Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod aquila » 10. Jan 2017 22:13

ten kruhac uz konecne teda otvorili? sak uz mal byt daaavno hotovy a este koncom roku to bolo take nelichotive stavenisko
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 436
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 10. Jan 2017 22:29

Neotvorili, ale značky sú už osadené.
Ike
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 365
Obrázky: 20
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod expwy » 16. Jan 2017 13:03

StVO napísal:Trochu iná situácia je s vodorovnými značkami, kde takéto zneplatnenie trvalých čiar nie je často možné resp. by bolo príliš nákladné. Preto aj viedenský dohovor v tomto prípade hovorí o dvoch farbách. Takže vodičovi je potom jasné, že tam, kde sú žlté čiary, neplatia biele, to je ľahko rozoznateľné. Ale keďže ľudová tvorivosť nepozná hranice, tak na Slovensku máme aj žlté (resp. skôr oranžové) čiary bez bielych, čo je fakt úlet. Áno, mám na mysli D1 BA-TT.


Samozrejme dočasné čiary by mali byť žlté, ale keďže u nás sa žltá nezmyselne používa na zákazy zastavenia a státia, čo je vlastne aj zastávka (kľukatá biela čiara), tak dočasné čiary majú oranžovú farbu. Zákaz zastavenia a státia vyjadruje biela kľukatá čiara a je jedno či je to zastávka alebo stanovište taxi alebo akýkoľvek iný zákaz zastavenia a státia. Čiže žltú farbu reálne nepotrebujeme na zákazy zastavenia a státia a mala by sa využívať na dočasné čiary. Oranžové a zelené čiary treba zrušiť, ich viditeľnosť za mokra je nulová.

A áno D1 BA-TT je úplný nezmysel. Teraz je to vidieť na stavbe prípojky Blatné, ako sa oranžové čiary musia frézovať a premaľovávať čiernou farbou, aby sa mohli vyznačiť nové resp. reálne dočasné čiary.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 17. Jan 2017 23:43

No práve, oranžová odráža sotva polovicu svetla v porovnaní so žltou farbou, čo je na tmavom povrchu vozovky dosť podstatný problém - a to sa bavíme o suchej vozovke. Práve na úseku D1 Bratislava - Trnava je to jednoznačne vidieť, a to nehovorím ešte o prípade, že je noc a prší, tak tam už tie čiary vidí iba rys ostrovid. Zaiste, štruktúrovaná čiara by to o kúsok zlepšila, ale robiť dočasné čiary štruktúrou, to je obávam sa na uzatvorené oddelenie v PK (v tom lepšom prípade).

Žlté antiparkovacie čiary sú peklo a ťažko povedať, k čomu sú vôbec dobré, keď máme na to zvislé značky s jednoznačným významom aj použitím. V praxi sú s tým aj tak iba problémy, hlavne keď chce niekto za každú cenu vyznačiť aj V4 (pričom je to v meste a je tam chodník podotýkam) aj zákaz státia. Potom na to vodiči neveriacky kukajú a dumajú, čo tým chcel básnik povedať. No a najvtipnejšie sú také riešenia, že je prerušovaná žltá čiaru (zákaz státia) pri kraji vozovky a potom je tam vjazd do nejakej garáže alebo čo a prerušovaná čiara sa tam zmení na plnú (zákaz zastavenia).
Obrázok používateľa
StVO
návštevník
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Petržka né

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 18. Jan 2017 00:09

Oranžová čiara na úseku D1 BA-TT bola daná na silu, aby niekto mohol faktúrovať aj obnovu bielej po kompletnej výmene povrchu v ľavom pruhu, čiastočnom v strednom a čiastočnom ľavom. Striekala sa biela pre vyznačenie 2+2 a o týždeň oranžová na 3+3.
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=21989
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 120
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, KE

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: matei a 2 hostí.