Bratislava - Viedeň

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Ake trasovanie by ste uprednostnili?

Anketa bola ukončená dňa 09. Júl 2005 12:44

cez Kittsee a napojenie na ex. dial. pri Parndorfe
14
78%
severny variant okolo Marchegu
4
22%
 
Celkový počet hlasov : 18

Bratislava - Viedeň

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 12:44

Ake trasovanie by ste uprednostnili?
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

to All

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 12:45

este ma napadlo v akom stave je planovana vystavba kittsee - parndorf?
malo sa zacat tento rok v maji nie?
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Odoslaťod Caesar » 09. Jún 2005 12:49

V tejto otázke ja osobne nehlasujem, pretože na toto mám jednoznančný názor:

Každá krajina si musí trasu zvoliť sama a žiadna krajina nemá právo túto trasu akýmkoľvek spôsobom spochybňovať či dokonca snažiť sa zmeniť.

Iste, existujú možno medzištátne dohody, ale v žiadnom prípade nie je prípustné, aby jedna krajina nútila druhú, kadiaľ má ísť jej diaľnica alebo dokonca hodnotiť danú trasu či spôsob výstavby a financovania.

Vzhľadom na tieto dôvody a môj postoj ja oficiálne reagovať na túto otázku nebudem, za pochopenie ďakujem. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Caesar

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 12:56

Caesar napísal:V tejto otázke ja osobne nehlasujem, pretože na toto mám jednoznančný názor:

Každá krajina si musí trasu zvoliť sama a žiadna krajina nemá právo túto trasu akýmkoľvek spôsobom spochybňovať či dokonca snažiť sa zmeniť.

Iste, existujú možno medzištátne dohody, ale v žiadnom prípade nie je prípustné, aby jedna krajina nútila druhú, kadiaľ má ísť jej diaľnica alebo dokonca hodnotiť danú trasu. 8)


hmm

suhlasim,

ale myslel som to len tak ktore riesenie by bolo vyhodnejsie pre SR,

len konstatovanie, v ziadnom pripade to nechcem rozvirit diskusiu o moznosti ovplyvnenia
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Odoslaťod Andrej » 09. Jún 2005 13:00

Cez Kitsee má byť D hotová podľa médií koncom r. 2006 a rakúska strana nedávno chcela rokovať o ďalšom spojení Viedne a BA diaľnicou, prípadne RC cez Marcheg, u nás by sa to malo pripojiť na obchvat BA pri Stupave.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

x

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 13:01

ja hlasujem za obidva :)
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Odoslaťod aquila » 09. Jún 2005 13:03

na stavbe BA - kitsee sa uz maka, su tam uz prelozky sieti. na niektorych usekoch uz aj navozena zemina. a bude to az 2007 ... stavba oficialne zacala v decembri.

ad marchegg => tam sa najprv bude riesit zeleznicne pripojenie (do roku 2015 1 mld euro) a potom aj dalsia dialnica, resp z rakuskej strany skor RC (v ich ponimania a oznacovani S a nie A ako autobahn). u nas sa s tym tiez pocita. je to krizovatka pri stupave (ktora u nas bude vlastne R8)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 09. Jún 2005 14:58

Oficialne zacali 26.11.2004, 20.6. zacne vystavba najzlozitejsieho objektu - most
cez rieku Leitha 410m.
Planovane odovzdanie je do konca 2007.
Tendre na stavebne cinnosti su hotove, pozemky vykupene do konca juna, este sa bude tendrovat uprava terenu a ciary a pod.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod romanca » 12. Jún 2005 20:06

da sa niekde pozriet na mape ak bude to trasovanie? uz som sa tesil, ze to urychli cestu na swechat ale ked to ma byt smerom kitsee parndorf tak to asi bude pre ludi co idu na letisko zbytocne.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod johhan » 12. Jún 2005 22:14

romanca napísal:da sa niekde pozriet na mape ak bude to trasovanie? uz som sa tesil, ze to urychli cestu na swechat ale ked to ma byt smerom kitsee parndorf tak to asi bude pre ludi co idu na letisko zbytocne.


http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=129
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Caesar » 13. Jún 2005 18:14

Andrej napísal:Cez Kitsee má byť D hotová podľa médií koncom r. 2006 a rakúska strana nedávno chcela rokovať o ďalšom spojení Viedne a BA diaľnicou, prípadne RC cez Marcheg, u nás by sa to malo pripojiť na obchvat BA pri Stupave.


