DOPRASTAV, a.s. Bratislava

sekcia venovaná stavebným a projekčným firmám ako aj mechanizmom a technike využívanej pri stavbách, respektíve údržbe diaľničnej a cestnej siete.

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod H16-85 » 06. Aug 2007 23:12

mel napísal:
Dialniciar napísal: - aký je rozdiel presne medzi "konsolidovanými a individuálnymi údajmi" :?: :?: :?:


Individualne je len samotny Doprastav, konsolidovane su vratane dcerskych spolocnosti, tie sa konsoliduju roznymi uctovnymi postupmi, podla toho, ake % firma vlastni, resp aky ma vplyv. Sucastou vyrocnej spravy byva zvycajne aj sposob konsolidacie jednotlivych spolocnosti (at equity, full consolidation...).


Je to len účtovné oddelenie firiem, aby to bolo stále viac a viac neprehľadné. A začal to už robiť aj predtým čistý Metrostav.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod konstrukt » 06. Aug 2007 23:59

doprastavak napísal:Našiel som nejakú stránku o Doprastave,a.s www.doprastav.biznisweb.sk
Stránka bola bohužiaľ zrušena.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 14. Aug 2007 12:35

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7685

Medzi 41 najbohatšími Slovákmi sa nachádza síce takmer na posledných miestach, ale predsa s majetkom 1,5-2 mld. SKK aj 7 významných osobností spoločnosti Doprastav, resp. DDM Group. :arrow:

34. I. Šesták (63)
1,5-2 miliardy Sk
35. D. Knotek (61)
1,5-2 miliardy Sk
36. F. Klepetko (69)
1,5-2 miliardy Sk
37. V. Turanský (66)
1,5-2 miliardy Sk
38. D. Mráz (53) ...
1,5-2 miliardy Sk
39. F. Potisk (63)
1,5-2 miliardy Sk
40. V. Karel (65)
1,5-2 miliardy Sk
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 14. Aug 2007 12:45

Dialniciar napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7685

Medzi 41 najbohatšími Slovákmi sa nachádza síce takmer na posledných miestach, ale predsa s majetkom 1,5-2 mld. SKK aj 7 významných osobností spoločnosti Doprastav, resp. DDM Group. :arrow:

34. I. Šesták (63)
1,5-2 miliardy Sk
35. D. Knotek (61)
1,5-2 miliardy Sk
36. F. Klepetko (69)
1,5-2 miliardy Sk
37. V. Turanský (66)
1,5-2 miliardy Sk
38. D. Mráz (53) ...
1,5-2 miliardy Sk
39. F. Potisk (63)
1,5-2 miliardy Sk
40. V. Karel (65)
1,5-2 miliardy Sk
Okrem pána Mráza sú to všetko starí dedovia.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 14. Aug 2007 12:47

doprastavak napísal:Okrem pána Mráza sú to všetko starí dedovia.


Čo tým chceš povedať :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ondra O.K. » 14. Aug 2007 12:58

Dialniciar napísal:....s majetkom 1,5-2 mld. SKK aj 7 významných osobností spoločnosti Doprastav, resp. DDM Group....


OT: Kolik si za to muzou (stihnou) uzit aut, domu, zen, jidla, piti... asi ne o moc vic nez vetsina z nas... a ze jezdi na Seyschely? Ja se tesim na pristi tyden do Slovenskeho raje...

A taky asi klidneji spim... :)
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod konstrukt » 14. Aug 2007 12:58

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Okrem pána Mráza sú to všetko starí dedovia.


Čo tým chceš povedať :?: :roll:
Nič dôležité,iba to že tam poniektorí dlho nebudú a nabalia sa zase další.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod pablito » 14. Aug 2007 12:59

Doprastavak, NA stranke doprastavu som nasiel tento clanok s 07/02/2007.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), a. s., má byť 7,5-kilometrový úsek diaľnice Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto dokončený v novembri tohto roka. Celkové náklady sa odhadujú na vyše 94 miliónov Sk a financovať sa budú z prostriedkov Kohézneho fondu, Európskej investičnej banky a zo štátneho rozpočtu. Na výstavbe sa podieľajú Združenie Žilina, Doprastav, a. s., Bratislava, Váhostav-Sk, a. s., a Strabag, a. s. "Úsek diaľnice z Hričovského Podhradia do Kysuckého Nového Mesta je súčasťou prioritného diaľničného ťahu D1 a D3 z Bratislavy cez Trenčín a Žilinu do Skalitého, čo je hraničný priechod s Poľskom. Vyrieši nám aj cestné napojenie do Českej republiky. Celý diaľničný úsek má byť hotový do roku 2011," povedal Juraj Čermák, investičný riaditeľ NDS.

