Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK vo svete (okrem EÚ)

Moderátor: Moderátori

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Pista » 20. Máj 2013 09:42

Vyzerá to dobre. Pokiaľ sa nemýlim, tak Tompa-Kelebija je EU only, nový priechod podľa fotiek toto obmedzenie nemá. Snáď nebude zabitý turkami.
Pista
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 1
Založený: 10. Dec 2008 18:51

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 20. Máj 2013 11:29

Tak ja si myslim ze vacsinou turkou pojde cez hlavny tah, ale bolo by dobre keby otvorili aj stary hranicny priechod Rozke-Horgos ktory je hned vedla dialnicneho, zatvorili ho ked otvorili tento.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 20. Máj 2013 11:40

Podla tohto linku nepise tam obmedzenia pre obcanov mimo EU: http://www.nav.gov.hu/egyeni/print/nav/ ... sings.html
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 30. Jún 2013 10:29

Kedze spolocnost Alpine Bau GmbH skrachovala a tak prace na 2 usekoch smer Bulharsko su pozastavene. Zrejme Srbska vlada vyhlsi novy tender. Pripominam ze Srbska vlada uz roky ma spory s touto spolocnostou. Posledny spor bol prave ze nedodrzali termin na vystavbu obchvatu Dimitrovgrada. Alpine stavala tieto 2 useky: Pirot Vychod- Dimitrovgrad a obchvat Dimitrovgrada. Prace su hotove na 45% a 86%. Zrejme ani tento rok neotvoria ziadny usek medzi Nisom a Bulharskom.
Okrem jednoho useku je cela dialnica vo vystavbe.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 01. Júl 2013 20:12

Eucitizen mozem ta poprosit o aktualnej vystavbe , pripadne či od min roka nepribudlo na trase e75 Leskovac-Vlad Han -Vranje -Bujanovac-Preševo....nieco nove . Dakujeem... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 01. Júl 2013 22:09

Tak uz mame otvoreny aj dvojicku mostu Beška 2+2 pred Belehradom kompletne po rekonstrukcii.....videl som aj nove fotky
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 01. Júl 2013 22:57

Toto je aktualny stav vystavby usekov od Grdelice az po hranicu s Macedonskom:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=4767

Ako vidis tak sa tento rok mozno otvori usek Donji Neradovas-Srpska Kuca, ktory uz mal byt son rok hotovy. budes musiet pockat este aspon 2 roky, potom to bude uz parada. ;)

Skoro hotovy je ten maly usek okolo Noveho Sadu, tam sa prace asi dokoncia az koncom leta.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 02. Júl 2013 08:28

Takze za dva roky bude E75 kompletna od Horgosu po hranice Macedonska 2+2 .Ak to bude realita , tak ludia zacnu omnoho viac cestovat autom aj do Grecka ktore vychadza lacnejsie ako Chorvatsko...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 02. Júl 2013 19:49

Ja to skor typujem na rok 2016 komplet dialnica smer Macedonsko. Stavia saaj v Macedonsku posledny usek a ten ma byt tiez hotovy o 2 roky.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 02. Júl 2013 21:03

No ono v tom Macedonsku to ma svoje caro....cesta v dvoch pruhoch v jednom smere ...a v zakrutach a vnoci , uplna paradicka , no proste super adrenalin.... :D
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod vaclav » 03. Júl 2013 18:05

FANUSIK napísal:Takze za dva roky bude E75 kompletna od Horgosu po hranice Macedonska 2+2 .Ak to bude realita , tak ludia zacnu omnoho viac cestovat autom aj do Grecka ktore vychadza lacnejsie ako Chorvatsko...


poblem neni kapacita silnic (intenzity jsou relativne male), ale kontroly na hranicich
vaclav
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 25. Aug 2010 09:16

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 03. Júl 2013 18:35

Kontroly su v pohode, hlavne co sa tyka srbskej strane. Trosku horsi su Macedonci ale najhorsi su Madari, ti brzdia aj obcaov EU, preto treb casto najst alterntivnu hranicu.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 03. Júl 2013 19:23

Kontroly su v pohode, hlavne co sa tyka srbskej strane. Trosku horsi su Macedonci ale najhorsi su Madari, ti brzdia aj obcaov EU, preto treb casto najst alterntivnu hranicu. Tak eucitizen tento problem si vystihol uplne fantasticky......Srb Ti povie davaj.....stastnu cestu , Macedonec ta trochu prelustruje a pyta Gren kart a Madar ta necha vystupit a prezera kufor a pyta sa ci mas rakiju na preclenie alebo zbada Nootebook a opyta sa ci je novy a kde kupeny a komunikuje v anglickom jazyku... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod vaclav » 04. Júl 2013 08:41

eucitizen napísal:Kontroly su v pohode, hlavne co sa tyka srbskej strane. Trosku horsi su Macedonci ale najhorsi su Madari, ti brzdia aj obcaov EU, preto treb casto najst alterntivnu hranicu.


