Ako ďalej ? - 3 hlavné varianty si na Slovensko počkali

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Prečítajte si pozorne 1. príspevok v tejto téme, zahlasujte a prípadne sa vyjadrite. Je to viac ako aktuálna téma.

1. varianta
35
88%
2. varianta
3
8%
3. varianta
2
5%
 
Celkový počet hlasov : 40

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 21:39

Tomas PO napísal:A najvychodnejsi tunel to dlhe roky bude, na Dargov si este dlho dlho pockame.


Na Dargov si hlavne zabudol. :wink:

Ešte nestojí D1 v PO. A je dosť možné, že v r. 2015 bude tunel Prešov a v r. 2020 tunel Dargov. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 21:40

Tomas PO napísal:Nijako. Super odpoved :!: . SSC nema co risit, nie je tam co kde upravovat, rozsirovat, mimourovnovat...


SSC tam má svoje zámery ako uprednostniť hlavný ťah. :wink:
A správne ... na tomto úseku, nijako.
Čo sa ti na tejto odpovedi nepáči ? Veď Slovensko nemá len mesto Prešov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 25. Nov 2007 21:49

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:Nijako. Super odpoved :!: . SSC nema co risit, nie je tam co kde upravovat, rozsirovat, mimourovnovat...


SSC tam má svoje zámery ako uprednostniť hlavný ťah. :wink:
A správne ... na tomto úseku, nijako.
Čo sa ti na tejto odpovedi nepáči ? Veď Slovensko nemá len mesto Prešov.

Nuz, som na zamery SSC zvedavy, zatial mam ale dost pochybnosti.
Ze Slovensko nema len Presov, to je jasne. Dokonca by som povedal, ze Slovensko nema Presov vobec. Od roku 1992, co je presne 15 rokov totiz neprebehla v tomto meste nijaka investicia do cestnej siete. Nepocitam D1 na Kosice a buducu D1 okolo Svinej. To su tahy ktore neriesia Presov, skor naopak, robia z neho lievik. A tretie najvacsie mesto na Slovensku, kde sa navyse v centre pretinaju hlavne tranzitne tahy by si viac pozornosti ako ma podla mna zasluzilo.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 22:01

Tomas PO napísal:Nuz, som na zamery SSC zvedavy, zatial mam ale dost pochybnosti.
Ze Slovensko nema len Presov, to je jasne. Dokonca by som povedal, ze Slovensko nema Presov vobec. Od roku 1992, co je presne 15 rokov totiz neprebehla v tomto meste nijaka investicia do cestnej siete. Nepocitam D1 na Kosice a buducu D1 okolo Svinej. To su tahy ktore neriesia Presov, skor naopak, robia z neho lievik. A tretie najvacsie mesto na Slovensku, kde sa navyse v centre pretinaju hlavne tranzitne tahy by si viac pozornosti ako ma podla mna zasluzilo.


Pochybnosti mať môžeš, ale skončíte ako v PB - priorita bude hlavný ťah, ostatné uličky budú nepodstatné do doby, kým sa nepostaví R4.

Bratislava ako najväčšie mesto tiež nemalo žiadne diaľnice. A dodnes nemá veľký diaľničný okruh, ani menšie ako severná tangenta, Mierová-Senecká už praská vo švíkoch. Ani Košice. Tak preto ani Prešov. Trnava, Trenčín a Nitra získali napojenie, neriešili sa ich dopravné problémy a aj to tak dnes vyzerá. Žilina diaľnicu stále nemá a je tam lievik, o akom PO môže len snívať. Slušne riešené sú len Košice. BB zaspala dobu a aj tam štát nič nerobil a dodnes málo robí. Ako hovorím, Slovensko nemá len Prešov. Slovensko totiž celkovo sa snaží najprv stavať súvislé úseky a spájať regióny a doprava v mestách sa mení len podľa vývoja diaľničnej siete (kde je diaľnica, tam je aspoň privádzač, ale ten tvorí lievik niekde) a podľa podmienok hospodárskeho rozvoja (podmienka investora).

Prešov síce je 3. najväčšie mesto na Slovensku, ale z pohľadu krajských miest nie je mestom, ktoré by bolo najhoršie, ba ani 3. najhoršie. Oveľa horšie sú na tom Bratislava, Žilina a Nitra. A vzhľadom na priepustnosť a riziká nasleduje Trenčín, kde stačí 1 dopravná nehoda a mesto celé skolabuje na niekoľko hodín. To je realita, bez ohľadu na to, že v PO nežijem. (aby zas nebola nejaká uštipačná poznámka ako minule) :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 25. Nov 2007 22:19

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:Nuz, som na zamery SSC zvedavy, zatial mam ale dost pochybnosti.
Ze Slovensko nema len Presov, to je jasne. Dokonca by som povedal, ze Slovensko nema Presov vobec. Od roku 1992, co je presne 15 rokov totiz neprebehla v tomto meste nijaka investicia do cestnej siete. Nepocitam D1 na Kosice a buducu D1 okolo Svinej. To su tahy ktore neriesia Presov, skor naopak, robia z neho lievik. A tretie najvacsie mesto na Slovensku, kde sa navyse v centre pretinaju hlavne tranzitne tahy by si viac pozornosti ako ma podla mna zasluzilo.


Pochybnosti mať môžeš, ale skončíte ako v PB - priorita bude hlavný ťah, ostatné uličky budú nepodstatné do doby, kým sa nepostaví R4.

