Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod rastislav5 » 21. Jún 2017 05:59

Nemecko je zname dodrziavanim pravidiel. Tu sa nim argumentuje proti dodrziavaniu pravidiel:-). Navrhujem prekracovatelom skusit aj na nejakej nemeckej dialnici, kde je rychlost obmedzena, prekracovat povolenu rychlost a po zastaveni policiou ospravedlnovat svoje konanie tym, ze predsa existuju nemecke dialnice, kde je rychlost neobmedzena, tak nech nebuzeruju a nerobia z vodicov hlupakov :-).
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pichalsi » 21. Jún 2017 09:42

dostal uz niekto pokutu na dialnici za 150 tacho? Ja za 5 rokov este nie... Na R1 okolo Hrona to na 150 tempomat urcite neni, ale napriklad LM-PO nevidim ziadny problem. Naco sa tam stavala taka luxusna a prazdna cesta
pichalsi
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Založený: 03. Máj 2013 15:30

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 21. Jún 2017 11:14

ale on určite nešiel 150 tacho alebo obcami letel 100 tacho.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 21. Jún 2017 12:07

pichalsi napísal:dostal uz niekto pokutu na dialnici za 150 tacho? Ja za 5 rokov este nie... Na R1 okolo Hrona to na 150 tempomat urcite neni, ale napriklad LM-PO nevidim ziadny problem. Naco sa tam stavala taka luxusna a prazdna cesta


R1 minuly tyzden rano v nedelu na prazdnej ceste 143 GPS na tempomate, vlastne Sered - BB na tempomate v kuse. Je to aj o aute. Tych 143 je aj s dostatocnou rezervou na pripadny nahly uhybny manever, zmenu pruhu...
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 21. Jún 2017 12:23

Sladkovicovo - Budca po odbocku na KE z R1: 137km za 59 minut.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 21. Jún 2017 17:09

Vlados napísal:ale on určite nešiel 150 tacho alebo obcami letel 100 tacho.

:lol:

za 3 hodiny od znacky koniec bratislavy po znacku zaciatok presov
za 3 hodiny a 15minut od znacky koniec presova po znacku zaciatok bratislavy (kedze tam bolo viacero obmedzeni)

stale nechapem comu nerozumies a na druhej strane je pravda, ze som pokutu uz par rokov nedostal, naposledy to bolo tusim za 10euro :lol:

ano a 100 cez obec chodim kazdy den :wink: na dolnozemskej a potom na "obchvate" bratislavy (aj ked na obchvate trochu viac) a tiez asi 110 na R1 v BB

je zaujimave, ze v polsku cez obce maju vacsinou 90-ku(mimo velkych miest samozrejme), len u nas je to 50, a naschval ju tam daju kvoli tomu jednemu domu co tam stoji :roll:

alebo ta 80 pri mierovej na obchvate, niektori ludia tam zacnu natvrdo brzdit, takym ludom by som vobec nedal vodicak... a potom ze preco su kolony :roll:

Niekde som uz dost davno cital, ze "pre optimalnu plynulost cestnej premavky, je stale ist potrebne trochu cez limit", tusim ze to bolo asi o 5 alebo 7 km/h viac, pokial sa ide menej, tak potom vodici vozidiel za vozidlom, ktore spomaluje, su viac nervoznejsi a robia neuvazene kroky, ktore sposobuju vseboecne vyssiu nehodovost... tak uz prosim prestante jazdit jak priposraty, zazivam to kazdy den hlavne na obchvate... a dost casto aj v branisku, kde je 80km/h, ale on pojde 70 - 75km/h, len aby on neprekrocil nahodou o trochu rychlost a za nim kolona 30 aut, vsetci nervozny :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 21. Jún 2017 17:59

