bez tempomatu si to neviem v statoch ani predstavit :wink:


Trochu sa ho zastat možeš .. ale toto sú výnimky a nie štandard. V USA sa jazdí na európsky sposob dost pomaly a už sa mierne prekročenie rýchlosti hrozí vysoká pokuta a za nejaké spochybnenie aj väzenie. :idea:

Jasné že sa aj pije a jazdí. Jasné že niekomu je úplne jedno či kadial ide a čo vezie .. ale nie je to štandard. A to už nehovorím o inom: to sú príkladhejeden na tisíc, u nás je to ovela viac a na menej áut takže sa to porovnávať nemože.

Tá fotka hovorí sama za seba: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=997 a keby sme mali v SR niečo takéto tak sú tu desiatky nehod lebo u nás ludia proste jazdiť nevedia: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=509 .

Rýchlosť je len zlomok problému. Je iné ísť rýchlo a ísť rýchlo ale vedieť kde treba spomaliť. :idea:


Jasné, veď ty máš vždy pravdu.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Honda » 04. Feb 2007 12:50

Jurislav napísal:Jasné, veď ty máš vždy pravdu.


Nemám ju vždy.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Dialniciar » 18. Feb 2007 15:42

Jurislav napísal:Áno, kľudne a pomaly...keď majú takú nízku povolenú rýchlosť, tak si taký Američan zapne tempomat na 110 km/h a pomaly vyloží nohy z okna...počul som o veľa takých havárkach.


V USA sa nejazdí rýchlo. Celkovo majú veľmi kvalitné cesty a veľmi rýchle autá, ale rýchlosť je takmer všade ostro skresaná a tvrdo trestaná jej aj jej ignorácia. Ak aj je vidieť v TV rôzne naháňačky, tak ide predovšetkým o priestupky: nestavenie na značke STOP alebo jazda na červenú a konkrétny šofér zároveň pil alkohol alebo užil inú drogu alebo má nelegálne držanú zbraň a snaží sa utiecť. Samotné prekročenie rýchlosti netvorí väčšinu pokút ani nie je príčinou alebo následkom väčšiny dopravných nehôd, čo narozdiel od SR je naozaj pravidlo.

Američan sa neponáhľa na ceste. Ak chce ísť za prácou do iného štátu, ktorý je vzdialený viac ako 5000 km, ide lietadlom. Čas sú peniaze, ale na cestách vládne poriadok. Tým, že sa stavajú vysokokvalitné cesty a diaľnice, tak sú minimálne zdržania. Všade sú obchvaty, prieťahy, vo veľkých mestách metro, nadzemná dráha. Američan 20% času precestuje, ale on si život bez auta alebo lietadla ani len predstaviť nevie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 21. Jún 2007 14:04

Budu naozaj na vsetkych novych usekoch zvodidla NJ profil? Aj na D aj na RC?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Rio13.zm » 22. Jún 2007 13:38

to naozaj zistime ked sa tadial prvy krat prevezieme :)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod racto » 17. Jún 2009 12:52

Hm akurát pozerám zvodilo výško 110 že nie je certifikované (aspoň som nenašiel). hma používa sa.
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod magnus » 18. Jún 2009 06:46

Ja som si vsimol tuto jar taku drobnost na useku Vrtizer - Zilina. Tam kde boli tie betonove zvodidla v stredovom pase, tam sa sneh topil strasne dlho a voda tiekla po celej dialnici, hoci v tom case v miestach, kde boli klasicke zelezne zvodidla a zeleny stredovy pas, tam uz sneh bol stopeny a voda vsiaknuta do zeme. Hlavne rano je to dost nebezpecne, lebo tak roztekajuca sa voda zamrza.
Este by som sa rad spytal na deformacne vlastnosti betonovych zvodidiel - dokazu absorbovat energiu narazu tak, aby sa vozidlo od nich neodrazilo spat do cesty a do cesty ostatnym vozidlam?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod racto » 18. Jún 2009 11:57

Podľa trýchlosti, deformačnej hlbky, akhej podklad, ale ano nemalo by sa odraziť. ono sa ako keby posuvalo, bud po tej ploche alebo po prahoch
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Betónové zvodidlá - new jersey profile

Odoslaťod MartinM » 19. Apr 2011 13:38

Pred casom bol o zvodidlach clanok v casopise Straße und Autobahn. Nieco, co som si zapamatal a k tomu zopar mojich postrehov:

1. Betonove zvodidla nie su lacnejsie ani z dlhodobeho hladiska. Je pravda, ze ocelove treba opravovat castejsie, ale oprava betonovych zase vychadza podstatne drahsie. Betonove zvodidlo potrebuje viac vedlajsich nakladov (uprava podlozia, povrchu atd.). Rozdiel cien sa neda tak jednoznacne urcit, lebo cena ocele dost kolise.
2. Co sa bezpecnosti tyka, kazdy typ zvodidla musi byt certifikovany na tzv. triedu zachytenia, ktora definuje ake vozidlo bude este zachytene za podmienok, ak vyboci z drahy alebo dostane smyk (cize pri naraze v ostrom uhle k zvodidlu). Najvyssie triedy zachytenia 4HB, zachytia a vratia na cestu 38 t nadrozmerny naklad. Taku triedu ale bezne nie je v beznej premavke treba. Ale da sa povedat, ze v tomto ukazovateli su uplne rovnocenne, lebo pozadovanu triedu zachytenia vedia splnit obe. Dalsia vec ale je, ake skody to sposobi naraz na aute a ake zranenia. Tam sa zvodidla lisia do troch tried A,B a C. Ocelove lezia v triedach A a B betonove B a C. Europska norma hovori, ze A je najbezpecnejsie, nemecka smernica pre stavbu ciest vyslovene uvadza, ze za rovnakych podmienok sa musi uprednostnit A pred B a B pred C. Byvaly riaditel vyskumneho ustavu dopravy v Aachene tvrdil, ze riziko smrtelnej nehody je pri naraze do betonoveho zvodidla priblizne trikrat vyssie ako pri naraze do oceloveho, ale je to len odhad, lebo k tomu neexistuju presne statistiky.
Pri betonovych su okrem toho z hladiska bezpecnosti dve velke nevyhody. Jedna je jeho zaciatok, ktory je dost problematicky, lebo prakticky vozidlo ide proti bocnej betonovej stene. A ta druha je, ked ma vozidlo hodiny, alebo ked sa kotula. V tom pripade zatial co ocelove zvodidlo naraz ciastocne stlmi, do betonoveho plne vrazite ako do steny. Pri celnom naraze je to este horsie.
3. Betonove zvodidla maju opodstatnenie tam, kde by aj male deformacie oceloveho zvodidla (bezne do 1,5 m) pri naraze sposobili velke skody. Napr. na ochranu chodcov, alebo ked su mostne piliere velmi tesne pri vozovke. Ale na ukor bezpecnosti vodicov.
4. S tou flexibilitou betonovych zvodidiel new jersey to tiez nie je take jednoduche, lebo oni su vacsinou predpäte ocelovym lanom, aby drzali pri sebe a posobili aj trochu pruzne. Takze raz-dva sa premiestnit nedaju.
5. Betonove zvodidlo posobi na sofera psychologicky neprijemne.
6. Ocelove zvodidlo sa da lahsie ukradnut.

Asi tolko k teme, dufam, ze prispevok vam pomohol spravit lepsiu predstavu.
MartinM
diskutujúci
 
Príspevky: 68
Obrázky: 4
Založený: 10. Apr 2007 14:49
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.