Bratislava ako najväčšie mesto tiež nemalo žiadne diaľnice. A dodnes nemá veľký diaľničný okruh, ani menšie ako severná tangenta, Mierová-Senecká už praská vo švíkoch. Ani Košice. Tak preto ani Prešov. Trnava, Trenčín a Nitra získali napojenie, neriešili sa ich dopravné problémy a aj to tak dnes vyzerá. Žilina diaľnicu stále nemá a je tam lievik, o akom PO môže len snívať. Slušne riešené sú len Košice. BB zaspala dobu a aj tam štát nič nerobil a dodnes málo robí. Ako hovorím, Slovensko nemá len Prešov. Slovensko totiž celkovo sa snaží najprv stavať súvislé úseky a spájať regióny a doprava v mestách sa mení len podľa vývoja diaľničnej siete (kde je diaľnica, tam je aspoň privádzač, ale ten tvorí lievik niekde) a podľa podmienok hospodárskeho rozvoja (podmienka investora).

Prešov síce je 3. najväčšie mesto na Slovensku, ale z pohľadu krajských miest nie je mestom, ktoré by bolo najhoršie, ba ani 3. najhoršie. Oveľa horšie sú na tom Bratislava, Žilina a Nitra. A vzhľadom na priepustnosť a riziká nasleduje Trenčín, kde stačí 1 dopravná nehoda a mesto celé skolabuje na niekoľko hodín. To je realita, bez ohľadu na to, že v PO nežijem. (aby zas nebola nejaká uštipačná poznámka ako minule) :wink:

Jasne, so vsetkym suhlasim. Velkost Presova je trochu vybalancovana jeho mensim hospodarskym rastom (co sa ale moze rychlo zmenit) a tym padom nie je priama umera vo velkosti mesta a doprvanych zapch. Opat ale spomenim fakt, ze za 15 rokov sa tu nic nepostavilo a tym sa moze "pysit" len malo krajskych miest. Presov nielenze nema vonkajsi dialnicny obchvat, ale ani vnutorny, ba dokonca ani mestksy okruh.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 22:27

Tomas PO napísal:Jasne, so vsetkym suhlasim. Velkost Presova je trochu vybalancovana jeho mensim hospodarskym rastom (co sa ale moze rychlo zmenit) a tym padom nie je priama umera vo velkosti mesta a doprvanych zapch. Opat ale spomenim fakt, ze za 15 rokov sa tu nic nepostavilo a tym sa moze "pysit" len malo krajskych miest. Presov nielenze nema vonkajsi dialnicny obchvat, ale ani vnutorny, ba dokonca ani mestksy okruh.


Ak sa aj zvýši hospodársky rast, bude to priamy dôsledok napojenia mesta na súvislé prepojenie (alebo blížiace sa súvislé prepojenie) na D1 na Bratislavu.

Nuž a ja zase spomeniem fakt, že keď sa 15 rokov nič nestavalo - nebol dôvod. A potvrdzuje to fakt, ktorý si sám uznal, že PO ani dnes po 15 rokoch nemá najhoršiu dopravu na Slovensku spomedzi všetkých krajských miest, takže zatiaľ nevadí, že sa tam neinvestovalo.

A že Prešov nemá mestský okruh - to je chyba mesta. Taká Praha si ho stavia samotná.

No a položím aj inú otázku: Je snáď lepšie pre Prešov, ak by sa dnes realizovala stavba za 10-12 mld. SKK pre jej tranzit na ťahu BA-KE alebo je lepšie budovať úseky, ktoré mesto napoja na BA :?: Ak doprava nekolabuje, ale hospodársky rast je slabý. Ja si myslím, že odpoveď je jasná. :wink:

A neuveríš, ale nič (obchvat, širšia cesta) sa nepostavilo ani v Nitre, Trenčíne či Trnave. Maximálne sa tam vymenila vozovka niekoľkokrát. A zase je pre mňa úsmevné vyjadrenie "málo krajských miest". Slovensko ich má 8, aj z toho je jedno hlavné mesto. A stále nachádzame 3-4, ktoré sú na tom podobne, čo je 50%, kam Prešov patrí. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 25. Nov 2007 23:33

Dialniciar napísal:No a položím aj inú otázku: Je snáď lepšie pre Prešov, ak by sa dnes realizovala stavba za 10-12 mld. SKK pre jej tranzit na ťahu BA-KE alebo je lepšie budovať úseky, ktoré mesto napoja na BA :?: Ak doprava nekolabuje, ale hospodársky rast je slabý. Ja si myslím, že odpoveď je jasná. :wink:



Ale sa bavime o casovom horizonte 2015, ked bude D1 (snad) az po Presov, ale ten bude ledva budovat dialnicny obchvat a tranzitna doprava na sever a vychod bude jazdit cez centrum, lebo sa este sa len bude uvazovat o severnom obchvate :idea:
Presov nie je PB, kde je jeden hlavy tah. Spajaju sa tu 2 medzinarodne tahy a smerom na sever vedie vyznamnejsia cesta prvej triedy... to skratka treba riesit.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 23:41

i15 napísal:Ale sa bavime o casovom horizonte 2015, ked bude D1 (snad) az po Presov, ale ten bude ledva budovat dialnicny obchvat a tranzitna doprava na sever a vychod bude jazdit cez centrum, lebo sa este sa len bude uvazovat o severnom obchvate :idea:
Presov nie je PB, kde je jeden hlavy tah. Spajaju sa tu 2 medzinarodne tahy a smerom na sever vedie vyznamnejsia cesta prvej triedy... to skratka treba riesit.


Áno, i15, bavíme sa o r. 2015 a hlavne o 3 variantoch, nie o meste Prešov. To, čo sa tu bavíte vy, to je R4, resp. bodová závada, o tom tu diskusia nie je. :wink:

Diskusia k variantom je jasná a D1 v PO sa bude stavať v r. 2010, to si Fico nenechá ujsť poklepať tam kameň. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.