D1 tunel Branisko

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2010 21:53

aquila napísal:a co sa asi tak robilo v rokoch 1996 az 1998 ? asi tam len chodili piskat .. cize som rad, ze si sam napisal, ze klames, lebo zmluvy sa podpisovali pred vystavbou a aj dodatky sa riesili za mikolaja .. a opakujem, dzurindova chyba bola, ze ozaj nestopol vystavbu dialnic a neurobil poriadny audit..
vyjadril si sa, ... píšeš o roku 1996 :wink:

tak ešte raz :arrow:

1996, jar - začatie razenia priesk. štôlne
1996, jeseň - prípravné práce na razenie
1997 - začiatok razenia
2003 - ukončenie výstavby

aquila, fakt po mne chces, aby som ďalej vyhľadával zmluvy na dodatky zmien CB krytu, technológií a senzorov ? A to už tam sedeli Dzurondove vlády, lebo ešte raz: 1997-1999 (2,5 roka) ale 1999-2003 (3,5 roka) budoval Dzurinda. :wink: Či chceš alebo nie, ... :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2010 21:53

aquila, vidno že nie sú čistý ... :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 01. Feb 2010 21:55

kludne si ich vyhladaj .. a kludne ich sem dam.. opakujem, riaditelom bol pocas vystavbu aj podpisoval zmluvy hlavne mikolaj a meciarova vlada ..

na osobne invektivy nemam dovod reagovat, na tvoju uroven sa nemam dovod znizovat.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2010 21:56

začal si s braniskom dneska ty, ... mne je jedno na čo reagovať budeš alebo nie
ja trvám na svojom tunel mal dodatky aj za faktora :)

inak si svoje tvrdenia o PPP kľudne napíš aj miliónkrát, ... mne je jedno :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2010 21:58

a ešte taký malý dodatok: Dzurinda 8 rokov vládol a jediný tunel, ktorý dokázal rozostavať a dostavať bol tunel Sitina dlhý 1,5 km ... správne, Mečiar a Fico a Slota budú v diaľniciach dominovať, žiaľ je smutné, že najväčší zlodeji chápu význam dopr. infraštruktúry ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2010 22:08

A vlastne, že ja sa do toho starám. Nech sa starajú tí, čo majú. Ja k tomu nie som kompetentný a navyše vždy som tvrdo výstavbu Braniska kritizoval. Ale maslo majú všetci na hlave. Je ale zvláštne, že niekoho (nenarážam teraz na aquilu) stále baví riešiť predraženie Braniska z r. 1996-2003, keď je rok 2010. Za Mečiara sa spravilo veľa chýb, však známy HDS narobil problémy aj na Ladce-Sverepec, keď tam museli prísť IS a vymieňali sa tam SBS-ky týchto firiem. Daňou za rýchlu výstavbu bolo plno 1/2 profilov, úsek D3 pri poľských hraniciach bez nadväznosti a teda nemožnosti napojiť na sieť, neriešenie PB (1. zasadanie v 1996), ... ale vinu nesú všetci po 1998/1999, keď sa zmenila vláda. Ja už dlho hovorím, že výstavba na Slovensku je v oblasti D/R silno spolitizovaná, čo škodí samotnej krajine adelí obyvateľov ešte aj v tejto problematike na 3 tábory (tábor z hľadiska výstavby variantov, tábor ekonomický zvaľovania viny, tábor šoférov a odborníkov, čo majú radikálne iný pohľad na vec).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod tondiego » 02. Feb 2010 08:26

Meciar, Dzurinda a Slota mali uz davno sediet v base. A Ficovi by som dal podmienku, pretoze zlodejov kryje, ale aspon tie dialnice stavia. Neviem, ci este niekde inde vo svete je vystavba dialnic natolko spolitizovana ako tu u nas na Slovensku.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Odoslaťod random » 02. Feb 2010 13:30

no aby som kus oleja do ohna prilial ... tieto veci mam od ludi co sa na tomto projekte priamo podielali alebo ho skorej zachranovali...
... zacalo sa razit absolutne bez akejkolvek predstavy o tom co je v podzemi ... neviem kto robil geologicky priesku a ci vobec bol spraveny a ak tak v akej miere ale ked konecne prisli ludia co tomu naozaj rozumeju tak skoro z toho tunela bola iba ciarna diera ... neviem presne kedy prisli do projektu ale zda sa mi ze az po 1998 a uz(az) pocas razenia tunela robili geologiu ... a to iba s "nepatrnym" odstupom od celby .. vobec im nezavidim ... takze kto zhrabol prve peniaze za g. prieskum? ... ked tento mal byt vykonany pred zacatim razby? do roku 1998 bol kto pri vlade? ... predrazenie teda zacalo uz tym ze ten tunel nemal byt nikdy postaveny a peniaze sa mali uliat ... velmi pekne vymyslene potom prisiel velky modry ... preco vsak nezasiahol to uz nik sa asi nedozvie ale jedna z moznosti je ta ze by sme museli zaplatit penale za odstupenie zmluvy ... ibaze to je dvojsecna zbran a ta sa prave vracia ... koncim pre mna standardnou otazkou ... kde bol mr. F1C0 do roku 2000 ked sa tieto tranzakcie vykonali ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod random » 02. Feb 2010 13:39

