Z Ba do Ke, cez Madarsko - skusenosti

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod joe1024 » 03. Dec 2008 16:16

Ja sa len snazim poukazat na to, ze kazdemu z tych troch usekov priradili nejaky atribut - rychly,bezpecny,lacny/kratky.

No trasa cez Bp ma tie atributy oba - je aj rychla (ak treba) aj bezpecna. Ziadna z domacich trati nie je rychla, pokial clovek nejde v najriskantnejsom case - o 3.00 rano, kedy je zase zvysene riziko, ze clovek stretne v zakrute v svojom smere niekoho co ide 160 (kedze je noc), resp. niekoho leziaceho na ceste/pod bicyklom ...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod sorgo » 03. Dec 2008 17:25

joe1024 napísal:pokial clovek nejde v najriskantnejsom case - o 3.00 rano, kedy je zase zvysene riziko, ze clovek stretne v zakrute v svojom smere niekoho co ide 160 (kedze je noc), resp. niekoho leziaceho na ceste/pod bicyklom ...


No... noc ma tu vyhodu, ze auta co idu 160 su teda poriadne osvetlene :)

ale s tym bicyklom resp. este pridam lesnu zver mas pravdu.

clovek si to reze 120 a zrazu diviak, tak je jasne, ze tuto trasu absolvujes uz potom 80tkou cez les...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod stanog » 03. Dec 2008 18:11

To porovnanie je pekne, skoda len ze nenapisali ako dlho stal pod Strecnom (inak do 31.12. tam maju skoncit takze zdrzania by uz nemali byt tak caste), takto sa to neda až tak realne posudit, ale celkovo by to severu až tak nepomohlo. Inak veľa záleží aj na tom, či sa cestuje od Lamača resp. Petržalky na juh KE alebo z Ružinova či Rače na sever Košíc, lebo moja skúsenosť je že od Račianskeho Mýta v BA po Železničnú stanicu KE čo sú lokality v strede miest idem min. 30 minút len v rámci miest. Z Petržalky po US Steel rozhodne odporúčam cez BP (odpadá aj riskantný prejazd Prístavným mostom). Inak som dosť prekvapený že strednú trasu zmákol POVOLENOU rýchlosťou BA-Šášovské podhradie za 2,00 hod. Ja to v takom čase dokážem v pracovný deň stihnúť len ak kolóny kamiónov vykompenzujem prekračovaním MPR o 20-30 km/h na ostatných úsekoch a to ešte nepočítam možnosť 10-20 minút stratiť v kolóne v NR.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod i15 » 03. Dec 2008 18:39

pozrel som si este raz video a chlapik, ktory siel cez Budapest, v Kosiciach asi zabludil. Pri prejazde Barcou hlasil 508km, ale v cieli vzdialenom cca 5km mal az 517km

ale som rad, ze tam bolo aj porovnanie spotreby :) na dialnici pri 130 skratka auto zerie viac...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod devil » 04. Dec 2008 07:16

skoda len ze nenapisali ako dlho stal pod Strecnom


pre ZA-MT je tam uvedena 1 hod aj s 30 min. prestavkou. bezne to trva 20 min. cize stal v kolone asi 10 min.

pozrel som si este raz video a chlapik, ktory siel cez Budapest, v Kosiciach asi zabludil. Pri prejazde Barcou hlasil 508km, ale v cieli vzdialenom cca 5km mal az 517km


cize so skratkami pri BP to bude uz pod 500 km.

ma velmi prekvapil mimoriadne velky casovy rozdiel medzi stredo-juhom a severom, aj po dokonceni PB a ZA-RK by sa sever dostal len na terajsi stav stredo-juhom.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod stanog » 04. Dec 2008 08:34

i15 napísal:ale som rad, ze tam bolo aj porovnanie spotreby :) na dialnici pri 130 skratka auto zerie viac...


Ak sa jazdí väčšinou po diaľnici jednoznačne treba 6-stupňovú prevodovku
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod sorgo » 04. Dec 2008 08:38

devil napísal:ma velmi prekvapil mimoriadne velky casovy rozdiel medzi stredo-juhom a severom, aj po dokonceni PB a ZA-RK by sa sever dostal len na terajsi stav stredo-juhom.


to myslis vazne? :shock: ja som si myslel, ze take veci su nad slnko jasnejsie kazdemu. Mozno mohli spravit este jeden test ;) v noci ist nazad tymi trasami bez striktneho dodrziavania rychlosti :)))) to by bolo trochu blizsie k realite.