Yoggy52 napísal:je zaujimave, ze v polsku cez obce maju vacsinou 90-ku(mimo velkych miest samozrejme), len u nas je to 50, a naschval ju tam daju kvoli tomu jednemu domu co tam stoji :roll:
Hmm, Poľsko nemôžem posúdiť, ale v Maďarsku majú taktiež v obciach 50-ku na obyčajných cestách cez ne. Pri školách, apod., majú často 40-ku alebo 30-ku, no Maďari ešte vo väčšej miere nedodržiavajú pravidlá CP.
Yoggy52 napísal:alebo ta 80 pri mierovej na obchvate, niektori ludia tam zacnu natvrdo brzdit, takym ludom by som vobec nedal vodicak... a potom ze preco su kolony :roll:
Za to, že sa tam snažia dodržať niekým predpísanú rýchlosť?
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 21. Jún 2017 18:54

nejde o tu rychlost, ale, ze doslova dupnu na brzdu, lebo je tam 80-ka a idu 90-kou... pri tej hustote premavky, je to strasne nebezpecne, preco asi je tam skoro kazdy den nehoda :roll:

a k tomu polsku, maju tabule zastavana oblast, v podstate pojem ako znizena rychlost v obci neexistuje, ale znizena rychlost v zastavanej oblasti, aj ked vidis okolo seba domy, zastavanu oblast, stale ides 90, pokial neuvidis tu tabulu, zatial co u nas, aj kvoli jednemu domu, v ktorom uz 10 rokov nikto nebyva, daju znacku zaciatok obce...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 21. Jún 2017 20:07

Yoggy52 napísal:a dost casto aj v branisku, kde je 80km/h, ale on pojde 70 - 75km/h, len aby on neprekrocil nahodou o trochu rychlost a za nim kolona 30 aut, vsetci nervozny :roll:

jasné predpis o maximálnej rýchlosti je nič. chcel by som vidieť ako sa správaš v Rakúsku alebo Nemecku, vlastne či si taký odvážny už v Prahe. presne pre takých vodičov na Slovensku nemôže byť na vybraných úsekom povolená rýchlosť 160km/h lebo oni by si tú hranicu svojvoľne opäť posunuli.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 21. Jún 2017 21:05

Vlados najma AT policajti sa nesustredia na iluzorne rychlostne limity (v SR sluziace na vylepsovanie rozpoctu) ale na skutocne riskantne spravanie - bezne sa na A/S jazdi 150-160 masovo, ale nikdy nevidis jazdit rychlo v zonach 30 kde aj meraju. Ja osobne jazdim s rozumom, na dialnici je priestor ist viac, ale v zone 40 ktoru mame pred domom viac ako 25 nejazdim, pretoze na ten pohyb ludi a deti je aj 40 zavratne nebezpecnych a pritom legalnych(!). Akekolvek predpisy zdravy sedliacky rozum nenahradia.

Pre vychovu a prevenciu SK policia nerobi nic, za poslednych 5-10 rokov co sa intenzivne meria akurat naucili sa bat drakonickych pokut. Pridam posledny "vynalez" pripojenie na D2 tesne pred rzopletom D2-D1, od pociatku vzdy 90tka co je lokalne aj tak dost ( pripajaju sa auta z Petrzky 70kou cez ostru zatacku vs. vozidla ktore schadzaju z D2 na D1 Žilina, po novom legalne 130 kde nikto, kto na zdravy rozum tolko nepojde... Vid galeria. A navyse si to daj do suvisu s plosnym nasadenim buzeracnych 70tok na novych polprofilocb R Banovce, Svrcinovec, jedine ZV-DT zostala usetrena tohto sialenstva.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 21. Jún 2017 21:18

pohodak napísal:Teraz si este daj dokopy kolko tych dialnic v de ma neobmedzenu MPR, asi budes vcelku prekvapeny tymi %...a ako bonus mozes najst v DE podobne pokrutenu cestu ako je nasa R1 s neobmedzenou MPR