Otvorená bude najskôr v r. 2007 podľa pôvodných plánov, aj keď je dosť pravdepodobné, že v r. 2006 budú práce ukončené, no v Rakúsku sa väčšinou diaľnica otvára až vtedy, keď sú ukončené všetky stavebné práce aj súvisiace s výstavbou diaľnice. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Branco » 17. Jún 2005 09:06

Andrej napísal:Cez Kitsee má byť D hotová podľa médií koncom r. 2006 a rakúska strana nedávno chcela rokovať o ďalšom spojení Viedne a BA diaľnicou, prípadne RC cez Marcheg, u nás by sa to malo pripojiť na obchvat BA pri Stupave.


Nno, na stránke www.vieden-bratislava.sk je uvedený dátum odovzdania do prevádzky úseku Viede¨-Marchegg rok 2010. Mimochodom, nevieš, či naši reflektovali záujem rakúskej strany o rokovania o severnom prepojení?
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 17. Jún 2005 09:13

Osobne sa mi nepáčia oba varianty - sú totiž veľkou obkľukou a nespájajú najrýchlejšou trasou obe mestá. Cez Kittsee budúcou diaľnicou to totiž bude cca. o 8 - 12 km dlhšia trasa, ako po starej ceste cez Hainburg, podobne cez Devínsku a Marchegg je to najkratšia spojnica do Viedne len pre obyvateľov Dúbravky, Lamača a Devínskej.
Osobne by som uvítal diaľnicu, paralelnú so starou cestou cez Hainburg - od Fischamendu pokračovanie južne od Dunaja, obchvat Hainburgu - a napojenie na Einsteinovu v BA.
Prípadne diaľnica na sever od Dunaja - napojenie pri Devíne, kde však existuje na rakúskej strane cesta druhej triedy.
Obe tieto alternatívne spojnice by boli kratším spojením Blavy a Viedne.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod expwy » 17. Jún 2005 10:55

Branco napísal:Osobne sa mi nepáčia oba varianty - sú totiž veľkou obkľukou a nespájajú najrýchlejšou trasou obe mestá. Cez Kittsee budúcou diaľnicou to totiž bude cca. o 8 - 12 km dlhšia trasa, ako po starej ceste cez Hainburg, podobne cez Devínsku a Marchegg je to najkratšia spojnica do Viedne len pre obyvateľov Dúbravky, Lamača a Devínskej.
Osobne by som uvítal diaľnicu, paralelnú so starou cestou cez Hainburg - od Fischamendu pokračovanie južne od Dunaja, obchvat Hainburgu - a napojenie na Einsteinovu v BA.
Prípadne diaľnica na sever od Dunaja - napojenie pri Devíne, kde však existuje na rakúskej strane cesta druhej triedy.
Obe tieto alternatívne spojnice by boli kratším spojením Blavy a Viedne.


Podla mna su obidva varianty dobre natrasovane. Severny sa pripaja na buduci obchvat Bratislavy a juzny tak isto a ma aj svoje historicke opodstatnenie.
Juzna spojnica by mala v buducnosti pokracovat na trase Parndorf - Eisenstadt. Od Eisenstadt-u su uz vybudovane rychlostne cesty S31 a S4 okolo Mattersburg-u a Wiener Neustadt az na juznu dialnicu A2. Cize novobudovana dialnica A6 nie je len spojnicou BA - Wien, ale zaroven je pre buducnost riesena aj ako odklon tranzitnej dopravy z Viedne, ktora smeruje zo Slovenska (Polska) na juh do Talianska, Slovinska, Chorvatska, juzneho Francuzska a dalej do Spanielska a Portugalska.

Tu je mapa planovanych dialnic a rychlostnych ciest z roku 1975. Niektore A a S boli pretrasovane, vypustene alebo nahradene novymi. V principe sa ale stale s nimi v dlhodobom horizonte pocita. Prikladam aj link na aktualne schvalenu siet A a S. http://members.a1.net/wabweb/austria/a_a&b.htm

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=144

pozn. admin: dovolil som si ten obrazok dat do galerie (lebo moc velky a rozsiroval forum :)

