Diskriminácia BB vs. neschopnosť BB

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod JJ » 11. Dec 2005 18:04

eros: 110%-ny suhlas, svata pravda,... a etse neviem ako by som to vyjadril :)

extraliga: dufam, ze buducu sezonu to bude postup....
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod eros » 11. Dec 2005 18:24

JJ napísal:eros: 110%-ny suhlas, svata pravda,... a etse neviem ako by som to vyjadril :)

extraliga: dufam, ze buducu sezonu to bude postup....


JJ, dik za tvoj nazor. Dokonca som "agresivny" ked niekto "uraza" zvolencanov. :twisted: to moze len bystrican ;o) Minule som sa na tejto verzii dohodol s kamosmi zo zvolena.V buducorocny postup dufam aj ja.managemnt HC05 vyzera byt ako solidny a myslim si ze ma zaujem o rozvoj hokeja.Inac neviem ci o tom vies, ale je ticha dohoda medzi BB a ZV, ze v BB je futbal a v ZV je hokej. Nechajme sa prekvapit dufam, ze sa stretneme na zapase BB-ZV a najlepsie by bolo vo finale extraligy no to je asi utopia. 8)
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MHD v BB

Odoslaťod Adaios » 11. Dec 2005 20:15

eros napísal:
Dy napísal:Eros,
a že práve ZV takto dokážeš osočiť?

Vies po slovensky, ze. Dajme tomu, ze vies. Cituj mi prosim vetu kde osocujem zvolen. Ak nevies po slovensky tak mi napis rec v ktorej najlepsie chapes a do tej ti to pretlmocim. Viac ti pomoct neviem :twisted:


eros,

tvoj citat: "Mrzelo by ma len to keby napr. SAD Zvolen dal horsiu ponuku ako BBDS a mesto by si vybralo prave SAD Zvolen.", ...

Ja velmi pozorne sledujem prevadzku MHD v BB ale len kvoli tomu ze tam figuruje ZV - ako Zvolen, lebo tam mam "obchodny zaujem" a ja som Dy pochopil velmi spravne.

eros, vies ked pride ZV SAD s takou ponukou, ze takmer dostali zmluvu a dlhorocny prevadzkovatel MHD v BB, firma SAD BB pride s takou istou ponukou ako SAD ZV, tak je na tom nieco velmi divne a 99,99% obyvatelov BB je skor zarazenych nad tym, ze preco az teraz SAD BB chce znizit cenu listkov atd.

eros + JJ = vy ste obyvatelia BB a mali by ste byt skor nahnevani na sucasneho prevadzkovatela MHD v BB, ktorym je SAD BB a nie na SAD ZV, ktory prichadza do BB a dal velmi dobru ponuku.

eros, ked ty si to prirovnal tak, ze prave SAD ZV by mala dat horsiu ponuku nez SAD BB, tak prave na toto poukazoval Dy. Ak tu niekto nevie citat, tak si to ty. Upozornujem vopred, ze tato tema tu nie je na to, aby sa tu diskutovalo o sporte atd. ale o niecom inom. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: MHD v BB

Odoslaťod Caesar » 11. Dec 2005 20:18

Adoas napísal:
eros napísal:
Dy napísal:Eros,
a že práve ZV takto dokážeš osočiť?

Vies po slovensky, ze. Dajme tomu, ze vies. Cituj mi prosim vetu kde osocujem zvolen. Ak nevies po slovensky tak mi napis rec v ktorej najlepsie chapes a do tej ti to pretlmocim. Viac ti pomoct neviem :twisted:


eros,

tvoj citat: "Mrzelo by ma len to keby napr. SAD Zvolen dal horsiu ponuku ako BBDS a mesto by si vybralo prave SAD Zvolen.", ...

