Novela zákona o cestnej premávke

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod tomas1 » 30. Okt 2007 21:42

sorgo napísal:
tomas1 napísal:v obciach by vodiči mali používať na cestách s viacerými jazdnými pruhmi najmä pravý jazdný pruh; súbežná jazda bude povolená iba v hustej premávke, predchádzaní a obchádzaní; doposiaľ mohli vodiči v obci používať ktorýkoľvek jazdný pruh
- to je podľa mňa krok späť.


No podla mna je to krok spravnym smerom.

Okrem otázky že "načo?", dosť by ma zaujímalo ako by to malo fungovať v praxi. V meste je mnoho situácií, keď je ľavý pruh výhodnejší. Už len kvôli tomu, že Ti môže nejaký blázon náhle vybehnúť z chodníka, spoza súbežne parkujúceho auta a pod. Alebo napríklad... Pred križovatkou s takýmto usporiadaním jazdných pruhov:

| < | ^ | ^> |

...by som teraz použil prednostne stredný pruh - teda len rovno (Do ktorého som sa predvídavo zaradil už na predchádzajúcej križovatke). Po novom použijem prednostne pravý jazný pruh, čím zbytočne zablokujem odbočujúcich vpravo, ktorý by inak mohli prejsť na oranžové blikajúce svetlo.

sorgo napísal:Osobne ma ide roztrhnut, ked predo mnou ide "vikendovy vodic" v lavom prouhu 50 subezne s nejakou aviou v pravom pruhu a kvoli tomu sa musim za nimi vliect.

Táto situácia je právne vyriešená aj v súčasnosti, takže imho irelevantný argument.
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Odoslaťod racto » 30. Okt 2007 23:17

no radenie je robene podľa intezity . od toho zavsi že čio križovatka bude mať samostatny pravý pruh alebo nie . isto všetco vieme že je mať výhodne prave odbočenie zvlášt a nie aj s rovným ale ked je kapacita do 500jednotkových vozidiel za hodinu pre danný smer je neefektivne davať jazdny pruh odbočenie v pravo samostatne (aspon tak je to u svetelných križovatkách). nevznikaju tam veľke časove straty. takže sa až tak nezdržite na križovatkach
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod sorgo » 31. Okt 2007 08:41

tomas1 napísal:Po novom použijem prednostne pravý jazný pruh, čím zbytočne zablokujem odbočujúcich vpravo, ktorý by inak mohli prejsť na oranžové blikajúce svetlo.

sorgo napísal:Osobne ma ide roztrhnut, ked predo mnou ide "vikendovy vodic" v lavom prouhu 50 subezne s nejakou aviou v pravom pruhu a kvoli tomu sa musim za nimi vliect.

Táto situácia je právne vyriešená aj v súčasnosti, takže imho irelevantný argument.


V ked pojdes kludne aj 40 v lavom pruhu a uhnes sa ked pojdem ja, tak sa ti este z vdaky poklonim. Potom sa kludne zarad zas do laveho pruhu...

Mna rozculuje ak niekto ide v lavom pruhu (napr. 60r. pan v klobuku) bez toho, ze by si uvedomoval, ze niekoho brzdi/blokuje.

Napr. take dobrzdovanie pred krizovatkou.... rovno je cervena, doprava zelena. Vodic dobrzduje, zotrvacnostou sa priblizuje k semaforu 20km/h a ti za nim su obmedzovani v tom, ze sa nemozu zaradit do praveho odbocovacieho pruhu a odbocit...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod i15 » 31. Okt 2007 10:45

tomas1 napísal:
sorgo napísal:
tomas1 napísal:v obciach by vodiči mali používať na cestách s viacerými jazdnými pruhmi najmä pravý jazdný pruh; súbežná jazda bude povolená iba v hustej premávke, predchádzaní a obchádzaní; doposiaľ mohli vodiči v obci používať ktorýkoľvek jazdný pruh
- to je podľa mňa krok späť.


No podla mna je to krok spravnym smerom.