Inak neviem si dost dobre predstavit vystavbu obchvatu Hainburg-u, lebo z jednej strany je Dunaj a z druhej rakusky vybezok Malych Karpat (Hundsheimerberg). Aj tak by sa dialnica musela odklonit minimalne Edelstal alebo Prellenkirchen a vyustila by pri Kittsee.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 17. Jún 2005 13:54

ja si tiez myslim ze oba varianty su dobre natrasovane. osobne chodim vyhradne cez kitsee ako cez hainburg od kedy bola otvoreny novy priechod. je to nepomerne rychlejsie a pohodlnejsie ako cez hainburg.

cize trasovanie dialnice mi do znacnej miery len vyhovuje. btw. BA - W je mozne predpisovo urobit v pohode za 30-35 minut aj teraz. takze dialnica to len zlepsi.

ale klobuk dole pred rakusakmi ze uz vlastne 30 rokov dozadu pocitali aj s dialnicami tak ako su. a pritom rezim bol kapanek iny ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 17. Jún 2005 15:08

No, keď ste sa tu tak pekne rozpísali, tak sem predsa len pridám aj ja svoj názor.

Osobne som hlasoval za 1. možnosť a okrem toho si myslím, že Rakúsko má celkom dobre nielen natrasovanú, ale aj postavenú diaľničnú sieť a trasovanie k SR je podľa mňa spravené dobre. Budú dve možnosti a teda bude na výber, buď od Stupavy alebo od BA obchvatu.

Potom ešte dobudovanie niekoľkých mostov, v Záhorskej Vsi a v Moravskom sv. Jáne a bude prepojenie konečne na úrovni aj s Rakúskom. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Ortofotomapa

Odoslaťod puff dady » 20. Jún 2005 10:45

Mam ortofotomapu na usek dialnice A6 (Parnodorf-Kittsee), bohuzial ma 5 MB a tym padom ju tam nemozem ulozit do fotogalerie, ale skusim este presvedcit admina :wink:
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod aquila » 20. Jún 2005 12:43

ja len pripojim priamy link na tu ortofotomapu :) je vazne velka => 5 MB

http://www.asfinag.at/strassenbau/planu ... geplan.jpg

inak samozrejme docela podorbne info tunak

http://www.asfinag.at/strassenbau/planu ... _start.htm
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Branco » 20. Jún 2005 14:20

MH napísal:
Branco napísal:Osobne sa mi nepáčia oba varianty - sú totiž veľkou obkľukou a nespájajú najrýchlejšou trasou obe mestá. Cez Kittsee budúcou diaľnicou to totiž bude cca. o 8 - 12 km dlhšia trasa, ako po starej ceste cez Hainburg, podobne cez Devínsku a Marchegg je to najkratšia spojnica do Viedne len pre obyvateľov Dúbravky, Lamača a Devínskej.
Osobne by som uvítal diaľnicu, paralelnú so starou cestou cez Hainburg - od Fischamendu pokračovanie južne od Dunaja, obchvat Hainburgu - a napojenie na Einsteinovu v BA.
Prípadne diaľnica na sever od Dunaja - napojenie pri Devíne, kde však existuje na rakúskej strane cesta druhej triedy.
Obe tieto alternatívne spojnice by boli kratším spojením Blavy a Viedne.


Podla mna su obidva varianty dobre natrasovane. Severny sa pripaja na buduci obchvat Bratislavy a juzny tak isto a ma aj svoje historicke opodstatnenie.
Juzna spojnica by mala v buducnosti pokracovat na trase Parndorf - Eisenstadt. Od Eisenstadt-u su uz vybudovane rychlostne cesty S31 a S4 okolo Mattersburg-u a Wiener Neustadt az na juznu dialnicu A2. Cize novobudovana dialnica A6 nie je len spojnicou BA - Wien, ale zaroven je pre buducnost riesena aj ako odklon tranzitnej dopravy z Viedne, ktora smeruje zo Slovenska (Polska) na juh do Talianska, Slovinska, Chorvatska, juzneho Francuzska a dalej do Spanielska a Portugalska.

Tu je mapa planovanych dialnic a rychlostnych ciest z roku 1975. Niektore A a S boli pretrasovane, vypustene alebo nahradene novymi. V principe sa ale stale s nimi v dlhodobom horizonte pocita. Prikladam aj link na aktualne schvalenu siet A a S. http://members.a1.net/wabweb/austria/a_a&b.htm

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=144

pozn. admin: dovolil som si ten obrazok dat do galerie (lebo moc velky a rozsiroval forum :)

Inak neviem si dost dobre predstavit vystavbu obchvatu Hainburg-u, lebo z jednej strany je Dunaj a z druhej rakusky vybezok Malych Karpat (Hundsheimerberg). Aj tak by sa dialnica musela odklonit minimalne Edelstal alebo Prellenkirchen a vyustila by pri Kittsee.


