Plány diaľnic a RK do budúcnosti

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 06. Aug 2005 14:03

aquila napísal:R8 je vonkajsi obchvat BA (+ tunel pod karpaty) ak sa nemylim ..


RK R8 ešte nie je oficiálne zverejnená a nie je zatiaľ ani zaradená v oficiálnych plánoch, takže čokoľvek iné sú len úvahy.

V rámci BA a jej obchvatu sa uvažuje skôr o predĺžení trasy D4. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 06. Aug 2005 14:35

aj ked OT, ale obchvat neni nutne stavat v parametroch D sko ako R ale v troch pruhoch bez odstavnych pruhov ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 06. Aug 2005 14:37

aquila napísal:aj ked OT, ale obchvat neni nutne stavat v parametroch D sko ako R ale v troch pruhoch bez odstavnych pruhov ...


aquila,

tunel pod M.K. nebude tak skoro ako 2-rúrový, ani v plánoch. Reálnych, nie v nejakej študentskej štúdii (tie sú).

Okrem toho, je to "zvyk" mať diaľničný obchvat okolo hlavného mesta. Nakoniec nemusí mať parameter diaľnice. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Hefaistion » 06. Aug 2005 22:01

Caesar napísal:Antimander, prosím, R8 nepopisuj. Viac v SS. 8)


Caesar, ešte raz takýmto spôsobom "zasiahneš", tak tu napíšeme iné veci. Zapamätaj si, že ja a Antim sme nahradili Alexandra. Ak si čakal, že sa pohádame, tak si sa zmýlil. My sme ešte silnejší.

Pre ostatných: RK R8 je vo fáze zmien z rôznych dôvodov niektorých skupín. Preto taký záujem. Stačí ju presadiť do plánov, dnešných a je po probléme. Lenže problémom bude to, že sa to nepodarí naraz s RK R9-12 ani s D5. Už bol problém presadiť RK R7 a podarilo sa to len vďaka silnej lobby za SMK.
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod Andrej » 06. Aug 2005 22:17

Hefaistion napísal:Pre ostatných: RK R8 je vo fáze zmien z rôznych dôvodov niektorých skupín. Preto taký záujem. Stačí ju presadiť do plánov, dnešných a je po probléme. Lenže problémom bude to, že sa to nepodarí naraz s RK R9-12 ani s D5...


A môžeš nám nezainteresovaným napísať aj trasu D5? Myslím že na tomto fóre bola už táto otázka viackrát zadaná a zatiaľ ju nikto nezodpovedal :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Hefaistion, Andrej

Odoslaťod Caesar » 06. Aug 2005 22:29

Hefaistion,

ja nespochybňujem vašu "silu", nakoniec RK R7 je tu aj vďaka vám. Ale toto fórum je len fórom, neriešme tu takéto problémy, nestojí to za to.

Andrej,

tak ako RK R8 nemá len jednu podobu, tak ani D5 nemá jednu podobu. D5 by mohla byť predĺžením D4, náhradou za R1, alebo aj niečím iným. Mohla by to byť diaľnica dlhá do 8 km, niečo ako lokálna cesta s veľkým významom. Okrem toho sa D5 venuje aj priestor v oblasti KE, kde sa prelínajú D1 a R4 s R2 a plánovanou R9, ktorá mala byť pôvodne R7, neskôr R8, ... čo možno aj bude. To je PO-hranice s UA.

Ale to je už iná téma. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 06. Aug 2005 23:05

Můžete mi někdo objasnit kám vedou rychlostní silnice R9-12?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 06. Aug 2005 23:43

lenny, v tom by som videl docela velky problem ako vidim :lol: myslim to objasnovanie ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Lenny » 07. Aug 2005 10:56

Trochu jsem zapátrel a zjistil jsem, že jsou plánovány výhledově tyto rychlostní cesty
- Bratislava – Senec – Sereď
- Kapušany – Ubľa – št. hr. SR / Ukrajina (križ. R4 Lipníky – Vranov – Humenné –
Ubľa – št. hr. SR / UA)
- D1 – Hlohovec – Nitra – Nové Zámky – Komárno – št. hr. SR / MR
- Lučenec – Fiľakovo – št. hr. SR / MR

zdroj: http://www.ssc.sk/custom/rozvojcs/02_Koncepcia.pdf
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 07. Aug 2005 11:36

dovolil som si to z povodnej temy o sasovskom podhradi presunut sem :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 07. Aug 2005 13:41

Keď sa schváli RC cez Hlohovec, tak potom skutočne už neviem, kde žijem. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 18. Aug 2005 19:07

Našel jsem mapku s některými plánovanými rychlostnáni silnicemi, které ještě nemají svoje vlastní označení.
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/slovensko.gif
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 18. Aug 2005 19:15

lenny, tam ani moc toho noveho nie je ;)

snad len ze R3 co ide juhom je R7 ;)

a ta RK cez humenne sa uz diskutovala :) ale diky za postrehy ;)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=603

tu je aj mapka

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=70
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Lenny » 18. Aug 2005 19:22