Okrem otázky že "načo?", dosť by ma zaujímalo ako by to malo fungovať v praxi. V meste je mnoho situácií, keď je ľavý pruh výhodnejší. Už len kvôli tomu, že Ti môže nejaký blázon náhle vybehnúť z chodníka, spoza súbežne parkujúceho auta a pod. Alebo napríklad... Pred križovatkou s takýmto usporiadaním jazdných pruhov:

| < | ^ | ^> |

...by som teraz použil prednostne stredný pruh - teda len rovno (Do ktorého som sa predvídavo zaradil už na predchádzajúcej križovatke). Po novom použijem prednostne pravý jazný pruh, čím zbytočne zablokujem odbočujúcich vpravo, ktorý by inak mohli prejsť na oranžové blikajúce svetlo.

sorgo napísal:Osobne ma ide roztrhnut, ked predo mnou ide "vikendovy vodic" v lavom prouhu 50 subezne s nejakou aviou v pravom pruhu a kvoli tomu sa musim za nimi vliect.

Táto situácia je právne vyriešená aj v súčasnosti, takže imho irelevantný argument.


tak je to, ako si napisal... suhlas
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Rio13.zm » 01. Nov 2007 14:37

MH: mna by zaujimalo ako to precislovanie budu robit, budu sa robit nove tabule alebo len prelepia cislo 51 na 21 a potom neskor zase na R1
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Jurislav » 01. Nov 2007 15:43

Asi len prelepia, veď aj na MI-KE číslo E58 len dolepovali a nerobili nové.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod expwy » 01. Nov 2007 19:43

Podľa mňa sa terajšie úseky prelepovať na 21 vôbec nebudú, ale rovno sa počká keď sa bude dať nalepiť R1. Uvidí sa aký pokyn dá MDPT. Keď určí, že sa to musí takto označiť, tak sa to označí (samozrejme sa to len prelepí a nebudú sa kvôli tomu vymieňať tabule).
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod mirkobb » 11. Dec 2007 12:48

Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mirkobb » 12. Dec 2007 12:45

Mapka úsekov diaľníc a rychlostných ciest, ktorých sa bude týkať zákon o vyvlatňovaní.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3344
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod haluska » 05. Jan 2008 20:12

moment...som neni v obraze, kedy sa maju zaviest tie zmeny, ako pisal aquila v prvom prispevku? alebo uz su od noveho roku? :oops:
Obrázok používateľa
haluska
diskutujúci
 
Príspevky: 82
Založený: 17. Apr 2007 15:03
Bydlisko: vychodne a stredne slovensko

Odoslaťod aquila » 07. Jan 2008 10:09

nie, tie sa len budu menit ;)

tunak je konecne aj verejna verzia navrhu ...

http://www.minv.sk/pk/2007/ARCHIV/KM-259/zoznam.htm

mozeme pripomienkovat a hlavne kuknut co je a co neni nove..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 07. Jan 2008 12:35

mirkobb napísal:Mapka úsekov diaľníc a rychlostných ciest, ktorých sa bude týkať zákon o vyvlatňovaní.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3344


Zákon sa bude týkať len 151 km D/RC (D1 a R1) a len pri výstavbe cez PPP. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8986
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 07. Jan 2008 15:57

aquila napísal:nie, tie sa len budu menit ;)

tunak je konecne aj verejna verzia navrhu ...

http://www.minv.sk/pk/2007/ARCHIV/KM-259/zoznam.htm

mozeme pripomienkovat a hlavne kuknut co je a co neni nove..

Len si pozrite ako to vyzerá s EČ - nič sa nezmenilo...

Aj toto je pekný nezmysel:

PIATA HLAVA
ÚPRAVA A RIADENIE CESTNEJ PREMÁVKY
Dopravné značky a dopravné zariadenia
§ 60

odsek (14) Orgán Policajného zboru rozhodne o odstránení veci umiestnenej na ceste alebo pri ceste v rozpore s odsekmi 7, 9 a 11. Odstránenie veci zabezpečí jej pôvodca a ak tak neurobí, vec odstráni na jeho náklady cestný správny orgán. Ak orgán Policajného zboru zistí, že dopravné značky, dopravné zariadenia alebo veci umiestnené na ceste alebo pri ceste nie sú umiestnené v súlade s pravidlami ich umiestňovania upovedomí o tom, cestný správny orgán, ktorý je povinný v lehote určenej orgánom Policajného zboru vykonať nápravu.

