Novela zákona o cestnej premávke

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod fh » 14. Apr 2008 19:24

Peter Olejár napísal:ako vojensky policajt mam rozne pravomoci .. :D ale to ty nepochopis lebo clovek co ma 10 rokov a pustili ho k netu vie velmi malo zo zivota .. :wink:


Ako vojenský policajt by si mal vedieť, že destročné deti neriadia auto. Späť do školy! :lol: :lol: :lol:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Peter Olejár » 14. Apr 2008 19:25

fh napísal:
Peter Olejár napísal:ako vojensky policajt mam rozne pravomoci .. :D ale to ty nepochopis lebo clovek co ma 10 rokov a pustili ho k netu vie velmi malo zo zivota .. :wink:


Ako vojenský policajt by si mal vedieť, že destročné deti neriadia auto. Späť do školy! :lol: :lol: :lol:


na kamos ja som bol svedkom uz aj 11 rocneho v aute .. :D 8) takze: a spat na cesty ale to by si musel vediet kde je volant. 8)
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod fh » 14. Apr 2008 19:38

Peter Olejár napísal:na kamos ja som bol svedkom uz aj 11 rocneho v aute

No tak kamos ani náhodou :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: A ja som bol svedkom 3-týždňového nemluvňaťa v aute.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Peter Olejár » 14. Apr 2008 19:40

fh napísal:
Peter Olejár napísal:na kamos ja som bol svedkom uz aj 11 rocneho v aute

No tak kamos ani náhodou :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: A ja som bol svedkom 3-týždňového nemluvňaťa v aute.


noooo tak ty si zaspal ale riadne dobu .. 11 rocny v aute su takisto ako uz aj 15 rocny za volantom a este aj 1,5 promile v sebe a na to ti moze stacit noviny .. ale to ty nemas kedy lebo este si sa citat nenaucil. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod fh » 14. Apr 2008 19:44

Nudíš ma, adios :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Peter Olejár » 14. Apr 2008 19:46

fh napísal:Nudíš ma, adios :wink:


adios? no tak po spanielsky este moc neviem .. adios amigos :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod kstano » 14. Apr 2008 19:52

Dialniciar, preco sa zbytocne zhadzujes. Naco vystupovat pod roznymi nikmi a vydavat sa za niekoho, kto nie si. Tu si ta kazdy vazil kvoli prehladu, nadhladu a genialnej analyze..... Nie preto, ze si nejaky dedusko s nadorom. Tak pod hrat cistu hru, radi si precitame tvoje analyzy a vizie, za co budes mat na fore uctu. A pravdu povediac aj za neskutocnu fantaziu. Tak nechaj tie "zakulisne" hry tak, nepotrebujes vyvolavat respekt klamstvami.... Myslim to v dobrom a uprimne.
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

Odoslaťod Peter Olejár » 14. Apr 2008 19:56

kstano napísal:Dialniciar, preco sa zbytocne zhadzujes. Naco vystupovat pod roznymi nikmi a vydavat sa za niekoho, kto nie si. Tu si ta kazdy vazil kvoli prehladu, nadhladu a genialnej analyze..... Nie preto, ze si nejaky dedusko s nadorom. Tak pod hrat cistu hru, radi si precitame tvoje analyzy a vizie, za co budes mat na fore uctu. A pravdu povediac aj za neskutocnu fantaziu. Tak nechaj tie "zakulisne" hry tak, nepotrebujes vyvolavat respekt klamstvami.... Myslim to v dobrom a uprimne.


tak odpoved na toto si velmi dobre premyslim .. no budem sa drzat fh, adios
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Tomas PO » 14. Apr 2008 21:33

Balast.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 15. Apr 2008 06:27

Spat k teme mladenci...