Je tam taky Senec - Sereď,
já jen chtěl názornou ukázku na mapě.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 13:04

Caesar napísal:Keď sa schváli RC cez Hlohovec, tak potom skutočne už neviem, kde žijem. 8)


Ešte by som to poupravil. Nemám samozrejme nič proti výstavbe v danej lokalite, len si myslím, že HC nie je prioritou, absolútne žiadnou. Stačí napojenie na D1. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 13:06

Lenny napísal:Našel jsem mapku s některými plánovanými rychlostnáni silnicemi, které ještě nemají svoje vlastní označení.
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/slovensko.gif


SC-Sereď ešte nie je definitívna a takýchto variantov existuje oveľa viac než čo je na danej mapke (ale pre základný obraz to stačí), okrem toho trasa D4 tam tiež nie je správne zakreslená. Naviac, nie je to tam doplnené ani o ďalšie plánované (alternatívne) okruhy/obchvaty hl. mesta BA. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 13:53

Moze sa tu diskutovat o tom, kadial by mala ist vsade dialnica. Nakoniec zrejme vsade kde je cesta I. triedy by bola potrebna viacpruhova cesta.

Ak beriem do uvahy, ze D1-D4 a R1-R7 uz budu postavene, tak potom ja navrhujem este tieto useky postavit ako nove D/RK:

1. NR-NZ-KN - hranica s H - pretoze Madarsko bude stavat dialnicu po ich Komarom.

2. NR-TO-PD - napojenie Hornej Nitry, ktore je velmi potrebne

3. PO-HE- hranica s UA - dolezite pre rozvoj vychodneho Slovenska

Toto bude potrebne postavit.

A okrem toho by som odporucil aby dialnica D1 bola na useku BA-TT, PB-ZA a PO-KE rozsirena na 3+3 pruhy a zaroven aj usek R1 TT-NR na 3+3 pruhy.

Okrem toho je potrebne postavit lokalne, ale nutne D/RK:

1. usek SC-Sered (odlhacenie D1 BA-TT)

...

Okrem toho treba postavit dialnicne obchvaty, privadzace atd. a samozrejme aj cely velky vonkajsi obchvat BA.

Viac nepoznam SR, aby som mohol na toto lepsie odpovedat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: vychod???

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 14:14

mel napísal:
Zabudol si na vychod ... tam sice momentalne zdochol pes, ale minimalne spojenie trebisova, humenneho a vranova na dialnicnu siet by som povazoval za rovnaku prioritu ako to co si napisal ... okrem R7 a R8, s cim by som suhlasil. Takisto ta R-ka z Presova na Humenne a UKR je podla mna nadregionalneho vyznamu ... podobne ako v buducnosti moze byt aj R4...

Stale nemam tusenie co je to D5??? teda, kadial by mala viest? Uvahy, navrhy, realne uvazovane plany?? sem s nimi :)

a hned dam svoj navrh: Ja by som bol za prebudovanie R1 na D5... co myslite?


S prvým odstavcom súhlasím.

D5 by po roku, dajme tomu 2013 mohla byť R1, ale skôr by som bol za D5 pre úsek Trenčín-Drietoma-hranica s ČR. Prípadne Bytča-Makov - tam by mala byť aspoň rýchlostná cesta, keďže ČR tiež plánuje vylepšenie napojenia touto trasou - obchvat Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 14:30

Nno, skúšal som pohľadať nejakú linku:

V Genereli doparvy Zlínského kraja je uvedená štvorprúdová cesta PALAČOV - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - VSETÍN - POZDĚCHOV (tvorená novovybudovanými úsekmi ciest I/35 a I/57)

Popis cieľového stavu:
Směrově rozdělená čtyřpruhová komunikace kategorie S22,5/100 s mimoúrovňovými kříženími vedená v nové stopě s rozhodující dopravní funkcí v území.

Viac na: http://jadernice.ecn.cz/I57_vytah_z_gen.htm
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: vychod???

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 14:47

Branco napísal:D5 by po roku, dajme tomu 2013 mohla byť R1, ale skôr by som bol za D5 pre úsek Trenčín-Drietoma-hranica s ČR. Prípadne Bytča-Makov - tam by mala byť aspoň rýchlostná cesta, keďže ČR tiež plánuje vylepšenie napojenia touto trasou - obchvat Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.


Tu by som mierne nesuhlasil:

1. R1 moze mat parameter dialnice podobne ako D3 bude mat parameter RK. Ja si myslim, ze to cislo 1 je lepsie ako 5 aj v pripade ze tam je D5.

2. Ten druhy usek ktory navrhujes okolo TN - to je R2 cele az po hranice s CR - a CR tam tiez bude stavat "len" RK. Na co stavat dialnice niekde kde staci "len" RK? SR na to nema a CR uz tiez nie. Ja viem, ze ste boli jeden stat - ale podla mna je to zbytocne stavat ku vsetkym D.

Ale znovu opakujem, je to moj nazor - to uz je megalomanstvo. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: vychod???

