Diaľnice a tretí sektor

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Diaľnice a tretí sektor

Odoslaťod fh » 02. Jún 2005 13:59

V súvislosti s výstavbou diaľnic je často spomínaný tretí sektor a jeho aktivisti. V SME sú napr. dlhé roky jednostranne bez protinázoru uverejňované články MUDr. Mesíka, ktoého názory sú vzdávané za názor celého tretieho sektoru. Preto som otvoril túto tému.
Naposledy upravil fh dňa 11. Nov 2005 18:42, celkovo upravené 2 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 02. Jún 2005 14:36

ja mam na treti sektoro vo vseobecnosti svoj nazor. ale povedal by som to asi takto.

90% ludi v takzvanom "tretom sektore" su darmozraci, ktori kritizuju vzdy toho koho sa im hodi a obycajne na zaklade toho kto druhy im da peniaze na to kritizovanie :)


pekny priklad greenpeace. kedysi vazne zasluzna organizacia, teraz prachsprosta lobisticka skupina.

ked sa stavalo napriklad gabcikovo tak organizovali demostracie, priputanie retazami. ale to ze sa v ten isty cas stavala priamo v meste vieden velka priehrada freundenau uz bolo akosi nepovsimnute... pritom to vsetko organizovala rakuska pobocka greenpeace :)

je to sice OT, ale najlepsie to vyjadruje ponimanie tretieho sektora
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 02. Jún 2005 14:52

pekny priklad greenpeace. kedysi vazne zasluzna organizacia, teraz prachsprosta lobisticka skupina.


Neda sa zovseobecnit, osobne som spolupracoval aj s tretim sektorom pocas VS a mozem povedat ze casto maju lepsie info, ziskavaju granty na projekty kym stat a jeho odbornici len pozieraju peniaze danovych poplatnikov.

Tusim niekde v LV okrese nasli tieto organizacie niekolkonasobne viac divokych skladok nebezpecneho odpadu z byvalych JRD ako "evidovali" urady (ktore su btw. za to plateny) a snazia sa zohnat peniaze na likvidaciu. Ich vsak zato neplati stat na rozdiel od uradov.

A predtym ako sa neozval 3 sektor sa npr. boli hlasy o zastavenie vystavby R1....(vid pripomienkove konanie)

http://www.ssc.sk/user/view_picture.php?picture_id=92
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 02. Jún 2005 15:41

vsak preto som napisal 90% :)

inak diki za dokement, je tam aspon pekne vidno ze aj tato vlada si to v roku 2000 pekne naplanovala ale skutek utek. neni rozostavanych a ukoncineych ani polovicka cielov co v tej sprave mali :roll:

a skoda ze sa nepristupilo aj na alternativu vtedajsej D18 terajsej D3 na trasovani cez oscadnicu ...

to iste skoda ze sa nezachovala D65 ako dialnice a skoncila len ako R1 .., ale aspon sa stavia to je fakt
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Tretí sektor

Odoslaťod Caesar » 03. Jún 2005 11:25

Ja som sa pôvodne nechcel k tejto téme vôbec vyjadriť, ale niekoľko viet si dovolím napísať aj ja.

Tretí sektor na Slovensku pôsobí vždy len v rámci toho, aby bol proti niečomu a je jedno proti čomu. No najčastejšie je to proti aktuálnej výstavbe diaľničnej siete, kde tzv. Tretí sektor, ktorý zastupoval aj MUDr. Mesík sa snažil dokázať, že najlepší spôsob ako spojiť západnú a východnú časť SR bude, ak sa bude realizovať spojenie BA-TT-NR-BB-RK-PP-LE-PO-KE-MI-UA, kde išlo predovšetkým o to ako obísť región PN-NM-TN-ZA-MT a bolo to zdôvodňované rôznymi prepočtami, že to bude drahšie spojenie atď, avšak tu si treba uvedomiť, že nikto to v tej nespochybňoval, t.j. všetci, ktorí trasovali D1 vedeli, že to bude drahšie ako trasa navrhovaná Tretím sektorom.