A dalsia vec, v nemecku je doslova radovo menej ludi jazdiacich stylom "ja si idem svojich 110 a je mi jedno ze v lavom pruhu blokujem 10 aut co ide 130"


takze poporiadku, v diskusiach o prekracovani rychlosti na internete sa casto pise argument, ze cele urcovanie MPR generalne pre cely stat, je uplny nezmysel, lebo niekde maju 110, niekde 120, inde zas 140 a v Nemecku dokonca bez obmedzenia, a dialnice sa parametrami zas tak nelisia. to proste samostatne mysliaci clovek pochopi prirodzene, ze fyzikalne zakony predsa nefunguju inak kvoli tomu, ze ludia si umelo na papieri nacarbali na mapu nejake ciary... a zas typicky "protiargument", ktory nijak predchadzajuci argument nevyvracia, iba sa ho snazi zlahcit je, ze chod sa pozriet do Nemecka, ze tam zas tolko tych dialnic bez obmedzenia nie je... no, do nemecka chodim pravidelne a vacsina dialnic bez obmedzenia je a ked su to dialnice parametrov ako u nas, tak bez obmedzenia su.

a dalsia vec, je to prave naopak, a v nemecku je radovo viac ludi, co sa vopchaju do laveho pruhu bez ohladu na to, ze za sebou robia kolonu. dokonca aj nasi kamionisti, ktori to napriklad v CR nerobia, tak prejdu za rozvadov a zrazu musi predbiehat rychlostou 91,5 kamion co ide 91. lebo v nemecku sa to "toleruje".

Dalej, presne som cakal, ze ludia, co tu kritizuju, ze ist 150 po dialnici je vela a hovoria, ze mat v rukach auto je nezmysel, su ti, ktori tvrdia, ze na R1 na pohroni sa neda ist 140, ze pod strecnom je cesta prilis uzka a klukata a tak sa da ist maximalne 70, ze v tuneli je uzka cesta a preto sa tam musi ist pomalsie a podobne... ja nastavujem na dialniciach tempomat na 145-146 a od Trnavy po Sasovske Podhradie (odbocka na Martin) k soferovaniu nohy nepotrebujem cize prakticky vam kazdy krat, ked idem po R1 vyvraciam, ze sa to neda. to, ze vam sa zda, ze to uz je vela, to nie je fakt, ale vas dojem.

niekto tu este vyryval, ze ci podobne si clovek dovoli ist aj v zahranici... v CR alebo v DE, IT uplne rovnako, tam nie je na cestach tolko uniformovanych vypalnikov a nie je problem ist sviznejsie. Cesi sa nam smeju (a sami to vidime), ze clovek prejde pol europy a nestretne policajta a pride na slovensko a zrazu su na kazdom rohu. nedavno mi jeden cech povedal, ze "jo, u vas se da jezdit rychle... jen na to musi clovek mit penize"... rakusku sa vyhybam, lebo rakusania su v tychto veciach uplne drbnuti a vyzera to tam ako keby znaciek s roznymi obmedzeniami mali taky prebytok, ze uz nevedia kam ich davat. ked idem s niekym, tak sa snazim v rakusku sediet co najviac na sedadle spolujazdca a ked idem sam do IT alebo CH (pripadne do Bavorska, Svabska), tak radsej letecky.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 21. Jún 2017 21:19

Vodici by si tu hranicu neposunuli, kedze to ide uz do spotreby, komfortu cestujucich atd. 160 je uplne idealne ako max. rychlost. a hlavne na LM-PO
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 21. Jún 2017 21:39

Ono nástupom elektrických(nielen) áut prepchatých rôznymi systémami na pomoc a riadenie v premávke sa možno rozbehne iniciatíva aspoň pre takéto vozidlá zrušiť vôbec rýchlostné limity kedže to auto pôjde rádovo bezpečnejšie. Nahratá trasa s presnými parametrami vozovky, počasie, premávka, profil jazdy vodiča, a podobne... tak si auto bude vedieť samo upraviť rýchlosť (prípadne bude vedieť nastaviť vodičovi bezpečný limit napríklad) .. Ale to tak za 10r predpokladajme.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 21. Jún 2017 22:06

Rýchlej a "pohodovej" jazde môže pomôcť adaptívny tempomat, ale tak či onak pokiaľ budú v ľavom pruhu jazdiť vodiči 100vkou tak od bezpečnej a pohodovej jazdy to má ešte dosť ďaleko. To že ma snáď v krízovej situácii zachráni núdzové brzdenie ešte nezaručí že ten za mnou bude mať tiež nejakého pomocníka. Čím je väčší rozdiel medzi najpomalším a najrýchlejším tým je cesta nebezpečnejšia. Fyziku neoklameš.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 22. Jún 2017 01:02