Podľa ministerstva dopravy v septembri Vrtižer - Sverepectohto roka sa má začať stavať 9,5-km úsek diaľnice Vrtižer - Sverepec a dokončený má byť v roku 2009. Na tomto úseku sa má po prvýkrát na Slovensku budovať diaľnica formou verejno-súkromného partnerstva - Public Private Partnership (PPP). Pri takomto financovaní výstavby diaľnic súkromný a verejný sektor si rozdelia riziká spojené s výstavbou a prevádzkovaním diela.

http://www.doprastav.sk/index.php?s-cv-contentID=11245

Bud som to nepostrehol ale nezda sa mi ze by sa tento usek (Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto) vobec staval... :wink:
A co sa tyka PPP na Vrtižer - Sverepec ... Hmmm... Ako je to myslene?
pablito
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 297
Založený: 17. Jún 2007 14:35
Bydlisko: Amsterdam

Odoslaťod konstrukt » 14. Aug 2007 13:06

pablito napísal:Doprastavak, NA stranke doprastavu som nasiel tento clanok s 07/02/2007.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), a. s., má byť 7,5-kilometrový úsek diaľnice Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto dokončený v novembri tohto roka. Celkové náklady sa odhadujú na vyše 94 miliónov Sk a financovať sa budú z prostriedkov Kohézneho fondu, Európskej investičnej banky a zo štátneho rozpočtu. Na výstavbe sa podieľajú Združenie Žilina, Doprastav, a. s., Bratislava, Váhostav-Sk, a. s., a Strabag, a. s. "Úsek diaľnice z Hričovského Podhradia do Kysuckého Nového Mesta je súčasťou prioritného diaľničného ťahu D1 a D3 z Bratislavy cez Trenčín a Žilinu do Skalitého, čo je hraničný priechod s Poľskom. Vyrieši nám aj cestné napojenie do Českej republiky. Celý diaľničný úsek má byť hotový do roku 2011," povedal Juraj Čermák, investičný riaditeľ NDS.

Podľa ministerstva dopravy v septembri Vrtižer - Sverepectohto roka sa má začať stavať 9,5-km úsek diaľnice Vrtižer - Sverepec a dokončený má byť v roku 2009. Na tomto úseku sa má po prvýkrát na Slovensku budovať diaľnica formou verejno-súkromného partnerstva - Public Private Partnership (PPP). Pri takomto financovaní výstavby diaľnic súkromný a verejný sektor si rozdelia riziká spojené s výstavbou a prevádzkovaním diela.

http://www.doprastav.sk/index.php?s-cv-contentID=11245

Bud som to nepostrehol ale nezda sa mi ze by sa tento usek (Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto) vobec staval... :wink:
A co sa tyka PPP na Vrtižer - Sverepec ... Hmmm... Ako je to myslene?
Tento príspevok je citovaný z dopravných novín Transport, bol iba pridaný na doprastavácku stránku iba ako info. Úsek HP-KNM sa stavia iba z časti a to HP-ZA /Strážov/ a o úseku Vrtížer-Sverepec je somarina, to si už mohol postrehnuť aj sám.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod pablito » 14. Aug 2007 13:11

doprastavak napísal:
pablito napísal:Doprastavak, NA stranke doprastavu som nasiel tento clanok s 07/02/2007.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), a. s., má byť 7,5-kilometrový úsek diaľnice Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto dokončený v novembri tohto roka. Celkové náklady sa odhadujú na vyše 94 miliónov Sk a financovať sa budú z prostriedkov Kohézneho fondu, Európskej investičnej banky a zo štátneho rozpočtu. Na výstavbe sa podieľajú Združenie Žilina, Doprastav, a. s., Bratislava, Váhostav-Sk, a. s., a Strabag, a. s. "Úsek diaľnice z Hričovského Podhradia do Kysuckého Nového Mesta je súčasťou prioritného diaľničného ťahu D1 a D3 z Bratislavy cez Trenčín a Žilinu do Skalitého, čo je hraničný priechod s Poľskom. Vyrieši nám aj cestné napojenie do Českej republiky. Celý diaľničný úsek má byť hotový do roku 2011," povedal Juraj Čermák, investičný riaditeľ NDS.