§ 61
odsek (2)Použitie dopravných značiek a dopravných zariadení v jednotlivých prípadoch určí
a) ten, koho na to určí tento zákon alebo osobitný predpis (na vysvetlenie - osobitný predpis = vykonávacia vyhláška. Táto však ešte neexistuje, lebo sa musí robiť až po schválení tohto zákona....takže tetno


Takže po poriadku, cestný správny orgán pre D a R je MDPT SR, pre ostatné cesty sú to krajské úrady. Podľa cestného zákona 135/1961 Zb. rozhoduje o DZ cestný správny orgán. Tieto vydávajú určenie DZ na cestách (t.j. určujú kde majú byť a ako majú vyzerať). Podľa tohto odseku musia cestné správne orgány bezodkladne vykonať nápravu na DZ. Predsa toto by mal robiť vlastník, resp. správca komunikácie čiže NDS, SSC alebo Samosprávne kraje. Podľa tohto vlastne môže Orgán Policajného zboru, keď si zmyslí pokutovať MDPT SR alebo krajský úrad (im nadradené orgány). Ja sa pýtam ako môže byť donútený ten, kto o tom rozhoduje a má posledné slovo v určení DZ, vykonať zmenu dokonca pod hrozbou pokuty.

To ideme zaviesť policajný štát?

Inak chcem vidieť kde MDPT a kraje na to zoberú peniaze. Veď údržbu a opravy každoročne financujú (to že podvýživene je druhá vec) a ešte nad rámec toho majú aj platiť pokuty a odstraňovať a vymieňať DZ.

Tento zákon vlastne v jednom paragrafe vytvára rozpor s cestným zákonom a v druhom sa na cestný zákon odvoláva, čo môže mať v konečnom dôsledku nedozierne následky.

Viď modelová situácia:
Dojde policajtko na ministerstvo a hovorí: "Ministerstvo, ministerstvo odstráň značku."
Ministerstvo: "Policajtko, policajtko, choď do riti, ja nič neodstránim ja ministerstvo som sa rozhodlo v zmysle cestného zákona, že tá značka tam bude.
Policajt nalieha: "Ja v zmysle zákone o premávke na pozemných komunikáciách ti nariaďujem odstráň, lebo ti dám pokutu milión korún"
Ministerstvo odvetí: "Ja sa ti môžem vysrať na celú tvoju pokutu, značka tam jednoducho zostane, lebo som vydalo také určenie.
Policajt sa naštve a naparí MDPT SR pokutu. Otázka znie: Má ministerstvo odstrániť značku a zároveň zaplatiť túto pokutu???

Kto pozná odpoveď nech odpovie.....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod expwy » 08. Jan 2008 13:19

Už som tam zaslal pripomienky ako občan a dal som tam aj korekciu pragrafu o EČ:

V § 122 odsek (1) prvá veta návrhu zákona navrhujem doplniť za slová "tri číslice a dvojica písmen" slová "alebo štyri číslice a jedno písmeno, dve číslice a trojica písmen, jedna číslica a štvorica písmen. V druhej vete tohto odseku za slová "v poslednej dvojici" doplniť slová "alebo trojici, štvorici". Za tretiu vetu je potom potrebné doplniť štvrtú vetu, ktorá znie:

"V prípade kombinácie štyroch číslic a jedného písmena, ak je evidenčné číslo pridelené prípojnému vozidlu, je týmto písmenom Y."