áno, jazda s adaptívnym tempomatom je veľmi pohodová a autonómne autá nás čakajú už čoskoro... všetci slabí vodiči, čo sa dnes za volantom boja, tak budú mať konečne pokoj od tej pre nich stresujúcej činnosti.. jediné z čoho mám obavu je, že zo začiatku budú musieť byť systémy nastavené na veľmi opatrnú a defenzívnu jazdu, kým tomu budú ľudia dôverovať. každá nehoda autonómneho auta sa bude zo začiatku týždeň rozoberať vo všetkých médiách, lebo to bude zaujímavý clickbait.

zaujímavý projekt, ktorý sa teraz rieši z pohľadu autonómnych áut je napríklad morálny kódex, ktorý majú autonómne autá mať naprogramovaný. otázky typu: "auto vezie otca s dieťaťom a v krízovej situácii má auto na výber len dve možnosti, zraziť na prechode tri babky alebo to napikovať do betónovej bariéry"
tým z MIT na to urobil stránku, kde si každý môže otestovať ako by sa rozhodoval on na mieste autonómneho auta a tým aj zbierajú dáta od ľudí.
http://moralmachine.mit.edu/
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pichalsi » 22. Jún 2017 14:31

okorec napísal:ja nastavujem na dialniciach tempomat na 145-146 a od Trnavy po Sasovske Podhradie (odbocka na Martin) k soferovaniu nohy nepotrebujem cize prakticky vam kazdy krat, ked idem po R1 vyvraciam, ze sa to neda. to, ze vam sa zda, ze to uz je vela, to nie je fakt, ale vas dojem.

presne takto to riesim aj ja, len na tych par zakrutach kde je obmedzenie na 110 v dazdi byva zene zle, tak idem trosku pomalsie. Na LM-PO je to aj pri 150 jazda ako na vlaku
pichalsi
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Založený: 03. Máj 2013 15:30

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Maxx787 » 22. Jún 2017 17:36

dnes dostali 4ria typci pokutu na dialnici za prekrocenie rychlosti vsetci mali nad 200 km/h
ako ludia mali by ste si uvedomit, ze nie ste ani v nemecku ani v polsku kde je povolenych 140 km/h
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 22. Jún 2017 19:06

nikto tu nepise, ze chodi cez 200...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 23. Jún 2017 08:09

V Pondelok som sa vracal z vychodu na zapad, Waze ma posielal uz ako vzdy cez Certovicu, ale som si povedal, ze skusim ako teraz vyzeraju Donovaly. 2 minutky zdrzania vydrzim. Po minuti exitu Hybe na Certovicu mi Waze hned priratal 6 minut a cas dojazdu sa postupne zvysil az o 12 minut. Bol to pondelok vecer, v Ruzomberku kolona nebola, bol som druhy na semafore na Donovaly. Isiel som co predpisy a premavka dali. Z mojej skusenosti cez Certovicu prichadzam presne v case ako vypocita Waze, alebo par minut skor.
Cize momentalny rozdiel medzi prechodom Donovalmi a Certovicou je 12+ minut. Donovaly sa za poslednych 5-6 rokov velmi zhorsili, premavka stupla, plynulost klesla.
Je to totalna hanba, ze oficialne az stvrty najdolezitejsi tah V - Z je po 20 rokoch preferovania D1 najrychlejsi. A ze sa stale musime trepat medzi vychodom a zapadom hodinu dvadsat po 75km totalne rozbitych, uzkych a nebezpecnych ciest.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 23. Jún 2017 09:16

PK napísal:Je to totalna hanba, ze oficialne az stvrty najdolezitejsi tah V - Z je po 20 rokoch preferovania D1 najrychlejsi.