Podľa ministerstva dopravy v septembri Vrtižer - Sverepectohto roka sa má začať stavať 9,5-km úsek diaľnice Vrtižer - Sverepec a dokončený má byť v roku 2009. Na tomto úseku sa má po prvýkrát na Slovensku budovať diaľnica formou verejno-súkromného partnerstva - Public Private Partnership (PPP). Pri takomto financovaní výstavby diaľnic súkromný a verejný sektor si rozdelia riziká spojené s výstavbou a prevádzkovaním diela.

http://www.doprastav.sk/index.php?s-cv-contentID=11245

Bud som to nepostrehol ale nezda sa mi ze by sa tento usek (Hričovské Podhradie - Kysucké Nové Mesto) vobec staval... :wink:
A co sa tyka PPP na Vrtižer - Sverepec ... Hmmm... Ako je to myslene?
Tento príspevok je citovaný z dopravných novín Transport, bol iba pridaný na doprastavácku stránku iba ako info. Úsek HP-KNM sa stavia iba z časti a to HP-ZA /Strážov/ a o úseku Vrtížer-Sverepec je somarina, to si už mohol postrehnuť aj sám.


Jasne...
CO sa tyka toho druheho, tak sa to da chapat ako ze staviate ten usek na vlastne naklady, cize uverujete stat a to je v istom slova zmysle PPP. (JA ked riadne pritiahnute) :lol:
pablito
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 297
Založený: 17. Jún 2007 14:35
Bydlisko: Amsterdam

Odoslaťod Dialniciar » 14. Aug 2007 13:17

pablito napísal:CO sa tyka toho druheho, tak sa to da chapat ako ze staviate ten usek na vlastne naklady, cize uverujete stat a to je v istom slova zmysle PPP. (JA ked riadne pritiahnute) :lol:


Úverovanie bolo rozvinuté v r. 1995-1998. Dnes už to nie je v takom rozsahu ako to bolo, respektíve sa znormalizoval tento pojem pre všetky štáthejednoducho povedané, diaľničné spoločnosti-cestári-ministerstvá dopravy si dávajú do podmienok na výstavbu diaľnic také položky ako je tržby, zisk atď., až po možnosť vziať si veľké úvery, neplatenie načas 2-3 mesiace. Platí to na Slovensku, Česku, Rakúsku, ... firmy stavajú, ale najviac sa platí na konci roka a v lete. Medzitým sú dlhy od štátu voči stavebným firmám a to nielen voči Doprastavu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 26. Aug 2007 19:43

Aktualizovaná stránka Doprastavu,a.s.-referencie a iné drobnosti.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 28. Aug 2007 08:57

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Okrem pána Mráza sú to všetko starí dedovia.


Čo tým chceš povedať :?: :roll:
Nič dôležité,iba to že tam poniektorí dlho nebudú a nabalia sa zase další.


Všetci menovaní sú tam už x rokov a zažívajú "silný" Doprastav a tí,čo sú previazaní (a je ich z nich väčšina) na DDM Group na Doas atď., tak tí môžu z DPS odísť a napriek tomu budú mať vysoký majetok.

Ja im to však prajem.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 24. Sep 2007 10:33

Doprastav,a.s. bude možno stavať diaľnicu v Poľsku spolu so spoločnosťou Bogl&Krýsl pri otváraní obálok v prvom kole obsadili prvé miesto. Doprastav,a.s. zatiaľ stavia v zahraničí diaľnicu v Azerbajdžane, ktorá je rozdelená na 3 úseky buduje ich spolu s nemecko-azerbajdžanskou firmou Azvirt.
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 08. Okt 2007 10:41

doprastavak napísal:Doprastav,a.s. bude možno stavať diaľnicu v Poľsku spolu so spoločnosťou Bogl&Krýsl pri otváraní obálok v prvom kole obsadili prvé miesto.
Jedná sa o stavbu cesty S69 v úseku C2 Szare-Laliky Poľsko
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 21. Okt 2007 20:52

K 1.1.2008 vznikne nový závod Doprastavu,a.s.Pozemné staviteľstvo ktorý vznikne zo súčastnej správy pozemných stavieb závodu Bratislava Petržalka.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 21. Okt 2007 21:01

V súčastnosti tvorý Doprastav,a.s. Bratislava závod Bratislava-Mlynské Nivy, závod Bratislava-Petržalka, závod Žilina, závod Zvolen, Mechanizačno-dopravný závod Zvolen, závod predpínacie technologie, závod Prefa, závod oceľové konštrukcie, organizačná zložka Praha, technicko-skúšobný servis,organizačná zložka v Baku, marketingová kancelaria Košice a 1.1.2008 závod pozemné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 29. Okt 2007 11:08

Istým prekvapením môže byť, že v štruktúre minoritných akcionárov Doprastavu, ktorý je v DDM holdingu jedným z najsilnejších, sú lichtenštajnské investičné spoločnosti Lorant Establishment a Vermell Anstalt. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8293
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... môj názor ...

