ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púchov

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod korfo27 » 17. Júl 2012 18:31

je to pravda v pondelok rano uz bola skoro cela trat rozobrata
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 325
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod doktorandfei » 18. Sep 2012 10:41

Je tu niekto kto mi laicky vysvetlí čo sa teraz v dohľ. dobe pravdepodobne udeje ??????


Toto je na stránke ŽSR:
Dátum: 18.09.2012
Vyjadrenie pre: Hospodárske noviny
ŽSR – Modernizácia Zlatovce – Trenčianska Teplá
Prosím Vás o reakciu, ktorá sa týka úseku Zlatoviec - Trenčianska Tepla. V minulej odpovedi ste mi poslali, že ZSR čakajú na rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie. Na základe toho sa následne ZSR rozhodnú, ako budú ďalej postupovať. Podľa info HN však UVO už rozhodlo.
Aký bude ďalší postup v tejto veci ZSR?
ŽSR budú postupovať štandardným spôsobom. To znamená, že po predložení podpísaného návrhu zmluvy o dielo zo strany úspešného uchádzača musia ŽSR preskúmať obsah zmluvy tak, aby bolo dodržané ustanovenie § 45 ods. 1 zákona o verejnom obstarávaní, t.j. že prípadne uzatvorená zmluva musí korešpondovať so súťažnými podkladmi a s ponukou predloženou úspešným uchádzačom. Následne bude zmluva spolu s kompletnou dokumentáciou o verejnom obstarávaní predložená na odsúhlasenie Riadiacemu orgánu, ktorý komplexne posúdi, či postup ŽSR pri výbere zmluvného partnera bol plne v súlade s pravidlami verejného obstarávania a ak áno, dá súhlas na uzatvorenie zmluvy.
Veria, že sa to v tomto programovom období ešte postaví?
Ak má byť akcia hradená z finančných prostriedkov EÚ, musí byť stavba dokončená do konca roka 2015. Predpoklady na to sú.
doktorandfei
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 281
Obrázky: 1
Založený: 10. Máj 2012 09:10

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 18. Sep 2012 11:28

V skratke, ZSR pracuju na tom, aby bol tender vyhodnoteny a zmluva podpisana, avsak zalezi od suhlasu EK a nasledne ministra, ci sa zmluva aj skutocne podpise. Pokial nenastanu ziadne odvolania a EK tento projekt schvali, nic nebrani podpisu zmluvy a preplateniu z fondov 2007-13. Ocakavam aj lobbing DPS, aby sa stavalo.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod doktorandfei » 10. Okt 2012 08:21

Co poviete na toto ? Ja sa osobne tesím.

http://crz.gov.sk/index.php?ID=674298&l=sk
doktorandfei
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 281
Obrázky: 1
Založený: 10. Máj 2012 09:10

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 10. Okt 2012 09:24

To skutocne chcu podpisat zmluvu s firmou, ktora je takmer v konkurze?
Toto je skutocny vysmech pravneho statu, ked vylucili Skansku a pochybujem, ze to Skanska necha tak. Asi si minister mysli, ze jej zapcha usta Visnovym.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod aquila » 10. Okt 2012 09:25

ja ani nie .. je to dalsi zfusovany projekt a bude to realizovat spolocnost v konkurze a navyse o skoro 50 milionov drahsie ako vylucena skanska ... co uz, nova vlada a poor je na koni ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod mino » 10. Okt 2012 09:29

Stale verim tomu ze nebyt chybnych postupov zainteresovanych uradov, mohli sme to stavat o 44 mil. EUR (1,32 mld SK :!: ) lacnejsie. Bol som v tom ze opatrenie Skansky zabrani podpisu zmluvy s dalsim uchadzacom, kazdopadne drzim Skanske palce aby to potiahla na sud, jeden by povedal ze slovenska vlada ich nejako 'nema rada'...
TSS je v restruktualizacii, takze trencania si mozu vydychnut az ked bude cele dielo odovzdane a v slubenom termine...
mino
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 619
Obrázky: 44
Založený: 02. Nov 2007 11:50
Bydlisko: LM/BA