Ja velmi pozorne sledujem prevadzku MHD v BB ale len kvoli tomu ze tam figuruje ZV - ako Zvolen, lebo tam mam "obchodny zaujem" a ja som Dy pochopil velmi spravne.

eros, vies ked pride ZV SAD s takou ponukou, ze takmer dostali zmluvu a dlhorocny prevadzkovatel MHD v BB, firma SAD BB pride s takou istou ponukou ako SAD ZV, tak je na tom nieco velmi divne a 99,99% obyvatelov BB je skor zarazenych nad tym, ze preco az teraz SAD BB chce znizit cenu listkov atd.

eros + JJ = vy ste obyvatelia BB a mali by ste byt skor nahnevani na sucasneho prevadzkovatela MHD v BB, ktorym je SAD BB a nie na SAD ZV, ktory prichadza do BB a dal velmi dobru ponuku.

eros, ked ty si to prirovnal tak, ze prave SAD ZV by mala dat horsiu ponuku nez SAD BB, tak prave na toto poukazoval Dy. Ak tu niekto nevie citat, tak si to ty. Upozornujem vopred, ze tato tema tu nie je na to, aby sa tu diskutovalo o sporte atd. ale o niecom inom. :wink:


Veľmi dobre povedané Adoas.

Myslím si, že jediní, kto "kydajú" na ZV sú BB-čania. BB jednoducho nevie "prekúsnuť" fakt, že sa im nepodarilo so ZV spojiť ani keď v BB bolo "centrum moci". 8)

A eros - tebe odporúčam aby si zmenil slovník voči iným ľuďom, ako je aj napr. Dy. A potom by to chcelo ešte sledovať situáciu na fóre a nereagovať "menovite" na niekoho kto z fóra odišiel. Tomu sa totiž hovorí slušnosť, resp. neslušnosť. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod JJ » 13. Dec 2005 20:22

Hlasovanim poslancov MsZ bol specateny osud BBDS

Hlasovalo 24 poslancov, z toho:
pre 18
proti 3
zdrzali sa 3
a nehlasoval 1

Co prinesie SAD ZV do MHD?

-NASTUP VSETKYMI DVERAMI ditsy
-ZRUSENIE II. TARIFNEHO PASMA
-ZRUSENIE TROLEJBUSOV (nakup autobusov za cca 250-300mil. (podla toho, co som sa osobne rozpraval s tym panom, co to prezentoval, budu dodavane k februaru=1. dodavka/ 2.cast k marcu/ 3.cast k aprilu, termin zavisi to od toho, ci tam budu plynove/nizkopodlazne/klbove-to ma trvat najdlhsie)
-znizenie ceny cestovneho listka z 15 na 14 Sk a cipova karta o 1 Sk lacnejsie (podobnost s cenou v MHD ZV od 1/1/05), znizenie cien aj pre ostatne skupiny cestujucich (nespecifikovane na rokovani zastupitelstva
-prepojenie MHD+SAD ZV s BB MHD (univerzalnost zliav a kariet)

prebrate z imhd.sk
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod JJ » 13. Dec 2005 20:23