Odoslaťod Dialniciar » 07. Nov 2007 10:27

V poslednej dobe sa tu možno vytvára obraz, že som zaujatý voči najväčšej stavebnej firme na Slovensku. Opak je pravdou. Bežne síce takéto príspevky nepíšem, ale spravím výnimku. Ja by som vybral Doprastav pre výstavbu týchto úsekov:

D1 cez PB
D1 rozšírenie BA-TT z 2+2 na 3+3 pruhy
R1 dostavba
obchvat Zvolena a obchvaty na západnej R2
D4

Doprastav by si týmito stavbami, ak by sa začali v tomto desaťročí zabezpečil ročne na produkcii 5-6 mld. SKK a diaľnice by sa stali znovu silným a hlavne stabilným prvkom vo firme na dlhé roky.

A to za podmienok, aby:

1. Doprastav dal najlepšiu cenu.
2. S týmito úsekmi má najlepšie skúsenosti vzhľadom na navrhnuté projekty.
3. Aby išiel v konzorciu - to ja už najradšej vidím všade, ak by potom jedna firma skrachovala, nahradia ju iné a zároveň je to najvýhodnejšie stavania v dnešnej dobe, samozrejme DPS by mal mať na prácach min. 65% podiel.

Ideálne už len ako menší partner by mal nasledujéce desaťročie stavať ostatné úseky na diaľničnej sieti, kde sa podľa mňa logicky začnú presadzovať výrazné iné stavebné firmy:

D1 ZA-RK - hlavne Váhostav
D3 - hlavne Váhostav
R3 - konzorcium Skanska + Strabag + Váhostav, všetky vetvy
R2 ZV-KE - Strabag, Inžinierske Stavby
R4 KE-H - Inžinierske Stavby
R7 - konzorcium Doprastav, Skanska, Strabag
D1 KE-MI-UA - Inžinierske Stavby, Chemkostav, Eurovia KE, Strabag

Je to len môj názor, kto by mal čo stavať, ... realita bude zrejme iná. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 07. Nov 2007 10:34

Chemkostav by asi ťažko staval dialnicu, pretože sa na tieto stavby neorientuje.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 07. Nov 2007 11:06

doprastavak napísal:Chemkostav by asi ťažko staval dialnicu, pretože sa na tieto stavby neorientuje.


Kým sa začne stavať D1 na východe, tak sa bude orientovať. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 07. Nov 2007 11:16

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Chemkostav by asi ťažko staval dialnicu, pretože sa na tieto stavby neorientuje.


Kým sa začne stavať D1 na východe, tak sa bude orientovať. :wink:
Počítam s tým, že tomu dopomôže Doprastav.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 07. Nov 2007 11:19

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Chemkostav by asi ťažko staval dialnicu, pretože sa na tieto stavby neorientuje.


Kým sa začne stavať D1 na východe, tak sa bude orientovať. :wink:
Počítam s tým, že tomu dopomôže Doprastav.


Je to možné, ak ešte vôbec vtedy budem žiť, tak sa o tom aj sám presvedčím. Ale toho, že by som sa ja previezol od BA až na hranicu s Ukrajinou súvisle po diaľnici D1 na plný profil postavenej (toleroval by som prípadné opravy), tak toho sa ja nedožijem. Alebo možno aj ano, ale už asi nebudem šoférovať. :wink:

A Doprastav, ak teraz nezíska viacej zakáziek priamo v diaľniciach, už tomu zrejme pomáhať nebude. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 07. Nov 2007 11:34

Po odovzdaný diaľničného úseku HP-ZA /Strážov/ bude mať Doprastav prakticky iba jednu veľkú diaľničnú stavbu pod Tatrami. A ak v dočasnej dobe nezíska napr: diaľnicu PB, R Šášov prípadne ohlasované obchvaty Trstenú... Bude mať nedostatok dopravných stavieb vo výrobnom programe, tento výpadok kompenzuje zahraničným podnikaním,pozemným staviteľstvom v ktorom realizuje množstvo zaujimavých zákaziek a množstvom ďalším prác. Z môjho pohľadu to bola chyba, sa nepredali zahraničnému investorovi. Zatiaľ má dostatok výrobného programu. Uvidíme v nasledujúcich mesiacoch ako dopadnú nasledujúce dopravné súťaže.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 07. Nov 2007 12:06

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Chemkostav by asi ťažko staval dialnicu, pretože sa na tieto stavby neorientuje.


Kým sa začne stavať D1 na východe, tak sa bude orientovať. :wink:
Neverím tomu, že by sa začal Chemkostav orientovať na diaľnice, nemá nato ani skúsenosti, predpoklady. Boli a sú tu také špekulácie, že Doprastav by kúpil túto spoločnosť za účelom zriadenia si vlastného závodu vo východoslovenskom regióne a pri dodaní know-how, tieto stavby realizovať, ale už ako Doprastav- závod Michalovce. Môj názor.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Stavebné a projektové firmy + Stavebné a údržbové stroje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.