mel jsem za to, ze se bavime o letni rekreaci, ne celorocni situaci. moje pointa byla, ze pres prazdniny hranice zdrzuji podstatne vice, nez tech zminovanych par km mimo dalnicni profil na jihu srbska a severu recka. uzke hrdlo jsou prechody a masove migrace turku, rumunu a bulharu ze/do zapadni evropy. dal od nise v srbsku na jih uz je provoz klidnejsi.
vaclav
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 25. Aug 2010 09:16

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 04. Júl 2013 20:24

Ono ale zase tie kolony na hraniciach cez leto su asi vsade , skratka Europa je v pohybe :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 24. Júl 2013 00:02

musim opravit most Beska pred Belehradom este zatial v polprofile , Novy Sad takmer dokonceny...., cez Belehrad som isel cez mesto uplne v pohodicke....a velmi rychlo...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 24. Júl 2013 08:39

Ved cez mesto nehcodia kamiony, ty musia ist cez nedokonceny obchvat, tak preto sa ide celkom dobre. Jediny problem moze nastat na most Gazela.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 28. Júl 2013 13:26

v auguste idem tuto trasu / SVK- BUDAPEST- SRBIA-MACEDONIA- GRECKO -SARTI./ este raz takze prinesiem aj do fotogalery dost fotiek....nejake aktualne info....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 24. Aug 2013 17:16

Konecne otvorili na plny profil 20km usek od Levosoje do hranici s Macedonskom. Oficialne bol otvoreny v roku 2009 ale to ako tak polovicny profil, kde sa nedalo predbiehat a casto sa menili strany. V septembri otvoria 8km usek Donji Neradovac-Srpska Kuca. Bohuzial sa nenapaja n ziadny dalsi dialnicny usek, lebo chyba usek Srpska Kuca-Levosoje, momentalne jediny usek ktory sa vobec nestavia.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 25. Aug 2013 13:36

Pridal som par fotiek z dialnic v Srbsku ....Macedonsku a Grecku....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 25. Aug 2013 16:21

Super foto, Jednu otazku ake su cakacie doby na hranici MK-GR? Kto viac zdrzuje? Viem ze Macedonci su horsi nez Srbi a dosledne kontroluju kazdy doklad. Isiel si na pas ci na OP? Mne raz Macedonsky policajt nechcel OP lebo podla neho nemaju na to citacku a musi to zadavat rucne do pocitaca, ze radsej pas. Ale to bolo tak 2 roky dozadu.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 26. Aug 2013 21:02

No ked som cestoval do Nikiti 9 jula v strede tyzdna vsetko prebiehalo v pohode v trase PD-NR -KOMARNO- M 1- BUDAPEST- M 5 - na hranicnom prechode Horgos som cakal asi 20 minut zamenil srbske dinare a hajde smerom Belehrad kde som isiel cez centrum po novom asfalte velmi rychlo a pohodlne bez problemov cele Srbsko ,Trochu zdrzania 25 min na vstupe do Macedonska ,ako pises Macedonci su dosledni ku kontrole dokladov a Gren cart a na vstupe do Grecka bez kontroli vcetci s EU....JA+MANZELKA len OP a dcera mala pas...Trasu PD -hranica Grecka co je 1200km som spravil asi za 14 h....kde som prespal Horsie som dopadol 2 augusta , cestoval som v piatok PD -PE-ZM -VRABLE -NZ -KOMARNO- BUDAPEST -BELEHRAD -SARTI kde mi cesta trvala 26 hodin . Horgos zdrzanie 4 hodiny , obchvat Belehradu 2h -tadial uz osobakom nedoporucujem , v sobotu tam je jarmok -katastrofa ,Srbsko-Macedonska hranica 1h , Mytne brany v Macedonsku maju len 2 priechody v jednom smere uzas asi 2 hodiny , Macedonsko -Grecka hranica 1h .Naspat som to dal asi za 16 hodin lebo som siel len na tri zastavky okrem hranic a cez Macedonsko a Srbsko som isel po dialniciach 130-140 km/h ale povolena je len mpr 120 km/h..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 29. Aug 2013 19:52

Diky za info, mal si ist na Kelebju aleb na ten novy hranicny prechod medzi Madarsom a Srbskom. Ale inac si ml stastie minuly rok boli hodnoe rad na mytnej brane pri Nisi.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 31. Aug 2013 12:19

Kedze Grecko sa stala moja oblubena dov destinacia premyslam o tejto trase, co myslis eucitizen ?PD-NR-KOMARNO-KISBER-SZEKESFERVAR-KISKERES -TOMPA-SUBOTICA*-BEOGRAD-MACEDONSKO-atd GRECKO
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 31. Aug 2013 20:26

Nepoznam tu cestu, ja chodim bud z BA do Srbska, alebo z Tatier a to idem cez Sahy. Podla mna nie je ziadny problem az k hraniciam tak kludne mozes ist po dialnici. Ak chces vediet stav na hrnaiciach tak na
http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=181
maju aktualnu siutaciu cakania na hraniciach.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK vo svete

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.