Poslanci banskobystrického zastupiteľstva odporučili zmeniť prevádzkovateľa MHD

Banská Bystrica 13. decembra (TASR) - Uzatvoriť zmluvu o výkonoch vo
verejnom záujme pri zabezpečovaní mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Banskej
Bystrici so Slovenskou autobusovou dopravou (SAD), a. s., Zvolen odporučilo
dnes primátorovi Jánovi Králikovi banskobystrické Mestské zastupiteľstvo.
Znamená to, že ak primátor rozhodnutie zastupiteľstva bude akceptovať, tak MHD
v meste pod Urpínom od začiatku budúceho roku nebude už zabezpečovať
Banskobystrická dopravná spoločnosť (BBDS), a. s., ale zvolenský dopravca.
"Odporúčanie zastupiteľstva nie je pre mňa záväzné. Ale poslanci
zvažovali, či je pre obyvateľov Banskej Bystrice výhodnejšia ponuka zvolenského
alebo banskobystrického dopravcu, ktorí sa prihlásili do obchodnej verejnej
súťaže na zabezpečovanie MHD v budúcom roku. Nevidím dôvod, prečo by som
poslancom nedôveroval, za zvolenského dopravcu hlasovalo 17 z 24 poslancov.
Bola to nielen väčšina z prítomných poslancov, ale zároveň aj väčšina z celého
31-členného mestského zastupiteľstva. Právnici však musia pripraviť zmluvu na
podpis tak, aby v nej boli zakotvené všetky podmienky, ktoré predstavitelia SAD
Zvolen prezentovali vo verejnej obchodnej súťaži i pred poslancami."
Obchodnú verejnú súťaž na širší výber dopravcov prevádzkovania MHD v
krajskom sídle vyhlásilo mesto Banská Bystrica 28. septembra, pretože súčasnému
prevádzkovateľovi 31. decembra končí zmluva o výkonoch vo verejnom záujme. Do
stanovenej lehoty 30. októbra predložili ponuku spomenutí dvaja uchádzači.
Podmienkou bolo oprávnenie na podnikanie v pravidelnej preprave osôb a
skúsenosti s ňou, schopnosť flexibilne reagovať na požiadavky prepravných
prúdov v meste a finančná spoľahlivosť i odborná spôsobilosť. Dopravca by mal
disponovať technickým zabezpečením - vozidlami spĺňajúcimi požiadavku na emisie
Euro 3 so zariadením na odbavovanie cestujúcich a možnosťami ich odstavovania
na území mesta. Vyhlasovateľ posudzoval najmä výšku nákladov na jednotlivé
linky, vek, zloženie a technické parametre vozidlového parku, ako aj viazanosť
čiastky odpisov na jeho obnovu a tarifné podmienky.
Obchodnú verejnú súťaž, do ktorej sa prihlásili SAD, a. s., Zvolen a SAD
BBDS, a. s., jej vyhlasovateľ mesto Banská Bystrica zrušil. Hodnotiaca komisia
nevybrala prevádzkovateľa kvôli vzájomnej neporovnateľnosti ich ponúk, keď
každý dopravca ponúkal niečo iné. Odporučila primátorovi mesta rokovať s
obidvoma záujemcami. Uchádzači potom rozšírili svoje pôvodné ponuky a
predložili ich písomne primátorovi a k dispozícii ich dostali aj poslanci.
Budúci prevádzkovateľ musel okrem iného akceptovať cestovný poriadok
navrhnutý mestom, maximálnu výšku potreby úhrady straty za výkony vo verejnom
záujme na rok 40 miliónov Sk, ako aj prenájom 35 autobusov a 2 trolejbusov v
majetku mesta minimálne vo výške ich odpisov. Mesto malo záujem tiež o
rozšírenie zliav pre cestujúcich o skupiny, ktoré nie sú teraz zohľadnené, i o
úpravy cestovných poriadkov a zriadenie liniek spájajúce jednotlivé časti mesta
bez potreby prestupovania.
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod JJ » 13. Dec 2005 20:28

Adoas: ja sa na SAD ZV vobec nehnevam. Vyhrali - boli asi lepsi (to ukaze az cas)
BBDS si podpisala sama rozsudok...

Caesar: ja urcite na ZV nekydam a ked si pozries moje prispevky, tak si myslim, ze je to uplne zjavne. Skor mam pocit, ze tu musia prave BB-cania trpiet vseliake imvektivy, typu: pachneme, atd.
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod Adaios » 13. Dec 2005 20:46

JJ,

ty si tu asi jediny z BB, ktory sa snazi diskutovat a pises slusne. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

MHD v BB - co doteraz vieme

Odoslaťod eros » 19. Dec 2005 14:15

JJ napísal:ja sa na SAD ZV vobec nehnevam. Vyhrali - boli asi lepsi (to ukaze az cas)


Posud sam ci boli lepsi. Nehovorim o netranspatrentnosti a celkovom priebehu tejto blamaze inac zvanej aj novy dopravca MHD v BB:

Takze co doteraz vieme?