MH, to je v poriadku, spojnica A6 cez Kittsee a ďalej na Wiener Neustadt, atď. je fajn, ale zásadne to rieši najmä tú skutopčnosť, ktorú si spomenul, t.j. skrátenie cesty na Graz, do Sloivinska, Talianska, Chrovátska, atď, nie skrátenie cesty /teraz nemám na mysli časové skrátenie/ Bratislava-Viedeň. Je to, resp. bude to cca. o 10 km dlhšie, ako po starej ceste.
A k tomu Hainburgu - myslím, že Rakúšania uprednostnili pohodlnejší variant, do Hainburgu by to bolo z Viedne celkom bez problémov, potom by však museli postaviť pravdepodobne tunel, resp. estakádu ponad mesto, čomu by sa však zrejme Hainburčania bránili.
Mimochodom, neviem, za Inchebou je koniec D1, resp. ešte asi 800 m západne od Incheby, lopgickým pokračovaním by mala byť diaľnica do Viedne, ktorá je jednoznačne najkratšou spojnicou. Ale som rád, že aspoň cez Kittsee to bude.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod expwy » 20. Jún 2005 18:28

Opodstatnenostou dialnice A6 nie je najkratsie spojenie BA - W, ale obsluznost uzemia. Tah A6 + A4 obsluzi dve okresne mesta Bruck an der Leitha a v sirsich vztahoch smerom na Eisenstadt Neusiedl am See (buduca S31 Burgenland Schnellstrasse). Pozri na mapu. Keby sa stavala A6 v koridore cesty B9 bola by to zbytocna duplicita v usekoch A4 Fischamend Markt - Bruck/Leitha a B9 Fischamend Markt - Petronell-Carnuntum. Bol by to aj zbytocny luxus hlavne kvoli tomu, ze S31 by sa aj tak stavala v useku Parndorf - Kittsee. Ani Rakusko nie je take bohate aby si takyto luxus mohlo dovolit. Pri variante B9 by mohli vzniknut dalsie problemy v okoli Petronell-Carnuntum (P-C), kde je archeologicke nalezisko z Rimskej rise a rakuski zeleni by tuto trasu urcite zamietli alebo minimalne by ziadali odklon trasy juznejsie od P-C smerom k Rohrau. Dalej by trasa viedla cez Prellenkirchen - Edelstal a do Kittsee, kde by sa napojila na D4. Obchvat Bratislavy D4/R8 je zadefinovany uz desiatky rokov a Rakusania s nim rataju. Napojenie dialnice A6 pri Bergu a napojenie na koniec D1 by bolo obrovskou chybou, lebo vsetok tranzit by vlastne isiel cez stred mesta Bratislavy a este po napojeni S31 od Eisenstadtu by to bola katastrofa. Takto po dokonceni D4 by tranzit mesto obisiel.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Branco » 21. Jún 2005 08:32

MH napísal:Opodstatnenostou dialnice A6 nie je najkratsie spojenie BA - W, ale obsluznost uzemia. Tah A6 + A4 obsluzi dve okresne mesta Bruck an der Leitha a v sirsich vztahoch smerom na Eisenstadt Neusiedl am See (buduca S31 Burgenland Schnellstrasse). Pozri na mapu. Keby sa stavala A6 v koridore cesty B9 bola by to zbytocna duplicita v usekoch A4 Fischamend Markt - Bruck/Leitha a B9 Fischamend Markt - Petronell-Carnuntum. Bol by to aj zbytocny luxus hlavne kvoli tomu, ze S31 by sa aj tak stavala v useku Parndorf - Kittsee. Ani Rakusko nie je take bohate aby si takyto luxus mohlo dovolit. Pri variante B9 by mohli vzniknut dalsie problemy v okoli Petronell-Carnuntum (P-C), kde je archeologicke nalezisko z Rimskej rise a rakuski zeleni by tuto trasu urcite zamietli alebo minimalne by ziadali odklon trasy juznejsie od P-C smerom k Rohrau. Dalej by trasa viedla cez Prellenkirchen - Edelstal a do Kittsee, kde by sa napojila na D4. Obchvat Bratislavy D4/R8 je zadefinovany uz desiatky rokov a Rakusania s nim rataju. Napojenie dialnice A6 pri Bergu a napojenie na koniec D1 by bolo obrovskou chybou, lebo vsetok tranzit by vlastne isiel cez stred mesta Bratislavy a este po napojeni S31 od Eisenstadtu by to bola katastrofa. Takto po dokonceni D4 by tranzit mesto obisiel.