Určite sú aj v Treťom sektore schopní ľudia, ale reálne nie je táto "organizácia" nijako podporovaná ani politicky a ide najmä o to, že MUDr. Mesík sa snažil len o to, aby BB bola hlavným mestom SR, no reálne on sám v podstate nič nedokázal, preto je tam, kde je (myslím teraz Tretí sektor) a nemá de facto žiaden reálny vplyv na Slovensku. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod devil » 03. Jún 2005 19:31

Pozor Caesar, popri vstkych vyhlaseniach Mesika som cital aj nieco v zmysle "ako to ma byt" a tam bola ako priorita R1 (pricom nespominal ani obchvat NR ani BB :!: ) ale Malantu-HB a pohronie, obchvaty R2 a D1 po ZA. Cize ziadne drasticke odpisovanie povazia. A vlastne na dalsie roky ani nic ine velmi nebude...kym v 2001 vznikol novy projekt, ktory v podstate skrachoval...tak kto bol blizsie v roku 2001 k dnesnej realite :?: Donovaly mali byt "ulohou na dalsie roky". Silne vystupoval len proti D3 a D1 ZA-RK, a povedzme si uprimne len zo statnych zdrojov sa to jednoducho postavit neda ani do 2015... v tom case este nik nehovoril o sukromnom investorovi a nebolo ani jasne co pride z EU kasy...hm
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Caesar » 03. Jún 2005 21:26

devil napísal:Pozor Caesar, popri vsetkych vyhlaseniach Mesika som cital aj nieco v zmysle "ako to ma byt" a tam bola ako priorita R1 (pricom nespominal ani obchvat NR ani BB :!: ) ale Malantu-HB a pohronie, obchvaty R2 a D1 po ZA. Cize ziadne drasticke odpisovanie povazia. A vlastne na dalsie roky ani nic ine velmi nebude...kym v 2001 vznikol novy projekt, ktory v podstate skrachoval...tak kto bol blizsie v roku 2001 k dnesnej realite :?: Donovaly mali byt "ulohou na dalsie roky". Silne vystupoval len proti D3 a D1 ZA-RK, a povedzme si uprimne len zo statnych zdrojov sa to jednoducho postavit neda ani do 2015... v tom case este nik nehovoril o sukromnom investorovi a nebolo ani jasne co pride z EU kasy...hm


Devil,

dovolím si ťa požiadať, aby si ma neoslovoval spôsobom "Pozor, Caesar, ...", pretože je to max. neslušné a okrem toho je to arogantný spôsob jednania so mnou. Dá sa napísať napr. "Caesar, dovolím si ťa upozorniť, že ...".

Ja som presne vedel, že keď tu napíšem príspevok, tak sem feroslav, ty alebo kaviarista niečo na mňa okamžite "hodíte". :lol: A preto som písal ešte veľmi opatrne a výstižne, podľa mňa. A všetko, čo som napísal je pravda. Treba pozornejšie čítať.

Je vidieť, že sa zastávaš p. Mesíka, ale zase netreba až tak agresívne pristupovať k jeho kritikom.

"Popri všetkých vyhláseniach" ... devil, veď práve to, že on hlásal 99% vždy o "odpísaní Považia", tak aspoň nezávadzaj.

Okrem toho, ja som nikde vo svojom príspevku nepísal o obchvatoch NR a BB, takže sa nauč čítať, lebo toto s tým tvojím :!: je trápne.

"Drastické odpísanie Považia" ... tak teraz je "drasticky odpísaná BB" a ja pochádam od BB, takže niečo o tom, čo je R1 a MUDr. Mesík ešte viem, devil.

Ja som stavbár a ja som ten posledný, kto ti tu bude "niečo hovoriť" a naviac, do r. 2015 sa nepostaví ani RC R3. A zo štátnych zdrojov by sa Donovaly stavali 5 rokov. Naviac, ja som svoj postoj už zaujal vo viacerých témach v tomto fóre. 8)

Dodatok: Téma Donovaly je inde, takže na mňa v tejto oblasti na tento príspevok nereaguj.
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 05. Jún 2005 18:59

Uznávam, že existuje aj varianta:

1. Dostavať D1 po ZA.
2. Dostavať D3 v parametroch RC, podobne ako to robia Poliaci.
3. Zrýchliť výstavbu R1.
4. Začať výstavbu R4 KE-Milhosť.

