D1 tunel Branisko

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Gardenboy » 26. Feb 2006 13:49

Tak fajn ... dozvedel som sa tu kopu vecí. Len by ma zujímalo ako to je v súčasnosti s druhou rúrou Braniska. Existuje vôbec, alebo tie uzavreté poltáry akože pre druhú rúru, sú zatiaľ len "makety", za ktorými je neprerazný kopec? :D . A aký je časový plán, kedy by sa mal Branisko dostavať na plný profil?
Gardenboy
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Okt 2005 13:23
Bydlisko: Wall street, New york, USA

Odoslaťod random » 27. Feb 2006 14:24

v osi druhej alebo presnejsie severnej tunelovej rury jeprerazena prieskumna stola upravena na unikovu chodbu (primarne ostenie doplnene o hydro izolaciu a provyzorne sekundarne ostenie - v podstate iba krytie hydroizolacie - a osvetlenie + prechody medzi oboma rurami) ... jej priemer je ak sa nemylim 3,5m ... po dokonceni celej D1 (po KE) alebo po vycerpani priepustnosti prvej rury (teda najskor okolo roku 2015) sa ma vylamat povodny 3,5 profil na zhruba 9m (7.5m + 1 + p/s ostenie + nieco) ... co neviem tak to je technicke prevedenie tejto operacie ... kedze pocas razenia musi byt stola odstavena z postulatu unikovej chodby a tiez sposob vylomu na konecny prerez ... pokial je prieskumna stola razena v mieste kaloty tak ide o postate jednoduchu cinnost ktora sa podoba razeniu tunelov spred 50rokov a viac .... no ale to pochybujem ... dasa to zistit (ty co ste boli na prehliadku toho tunela snad ste si to vsimli) ze nivelita cestneho tunela a stoli su v nierovnakej vyske (stola je vyssie) .. ak su zhruba rovnako vysoko tak vylom bude o poznanie zlozitejsi kedze je potrebne ho robyt v stropnej casti tunela ... co sa tyka portalov ... tak by mali byt uz takmer v konecnom prevedeni
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Adaios » 27. Feb 2006 16:44

Tunel Branisko by sa mal dostavat na 2 rury po dostavani celej D1 po KE, vratane niektorych usekov medzi KE a MI a po dostavani na 1/2 profil medzi Janovcami a usekom Svinia (PO). Roky zalezia podla oficialneho planu az po realnejsi plan az po zrejme ocakavany odhad najvyznamnejsej firmy v oblasti vystavby dialnic na Slovensku teda od r. 2010 do r. 2015. Tunel by podla tohoto mohol byt otvoreny v r. 2014 az v r. 2020. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Gardenboy » 28. Feb 2006 15:42

Super....to tam dovtedy bude lievik :? :? :?
Gardenboy
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Okt 2005 13:23
Bydlisko: Wall street, New york, USA

Odoslaťod Adaios » 28. Feb 2006 16:06

Gardenboy napísal:Super....to tam dovtedy bude lievik :? :? :?


Nebude tam lievik, tam nehrozi, pretoze tam bude plynule pribudat dialnicny usek (jeden za druhym), a aj sa dostavia na plny profil ak to bude potrebne a samotny tunel - nebude a nie je to jediny tunel na svete kde bude obojsmerna prevadzka ... :idea:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Gardenboy » 01. Mar 2006 15:03

Ja som myslel, ze ten tunel bude lievyk....za nim pred nim 4 prudy dialnica len tunel 2 prudy....
Gardenboy
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Okt 2005 13:23
Bydlisko: Wall street, New york, USA

Odoslaťod Adaios » 01. Mar 2006 15:16

Gardenboy napísal:Ja som myslel, ze ten tunel bude lievyk....za nim pred nim 4 prudy dialnica len tunel 2 prudy....


V takom pripade mas pravdu, ale SR nemala kapacity na tomto useku, aby bol tunel plny aut. Tym ze sa tu postavil tunel (len) na jednu ruru, tak sa presunul tranzit z Krompach na Branisko. A jedna rura zatial plne postacuje - len ked sa robi kontrola a servisne prace tak je to prekazka.

Lievik tu zatial nie je a kym bude D1 az po tento usek suvisla tak sa bude realizovat min. pripravne prace pre dostavbu tunela. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 06. Mar 2006 20:45

Tunel Branisko je dočasne uzavretý. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3094
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 21. Apr 2006 11:21

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=21265#21265
Problemy so stavbou, kvoli zle spravenemu odvodnovaniu a podloziu praska vozovka.
Mozne dosledky - odstavenie na pol roka a niekolko 100 milionov korun.
Zodpovedny ?? Hydrostav!

A este maly citat:
Pod Braniskom praská vozovka, zlyháva odvodňovanie i vetranie. Zrejme bude súd

Dušan Faktor: V súvislosti s Braniskom sme si zo strachu pred verejnou mienkou od začiatku klamali .