Nno, nemzsl9m si, 6e bz to bolas zbytocna duplicita, ak by sa A6 stavala v o variante B9. Rakusania uz predsa pripravuju rychlostku Viedeň-Marchegg, ktora je tiez vlastne duplicitna k A6. Fakt je ten, ze si vyriesia problem obsluhy Brucku a asi aj Neusiedlu, ale nevyriesia problem obsluhy Hainburgu a okolia. S31 je planovana tak, ci tak, ale neviem, preco by som mal z Viedne do Blavy cestovat o 10 km dlhsou trasou. Mimochodom, za par rokov je tu Schengen a o vyuzitelnosti niektorej z tras BA-Vieden vobec nepochybujem.
K tomu nalezisku Petronell-Carnuntum - nachadza sa viac na severnej ccasti smerom k Dunaju a pripadna dialnica predsa moze viest juzne od Petronellu, potom krozivwnie Hundsheimer Berg s napojením na Eisteinovu.
K tranzite na D1 - tak, či tak všetok tranzit ide cez stred Bratislavy a v najbližších 10 rokoch sa situácia nezmení. D4 sa tak skoro určite stavať nebude.
A6 naozaj mala viesť od Maria Ellened popri Hainburgu - aj po dokončení bude mnoho vodičov využívať starú cestu, pretože to je jednoznačne najkratšia spojnica.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Jonathan » 21. Jún 2005 09:55

Branco napísal:A6 naozaj mala viesť od Maria Ellened popri Hainburgu - aj po dokončení bude mnoho vodičov využívať starú cestu, pretože to je jednoznačne najkratšia spojnica.


Nemyslim si. Chodim teraz obcas do Wiener neu statu okolo piatej popoludni a som prekvapeny, kolko BA ECV ide oproti. Po vybudovani A6 uz nikto, kto chodi pravidelne do viedne nezavaha
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod Caesar » 21. Jún 2005 11:20

Može sa zdať, že Rakúsko malo stavať diaľnicu pozdĺž starej pôvodnej cesty, ale tu si treba uvedomiť 2 faktory:

1. Rakúsko buduje diaľničnú sieť aj kvôli svojmu rozvoju, a preto bude stavať dve diaľnice smerom na BA a ani jedna nepôjde pozdĺž starej cesty.

2. BA sa tomuto prispôsobuje, preto sa napríklad aj bude realizovať skôr D2 križovatka Stupava.

Stará cesta sa nezruší a kto bude chcieť jazdiť po nej, bude môcť.

Osobne si však myslím, že Rakúsko má dobre naprojektované trasy jednotlivých diaľnic, ktoré budú smerovať k SR. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 21. Jún 2005 12:09

suhlasim s jonathanom, ako som uz vyssie napisal uz len otvorenim dialnicneho priechodu kitsee som prestal absolutne pouzivat berg/hainburg ako aj velka vacsina ludi co tu poznam.

ak bude dialnica, tak po starej ceste bude chodit este menej ludi (aj slovakov). ak tu clovek robi 72 euro za rocnu znamku nie je take strasne. to ma clovek v tom lepsom pripade aj za 2 hodiny odrobene v tom horsom za 7 :) cize no big deal :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod puff dady » 21. Jún 2005 16:16

Pri navrhovanom a v sucasnosti aj stavanom useku Parndorf-Kittsee ide o dostavanie ca. 22 km dialnice, co by pri odbocke niekde za Fischamendom bolo urcite viac. :wink:

Nehovoriac o zlozitejsom terene, hlavne mam na mysli usek pred Hainburgom az po defacto po hranicny prechod Berg.

Ano uznavam pri pohlade do mapy sa javi ako kratsia spojka Berg-Fischamend, ale myslim ze aj pri dlhsej trase ale po dialnici obchadzka povedzme 15 km nezaberie vodicoci pri rychlosti 130 km/h viacej ako nejakych 5-7 minut :)
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.