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 15:30

Adoas napísal:

2. Ten druhy usek ktory navrhujes okolo TN - to je R2 cele az po hranice s CR - a CR tam tiez bude stavat "len" RK. Na co stavat dialnice niekde kde staci "len" RK? SR na to nema a CR uz tiez nie. Ja viem, ze ste boli jeden stat - ale podla mna je to zbytocne stavat ku vsetkym D.

:wink:


Adoas, diskutujeme, čo bude dajme tomu po roku 2013: Plány diaľníc sa môžu upravovať, samozrejme, zásadne by som ich neprehodnocoval: Na R2 navrhujem diaľnicu s názvom D5 len na úseku Trenčín-Drietoma-hranica s ČR. A novú RC na Makov.
A aké megalomanstvo? Však toto všetko sú len odbočky z D1 v dĺžke max. 25 km, tak sorry, neviem o akom megalomanstve tu píšeš.

Mimochodom, ty navrhuješ novú RC s dĺžkou min. 100km :lol:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: vychod???

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 15:34

Branco napísal:A aké megalomanstvo? Však toto všetko sú len odbočky z D1 v dĺžke max. 25 km, tak sorry, neviem o akom megalomanstve tu píšeš.

Mimochodom, ty navrhuješ novú RC s dĺžkou min. 100km :lol:


Ano ja viem, co navrhujem - chyba v zakladnej dialnicnej sieti.

A megalomanstvom sa mysli - budovanie dialnic nasilu tam, kde je planovana RK. Toto su problemy, ktore sa riesia v Japonsku alebo v Belgicku. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: vychod???

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 15:49

Adoas napísal:
Ano ja viem, co navrhujem - chyba v zakladnej dialnicnej sieti.


Adoas, to snáď nie...

Adoas napísal:A megalomanstvom sa mysli - budovanie dialnic nasilu tam, kde je planovana RK. Toto su problemy, ktore sa riesia v Japonsku alebo v Belgicku. :wink:


No vieš, keby sme diaľnice budovali iba tam, kde susedia stavajú RC, z celého napojenia Slovenska na medzinárodnú sieť by zostala len D1. Rakúšania tiež plánujú A5 k Brnu, hoci ČR má vybudovanú iba RC...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: vychod???

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 15:53

Branco napísal:
Adoas napísal:
Ano ja viem, co navrhujem - chyba v zakladnej dialnicnej sieti.


Adoas, to snáď nie...

Adoas napísal:A megalomanstvom sa mysli - budovanie dialnic nasilu tam, kde je planovana RK. Toto su problemy, ktore sa riesia v Japonsku alebo v Belgicku. :wink:


No vieš, keby sme diaľnice budovali iba tam, kde susedia stavajú RC, z celého napojenia Slovenska na medzinárodnú sieť by zostala len D1. Rakúšania tiež plánujú A5 k Brnu, hoci ČR má vybudovanú iba RC...


My dvaja mame dlhodobo ine nazory de facto vo vsetkych temach, aj ked zjavne dost spolocne co sa tyka zakladnych tem.

Chces snad tvrdit, ze sucasna dialnicna siet, ktora je naplanovana, je dostatocna?

Chces snad tvrdit, ze premenovanie R1 na D5 alebo R2 pri hraniciach aj na D6 atd. nie je megalomanstvo. To je agenda, ktora bude stat SR mil. SKK. Dialnica sa inak eviduje - ale tym, ze je nieco dialnica - staty nedostavaju dotacie z EU na dialnice podla poctu km ako polnohospodari podla rozlohy svojej pody atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: vychod???

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 16:02

Adoas napísal:My dvaja mame dlhodobo ine nazory de facto vo vsetkych temach, aj ked zjavne dost spolocne co sa tyka zakladnych tem.

Chces snad tvrdit, ze sucasna dialnicna siet, ktora je naplanovana, je dostatocna?

Chces snad tvrdit, ze premenovanie R1 na D5 alebo R2 pri hraniciach aj na D6 atd. nie je megalomanstvo. To je agenda, ktora bude stat SR mil. SKK. Dialnica sa inak eviduje - ale tym, ze je nieco dialnica - staty nedostavaju dotacie z EU na dialnice podla poctu km ako polnohospodari podla rozlohy svojej pody atd. :wink:


Absolútne súhlasím s poznámkou o spoločných názoroch, čo sa týka základných tém.

A súčasná sieť zďaleka nie je dostatočná, ty si však písal o chybe v základnom plánovaní :shock:

Áno, premenovanie R2 /Drietoma-Trenčín/ - od D1 je to 13! km nie je megalomanstvo, ale realita. Získame tým spolu s ČR prepojenie východ-západ. Poľsko a Maďarsko už majú naplánované, resp. vo výstavbe konkurenčné koridory. Upozorňujem, že hovorím o horizonte dajme tomu po roku 2012. :wink:

A diaľnice síce nedostávajú priame platbz, ako poľnohospodári, ale napr. Mengusovce-Jánovce by nás mala vyjsť na 1/5 skutočných nákladov. To nehovorím o ďalších úsekoch, pripravovaných z Kohézneho fondu...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.