Strucne zhrnute:
Zly sen sa meni na nocnu moru.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Lenny » 21. Apr 2006 11:32

B; napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=21265#21265
Problemy so stavbou, kvoli zle spravenemu odvodnovaniu a podloziu praska vozovka.
Mozne dosledky - odstavenie na pol roka a niekolko 100 milionov korun.
Zodpovedny ?? Hydrostav!

A este maly citat:
Pod Braniskom praská vozovka, zlyháva odvodňovanie i vetranie. Zrejme bude súd

Dušan Faktor: V súvislosti s Braniskom sme si zo strachu pred verejnou mienkou od začiatku klamali .



Strucne zhrnute:
Zly sen sa meni na nocnu moru.


Vozovka byla položena dobře, špatně byla provedeno zhutnění okolo drenaže nebo byl použit špatný kamen. Dranáž je tak nepoužitelná a na mnoha místech ucpaná. Ještě jsou problémy s větraním, které je nejspíš špatně navržené.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod sezbrzni » 21. Apr 2006 12:40

co na to povedat? statom (politickou stranou) preferovane firmy, ziadne vyberove konanie, korupcia... :(
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 14:00

sezbrzni napísal:co na to povedat? statom (politickou stranou) preferovane firmy, ziadne vyberove konanie, korupcia... :(


To zase o čom píšete ???
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 14:03

B; napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=21265#21265
Problemy so stavbou, kvoli zle spravenemu odvodnovaniu a podloziu praska vozovka.
Mozne dosledky - odstavenie na pol roka a niekolko 100 milionov korun.
Zodpovedny ?? Hydrostav!

A este maly citat:
Pod Braniskom praská vozovka, zlyháva odvodňovanie i vetranie. Zrejme bude súd

Dušan Faktor: V súvislosti s Braniskom sme si zo strachu pred verejnou mienkou od začiatku klamali .


Strucne zhrnute:
Zly sen sa meni na nocnu moru.


Ale je to až neuveriteľná správa a aj tu je vidieť prístup NDS k verejnosti, "pán faktor" by sa mal spamätať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod grossman » 30. Apr 2006 12:53

Problémy s odsávaním su preto lebo tunel bol projektvaný len jedným smerom.Zabudlo sa na to,že auta pôjdu v proti smere a tým celé vetranie je na figu.
grossman
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 16. Mar 2006 09:43

Odoslaťod Dialniciar » 30. Apr 2006 12:58

grossman napísal:Problémy s odsávaním su preto lebo tunel bol projektvaný len jedným smerom.Zabudlo sa na to,že auta pôjdu v proti smere a tým celé vetranie je na figu.


Zabudlo sa ??? :!: :x

A to je len odsávanie a môžeme ísť ďalej priamo do tunela ohľadom napríklad prasklín na CB kryte, ktoré nie sú spôsobené priamo CB krytom, ale "tým podtým", ... Hydrostav staval tunel ... skutočný "tunel". A kde bol Váhostav ???
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 06. Jún 2006 14:53

www.highways.sk napísal:Porovnanie neporovnateľného - Branisko vs. Rennsteig
Stavba tunela Branisko sa začala v apríli 1996 razením prieskumnej štôlne v osi ľavého tunela (severná tunelová rúra). Južnú tunelovú rúru začali raziť v máji 1997. Pôvodná cena za stavebnú časť bola stanovená na 3,2 mld.Sk. Razenie prebiehalo dobre, bez vážnejších problémov. Lenže čo čert nechcel, na jeseň 1998 sa zmenila vláda a financovanie výstavby diaľnic dostalo červenú. Iste si mnohí pamätajú, ako ťažko sa darilo napr.Banskym stavbám Prievidza vysporiadať so zastavením financovania. Na vlastné náklady dokončili razenie tunela a na slávnostnú prerážku 1.mája 1999 pozvali aj premiéra Mikuláša Dzurindu.
Za veľkej slávy tunel otvorili až 29.júna 2003. Tam sme sa od generálneho riaditeľa Slovenskej správy ciest Ing. Dušana Faktora dozvedeli: "Celkové náklady na tunel, aj stavebné, aj technologické, boli 7,6 mld. Sk.Často dostávam také otázky – že predražilo – ale nie úplne presne rozumiem, lebo neviem oproti čomu predražilo. Ten pôvodný projekt technologický, keď sa Branisko začínalo, naozaj predpokladal s nákladmi 640 mil. Sk a súčasné náklady na technológiu sú 1,5 mld. Sk. Samozrejme, že pôvodný projekt neuvažoval ani s 30 % všetkých tých technologických celkov, ktoré sú do tunela zabudované teraz."
Ale kde sú ďalšie 3 mld.Sk, o ktoré sa tunel predražil sa už asi nedozvieme.