Napokon ruku na srdce, kto jazdi totalne predpisovo, ked neexistuje dostojna dialnica?

mna skor zarazila jedna vec, ako mohli nazvat R1 dialnicou ;) na ich mieste by som to radsej predaboval ;))
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Thomas » 04. Dec 2008 10:26

no protože D a R jsou v praxi pro laika dálnice, nakonec jízdní vlastniosti jsou skoro stejné.

Mimochodem já jezdím i na I. třídách vcelku předpisově, totálně to nekde nikde.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod devil » 04. Dec 2008 15:57

ja som si myslel, ze take veci su nad slnko jasnejsie kazdemu.


priznam sa, ocakaval by som ze severom im to vyjde o 1/2 az 3/4 hodinu menej.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod i15 » 04. Dec 2008 17:40

Sever bol znevyhodneny, lebo ciel bol v juznej casti Kosic. Navyse chlapik tam z dialnice ani nesiel po privadzacoch, ale po stvorprudovke cez obytne stvrte, kde je asi 8 semaforov
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod sorgo » 04. Dec 2008 18:10

i15 napísal:Sever bol znevyhodneny, lebo ciel bol v juznej casti Kosic. Navyse chlapik tam z dialnice ani nesiel po privadzacoch, ale po stvorprudovke cez obytne stvrte, kde je asi 8 semaforov


ano, to som si vsimol. je to sice kratsia trasa, ale rychlejsie by bolo cez opatske. ale tak +- 5 minut by nespravilo uz vobec nic, akurat by pridalo zopar km.

Zvolen forever! :)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod sorgo » 04. Dec 2008 18:11

devil napísal:priznam sa, ocakaval by som ze severom im to vyjde o 1/2 az 3/4 hodinu menej.


nebude to tazkou nohou na plyne? :))
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod devil » 04. Dec 2008 18:24

mozno, tak trochu :) ...vsetky trasy sa daju zvladnut aj o 20 min. lepsie...pri miernom, ale naozaj len miernom prekracovani rychlosti...okrem toho keby nestratili 10 min. pod strecnom a keby nebludili cez KE v prip. severnej a madarskej trasy...ale v zasade je to najlepsi test aky som zatial cital.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod sorgo » 05. Dec 2008 07:59

ja sa priznam, ze je to jedine take porovnanie, ktore som cital, inak na tuto temu som narazil len v diskusii.

kazdopadne je to na vyber kazdeho osobitne.

Ak mas cestou stretnutie v Martine, pojdes cez Zilinu. Alebo ak chces halusky v Tatrach :)
Ak ides do Nitry, tak zvolis juznu trasu. Dostala sa ku mne fama, ze vraj juzna trasa cez Zvolen je cez den totalne zapratana traktormi a aviami (autor - obyvatel Levoce). Mal som tu cest cestovat aj doobeda pocas pracovneho dna, nejake extra kriticke to ale vobec nebolo.
Ak nechces opustat uzemie SR a kupovat dialnicnu, vyhrava Zvolen.
Ak ides do BA a mas siesty rychlostny stupen, jednoznace BP.

Este jedna trasa je vcelku oblubena, a to cez Velky Krtis, Nove Zamky. Nejaka predzvest R7 :) Udajne sa da usetrit az hodinka oproti Zvolenu, ak je husta premavka.
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod fh » 05. Dec 2008 09:17

sorgo napísal:Este jedna trasa je vcelku oblubena, a to cez Velky Krtis, Nove Zamky. Nejaka predzvest R7 :) Udajne sa da usetrit az hodinka oproti Zvolenu, ak je husta premavka.


Ja som išiel 2 x z KE do BA touto trasou a od LC po NZ som si vychutnal prázdne cesty a pokojnú jazdu, predbiehal som sem tam nejaký traktor, ale bolo to v pohode. Ťažko to vydávať za všeobecne platnú pravdu, bolo to len dva krát uprostred týždňa, ale ak tak znovu pôjdem, použijem túto trasu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod stanog » 05. Dec 2008 09:28

