Odpočívadlá

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod bonik-r » 13. Mar 2013 11:21

Vcera som prechadzal po asi 3 tyzdnoch cez Sverepec, a CS PHM Slovnaft je uz otvorena
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod sergej » 13. Mar 2013 15:56

Modernizácia druhého odpočívadla Červeník :arrow:
viewtopic.php?f=35&t=18001
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod sergej » 22. Mar 2013 11:20

Čerpacia stanica na odpočívadle Sverepec je už otvorená :arrow:
viewtopic.php?f=35&t=18045
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod slafko1 » 22. Mar 2013 14:38

no bol som tam dnes zastaveny. Poviem Vam, jedna asi z najkrajsich cerpaciek v SR. Fakt uz na urovni. Wifi zadarmo, vyber z niekolkych teplych jedal, ranajky, vsetko nove, ciste, pekne priestory na sedenie . Aj vonku rozne preliezky pre deti. Iny level :-)
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod LubosG » 22. Mar 2013 15:22

Mne sa odpočívadlo Sverepec páčilo (aj s príslušným diaľničným úsekom) už predtým. Teraz, keď je tam už aj čerpacia stanica, to vyzerá ešte lepšie, aj podľa fotiek zo slávnostného otvorenia, aj podľa tvojej "recenzie", slafko1. Aj keď...odpočívadlo nie je zrovna moc veľké, takže postavením ČSPH sa troška znížil pocit súkromia a pokoja :wink: . Samozrejme, na druhej strane, rozsah poskytovaných služieb šiel o dosť hore.
Inak, mohlo by tam byť napr. viac zelene, viac vyšších stromov (tuje, smreky), najmä od diaľničnej estakády, ako určitá protihluková bariéra :arrow: http://goo.gl/maps/osUzh. V tomto smere sa mi ešte viac páči odpčívadlo Pov.Bystrica :arrow: http://goo.gl/maps/y4M9o, vyzerá byť o niečo väčšie, dlhšie, pekné výhľady sú odtiaľ, a predsa len, v porovnaní so Sverepcom je o čosi novšie. A som zvedavý, ako bude odpočívadlo PB vyzerať za takých 5,10 rokov, ako tie vysadené stromčeky vyrastú, mala by byť postavená ČSPH, príp. ďalšie služby, vylepšenia 8) . Subjektívne, pre mňa to bude asi jedno z top odpočívadiel na našich D a RC (uvidíme, čo nám "ukáže" a ponúkne napr. také Turie, Levoča), veľmi sa mi páči aj naša klasika na severnej D1 - Dechtáre.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 23. Mar 2013 13:21

vies postnut link na fotogaleriu z otvorenia?
inak toto by malo byt rozhodne jednostranne odpocivadlo pristupne z oboch profilov dialnice, PB by potom nebolo nutne
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod LubosG » 25. Mar 2013 11:00

Niekoľko fotiek z otvorenia ČSPH Slovnaft na D1 Sverepec nájdeš na webe NDS -
http://www.ndsas.sk/aktuality-cerpacia- ... 372s45370c
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 25. Mar 2013 11:47

Aj NDS dnes na youtube pridala video.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod fh » 25. Mar 2013 14:15

Tomas PO napísal:inak toto by malo byt rozhodne jednostranne odpočivadlo pristupne z oboch profilov dialnice, PB by :roll: potom nebolo nutne


Ak by tam bolo parkovacích miest ako teraz a plus tie čo sú na odpočívadle PB. V tom prípade rozhodne radšej obe odpocivadlá. Niekedy mi to tu pripadá že sa tu niektorí predbiehate v šetrení bez elementárnej logiky a súvislostí
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod i15 » 25. Mar 2013 17:16

Jednostranne odpocivadlo s obojstrannym pristupom je vlastne taka mala MUK. Radsej by som tie jednoduche MUK videl namiesto kruhacov na cestach 1.triedy
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod eucitizen » 25. Mar 2013 18:51

Je to smutne ze s amusiem vytesovat ako sa otvara pompezne jedno odpocivaldo, zatial co vystavba novych usekov pokracuje pomali, hlavne tendrovanie.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 26. Mar 2013 12:42

i15 napísal:Jednostranne odpocivadlo s obojstrannym pristupom je vlastne taka mala MUK. Radsej by som tie jednoduche MUK videl namiesto kruhacov na cestach 1.triedy

Ak chceme zvysit kvalitu odpocivadiel ala HR, tak potencionalny investor potrebuje viac aut. Ano, zvacsa je to mala MUK, cize most navyse, tu je ale estakada, takze staci urobit zjazd po svahu.