Dialniciar preco stale obranujes Filcka ... je to zlodej najvacsi .. okradol mna teba .. a setkych v tomto state a dalej sa mu to prepacuje ... preco ho obhajujes ked zmaril stavbu Korbelky ... a miesto tunela idu postavit ohyzdnosti do Velkej Fatry ... a tunelu sa tak ci tak nevyhnu ....
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod kraken » 02. Feb 2010 14:39

Kdy by se měl postavit druhý tubus Braniska?
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Odoslaťod racto » 02. Feb 2010 14:53

Stále prebieha Verejné obstarávanie druhej tunelovej rúry - DUR,
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod Tomas PO » 02. Feb 2010 16:32

kraken napísal:Kdy by se měl postavit druhý tubus Braniska?

Minule Choma vravel, ze by chceli zacat 2012. Ale je to informacia bez hodnoty.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod DrX » 02. Feb 2010 16:47

random napísal:Dialniciar preco stale obranujes Filcka ... je to zlodej najvacsi .. okradol mna teba .. a setkych v tomto state a dalej sa mu to prepacuje ... preco ho obhajujes ked zmaril stavbu Korbelky ... a miesto tunela idu postavit ohyzdnosti do Velkej Fatry ... a tunelu sa tak ci tak nevyhnu ....


To fakt nevies? Fico dal Dialniciarovi bohate zarobit na PPP2. A vsetka ta korupcia, o ktorej sa tu bavime, to je pre stavbarov (a politikov) ryza na zvysku Slovenska. Oni na tom urcite neprerabaju, takze preco sa stazovat. Poznas murarsku frazu: "Fero, drz ten komin, ja idem pre peniaze..."?
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Odoslaťod Dialniciar » 02. Feb 2010 17:40

DrX napísal:
random napísal:Dialniciar preco stale obranujes Filcka ... je to zlodej najvacsi .. okradol mna teba .. a setkych v tomto state a dalej sa mu to prepacuje ... preco ho obhajujes ked zmaril stavbu Korbelky ... a miesto tunela idu postavit ohyzdnosti do Velkej Fatry ... a tunelu sa tak ci tak nevyhnu ....


To fakt nevies? Fico dal Dialniciarovi bohate zarobit na PPP2. A vsetka ta korupcia, o ktorej sa tu bavime, to je pre stavbarov (a politikov) ryza na zvysku Slovenska. Oni na tom urcite neprerabaju, takze preco sa stazovat. Poznas murarsku frazu: "Fero, drz ten komin, ja idem pre peniaze..."?


DrX - nepatrí sa odpovedať za iných, to je elementárny základ slušnej diskusie. :wink:

random: ja neobhajujem Fica, ale:

1. Volil som na Slovensku HZDS, SDK, SDKÚ, Smer a najbližšie plánujem SaS.
2. Ficova vláda či sa nám to páči alebo nie, spúšťa výstavbu 100 km D1 a 52 km R1. Ad narážka na PPP2: iste, ja si zarobím pekné peniaze za tento projekt. A čo ? DrX asi závidí, ale čo už. :o
3. Mne osobne neprekáža, že nebude tunel Korbeľka. Nemôžu byť všade tunely. Uchrániť 100% prírody sa proste nedá. Je to môj názor.
4. Voliť znovu Smer nebudem, pretože som nespokojný s vývojom financií určených čisto zo ŠR pre NDS a SSC, teda hlavne pre SSC a s vývojom mýta, resp. ľudí, čo v SkyTolle pôsobia.

Ale čo ma uráža je, ak ma niekto označí za klamára. V deň, keď odstúpi Dzurinda, ako keby som ja za to mohol.