Aj ja som cca pred rokom siel BA-KE cez deň a kedze pri Zlatych Moravciach hlasili nehodu so zdrzanim tak som to v NR stočil na Levice- Veľký Krtíš- LC. Trasa to bola úplne v pohode, prázdna. Síce pre horšiu údržbu sa tadiaľ nedá veľmi chodiť cez 100 km/h ale priemerka mi vyšla cca 85 km/h čo je porovnateľné s trasou cez ZV. Navyše medzi ZV a LC je v poslednej dobe toľko kamiónov že jazda je veľmi stresujúca a nebezpečná, navyše v celom tomto úseku sú vyjazdené hlboké koľaje, takže ten VK sa mi celkom páčil, lebo to bol úplný pokoj a jazda ako za socíku. Aj cesta a jej okolie tak vyzerá. Lenže zvyk je zvyk a preto som si to už nezopakoval, ale tá trasa je celkom v pohode.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod Andrej » 05. Dec 2008 19:38

Hm, tiez som raz isiel cez VK a bola to zatial casovo najdlhsia cesta na trase BA-LC, co si pamätam. :roll: Aj ked ako prazdna a pokojna trasa to moze byt celkom prijemna alternativa :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod zozzi » 01. Jan 2009 20:55

sorgo napísal:Este jedna trasa je vcelku oblubena, a to cez Velky Krtis, Nove Zamky. Nejaka predzvest R7 :) Udajne sa da usetrit az hodinka oproti Zvolenu, ak je husta premavka.


ja "spodom-spodom" cez New Castle nechodim - ale ani cez Levice

inak, skusenost v priebehu 2 dni (sucho bez snehu, vacsinou jazdim cez limit, ale +/- dodrziavam rychlost v obci a na 99% aj plnu ciaru)

sobota 13:00 z BA - NR - VK - LC za cca 2:15 .. dost velky traffic medzi NR a Vrablami

nedela 14:00 z LC - ZV - NR - BA za cca 2:45

pondelok 17:00 z BA - NR - ZV - LC za cca 3:00 ...

ma to ale velke ALE v pripade cesty cez VK - velka cast cesty tam ide horami/dolami a v noci, resp. v zime sa tam kvoli lesnej zveri tak rychlo ist neda .... v lete je to ale ozaj pohodova jazda

mna ani ist BA-KE cez HU nebavi - unudis sa :-(

skusil som minule shopping v BUD a isiel som od krizovatky MO/M1 po novom obchvate asi hodinu len po obchvate, dalej 1,5 hod po dialnici a nejakych 50 min do KE
zozzi
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 09. Sep 2007 17:04

Odoslaťod sorgo » 02. Jan 2009 10:03

zozzi napísal:ma to ale velke ALE v pripade cesty cez VK - velka cast cesty tam ide horami/dolami a v noci, resp. v zime sa tam kvoli lesnej zveri tak rychlo ist neda .... v lete je to ale ozaj pohodova jazda

mna ani ist BA-KE cez HU nebavi - unudis sa :-(

skusil som minule shopping v BUD a isiel som od krizovatky MO/M1 po novom obchvate asi hodinu len po obchvate, dalej 1,5 hod po dialnici a nejakych 50 min do KE


sevas Zozzi ;) pf

akurat som v noci docestoval. v soku som zistil pri viedni, ze do KE je rovnako daleko cez BP aj cez BA-ZV. takze z Viedne do KE jednoznacne cez BP...

Cestou bola sice nuda ako pises, ale -5 az -7 stupnov. nechcem si predstavit, ako by vyzerali cesty na Slovensku (+ hmla a sneh...) normalne uvazujem, ze najblizsie uz aj do BA pojdem cez BP, aj ked osobne preferujem Zvolen. Dialnice su dialnice...

Wien - KE:
cez BP: 501 km
cez BA-ZV: 477 km



inak vcera som urobil 1400 km uplne v pohode a na krizovatke VSS som skoro dostal smyk, lebo cteny kosicky cestari nevedia odpratat krizovatku tak, aby sa dalo prejst 60km/h plynule po hlavnej ceste... krasne uvitanie...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod zozzi » 02. Jan 2009 13:46

sorgo napísal:
akurat som v noci docestoval. v soku som zistil pri viedni, ze do KE je rovnako daleko cez BP aj cez BA-ZV. takze z Viedne do KE jednoznacne cez BP...



secko dobre aj tebe ;-)

ale kolkokrat sa chodi do viedne ? ja som svojim autom do VIE ani nikdy nesiel ... shopingujem kadetade po svete, na letisko ma niekto odnesie ale vacsinou aj tak kupujem letenky z BUD lebo to mame blizsie a teraz ked je M0 tak za 2 hod si tam ;-)
zozzi
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 09. Sep 2007 17:04

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron