Diaľnice a tretí sektor

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod devil » 27. Okt 2006 06:39

To lze podle mého důvodně předpokládát, že když se začne splavňovat Váh, tak Mesík začne vystupovat s tím, že se musí usplavnit také Hron.


nic v zlom, ale kym sa to zrealizuje, to uz vtedy mozno ani svetova banka existovat nebude
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mel » 27. Okt 2006 09:08

devil napísal:
To lze podle mého důvodně předpokládát, že když se začne splavňovat Váh, tak Mesík začne vystupovat s tím, že se musí usplavnit také Hron.


nic v zlom, ale kym sa to zrealizuje, to uz vtedy mozno ani svetova banka existovat nebude


a je tam on este? v tej svetovej banke? lebo v jeho poslednom prispevku na pravde mal v podpise nieco ine...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod pohodak » 27. Okt 2006 10:39

aquila napísal:samotne visnove zrejme nie, no usek LL - dubna skala - turany bude stat zrejme aj viacej. ak si dobre pamatam na PPP tam bola suma 22 miliard


no, toto este dava zmysel, ale v clanku to pan expert napisal tak, ze 13,7mld bude stat samotne visnove :shock:
tiez ma zaujalo tych 90km tunelov na dialnici do KE co tam spomina...ja som na highways.sk naratal cca 32km...ak by som zratal dlzku vsetkych tunelovych rur, stale by to bolo necelych 60km (vsetky tunely predsa nebudu dvojrurove) :shock:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Milos » 27. Okt 2006 13:00

pohodak napísal:
aquila napísal:samotne visnove zrejme nie, no usek LL - dubna skala - turany bude stat zrejme aj viacej. ak si dobre pamatam na PPP tam bola suma 22 miliard


no, toto este dava zmysel, ale v clanku to pan expert napisal tak, ze 13,7mld bude stat samotne visnove :shock:
tiez ma zaujalo tych 90km tunelov na dialnici do KE co tam spomina...ja som na highways.sk naratal cca 32km...ak by som zratal dlzku vsetkych tunelovych rur, stale by to bolo necelych 60km (vsetky tunely predsa nebudu dvojrurove) :shock:



http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=76&postdays=0&postorder=asc&start=50



Tunel Višňové by sa mal stavať na dve rúry so zachovaním prieskumnej štôlne ako únikovej chodby, takže sa mi vzhľadom k tomu cena 13,4 mld za 2 x 7,5 km tunela nezdá neprimerane vysoká, skôr Mesík kapánek zveličuje v tom, že za takúto cenu by bolo možné postaviť všetky chýbajúce úseky R1 okrem obchvatu Nitry.

A tých 90 km tunelov na D1, to je samozrejme chybný údaj, ktorý pôvodne uviedli novinári, no a Mesík sa toho rád chytil
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod kstano » 27. Okt 2006 13:20

Jarda napísal:
aquila napísal:este tu je stale vodna cesta na zilinu a spojenie vah - odra :lol: cize stale tu bude blizsie naokolo ;)

ako poznam mesika, on by radsej splavnenie hronu na katamaranoch ;)


To lze podle mého důvodně předpokládát, že když se začne splavňovat Váh, tak Mesík začne vystupovat s tím, že se musí usplavnit také Hron. :D


Ale, ved to uz je stara info. Mesik uz davno zacal s kampanou, naspieval mu to Elan:

"Zila ona a zil on,
splavovali spolu Hron,
verme ze sa pod stanom
nic vazneho nestalo"
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 22:57

Tretí sektor je v SR veľmi potrebný, tak ako aj v iných krajinách. Nemal by však byť prepojený záujmovo a nemal by byť napojený na štát finančne. Štátu by však mal pomáhať.

Tretí sektor je v SR na tom presne tak ako sú na Slovensku služby. Slabé kvalitou, nedostatočne rozvinuté v niektorých sférach a v mnohých prípadoch len sledujúce svoj osboný prospech.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2007 22:58

Splavnenie Váhu po ZA sa predpokladá do r. 2025 a pri tejto príležitosti pridám aj to, že sa plánuje splavniť česko-slovenský tok rieka Morava.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 02. Jún 2008 21:26

Tretí sektor sa aktivizuje opäť k dialniciam, ale nie pod hlavičkou MUDr. Mesík, ale Konzervatívny inštitút. Ale sa mi zdá, že s krížkom po funuse.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=71787#71787
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=353690
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=10286
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.