A žiaľ, ale pracujem celý život v oblasti diaľničnej infraštruktúry, takže ja sa snažím voliť tých, čo presadzujú SR v smere do sveta (ale v ňom už sme) a čo investujú akýmkoľvek rozumným spôsobom do rozvoja diaľničnej, resp. cestnej siete. A za 3 PPP má Fico u mňa + bod. Pre iného možno nie. Však ale sme ľudia a žijeme v demokratickej spoločnosti.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod magnus » 02. Feb 2010 17:48

Ono je to aj trosku inak pani - keby stavbarska lobby tak trochu netlacila, tak sa v tejto krajine nic nepostavi, lebo politici sami od seba nespravia nic. Bohuzial, tak to funguje. treba sa pozerat na veci z viacerych stran. Cim nechcem samozrejme nikoho obhajovat, iba to davam ako namet na zamyslenie
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod kaviarista » 02. Feb 2010 19:53

magnus,
veď to je v poriadku, ale pokiaľ to nerobia s primeraným ziskom, vždy to bude obyčajná zlodejina a korupcia. ja som systémovo za PPP, ale nie za každú cenu. prečo zatvárajú trebárs cigánskych kšeftárov za úžeru, čo požičiavali spoluobčanom peniaze so 100% úrokom ? 300% predraženie PPP je principálne to isté, ešte aj horšie.

Slovensko je ekonomický zázrak. V ľahších terénoch a pri nižších mzdových nákladoch staviame diaľnice drahšie ako západná Európa. to je na nobelovú cenu za ekonómiu. alebo skôr na rád klementa gottwalda za debilitu národa
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 02. Feb 2010 20:05

Nemyslím si, že stavbári majú veľký zisk. Doprastav s tržbami 12 mld. SKK má zisk asi 500 mil. SKK.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 02. Feb 2010 22:24

kde su potom tie peniaze ak neboli pravoplatne vynalozene na vystavbu? ... na provizie pre f1c0 a spol? ... je mi uplne jedno ako naklada suk. spolocnost s peniazmi ktore si poctivo zarobila ale peniaze ktore ziskala podvodnym sposobom ci uz lobingom alebo korupciou tak to je uz ine kaficko ... pytat si trochu viac je ine ako si pytat nenormalne vela ... dialnice sa mohli postavit aj za lacnejsie keby ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 02. Feb 2010 22:25

kaviarista napísal:Slovensko je ekonomický zázrak. V ľahších terénoch a pri nižších mzdových nákladoch staviame diaľnice drahšie ako západná Európa. to je na nobelovú cenu za ekonómiu. alebo skôr na rád klementa gottwalda za debilitu národa
Česká rep. ich má ešte drahšie. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Vlados » 02. Feb 2010 22:37

Dialniciar napísal:Nemyslím si, že stavbári majú veľký zisk. Doprastav s tržbami 12 mld. SKK má zisk asi 500 mil. SKK.

Vidím, že každí si píšete o "svojej" polovici poloprázdneho pohára :)
Pokial firma má aspoň jednu subdodávku, tak sa nejakým spôsobom delí o zisk. Veľký zisk nemusí (a ani nezostáva) vo veľkých firmách (u prime contractora).

random napísal:kde su potom tie peniaze ak neboli pravoplatne vynalozene na vystavbu?

tu je to prehľadne zobrazené, platí to aj pre štátne zákazky (osoby si odmysli) http://i.sme.sk/cdata/9/52/5220009/shooty.jpg
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod random » 02. Feb 2010 22:42

Dialniciar napísal:random: ja neobhajujem Fica, ale:

obhajujes a vies ze som na neho alergicky. povedal som ti ze proti tebe nic nemam ale citim sa kus nesvoj ked niekto co i len vyslovi meno f1c0

Dialniciar napísal:1. Volil som na Slovensku HZDS, SDK, SDKÚ, Smer a najbližšie plánujem SaS.

nechcem ti do toho kecat ale podla mna nemas jasno vo svojom politickom smerovani a to nie je dobry ukazovatel.. inak povedane smerujes tam kam ta vietor odnesie ...
Dialniciar napísal:2. Ficova vláda či sa nám to páči alebo nie, spúšťa výstavbu 100 km D1 a 52 km R1. Ad narážka na PPP2: iste, ja si zarobím pekné peniaze za tento projekt. A čo ? DrX asi závidí, ale čo už. :o

ano to spusta ... ale kedy ... v hodine 12tej a za taku cenu ze by to stacilo na dve take dialnice ako D1 ... je to smiesne ... nezabudni na par kauz co sa tu a nie len okolo dialnic medzicasom premlelo ... stat a teda aj mi sme prisli len koli nejakemu egoistovy o peniaze
Dialniciar napísal:3. Mne osobne neprekáža, že nebude tunel Korbeľka. Nemôžu byť všade tunely. Uchrániť 100% prírody sa proste nedá. Je to môj názor.

pomahat a chranit ... ja viem preco korbelku nechceli ... lebo kym by dohotovili projekt tak aj dalsie volby budu v prdeli ... a niekomu to vyhovovalo
Dialniciar napísal:4. Voliť znovu Smer nebudem, pretože som nespokojný s vývojom financií určených čisto zo ŠR pre NDS a SSC, teda hlavne pre SSC a s vývojom mýta, resp. ľudí, čo v SkyTolle pôsobia.

no a sme doma ... pritom si sa myta tak zastaval a i ja som ti tvrdil ze je to zlodejina ... a este sa nam od Vazneho po flicka seci z vladnej strany smeju do ksichtu
Dialniciar napísal:Ale čo ma uráža je, ak ma niekto označí za klamára. V deň, keď odstúpi Dzurinda, ako keby som ja za to mohol.

A žiaľ, ale pracujem celý život v oblasti diaľničnej infraštruktúry, takže ja sa snažím voliť tých, čo presadzujú SR v smere do sveta (ale v ňom už sme) a čo investujú akýmkoľvek rozumným spôsobom do rozvoja diaľničnej, resp. cestnej siete. A za 3 PPP má Fico u mňa + bod. Pre iného možno nie. Však ale sme ľudia a žijeme v demokratickej spoločnosti.

ja som nepovedal ze si klamar ...
... fico ma za cele PPP umna jeden velky cierny bod ... este jeden a bude mat tri ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 02. Feb 2010 23:25

random,

random napísal:obhajujes a vies ze som na neho alergicky. povedal som ti ze proti tebe nic nemam ale citim sa kus nesvoj ked niekto co i len vyslovi meno f1c0
ja zas nemám rád, keď niekto stále obhajuje "iných" :wink: a prepáč, ale je to súčasný premiér, rešpektujem ho takého, aký je, tak ako som vždy rešpektoval aj Dzurindu či Mečiara; premiéri = obraz Slovákov :idea:

random napísal:nechcem ti do toho kecat ale podla mna nemas jasno vo svojom politickom smerovani a to nie je dobry ukazovatel.. inak povedane smerujes tam kam ta vietor odnesie ...
no a čo s tým spravíš ? ja som zvyknutý na Kanadu a tam to funguje trošku inak, nehovoriac o tom, že sľuby sa plnia na 90%

random napísal:no a sme doma ... pritom si sa myta tak zastaval a i ja som ti tvrdil ze je to zlodejina ... a este sa nam od Vazneho po flicka seci z vladnej strany smeju do ksichtu
áno, žiaľ, ale ja nie som kompetentný k mýtu, ponímal som to z osobných názorov a ako princíp mýta tvrdím, že elektronický na báze satelitu má budúcnosť v súvislosti s rozvojom napr. Galilea a vôbec nejakým spôsobom sa to časom zjednotí v rámci EÚ, i keď nie jednotne, ale budú 2-3 zákl. systémy; inak mýliť sa je ľudské, a dôležité je uznať si chybu, to ale ešte nič nehovorí o úrovni niektorých dopravcov a ich predstavách o štrajku

random napísal:ja som nepovedal ze si klamar ...
ja som to ani nemyslel na teba

vlados napísal:Pokial firma má aspoň jednu subdodávku, tak sa nejakým spôsobom delí o zisk. Veľký zisk nemusí (a ani nezostáva) vo veľkých firmách (u prime contractora).
Ale nezabúdaj na to, že veľké firmy typu Doprastav majú množstvo dcérskych a tie zisky idú k nim: štrk, kameň, betónové prefabrikáty, veda a výskum, asfalt, transport materiálov, dopravné značky, ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Vlados » 02. Feb 2010 23:53

Dialniciar napísal:
vlados napísal:Pokial firma má aspoň jednu subdodávku, tak sa nejakým spôsobom delí o zisk. Veľký zisk nemusí (a ani nezostáva) vo veľkých firmách (u prime contractora).
Ale nezabúdaj na to, že veľké firmy typu Doprastav majú množstvo dcérskych a tie zisky idú k nim: štrk, kameň, betónové prefabrikáty, veda a výskum, asfalt, transport materiálov, dopravné značky, ...


Ja som nemyslel dcérske spoločnosti ale iné... napr. konzultačné, kde sa dá prínos ťažko merať. Určite vieš o čom písem.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod Dialniciar » 03. Feb 2010 00:00

Viem, ale ja sa tomu statočne na tomto fóre vyhýbam. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 03. Feb 2010 10:36

Dialniciar,
vieš a predsa tu trepneš takú blbosť, že má Doprastav primeraný zisk. Doprastav bude mať primeraný zisk na papieri, aj keby ceny výstavby bola polovičná, alebo dvojnásobná.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.