BA - horná Nitra

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Ktorá trasa pre hornú Nitru je podľa Vás najlvhodnejšia?

D1-Hlohovec-Veľké Ripňany-Topoľčany-Prievidza
6
19%
R1-Nitra-Topoľčany-Prievidza
14
45%
D1-Piešťany-Radošina-Topoľčany-Prievidza
11
35%
 
Celkový počet hlasov : 31

Odoslaťod Hefaistion » 01. Aug 2005 11:53

Toto nie je podľa mňa dobrá otázka, pretože najlepším riešením na spojenie Hornej Nitry so SR, aj s BA, je čo najpriamejšie napojenie na D1 a to jedine pomocou RK R2.

Všetko ostatné sú len náhrady. Cez Veľké Ripňany by to bolo najkratšou variantou, ale je to nereálne kvôli parametrom daných ciest. Cez RK R1 je to zbytočná obchádzka a nič to nerieši potom pri TT alebo SC. A aj tak je to len napojenie na D1 a a ešte k tomu po dlhej a problematickej trase, kde je potrebné veľa obchvatov. A varianta PN-TO by bola prijateľnou, ale to je aj tak sama o sebe strategická cesta, pretože je hlavným ťahom medzi RK R1 a R2.
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod Branco » 01. Aug 2005 18:15

Hefaistion napísal:Toto nie je podľa mňa dobrá otázka, pretože najlepším riešením na spojenie Hornej Nitry so SR, aj s BA, je čo najpriamejšie napojenie na D1 a to jedine pomocou RK R2.

Všetko ostatné sú len náhrady. Cez Veľké Ripňany by to bolo najkratšou variantou, ale je to nereálne kvôli parametrom daných ciest. Cez RK R1 je to zbytočná obchádzka a nič to nerieši potom pri TT alebo SC. A aj tak je to len napojenie na D1 a a ešte k tomu po dlhej a problematickej trase, kde je potrebné veľa obchvatov. A varianta PN-TO by bola prijateľnou, ale to je aj tak sama o sebe strategická cesta, pretože je hlavným ťahom medzi RK R1 a R2.


Hefaiston,

napojenie hornej Nitry na R2 je, samozrejme, žiadúce a nutné. Otázka však znela: napojenie hornej Nitry na BA. Na Tvoj inak kvalitný príspevok Ti môžem odpovedať protiotázkou: trasou, ktorá je dlhšia ca. o 40 km (hrubý odhad) kto asi bude cestovať? Je to asi tak, ako keď do Hnúšte (príklad) by som cestoval cez R2 od Rimavskej Soboty. Budem však používať kratšiu trasu: odbočkou z Kriváňa na Kokavu a Klenovec. R2 y hornej Nitry naozaj rieši napojenie na TN, ZA a medzinárodné do ČR. Nerieši však napojenie na hlavné mesto.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Hefaistion » 01. Aug 2005 18:45

Branco napísal:Hefaiston,

napojenie hornej Nitry na R2 je, samozrejme, žiadúce a nutné. Otázka však znela: napojenie hornej Nitry na BA. Na Tvoj inak kvalitný príspevok Ti môžem odpovedať protiotázkou: trasou, ktorá je dlhšia ca. o 40 km (hrubý odhad) kto asi bude cestovať? Je to asi tak, ako keď do Hnúšte (príklad) by som cestoval cez R2 od Rimavskej Soboty. Budem však používať kratšiu trasu: odbočkou z Kriváňa na Kokavu a Klenovec. R2 y hornej Nitry naozaj rieši napojenie na TN, ZA a medzinárodné do ČR. Nerieši však napojenie na hlavné mesto.


Branco,

už vidím, že som sa nemal do tejto diskusie vôbec zapájať, lebo už sa mi to "rozpadá" vo viacerých témach (teraz myslím len sekciu Diaľnice a RK všeobecne, túto časť mal mať pôvodne Krateros, ale to som už topic). :roll:

V stručnosti:

Ja som zadanie otázky pochopil, ale nedokážem na ňu odpovedať podľa daných možností, pretože mi tam 1 možnosť chýba. To je všetko.