Sergej napísal:Svietenie a zimné pneumatiky budú možno povinné :arrow:
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9895

"Ministerstvo vnútra navrhuje povinné celodenné svietenie a povinné jazdenie na zimných pneumatikách, ak je na ceste súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza. Tieto ustanovenia obsahuje návrh zákona o premávke na pozemných komunikáciách, ktorým sa v utorok 15. apríla bude zaoberať Legislatívna rada vlády. Robert Kaliňák ďalej navrhuje znížiť maximálnu rýchlosť v obci zo 60 na 50 kilometrov za hodinu..."


1. celodenne svietenie = suhlas. Nezmysly okolo neviditelnosti neosvetlenych ucastnikov nie su na mieste. Auto ma podla mna svietit, bral by som vodicaky takym, ktori su schopni ist neosvetleni vecer, lebo slniecko len zapada...
Na cyklistov si clovek musi dat pozor, takisto na chodcov na prechodoch. Ak cyklista zazmatkuje, je uplne jedno,ci ostatne auta svietia alebo nie.

2. 50 km/h v meste = suhlas. Aj tak na MPR vsetci ****u, tak aspon bude neoficialny "vodicakovy" limit 70 a nie 80.

3. zimne pneumatiky = nezmysel! Poctivo prezuvam kazdu jesen a jar, bavim sa na nazoroch, ze zimne pneu su nezmysel, ze staci zahriat pneumatiky :) Ale nech mi niekto vysvetli, preco mam dostat pokutu zato, ze prezujem koncom marca a zaciatkom aprila pride studena vlna s namrazami???? Fakt si ti ludia myslia, ze vedia kontrolovat pocasie?!?!
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Tomas PO » 15. Apr 2008 07:17

sorgo napísal:3. zimne pneumatiky = nezmysel! Poctivo prezuvam kazdu jesen a jar, bavim sa na nazoroch, ze zimne pneu su nezmysel, ze staci zahriat pneumatiky :) Ale nech mi niekto vysvetli, preco mam dostat pokutu zato, ze prezujem koncom marca a zaciatkom aprila pride studena vlna s namrazami???? Fakt si ti ludia myslia, ze vedia kontrolovat pocasie?!?!
Jazdit na snehu v slikoch v meste je takmer ista kolizia pri najmensom probleme...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 15. Apr 2008 07:23

Tomas PO napísal:
sorgo napísal:3. zimne pneumatiky = nezmysel! Poctivo prezuvam kazdu jesen a jar, bavim sa na nazoroch, ze zimne pneu su nezmysel, ze staci zahriat pneumatiky :) Ale nech mi niekto vysvetli, preco mam dostat pokutu zato, ze prezujem koncom marca a zaciatkom aprila pride studena vlna s namrazami???? Fakt si ti ludia myslia, ze vedia kontrolovat pocasie?!?!
Jazdit na snehu v slikoch v meste je takmer ista kolizia pri najmensom probleme...


Sorry, mohlo to vyzniet tak, ze zimne pneu su nezmysel. Myslel som to tak, ze diktovat ze musis mat od 15.10 do 15.3. zimne pneu je nezmysel. A suvislu vrstvu snehu tazko predpovedat. Bojim sa, ze to bude len dalsia motivacia na nezmyselny vyber pokut.

Ano, zhodneme sa na tom, ze je obrovske riziko jazdit na slikoch v zime, ale pamatam si roky, kedy som prezuval uz zaciatkom marca. A ako spieva Prince - Sometimes It Snows In April ;)

Raz som cakal s prezuvanim na letne a cuduj sa svete, v marci prisla poriadna snehova nadielka a cesta KE-NR vyzerala pri Detve tak, ze kazdych 5 km bolo nejake auto "v sancu" a snad jediny som isiel ako tak 80tkou, ostatni sa vliekli.
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Tomas PO » 15. Apr 2008 07:27

sorgo napísal:
Tomas PO napísal:
sorgo napísal:3. zimne pneumatiky = nezmysel! Poctivo prezuvam kazdu jesen a jar, bavim sa na nazoroch, ze zimne pneu su nezmysel, ze staci zahriat pneumatiky :) Ale nech mi niekto vysvetli, preco mam dostat pokutu zato, ze prezujem koncom marca a zaciatkom aprila pride studena vlna s namrazami???? Fakt si ti ludia myslia, ze vedia kontrolovat pocasie?!?!
Jazdit na snehu v slikoch v meste je takmer ista kolizia pri najmensom probleme...