Ale nie som politik a osobne si myslím, že je potrebné riešiť spojenie SR od západu po východ. A takisto si myslím, že úseky medzi ZA a RK nemôžu ostať len v takom štádiu v akom sú, potrebujú min. RC. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 05. Jún 2005 20:05

Caesar napísal:Uznávam, že existuje aj varianta:

1. Dostavať D1 po ZA.
2. Dostavať D3 v parametroch RC, podobne ako to robia Poliaci.
3. Zrýchliť výstavbu R1.
4. Začať výstavbu R4 KE-Milhosť.

Ale nie som politik a osobne si myslím, že je potrebné riešiť spojenie SR od západu po východ. A takisto si myslím, že úseky medzi ZA a RK nemôžu ostať len v takom štádiu v akom sú, potrebujú min. RC. 8)


v dnesnom stadiu rozpracovanosti (majetkove vysporiadanie, EIA) a rozostavanosti bude D1 v KE skor ako R1/R2 aj keby sa napredovalo tak rychlo ako rychlo sa len da.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Caesar » 05. Jún 2005 20:10

bystrik napísal:v dnesnom stadiu rozpracovanosti (majetkove vysporiadanie, EIA) a rozostavanosti bude D1 v KE skor ako R1/R2 aj keby sa napredovalo tak rychlo ako rychlo sa len da.


To som zabudol dopísať:

1. RC R2 ZV-KE je menej potrebná ako D1 ZA-RK.

2. Tá moja varianta je písaná so zámerom: lepšie rozdeliť finančné prostriedky tohto štátu pre celú SR s tým, že nerieši spojenie západu a východu SR, rieši všetko, len to nie. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 14:45

Na Slovensku kvalitný tretí sektor nie je. Pretože ak niekto považuje za tretí sektor ľudí ako Mesík, Smatana, Dunaj, tak "s pánom bohom 3. sektor". To už potom tá babka je na tom lepšie. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:00

Alexander Velky napísal:Na Slovensku kvalitný tretí sektor nie je. Pretože ak niekto považuje za tretí sektor ľudí ako Mesík, Smatana, Dunaj, tak "s pánom bohom 3. sektor". To už potom tá babka je na tom lepšie. :lol:


Smatana a Dunaj - PB - hroza. A k PB sa tu vyjadrovat nebudem.

Mesik - tak na toho ja mam svoj nazor a nie je pozitivny.

3. sektor: Je velmi dolezity v kazdom state, v kazdej krajine. Na Slovensku ho ale ludia typu Mesik podla mna stavaju do negativnej roviny a robia z neho prilis kontroverznu "organizaciu ludi", pricom to ale nie je pravda. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 19:32

dalsi priklad, svatokrizsky spolok ... na slovensku sa tento institut skor zneuziva ako vyuziva
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:38

aquila napísal:dalsi priklad, svatokrizsky spolok ... na slovensku sa tento institut skor zneuziva ako vyuziva


To je co? To je nieco nabozenske? :roll:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 19:44

nie, ziar nad hronom, sa pred 50timi rokmi (teda pred komunistami :) ) volal svaty kriz. a tato organizacia svatokrizsky spolok zablokoval vlastne vystavbu R1 na useku zarnovice - sasovske podhradie ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:50

aquila napísal:nie, ziar nad hronom, sa pred 50timi rokmi (teda pred komunistami :) ) volal svaty kriz. a tato organizacia svatokrizsky spolok zablokoval vlastne vystavbu R1 na useku zarnovice - sasovske podhradie ;)


A to je zneuzitie? Ale aquila, to snad nie?! :lol:

Stat nedodrzal zakony postup a to je 100% problemu. Ako to ze takyto 3. sektor vie lepsie zakony nez NDS, a.s.?

Dialnice sa blokuju na celom svete. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod fh » 11. Nov 2005 18:52

Adoas napísal:
aquila napísal:nie, ziar nad hronom, sa pred 50timi rokmi (teda pred komunistami :) ) volal svaty kriz. a tato organizacia svatokrizsky spolok zablokoval vlastne vystavbu R1 na useku zarnovice - sasovske podhradie ;)


A to je zneuzitie? Ale aquila, to snad nie?! :lol:

Stat nedodrzal zakony postup a to je 100% problemu. Ako to ze takyto 3. sektor vie lepsie zakony nez NDS, a.s.?

Dialnice sa blokuju na celom svete. :wink:


To, že na tomto úseku R1 bude zdržanie je na zlosť. Ja sa pýtam, čo sú to ale za ľudia v štátnych úradoch, že si takto odfláknu svoje povinnosti a bohorovne kašlú na verejnosť? To, že im to niekto pripomenul,je len následok, nie príčina. Štát je prvý kto má dodržiavať zákon, to je alfa a omega. Štát je tu pre občana a nie naopak. Arogancia úradníkov ale dokazuje, že to tak nie je.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 21:05

Skutočne na R1 zlyhal štát, lebo nedodržal zákon. Nič viac za tým nie je, súd dal za pravdu ľuďom podľa zákona. Je to na zlosť a môže s tým nesúhlasiť aj celé Slovensko, aj všetci starostovia, ale nič sa nedá spraviť s tým, že úradníci zlyhali a zabudli informovať občanov. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 26. Nov 2005 14:45

Pozorovateľ napísal:
Adoas napísal:
aquila napísal:nie, ziar nad hronom, sa pred 50timi rokmi (teda pred komunistami :) ) volal svaty kriz. a tato organizacia svatokrizsky spolok zablokoval vlastne vystavbu R1 na useku zarnovice - sasovske podhradie ;)


A to je zneuzitie? Ale aquila, to snad nie?! :lol:

Stat nedodrzal zakony postup a to je 100% problemu. Ako to ze takyto 3. sektor vie lepsie zakony nez NDS, a.s.?

Dialnice sa blokuju na celom svete. :wink:


To, že na tomto úseku R1 bude zdržanie je na zlosť. Ja sa pýtam, čo sú to ale za ľudia v štátnych úradoch, že si takto odfláknu svoje povinnosti a bohorovne kašlú na verejnosť? To, že im to niekto pripomenul,je len následok, nie príčina. Štát je prvý kto má dodržiavať zákon, to je alfa a omega. Štát je tu pre občana a nie naopak. Arogancia úradníkov ale dokazuje, že to tak nie je.


Je tiez uz otazka vo svete, ci to je vobec mozne, aby takto NDS, a.s. zlyhala - ved postup je stale ten isty de facto - a R1 je prioritou, ktoru podporuje aj EU. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 03. Aug 2006 21:00

Otvorený list nastupujúcemu ministrovi dopravy Ľubomírovi Vážnemu od MUDr. Mesíka. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4392

Mesík to píše ako keby minulá vláda padla na 99% len kvôli vývoji v diaľničnej výstavbe. :shock: Bolo by to síce dobré, ale žiaľ, realita mu uniká už úplne. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 26. Okt 2006 19:02

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5395

Konzultant World Bank si do článkov v Pravde uvádza, že autor je aktivistom tretieho sektoru. Ja som sa ešte nestretol s tak demagogickým prístupom ako u Mesíka. Nikto tak nezhodil normálny a poctivý tretí sektor ako jeden lokálpatriot z Banskej Bystrice. Tu ostáva stáť rozum nad zadubencom, ktorý nevie pochopiť a prežrieť fakt, že diaľnica pôjde aj cez Žilinu. Čo ten človek bude robiť a aký bude mať zmysel života, keď sa D1 potiahne k Ružomberku?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 26. Okt 2006 20:21

este tu je stale vodna cesta na zilinu a spojenie vah - odra :lol: cize stale tu bude blizsie naokolo ;)

ako poznam mesika, on by radsej splavnenie hronu na katamaranoch ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod pohodak » 26. Okt 2006 20:52

tych 13,7 mld ma ako stat visnove?? :?:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod aquila » 26. Okt 2006 21:03

samotne visnove zrejme nie, no usek LL - dubna skala - turany bude stat zrejme aj viacej. ak si dobre pamatam na PPP tam bola suma 22 miliard
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Jarda » 26. Okt 2006 21:16

aquila napísal:este tu je stale vodna cesta na zilinu a spojenie vah - odra :lol: cize stale tu bude blizsie naokolo ;)

ako poznam mesika, on by radsej splavnenie hronu na katamaranoch ;)


To lze podle mého důvodně předpokládát, že když se začne splavňovat Váh, tak Mesík začne vystupovat s tím, že se musí usplavnit také Hron. :D
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 54 hostí.