fh napísal:Ak by tam bolo parkovacích miest ako teraz a plus tie čo sú na odpočívadle PB. V tom prípade rozhodne radšej obe odpocivadlá. Niekedy mi to tu pripadá že sa tu niektorí predbiehate v šetrení bez elementárnej logiky a súvislostí

Co elementarne mi unika? Ak by sa planovalo obojstranne odpocivadlo, logicky by bol aj vyssi pocet park. miest.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod i15 » 26. Mar 2013 13:36

nepoznam dobre jednostranne odpocivadlo v HU,alebo HR :) U nas je take napriklad slavne Dechtare, kde som zastal len raz, aby som zistil, ze zachod je stara buda s napisom "len pre zakaznikov". Tak som sa teda otocil smerom na Liptovsku Maru a odvtedy zastavujem len na Hybe. Raz ma posadka donutila zastat na odpocivadle Vychodna a to je tiez slabota s komplikovanym a zdlhavym pristupom v smere od PP.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod slafko1 » 26. Mar 2013 14:36

Dechtare su hrozne. Nikdy som sa tam nezastavoval, ale minule leto som, ze si dam ranajky... No katastrofa. Nikto tam nebol, obsluha nikde, z kuchyne samy rehot, mali na haku ze som tam. Neochotna casnicka ani pozdravit nevedela, ba tvarila sa ze "co tam zavadziam", slovenska realita. Velmi zla neprijemna skusenost. Jedny parky s horcicou ma stali hadam 50 minut casu. Necakal som ziadny hotel Hilton, ale toto bolo fakt zle.
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod fh » 26. Mar 2013 17:42

Tomas PO museli by sa postaviť aj z opačnej strany zjazdy z estakady čo by bolo násobne drahšie ako privadzacie pruhy na odpočívadle PB, to je snáď evidentné. A priestorové pomery sú tam stiesnene, takže odporúčam, ak si to nevieš predstaviť, sa na oboch odpočívadlach zastaviť. Ináč sú to len salónne kecy o šetrení bez poznania reality, hlavne že si 'in' lebo tu je na fóre móda ku každej stavbe pribehnut s kritikou ako by to mohlo byť lacnejšie :)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Dejvid » 26. Mar 2013 20:54

na Dechtare nechodim od kedy tam otcovi vyrabovali auto, bezpecnost nulova, zbytok tiez na nizkej urovni.. a nepoznam nikoho kto by sa tam rad zastavoval
Dejvid
diskutujúci
 
Príspevky: 53
Založený: 26. Feb 2013 19:13

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod LubosG » 26. Mar 2013 22:17

Dechtáre (ľavá strana) sú umiestnené v peknej lokalite - veľa zelene, lesík, vyhliadková plošina s výhľadmi na vodnú nádrž Lipt.Maru a Tatry. No je zjavné, že aj toto odpočívadlo by nutne potrebovalo modernizáciu - nové lavičky, viac parkovacích miest, kamerový systém určite aj s dosahom kamier na druhú (pravú) stranu odpočívadla. Salaš vyzerá celkom fajn, jeho reštauračné služby som ale zatiaľ nevyžil, no tá obsluha a prístup k návštevníkovi aký popisujete, asi také "typické slovenské" (česť výnimkám) - asi by to chcelo kamery aj vo vnútri, dozorovať personál a ich správanie sa k hosťom :wink: .
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2013 01:28

i15 napísal:nepoznam dobre jednostranne odpocivadlo v HU,alebo HR :) U nas je take napriklad slavne Dechtare, kde som zastal len raz, aby som zistil, ze zachod je stara buda s napisom "len pre zakaznikov". Tak som sa teda otocil smerom na Liptovsku Maru a odvtedy zastavujem len na Hybe. Raz ma posadka donutila zastat na odpocivadle Vychodna a to je tiez slabota s komplikovanym a zdlhavym pristupom v smere od PP.