Následne vo vykonávacej vyhláške v § 34 je potrebné vynechať skratky BC, BK, BL, BD, BE, BI, BL, BT, KI, KC, NI, NT, PV, PS, TC, TE, TA, TB, ZI, ZL)

Odôvodnenie: Každý okres by mal mať pridelené práve jedno označenie okresu a nie viac. Po vyčerpaní kombinácie troch číslic a dvoch písmen, ostatné navrhnuté kombinácie poskytujú nespočetné množstvo možností evidencie vozidiel bez toho, aby sa museli meniť označenia okresov, ktoré sú dlhodobo zaužívané (v úradnom styku, na dopravných značkách, u širokej verejnosti, a ďalšie). V krajinách EÚ, ktoré používajú na označenie okresov rovnakú kombináciu dvoch (a zároveň jedného alebo troch; napr. Nemecko, Rakúsko, Taliansko) písmen sa používa práve jedno nemenné označenie okresov.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod sergej » 08. Jan 2008 13:31

Paneboze, BA, BD, BE, BI, BL, BT pre Blavu... To ktory diletant vymyslal. Dufam, ze to prejde tak ako navrhuje MH.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod sergej » 08. Jan 2008 13:41

V návrhu vykonávacej vyhláške http://www.minv.sk/pk/2007/ARCHIV/KM-259/vyk_pred.htm sa v časti

VYOBRAZENIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK, DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ A OSOBITNÝCH OZNAČENÍ, ČÍSLA, ROZMERY, FARBY A PRESNÉ VYHOTOVENIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ

píše:

I. DIEL na stiahnutie vo formáte *.zip (veľkosť 1, 8 Mb)


Kde sa to dá stiahnuť?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod expwy » 08. Jan 2008 13:53

Sergej napísal:V návrhu vykonávacej vyhláške http://www.minv.sk/pk/2007/ARCHIV/KM-259/vyk_pred.htm sa v časti

VYOBRAZENIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK, DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ A OSOBITNÝCH OZNAČENÍ, ČÍSLA, ROZMERY, FARBY A PRESNÉ VYHOTOVENIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ
píše:
I. DIEL na stiahnutie vo formáte *.zip (veľkosť 1, 8 Mb)
Kde sa to dá stiahnuť?

Nikde sa to nedá stiahnuť, lebo táto príloha ešte neexistuje, stále sa na nej len pracuje...
Inak som toho názoru, že pre DZ by mala existovať samostatná vykonávacia vyhláška so vzorovými listami.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod sorgo » 08. Jan 2008 14:23

MH napísal:Už som tam zaslal pripomienky ako občan a dal som tam aj korekciu pragrafu o EČ:

V § 122 odsek (1) ....


Jeeej, tesim sa. Dakujem

Ked som spravne pochopil, tak ide o nnnnA, nnnAA, nnAAA variant, ktory sme rozoberali v glosari.

Bojim sa, ze styri pismena sposobia problem, lebo predsa len uz 3 a 4 pismenovych "divnych" slov je dost...

Neviem, ci bude chciet niekto znacku BA-7OSOL alebo BA-1CHUJ a pod... :)

Este by tam bolo dobre zahrnut varianty pre BA a (mozno aj) KE, ked by bol oznacenie okresu 1 znak (B a K) a identifikacnych znakov by bolo 6 (napr. nnnnAA)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod expwy » 08. Jan 2008 14:48

sorgo napísal:tesim sa. Dakujem

Ked som spravne pochopil, tak ide o nnnnA, nnnAA, nnAAA variant, ktory sme rozoberali v glosari.

Bojim sa, ze styri pismena sposobia problem, lebo predsa len uz 3 a 4 pismenovych "divnych" slov je dost...

Neviem, ci bude chciet niekto znacku BA-7OSOL alebo BA-1CHUJ a pod... :)

Este by tam bolo dobre zahrnut varianty pre BA a (mozno aj) KE, ked by bol oznacenie okresu 1 znak (B a K) a identifikacnych znakov by bolo 6 (napr. nnnnAA)

To by už bolo moc komplikované tam dávať ešte nejaké obmedzenia, to by tam bolo toho moc veľa a to by neprešlo už určite. Niekedy menej je viac, lebo na ministerstve nie sú naklonení veľkým zmenaám. Lebo niečo zmeniť znamená niečo urobiť a slovo "robiť" je ich najväčší nepriateľ.