Mesto chce: rozsah roku 2004, flexibilnost v CP, rozsirenie zliav, dotaciu maximalne 40 mil. Sk, prenajom vozidiel minimalne vo vyske odpisov (26 mil. Sk), lepsie priame spoje

SAD ZV ponuka: dotaciu 31 mil. Sk (povodne 39,5 mil. Sk), rozsah cca 4 mil. vzkm,
zakladnu cenu 14 Sk (13 Sk CK), ziaci a studenti 8 Sk, seniori 10 Sk, sprievodca TZP-S 5 Sk, deti 0 Sk, o prestupoch sa nic nehovori
nastup vsetkymi dverami, postupne priame spoje
zrusenie 2. pasma - cena podla vymeru BBSK, t.j. primestska doprava
prenajom autobusov (odpisy 16,5 mil. Sk), pripadne ich odkupenie (40 mil. ?)
jednotne CK v MHD v BB, ZV, ZH a primestskej doprave SAD ZV
nove autobusy, nepocita s trolejbusmi,
chce mestu usetrit dotacie a investicie do TD
plna kontrola hospodarenia

BBDS ponuka: dotaciu 40 mil. Sk, rozsah roku 2004
zakladna cena 15 Sk (13 Sk CK) s moznym znizenim, senior v sedle 9 Sk, VS 9 Sk, ziaci a studenti po 13:00 jednotne 5 Sk, sprievodca TZP-S za 1 Sk, prestup do 60 min. so zlavou 80%
prenajom majetku mesta (odpisy 26 mil. Sk)
zachovanie trolejbusovej dopravy, spolocny podnik MHD

Vyhody
ZV: nizsi narok na financie mesta, potencionalne lepsie spojenie vyznamnych bodov, novsi park autobusov, lacnejsie cestovanie v okresoch ZV, ZH a spol.
BB: lacnejsie cestovanie medzi bodmi ktore nemaju priame spojenie (sanca pre lepsie intervaly), lacnejsie cestovanie ziakov, zachovanie trolejbusovej dopravy (teda aj vyuzivanie majektu mesta), dopravny podnik s ucastou mesta

Nevyhody:
ZV: koniec trolejbusov, vylucenie obci v 2. pasme z MHD, drahe cestovanie s prestupom (priame spoje nemozno viest vsade), doterajsie skusenosti s prevadzkou MHD
BB: vyssi narok na financie mesta, jednoznacne definovanie podmienok uhrady straty (je toto vlastne nevyhoda ponuky?), doterajsie skusenosti s prevadzkou MHD

Tak ktora ponuka je lepsia? :evil:

zdroj: http://www.imhd.sk/bb/index.php?w=38252 ... 2b332924ea
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod JJ » 20. Dec 2005 09:46

eros: ja som pravidelny navstevnik imhd.sk, takze o vsetkom viem.
pozri sa na datum mojho prispevku sem na dialnice.info a dnesny datum, ked je jasne, ze nieco ine sa slubovalo ako sa chce plnit.

Navyse to zdrazenie cestovneho pre ziakov, co opat zatazi este viac rodinne rozpocty...katastrofa
rusenie trolejbusov....no comment
navyse, ako som uz aj ja a taktiez aj ostatni ucastnici imhd.sk skor avizoval, ZV nebude schopny prevadzkovat MHD v BB od 1.1.2006. je to nerealne a dnes sa to len potvrdilo, ked to prvy krat priznali aj zastupcovia mesta aj SAD ZV.

ale musim povedat, ze obrovsky kus zodpovednosti nesie MESTO. Vypisat sutaz na noveho prepravcu 3 mesiace pred koncom zmluvy stareho prepravcu to je OBROVSKA NEZODPOVEDNOST
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod aquila » 20. Dec 2005 15:44

osobne si myslim, ze najvacsia chyba by bolo odstavit trolejbusovu dopravu v BB, kedze tym padom by bol odpisany majetok asi za 1 mld korun.