Sorry, mohlo to vyzniet tak, ze zimne pneu su nezmysel. Myslel som to tak, ze diktovat ze musis mat od 15.10 do 15.3. zimne pneu je nezmysel. A suvislu vrstvu snehu tazko predpovedat. Bojim sa, ze to bude len dalsia motivacia na nezmyselny vyber pokut.

Ano, zhodneme sa na tom, ze je obrovske riziko jazdit na slikoch v zime, ale pamatam si roky, kedy som prezuval uz zaciatkom marca. A ako spieva Prince - Sometimes It Snows In April ;)

Raz som cakal s prezuvanim na letne a cuduj sa svete, v marci prisla poriadna snehova nadielka a cesta KE-NR vyzerala pri Detve tak, ze kazdych 5 km bolo nejake auto "v sancu" a snad jediny som isiel ako tak 80tkou, ostatni sa vliekli.

Tak nejako. Ako to ale potom zakonne vyriesit? Keby boli posledne roky velmi snehove zimy, asi by bola verejna mienka viac naklonena navrhu zakona. Posledne roky skor ale ukazuju opak.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 15. Apr 2008 07:33

Tomas PO napísal:Ako to ale potom zakonne vyriesit? Keby boli posledne roky velmi snehove zimy, asi by bola verejna mienka viac naklonena navrhu zakona. Posledne roky skor ale ukazuju opak.


Mne to skor pripada, ze posledne roky su zimy intenzivnejsie. Ja som zil v tom, ze marec je uz jar v plnom prude a pritom sneh bol este v aprili.

Neviem ako to zakonne vyriesit. Problem je, ze formulacia ako "súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza" su prilis subjektivne. Ked ti najdem "flak" bez snehu, tak je to ok?

argumenty za zimne pneu vo vyhlaske:
- odstranenie rizika v zime
- vyssia bezpecnost, menej nehod, mensie skody, ...

proti:
- obtiazne subjektivne posudzovanie okolnosti
- tazko najst vhodnu formulaciu

absurdne nezmyselne argumenty:
- vysoka cena pneumatik v porovnani s cenou auta (š120 vs. Dunlop) - !!!
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Tomas PO » 15. Apr 2008 07:36

sorgo napísal:
Tomas PO napísal:Mne to skor pripada, ze posledne roky su zimy intenzivnejsie.
Ale je menej snehu.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod B; » 15. Apr 2008 09:20

este vidim ako vagny bod v zakone:
nevztahuje sa povinnost zimnych pneu (ZP) na terenne auta.
To je co?
Skoda Roomster Scout?
alebo
Toyota Landcruiser?
Alebo Praga V3S je urcite terenne auto, nepotrebuje teda ZP :wink:

To chcu vymenovat v zakone, ktore modely su "terenne" auta??
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Rio13.zm » 15. Apr 2008 09:22

ja som skor za svietenie take ako doteraz 15.10-15.3

pri rychlosti v obci som za povodnu rychlost 60, v takom rakusku maju velmi uzke cesty v dedinach hlavne, preto sa ani necudujem, ze tam maju 50, ak by aj u nas bola 50, tak s tym, ze ine useky by mali dovolenu aj 70, si neviem predstavit ako napriklad v NR po ceste triedy andreja hlinku by som isiel 50, alebo v ZM, kde teraz je priemyselny park a je tam 60, tam pred 10 rokmi nic nebolo a jazdilo sa tam 90

cize bud 60, alebo 50 v centre a okrajovejsie casti 70, alebo, kde to rychlost dovoli :)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Thomas » 15. Apr 2008 10:09

sorgo napísal:
Tomas PO napísal:Ako to ale potom zakonne vyriesit? Keby boli posledne roky velmi snehove zimy, asi by bola verejna mienka viac naklonena navrhu zakona. Posledne roky skor ale ukazuju opak.