Dechtare su o nicom, po kauze o kradnuti aut sa pokusili z toho dostat, ale neuspesne.
fh napísal:Tomas PO museli by sa postaviť aj z opačnej strany zjazdy z estakady čo by bolo násobne drahšie ako privadzacie pruhy na odpočívadle PB, to je snáď evidentné. A priestorové pomery sú tam stiesnene, takže odporúčam, ak si to nevieš predstaviť, sa na oboch odpočívadlach zastaviť. Ináč sú to len salónne kecy o šetrení bez poznania reality, hlavne že si 'in' lebo tu je na fóre móda ku každej stavbe pribehnut s kritikou ako by to mohlo byť lacnejšie :)

Asi som sa dotkol Tvojej povazsko-bystrickosti, ze Ti 'berem' odpocivadlo, ktore by bolo dve minuty vzdialenejsie. Keby si menej nabudene cital moj prispevok, isto by si pochopil nespochybnitelny fakt, ze uroven kvality odpocivadiel na uroven npr. Marche v HR sa dostaneme len vtedy, ked sem Marche pride. A Marche pride len ked bude mat viac zakaznikov. A tych tam bude but v roku 9006, alebo ked sa budu stavat jednostrane odpocivadla.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2013 01:29

Dejvid napísal:na Dechtare nechodim od kedy tam otcovi vyrabovali auto, bezpecnost nulova, zbytok tiez na nizkej urovni.. a nepoznam nikoho kto by sa tam rad zastavoval

uz maju kamerovy system, ale nepomohlo
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod i15 » 27. Mar 2013 06:39

podla mna je lepsie zacat mensimi, ale kvalitnymi obojstrannymi odpocivadlami a ked stupne premavka, zvacsit ich kapacitu a dobudovat dalsie sluzby
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod fh » 27. Mar 2013 07:57

Tomas PO ničoho si sa nedotkol. V tomto konkrétnom prípade sa jedná o hlúpe a drahé riešenie ako som už písal vyššie. A keď bude naša D1 končiť pri Jadrane a v letnej sezóne budú po nej jazdiť milióny áut, tak Marche príde aj keby sme mali iba jednostranné odpočívadlá.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2013 11:31

a kedze nasa D1 nikdy nebude koncit pri jadrane a nikdy po nej nebudu jazdit miliony aut, jediny sposob na zvysenie poctu zakaznikov je budovanie jednostrannych odpocivadiel z obojstrannym pristupom. ci mi nieco unika?
bohuzial, cestujem casto a z bagiet ci inych blbosti je mi uz zle. na D sa nie je kde dobre najest. hybe je tiez grc ktoreho sa po 5 rokoch prejes.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod fh » 27. Mar 2013 12:43

Niečo ti naozaj uniká. Pôvodne si tvrdil že Sverepec má byť obojstranné odpočívadlo a to PB sa nemalo stavať.
No a ja ti hovorím že hlásaš blbosti. Nie sú tam na to priestorové podmienky, bolo by to predražené vzhľadom na terén stavať tam ďalšie tobogany. Plus takto je viac parkovacích miest aj pre kamióny aj pre osobné autá, čo je tiež služba za diaľničné poplatky. Obojstranné odpočívadlo je možné stavať na úsekoch pri Žiline alebo Martine kde to priestorové podmienky dovoľujú tak aby to neboli vyhodené peniaze. Nič viac a nič menej.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2013 13:34

Aha, ty smerujes k setreniu. Ja som skor hovoril o kvalite v zmysle, ze teraz su dve odpocivadla pri sebe a lepsie je mat jedno poriadne ako dve o nicom.
Ale aj co sa tyka setrenia, zjazdova a najazdova rampa predsa nemoze byt drahsia ako cele odpocivadlo, ktore stoji v PB.
Ak by sme spekulovali, tak zo smeru od PB by bolo potrebne iba postavit zjazdovu vetvu, aj to este na nasype a napojit sa na 1/61 (dalsia vyhoda, ze odpocivadlo by bolo pristupne aj z 1/61).
Najazd naspat na D smer BA vyzera komplikovanejsie, ale kludne by zjazdova vetva mohla byt obojsmerna, a pripajaci pruh smer BA by vznikol premalovanim odstavneho pruhu na zaciatku estakady.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpočívadlá

Odoslaťod fh » 27. Mar 2013 14:29

Nesmerujem šetreniu, hovorím o nezmyselnosť tvojho návrhu. Strata parkovacích miest, nevhodné podmienky na obojstranné odpočívadlo v stiesnených pomeroch. Vidím že ti tvoje ego nedovolí priznať neznalosť pomerov, takže k ďalším hlúpostiam ktoré tu navrhuješ sa nemá zmysel vyjadrovať. Kto tadiaľ pôjde môže sa presvedčiť na vlastné oči, ty tliachaš ku všetkému bez hlbšej znalosti, takže nie je dôvod ti tu ďalej k tomu reagovať. Keď ťa bude niekto zo západného Slovenska poucovať ako sa má niečo stavať v Prešove a išiel len okolo, pokecaj s ním :)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.