To čo ukazuje waze či iné aplikácie sa nezhoduje vždy s realitou. HN testovali trasy do KE podľa týchto aplikácií a jednak severom to bolo rýchlejšie a čas bol tiež rýchlejší ako počítala apka.
http://auto.hnonline.sk/890943-stat-vs- ... rychlejsia

Od RK po Prešov je D1 ktorú používaš. Ak by tu bola taká preferencia D1 ako hovoríš tak už je hotový úsek medzi Žilinou a Martinom aj obchvat RK čo sú zásadne hlavné príčiny zdržania severom a netrepal by si sa cez všelijaké Certovice a Donovaly.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 23. Jún 2017 09:56

vínimka potvrdzuje pravidlo ;) na juhu bolo mimoriadne horšie počasie ako sa bežne stáva a preto bola južná trasa horšia ako severná, čo neodhalo waze. stav počasia zatiaľ nemá žiadna aplikácia zakomponovaný do odhado času dojazdu. ten článok treba brať ako PR štátnej megapredraženej aplikácii, ktorá tiež nie správne odhadla situáciu na ceste. do postavení rozostavaných úsekov na D1 bude do PO bežne najrýchlešia trasa cez Čertovicu a do KE to bude cez RS.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 23. Jún 2017 10:19

Ano Waze sa nie vzdy zhoduje s realitou, ale mam s tou navigaciou najazdenu tuto trasu velakrat a chyby mam overene. Ako som napisal, ak idem pomalsim autom tak cez Certovicu dojdem presne popr par minut skor. Ak idem rychlejsim, dostanem sa aj 15 minut pod odhadovany cas (vsetko v ramci predpisov). Cez Certovicu som smerom na vychod presiel za 3:06, cez Donovaly naspat to bolo 3:25.
Naozaj si myslis, ze otvorenie kompletnej D1 vsetko zachrani? Z BA je to 14km dlhsia trasa ako cez Certovicu pre vsetkych byvajucich na vychod od Serede a na juh od Nitry co je polovica spadovej oblasti BA je to o 34 km viac!
Uz pred 7 rokmi bola D1 BA - Zilina v spickach naplnena, ze sa nedala udrziavat konstantna rychlost. Caste brzdenie aj pod 100km/h kvoli pomalym predbiehacom kamionov a pod. Veris tomu, ze tam dokazes narvat este nejaku podstatnu cast z asi 30.000 aut/24 co su na R1? Predpokladam, ze v spickach je to podstatne viac. Podobna situacia je uz niekedy aj na R1 po Nitru.
Na prehadzovanie premavky medzi juznym tahom na severovychod a severnym nie je priestor. Potrebne je spojenie rychlostnou cestou BB- RK. Popripade rychlostna cesta v trase Certovice BB - Hybe co je prirodzeny najkratsi tah Slovenskom na dlzku.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 23. Jún 2017 10:31

Waze počíta pre všetkých rovnako, čo je možno chyba. Keby počítali aj s priemernou rýchlosťou vodiča v minulosti tak by mohli rýchlikom dávať iný dojazd ako slimákom :)
Dúfam, že sa nejaké vozidlá presunú na ZA aby bola voľnejšia cesta na NR. To brzdenie na 100 na R1 ma "serie" a na D1 mi žily netrhá... Smutné čo sa deje okolo Korbeľky čo nahráva nezmyselnej a hlavne megadrahej trase BB-RK. Namiesto toho poďme radšej stavať plnoprofilovú R2 do KE pre severovýchod...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 23. Jún 2017 11:03

100% suhlas. Akurat, ze tak ako je cez Narodny park/Naturu Korbelka, tak je to aj s R1 BB-RK. Preto ani jeden by sa nemal robit, a cim skor treba dokoncit to najlogickejsie - R2.
A k R2 len mala poznamka: ak sa da coskoro do vystavby Soroska, tak to bude presne dosiahnutie spravneho postupu vystavby - najprv vyriesit tazke bodove zavady a potom to uz len lahkymi usekmi pospajat. Na D1 sa to politicky zariadilo na opak, a tak sa uz mozeme tesit na jej dokoncenie v 2046 :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 23. Jún 2017 12:20

PK určite je lepšie riešenie namiesto R1 RK BB pokračovať R2 ZV KE. Obslúži viac územia, rozloží aj dopravné zaťaženie. A R3 na MT takisto.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.