Mne to skor pripada, ze posledne roky su zimy intenzivnejsie. Ja som zil v tom, ze marec je uz jar v plnom prude a pritom sneh bol este v aprili.

Neviem ako to zakonne vyriesit. Problem je, ze formulacia ako "súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza" su prilis subjektivne. Ked ti najdem "flak" bez snehu, tak je to ok?

argumenty za zimne pneu vo vyhlaske:
- odstranenie rizika v zime
- vyssia bezpecnost, menej nehod, mensie skody, ...

proti:
- obtiazne subjektivne posudzovanie okolnosti
- tazko najst vhodnu formulaciu

absurdne nezmyselne argumenty:
- vysoka cena pneumatik v porovnani s cenou auta (š120 vs. Dunlop) - !!!


S tou formulací bych takový problém neviděl, když posuneš dobu do 15.4., máš prakticky jistotu, že nenasněží ani na horách
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod sergej » 15. Apr 2008 10:26

Rio13.zm napísal:ja som skor za svietenie take ako doteraz 15.10-15.3

Dôvod?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod sorgo » 15. Apr 2008 10:26

Thomas napísal:S tou formulací bych takový problém neviděl, když posuneš dobu do 15.4., máš prakticky jistotu, že nenasněží ani na horách


No a sme pri koreni veci. Ak pride jar skoro, tak mam drat 2 mesiace zimne pneu v 20 stupnovych teplotach len kvoli tomu, ze si pani poslanci myslia, ze rozkazu vetru, dazdu???
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Thomas » 15. Apr 2008 10:50

To trochu přeháníš. Jednak, když už je 20 stupňů, tak vtomhle obdibí 1-2 dny, ale ráno je i takový den max okolo 5 st. Jiný rok ale můžeš mít stejný den pod nulou.

Podotýkám, ale že jsem psal pouze, že není problém s touhle konkrétní formulací. Budou vznikat další problémy, normou nepopsané - naopř. co celoroční pneu? (to se samozřejmě dá popsat), jak se vymezit k cizincům, kteří nic takového nečekají a dalších 150 věcí, které nás teď nenapadnou.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod sorgo » 15. Apr 2008 10:54

Thomas napísal:To trochu přeháníš. Jednak, když už je 20 stupňů, tak vtomhle obdibí 1-2 dny, ale ráno je i takový den max okolo 5 st. Jiný rok ale můžeš mít stejný den pod nulou.


No ide o to, ci jazdis viac cez den alebo v noci ;)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Thomas » 15. Apr 2008 10:58

Stejně jedeš ráno do práce :-) Ale to je jedno. Já jsem v podstatě proti tomu, aby když se nabourají n jakékoli příčiny 2 auta se kvůli tomu dělaly obecné závěry, které v důsledku budou terorizovat slušné řidiče.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Rio13.zm » 15. Apr 2008 11:06

sergej: dovod ? ja by som chcel vediet dovod, preco na zapade povinne nesvietia ? mam zauzivane svietit v zimnych mesiacoch, casto zamracene, lepsie sa auta vidia, cez leto to tak nevnimam a tiez, ked svieti slnko, si obcas zabudnem pustit svetla i ked to nieje povinne a nechcem za to byt pokutovany :)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod B; » 15. Apr 2008 11:09

Mnoho ludi ide v nedelu na obed k babke do susednej dediny....
S datumom je problem v "regionalnych rozdieloch".
14.4 ti asi v Sturove nenasnezi, ale v Tatrach, na Orave v pohode.
Preto je tazko aplikovat zakon plosne na celom uzemi SR
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.