Pre vysvetlenie:

1. To, že sa niekedy stavia dlhšia trasa, ale s kvalitnými parametrami tak, aby bola časovo najkratšia je bežné všade vo svete/SR.

2. Osobne si nemyslím, že je potrebné, aby región, zaostalý región (teraz bez urážky daných obyvateľov - chýba celková infraštruktúra), Horná Nitra bolo nutné spájať len s BA, presnejšie, ak aj takto otázka stojí, tak stačí tento región napojiť na diaľnicu D1, pretože tá do BA smeruje. A okrem toho, napojením regiónu na diaľnicu D1 získa Horná NR oveľa viac, pretože sa napojí na hospodársky silné oblasti TN a ZA, nie len na NR.

Preto si celkovo myslím, že svoj 1. príspevok v tejto téme zohľadňoval všetky tieto aspekty. Rešpektujem však aj iné názory. :wink:
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod Antimander » 22. Sep 2005 23:04

Toto je veľmi zložitá téma. Aj na mňa. Náročná otázka, ťažká otázka.

Osobne som hlasoval z tohto výberu za možnosť č. 3.

Ale sám na 100% súhlasím s Hefaistionom. Horná Nitra potrebuje RK R2 až po D1. :wink: Aj v napojení na BA. SR nemá dostatok financií na budovanie RK na HC. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Adaios » 20. Okt 2005 20:43

V pripade BA je to moznost c. 1 cez Hlohovec a ja som tak aj hlasoval.

Ale v pripade rozvoja regionu Hornej Nitry nejde o BA, ale o ZA a TN a tak podporujem hlavne stavanie R2.

Lebo ja poviem osobny nazor. R2 ma druhu najvyssiu prioritu v ramci cislovania v RK, takze je minimalne arogantne povedat od ministra dopravy, ze tato RK bude realne stavana az v horizonte roku 2020.

Je zaujimave, ze uz takyto uprimny nie je vas minister napriklad pri R3, R4, D1, ...

A az teraz pred volbami uz zase povie, ze do r. 2010 budu 4 velke obchvaty na celej trase TN-ZH. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 15. Mar 2006 18:05

O.K., podľa mňa má v tomto prípade prioritu R2, následne je to napojenie hornej Nitry na západné Slovensko, resp. BA. :wink:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 10:48

Branco napísal:O.K., podľa mňa má v tomto prípade prioritu R2, následne je to napojenie hornej Nitry na západné Slovensko, resp. BA. :wink:


R2 TN-ZH sa bude ešte 15-20 rokov riešiť len obchvatami miest, teda krátke úseky na 1/2 profil.

A nová RC NR-TO tak skoro v SR nebude, lebo vypadla z plánov r. 2040 už úplne.

Takže Horná Nitra nebude mať jednoducho napojenie na diaľničnú siť SR ešte veľmi dlho, aj keď okolo regiónu pôjde D1, R1 a R3 bodové závady.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 18. Jan 2007 16:37

Dialniciar napísal:R2 TN-ZH sa bude ešte 15-20 rokov riešiť len obchvatami miest, teda krátke úseky na 1/2 profil.

A nová RC NR-TO tak skoro v SR nebude, lebo vypadla z plánov r. 2040 už úplne.

Takže Horná Nitra nebude mať jednoducho napojenie na diaľničnú siť SR ešte veľmi dlho, aj keď okolo regiónu pôjde D1, R1 a R3 bodové závady.


Ani prelozky (obchvaty) cesty I. triedy medzi NR-TO-Novakmi na neplanuju? Potom by tento region dopadol velmi zle :?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 21:25

Andrej napísal:Ani prelozky (obchvaty) cesty I. triedy medzi NR-TO-Novakmi na neplanuju? Potom by tento region dopadol velmi zle :?


Riešia sa Topoľčany. Nitra sa týmto smerom riešiť tak skoro nebude. Partizánske sa riešiť má. Ale podrobnosti neviem, takže týmto smerom nič moc, ... aj keď sú tu 2 cesty významné - nevidel by som problém, I/64 a II/593.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.