navyse je to skoro nove, kedze to bolo postavene len v roku 1989.

nehovoriac o ekologickych aspektoch.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod JJ » 20. Dec 2005 17:29

To je pravda.
Budem vzdy proti tomu ak sa budu rusit ekologicke dopravne systemy a to v ktoromkolvek meste. Nielen v BB
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod Adaios » 22. Dec 2005 00:03

Mal som tu moznost si precitat viac faktov v tomto vyvoji ale stale som presvedceny ze SAD ZV si zasluzi ze vyhrala. Vytvori sa tym silna spolocnost v tomto regione a nevidel by som nic zle ani na tom, ze sa vybrala ponuka v danom casovom obdobi - nie je dovod dlhsie rozmyslat, ked ponuka je lepsia a lepsia je podla mna.

Jedine negativum, ktore vnimam je fakt, ze je plan zrusit trolejbusovu dopravu - to povazujem za zly krok. Ale zalezi len od zmluvy s mestom BB a na danych podmienkach.

...

O sikovnosti a skutocnych pozitivnych zmenach v BB sa vsak pisat da aj v dalsich suvislostiach, pretoze v meste sa bude stavat najmodernejsi aquapark na Slovensku za 1 mld. SKK. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2349
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Sutaz o prepravcu

Odoslaťod eros » 27. Dec 2005 17:22

JJ napísal:ale musim povedat, ze obrovsky kus zodpovednosti nesie MESTO. Vypisat sutaz na noveho prepravcu 3 mesiace pred koncom zmluvy stareho prepravcu to je OBROVSKA NEZODPOVEDNOST


Mas uplnu pravdu, za vsetky problemy ktore vzniknu od 1.1.06 bude zodpovedne mesto. CHcem len opravit sutaz nebola vypisana 3mesiace pred koncom zmluvy stareho dopravcu ale len 2mesiace. Je to malickost, ale takto je to presnejsie. ;o)
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Trolejbusy

Odoslaťod eros » 27. Dec 2005 17:24

JJ napísal:To je pravda.
Budem vzdy proti tomu ak sa budu rusit ekologicke dopravne systemy a to v ktoromkolvek meste. Nielen v BB

Ty ako aktivny prispievatel na portaly www.poslanec.sk a http://bb.imhd.sk vies, ze poslanci prislubili rokovat s novym "dopravcom" o zachovani trolejbusov. Dufam, ze aspon jeden slub tento magistrat splni a trolejbusy (ekologicka doprava) bude zachovana. 8)
Naposledy upravil eros dňa 27. Dec 2005 17:54, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod JJ » 27. Dec 2005 17:29

eros: obávam sa, že 31.12.2005 bude rozlúčková jazda posledným trolejbusom v uliciach BB. Mimochodom, zajtra 28.12. robí BBDS tlačovku.

Myslím, že by sa mala vypísať petícia - asi v tom dačo začnem robiť + asi oslovím MŽP SR.

Som strašne naštvaný. Za 10 dní rozhodnúť o zrušení jedného dopravného systému - to je asi svetový rekord...
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod eros » 27. Dec 2005 17:38

Adoas napísal:Mal som tu moznost si precitat viac faktov v tomto vyvoji ale stale som presvedceny ze SAD ZV si zasluzi ze vyhrala.

Ja som zas stale presvedceny, ze ak mesto vyhlasi, ze ponuky su neporovnatelne(nech si kazdy mysli co chce) tak nema pravo uprednostnit jedneho uchadzaca pred druhym. Tym sa nezastavam BBDSky. Ja som len za spravodlivu sutaz.
Adoas napísal:Vytvori sa tym silna spolocnost v tomto regione

Heh, ze vytvori sa silna spolocnost. Silna spolocnost by sa vytvorila vtedy keby vzniklo konzorcium BBDS a SAD Zvolen. Toto konzorcium by bolo na tolko silne aby mohlo konkurovat inym spolocnostiam.

Adoas napísal:a nevidel by som nic zle ani na tom, ze sa vybrala ponuka v danom casovom obdobi.

No ja by som videl natom vsetko zle. Neviem do akej miery si si prestudoval clanky uz na spominanych portaloch. V jednom z clanokov pisala clenka komisie, ze nemali dostatok casu porovnat a kvalitne posudit jednotlive ponuky. Stale si myslis, ze bolo dostatok casu?

Adoas napísal:Jedine negativum, ktore vnimam je fakt, ze je plan zrusit trolejbusovu dopravu - to povazujem za zly krok. Ale zalezi len od zmluvy s mestom BB a na danych podmienkach.

Mas pravdu, uz sa natom nic neda zmenit resp. poslanci nic natom nechceli menit. Co sa tyka toho negativa je okrem planu zrusenia trolejbusov(co uz nemusi platit) je aj fakt, ze tak ako ty ani poslanci sa denno denne neprepravuju MHDckou. Totizto od 1.1.2006 novy dopravca nebude schopny kvalitne prevadzkovat MHDcku. Preco? preto lebo BBDSka odmietla poskytnut tomuto dopravcovi trolejbusy a autobusy. Tym padom novy dopravca nema nacom prevadzkovat dopravu. "poslanci" to nazyvaju docasnou nesposobilostou my "laici" to volame dopravny KOLAPS. Uz sa nato tesim :twisted:
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Koniec trolejbusov

Odoslaťod eros » 27. Dec 2005 17:48

JJ napísal:eros: obávam sa, že 31.12.2005 bude rozlúčková jazda posledným trolejbusom v uliciach BB. Mimochodom, zajtra 28.12. robí BBDS tlačovku.

Myslím, že by sa mala vypísať petícia - asi v tom dačo začnem robiť + asi oslovím MŽP SR.

Som strašne naštvaný. Za 10 dní rozhodnúť o zrušení jedného dopravného systému - to je asi svetový rekord...


JJ takco stretneme sa niekde a rozlucime sa s nimi? :cry: Ja akoze fakt nechapem, ci to za 90tis. Sk/mesacne (plat primatora) chovame takych tupcov alebo sa mi to len zda. Proste ja len zasnem.
Ja som tiez rozmyslal rozbehnut nieco uz aj proti sutazi no nemal som nato silu. Ja som uz na zaciatkoch sa chcel poradit s Transparency International, o korektnosti celeho vyberu dopravcu no nakoniec boli vianoce a nemal som nato cas. No pred nedavnom som uz uvazoval aj o strajku no neviem ci by bol dostatok ludi. A teraz? teraz mi to uz je zjavne jedno, dostudujem a odstahujem sa. Vidim, ze bystrica nema stastie na poslancov, ktori by pre nu chceli aj nieco spravit.

Adoas: Stale si myslis, ze vyber tohto dopravcu bol "genialny" napad?
Podla mna takyto napad moze skrsnut len vo vympletych mozgoch nasich poslancov.

Ospravedlnujem sa vsetkym clenom tohto fora za poslednu vetu no neda sa inac.
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Aquapark v BB

Odoslaťod eros » 27. Dec 2005 17:53

Adoas napísal:O sikovnosti a skutocnych pozitivnych zmenach v BB sa vsak pisat da aj v dalsich suvislostiach, pretoze v meste sa bude stavat najmodernejsi aquapark na Slovensku za 1 mld. SKK. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2349


Adoas ja netusim o akych pozitivnych zmenach v BB hovoris. Nie je tu priemyselny park, nic sa tu nevyraba, nie su tu supermarkety, nie su tu cesty a co je najdolezitejsie nic tu nefunguje. Co sa tyka aquaparku bola tu taka myslienka v roku 2000 no proste krachlo to na neschopnosti poslancov. Takze tomu, ze tu bude najmodernejsi aquapark na Slovensku uverim az ked bude stat skor nie. Takze poslanci len slubuju a slubuju a nakoniec ostane len pri sluboch. No jedna pozitivna vec je tu vsak predsa. Poslanci chceli bojkotovat vystavbu EBC kvoli tomu, ze ked pojde turista na donovaly tak neuvidia z dialnice tu krasnu horsku sceneriu. Som rad, ze im to nevyslo a EBC sa bude stavat.
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Adaios » 27. Dec 2005 18:58

JJ napísal:Myslím, že by sa mala vypísať petícia - asi v tom dačo začnem robiť + asi oslovím MŽP SR.


Tu by som chcel len upozornit, ze toto je aktivita, ktora je spravna, ale odporucam pre ocakavany vysledny efekt disponovat s nejakou podporou (najlepsie nejaka peticia) uz dopredu, pretoze:

MZP SR moze k tomuto dat nejake negativne stanovisko ale je tu trhovy princip a ak mesto rozhodne tak rozhodne - bez dotacie a prispievania penazi bude hrat MZP SR len taku "medialnu rolu". Odporucanie, kritika ale realny vysledok v podobe nejake zakazu zrusenia trolejbusov atd. - nepredpokladam ze sa tak stane. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Aquapark v BB

Odoslaťod Adaios » 27. Dec 2005 19:20

eros napísal:
Adoas napísal:O sikovnosti a skutocnych pozitivnych zmenach v BB sa vsak pisat da aj v dalsich suvislostiach, pretoze v meste sa bude stavat najmodernejsi aquapark na Slovensku za 1 mld. SKK. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2349


Adoas ja netusim o akych pozitivnych zmenach v BB hovoris. Nie je tu priemyselny park, nic sa tu nevyraba, nie su tu supermarkety, nie su tu cesty a co je najdolezitejsie nic tu nefunguje. Co sa tyka aquaparku bola tu taka myslienka v roku 2000 no proste krachlo to na neschopnosti poslancov. Takze tomu, ze tu bude najmodernejsi aquapark na Slovensku uverim az ked bude stat skor nie. Takze poslanci len slubuju a slubuju a nakoniec ostane len pri sluboch. No jedna pozitivna vec je tu vsak predsa. Poslanci chceli bojkotovat vystavbu EBC kvoli tomu, ze ked pojde turista na donovaly tak neuvidia z dialnice tu krasnu horsku sceneriu. Som rad, ze im to nevyslo a EBC sa bude stavat.


eros,

vies citat - ja som napisal o dalsich suvislostiach. Nic z toho co si napisal ako reakciu som ja neuviedol. :!:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 27. Dec 2005 19:23

eros napísal:
Adoas napísal:Vytvori sa tym silna spolocnost v tomto regione

Heh, ze vytvori sa silna spolocnost. Silna spolocnost by sa vytvorila vtedy keby vzniklo konzorcium BBDS a SAD Zvolen. Toto konzorcium by bolo na tolko silne aby mohlo konkurovat inym spolocnostiam.


eros,

ty mas svoj nazor a ja mam svoj nazor. Nic viac. Ale budem reaovat na toto:

Dosiahnut silnu spolocnost sa da roznymi sposobmi:

1. Spojit viac mensich alebo aj velkych firiem a vytvorit tak silnu firmu.

2. Dosiahnut stav: Postupna "vlada" jednej firmy.

O tomto ja nieco viem a ze sa nepostupuje podla tvojho myslenia co je bod 1., ... tak za to ja nemozem ale nie je nic zle ani na bode 2. v ramci silnej spolocnosti - tento svet nefunguje tak ako by chcel kazdy jeden clovek - a to ze tak nefunguje neznamena, ze funguje zle ako si to vzdy kazdy mysli. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Aquapark v BB

Odoslaťod eros » 28. Dec 2005 16:24

Adoas napísal:eros,

Nic z toho co si napisal ako reakciu som ja neuviedol. :!:


Adoas,

takze som si to vymyslel? :evil: Vsetko co som uviedol ako reakciu tak boli reakcie na tvoje predosle vyjadrenie. Ja som len reagoval. Nic viac.
That's all.
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod eros » 28. Dec 2005 16:34

Adoas napísal:eros,

ty mas svoj nazor a ja mam svoj nazor. Nic viac. Ale budem reaovat na toto:

Dosiahnut silnu spolocnost sa da roznymi sposobmi:

1. Spojit viac mensich alebo aj velkych firiem a vytvorit tak silnu firmu.

2. Dosiahnut stav: Postupna "vlada" jednej firmy.

O tomto ja nieco viem a ze sa nepostupuje podla tvojho myslenia co je bod 1., ... tak za to ja nemozem ale nie je nic zle ani na bode 2. v ramci silnej spolocnosti - tento svet nefunguje tak ako by chcel kazdy jeden clovek - a to ze tak nefunguje neznamena, ze funguje zle ako si to vzdy kazdy mysli. :wink:


Kedze o tom nieco vies(to musis vediet ty ci o tom nieco vies) tak urcite vies aj to, ze podnikatelske riziko vznikom konzorcia dvoch spolocnosti je pre kazdu zo spolocnosti nizsie ako by na trh vstupila jedna firma tj. podla bodu 2. To je fakt.
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod eros » 28. Dec 2005 17:02

Tu su ocakavane informacie z tlacovky:
pritomnym novinarom rozdali vyhlasenie BBDS (dolezite casti zverejnim), porovnanie ponuk k 13.12.2005, porovnanie tarif finalna verzia a vyhodnotenie "vyhod" zmeny pre mesto a obcanov.

Na finalnej verzii tarifnej ponuky prezentovali nevyhodnost pre cestujucich (porovnavane podla cipovych kariet - je ich 82 tisic), vysla ulava 6 mil. Sk, oproti 0,5 pri SAD ZV, rozdiel je aj v prestupe.

Spominala sa nepripravenost noveho dopravcu.

Zaujimal som sa o osud trolejbusov. Uz sa im hlasia zaujemcovia o vozidla, aj o technologiu. Upozornujem ze k zariadeniam TD patria aj trolejove stlpy (je to aj na AZTV - vyjadrenie majitela Vratneho aj Kornieta)!

Preco nie je lahka dohoda so SAD ZV?
Verejna sutaz vyznela inak, okrem toho:
1. pri prenajme majetku nemozno ist pod odpisy = > neda sa vojst do dotacie 31 mil. Sk
2. nemozno robit kratkodobu zmluvu na 1 rok pri dlhodobom majetku ako TB trate su
3. ZV nema odbornu sposobilost, nemozu teda ani prevadzkovat
4. proti hra cas, rokovania zacali az 15.12.2005

Nejake cisla:
- BBDS udava ponukane vykony 4,239 mil. km oproti 4
-naklady TD 58 Sk, AB 35 Sk
- rocny prenajom za trate je 4,5 co treba odratat od dotacie BBDS (nevravelo sa o odpisoch 2 trolejbusov, aj tie sa prenajimaju)
- mesto do TD investovalo 58 mil. Sk od 1991
- hodnota TD je 260 mil., v dnesnych cenach 1 mld. Sk!
- 300 oznacnikov, 1400 stlpov, 50 km jednostopej trate

Padol aj argument o zavretej garazi a Euro 4

BBDS je v pripade potreby ochotne a schopne zabezpecit dopravu, podla zmluvy.

Zajtra 29.12. sa na VUC rozhodne o doprave do obci.

Auu moje prsty

Zdroj: http://www.imhd.sk/bb/index.php?w=38252 ... 2b332924ea

PS: kto o tom nevie
Obrázok používateľa
eros
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Založený: 19. Máj 2005 17:37
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.