Inak môj osobný názor je, že neprejde ani toto, a nechajú sa tam tie krkolomné skratky pre BA a ostatné krajské mestá. Lebo čo bolo najľahšie urobiť? pridať tam skratky...a hotovo
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod puff dady » 08. Jan 2008 15:59

Kombinacie typu nnnnA, nnnAA. nnAAA, nAAAA (kde n je cislo a A je pismeno) su podla mna najlepsim a najednoduchsim riesenim, akekolvek nezmyselne skratky typu BD ci BE napriklad pre Bratislavu su absolutne divne, preco mat v tom poriadok, ked tam moze byt bordel :shock:

Ono nezda sa mi, ze najlahsie bolo dopisat skratky, predsa rozsirenie §122 ako napisal MH nie je o nic dlhsie ako ten samotny zoznam tych skratiek :wink:
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod ELZ » 08. Jan 2008 22:12

sorgo napísal:
MH napísal:Už som tam zaslal pripomienky ako občan a dal som tam aj korekciu pragrafu o EČ:

V § 122 odsek (1) ....


Jeeej, tesim sa. Dakujem

Ked som spravne pochopil, tak ide o nnnnA, nnnAA, nnAAA variant, ktory sme rozoberali v glosari.

Bojim sa, ze styri pismena sposobia problem, lebo predsa len uz 3 a 4 pismenovych "divnych" slov je dost...

Neviem, ci bude chciet niekto znacku BA-7OSOL alebo BA-1CHUJ a pod... :)

Este by tam bolo dobre zahrnut varianty pre BA a (mozno aj) KE, ked by bol oznacenie okresu 1 znak (B a K) a identifikacnych znakov by bolo 6 (napr. nnnnAA)


K tomuto len jedna mala pripomienka ... svojho casu sa v Bratislave vynechalo oznacenie BLB :-) A tusim aj teraz plati, ked chce niekto vlastnu znacku, ze to nemoze byt nieco hanlive. Mohlo by to tak platit aj pre tieto. Inak tych viac skratiek je cesta najlahsieho odporu, niekto nevie trosku porozmyslat a dat si par veci matematicky dokopy.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod sorgo » 09. Jan 2008 08:45

ELZ napísal:K tomuto len jedna mala pripomienka ... svojho casu sa v Bratislave vynechalo oznacenie BLB :-) A tusim aj teraz plati, ked chce niekto vlastnu znacku, ze to nemoze byt nieco hanlive. Mohlo by to tak platit aj pre tieto. Inak tych viac skratiek je cesta najlahsieho odporu, niekto nevie trosku porozmyslat a dat si par veci matematicky dokopy.


Ano ;))) o BLB sa hovorilo, ze ich budu davat tym, co ustavicne porusuju predpisy :D

No problem je ten, ze ako posudis, co je hanlive? V zakone bude zoznam nahlivych slov? Bude to na svojvoli uradnika?
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod ELZ » 09. Jan 2008 09:35

Neviem ... existuje niekde slovnik slovenskeho jazyka s pejorativami? :-)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Čumil » 09. Jan 2008 10:43

ELZ napísal:Neviem ... existuje niekde slovnik slovenskeho jazyka s pejorativami? :-)

Sice je to OT, ale napr. tu:
chemici.matak.sk/files/slovnik_SJ.doc
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod sorgo » 10. Jan 2008 15:11

No je to sice pekne, ale neverim, ze v zakone budu definovane vyminky serii, ktore sa nebudu udelovat.

nehovoriac o tom, ze niekolkopismenovych kombinacii je plno napr. skratiek firiem.

co zaplati VUB banka za to, ze bude 100 aut v okrese s EC BA-nnVUB ? :)

Fakt by bolo asi najlepsie spravit ten jeden znak B-nnnnAA alebo zahrnut pismena medzi cisla, vykaslat sa na serie a robit to sposobom BA-6X85Z, myslim, ze tych kombinacii je ovela viac.

nnnAA je 1000 x 25 x 25 = 625.000 na okres
full mix pismen a cisel: 9.765.625, ak sa odtial vyhodia rozne divne kombinacie tak aj tak zostane dost milionov kombinacii...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: okorec a 46 hostí.