Tunel Rennsteig v Nemecku, kde sa razenia zúčastnili tiež Banske stavby Prievidza, sa staval od augusta 1998. Slávnostné otvorenie sa konalo 5. júla 2003. Ide o dvojrúrový tunel s dĺžkou tunelových rúr 7916 metrov a 7878 metrov. Šírka tunelovej rúry je 9,5 metra. V roku 2004 získal od ADAC ocenenie najbezpečnejší tunel v Európe. A čo cena? Zdroje uvadzájú cenu okolo 200 miliónov EUR (niektoré 201 miliónov EUR alebo 210 miliónov EUR, iný zdroj uvádza 430 miliónov DM)

Cena 1 metra tunelovej rúry tunela Branisko je 3-krát vyššia ako cena 1 metra tunelovej rúry tunela Rennsteig. Zhruba máme jednorúrový tunel Branisko s dĺžkou necelých 5 km v cene dvojrúrového tunela s dĺžkou takmer 8 km v Nemecku. Dúfajme, že nová vláda urobí konečne poriadok a začne sa stavať tunel Višňové s dlžkou 7,5 km, ktorý keby stavali ako dvojrúrový v Nemecku, by vyšiel za podobnú cenu ako naše jednorúrové Branisko.


toto pribudlo na www.highways.sk . to predrazenie za jednorurove branisko je ozaj astronomicke.

je len a len dobre, ze teraz snad budu tendre vyhlasovane lepsie. zatial sa to na useku mengusovce - janovce oplatilo. usetrili sa 4 miliardy korun...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 06. Jún 2006 22:04

Tak niečo pohltila inflácia ročná o 8%. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 13. Jún 2006 20:07

Tunel Branisko dostal známku: výborný

Pri tohtoročnom testovaní niektorých európskych tunelov nezávislými zahraničnými expertmi pre Automobilový klub Nemecko (ADAC) získalo 22 z 52 testovaných tunelov v 14 európskych krajinách najvyššie ohodnotenie "výborný". Medzi tunelmi s najlepším ohodnotením sa v tomto roku ocitol aj slovenský tunel Branisko.

V rámci 8 posudzovaných oblastí "dostal výbornú" v 5 prípadoch: osvetlenie, doprava - kontrola dopravy, komunikácia, vetranie a krízový manažment. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4120
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Aug 2006 18:00

Nezdá sa vám, že je tunel pričasto zavretý ?

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4555

Na dva týždne, na pár hodín, ... stále niečo. Napríklad pochopím, keby z jednej strany bol uzavretý, aby sa v ňom dalo niečo robiť, potom ďalší deň zase z druhej strany, toto je bežné vo svete. Lebo keď je to na 2 týždne, že sa robí všetko a robí sa to 2x za rok, tak je to j 1 mesiac a ja byť na mieste NDS, a.s. tak sa snažím tunel nechávať otvorený, aj keď s obmedzenou premávkou. Čo vy na to ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lenny » 11. Sep 2006 18:40

Dy napísal:Nezdá sa vám, že je tunel pričasto zavretý ?

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4555

Na dva týždne, na pár hodín, ... stále niečo. Napríklad pochopím, keby z jednej strany bol uzavretý, aby sa v ňom dalo niečo robiť, potom ďalší deň zase z druhej strany, toto je bežné vo svete. Lebo keď je to na 2 týždne, že sa robí všetko a robí sa to 2x za rok, tak je to j 1 mesiac a ja byť na mieste NDS, a.s. tak sa snažím tunel nechávať otvorený, aj keď s obmedzenou premávkou. Čo vy na to ?


Místní se tomu taky díví :wink:
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 29. Sep 2006 10:50

tak a mame tu dalsiu odstavku od 9. do 27. oktobra

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5073
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 29. Sep 2006 11:05

aquila napísal:tak a mame tu dalsiu odstavku od 9. do 27. oktobra

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5073


Takze zacina to byt asi naozaj vazne s tou vozovkou, pri mojej poslednej ceste v nedelu v noci sa mi zdala byt naozaj trpiaca syndromom betoniek, odskakovalo auto. Naozaj dlha odstavka. :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 29. Sep 2006 11:10

Štandard, bežné všade vo svete, to by vám povedali na MDPT ako mne. Som ich vysmial. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 29. Sep 2006 11:13

Dy napísal:Štandard, bežné všade vo svete, to by vám povedali na MDPT ako mne. Som ich vysmial. :twisted:


A nepovedali nahodou, co mienia robit s tou praskajucou vozovkou? Mne totiz sa zdalo ze auto odksakuje ani nie tak na dilataciach , ako skor na tych trhlinkach, neviem, citil som sa trosku zvlastne v aute, uz to nebolo to komfortne zvezenie ako predtym :shock:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 29. Sep 2006 11:15

Koksolam napísal:
Dy napísal:Štandard, bežné všade vo svete, to by vám povedali na MDPT ako mne. Som ich vysmial. :twisted:


A nepovedali nahodou, co mienia robit s tou praskajucou vozovkou? Mne totiz sa zdalo ze auto odksakuje ani nie tak na dilataciach , ako skor na tych trhlinkach, neviem, citil som sa trosku zvlastne v aute, uz to nebolo to komfortne zvezenie ako predtym :shock:


Si ovplyvnený médiami. Nič viac. Ja som tadiaľ išiel prednedávnom a bolo to v pohode. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.