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 10. Okt 2012 09:32

Presne, plus ktovie ci to nepohne aj dalsimi zabrzdenymi tendrami - TSS blokuje aj tender na relativne dobry projekt Pov.Tepla-Zilina, kde ponuklo o 1 mil. € nizsiu cenu Alpine. Ostatne velke stavebne firmy uz pracu maju, teda az na tu najväcsiu - DPS.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod doktorandfei » 10. Okt 2012 10:05

o com to tu trepte ? komu drzíte palce so súdom ? firme, ktorá si potom pýta doplatky ?? tých 20 mil E za dostavbu Sitiny to je co ????? nebudte prosim cinický. konečne bude súvislý koridor potiahnutý takmer po Žilinu......
doktorandfei
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 281
Obrázky: 1
Založený: 10. Máj 2012 09:10

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod random » 10. Okt 2012 10:42

no trepeme o tom ze koli korupcii ktora je v tomto pripade uplne zjavna stat prerobi 44mil. eur + dodatky a je celkom mozne ze firma ktora to ma stavat to ani nedostava alebo sa to bude tahat 10rokov ... Skanska ma pravdu a vsetci rozumny ludia jej davaju za pravdu aj napriek tomu ze sa tym oddialuje vystavba - pravo musi byt vymozitelne! ... to ze Skanska dostala 20 mil. eur navyse za Sitinu nebolo neopoctatnene a sud jej dal za pravdu! Stat ako normalny a bezny objednavatel musi zaplatit za to co si objednal a musi zaplatit aj za to co si doobjednal (zmena v technickom rieseni alebo v technologiici sanacii nad ramec objednanych vykonov a materialov) v dosledku nedosledneho projektovania (rozumej: pocas projektovania nezistene/neodhalene priciny alebo pomery)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 10. Okt 2012 11:00

Random ma pravdu, aj ked predrazenie tunela Sitina (a takisto aj Braniska) bolo kvoli neschopnemu stavebnemu dozoru.

Som velmi zvedavy, ako si s touto narocnou stavbou poradi TSS.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod doktorandfei » 11. Okt 2012 13:09

Čo si myslíte, za aký dlhý čas sa dá stihnúť modernizácia Zlatovce - Trenčianska Teplá ? Dá sa to stihnúť postaviť do konca r. 2015 ? Kedy sa predpokladá reálny začiatok prác ? Ako to zvykne byť, koľko času zvykne uplynúť od dátumu podpisu zmluvy do zakopnutia prvého bagra ?
Aký bude predpokladaný postup prác ? Čím sa začne ? Je možné začať okamžite stavať napr most ? alebo sú okolo toho nejaké papierovačky, koľko to spravidla trvá ??
doktorandfei
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 281
Obrázky: 1
Založený: 10. Máj 2012 09:10

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod random » 11. Okt 2012 13:38

Bager moze zakopnut uz v den podpisania zmluvy ale nezakopne lebo je to cele treba pripravit .. kedze na zeleznici nesmie vzniknut velmi dlha vyluka musi sa s tym pocitat .. IMHO maju dost casu a stavebny ruch zacne gradovat - pruser bude ak firma v restruktur-{neviem co} prestane plnit zavazky ... to bude sranda este len potom sa to nestihne ani do 2020 - dufajme (uz teraz) ze nieco take sa nestane
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod LubosG » 16. Nov 2012 12:27

Je možné niekde vidieť zmluvu o dielo medzi ŽSR a Združením pod Brezinou, ktorí budú úsek Zlatovce - Tr. Teplá modernizovať, resp. harmonogram prác na tomto úseku? Predpokladám, že zmluva sa nedá pozrieť a je verejnosti neprístupná, nedá sa dostať aspoň po ten časový rozpis stavebných prác, rád by som vedel kedy sa napr. začne stavať most cez Váh, kedy sa plánujú búrať domy, čo stoja v ceste novej trati ap. Tento rok už toho asi moc neurobia, najskôr asi na jar budúceho roku, pokiaľ teda nebudú fakt problémy s tou spomínanou firmou TSS z Trnavy, plus momentálna situácia okolo spoločnosti Bogl & Krysl ohľadom nešťastia pri výstavbe D1, neviem či toto môže ovplyvniť výstavbu železnice v TN.

Edit :
Skúsil som o ten harmonogram prác požiadať mailom aj spoločnosť TSS, moc šancí na uspokojenie mojej žiadosti nevidím, ale skúsil som :wink: .
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 19. Nov 2012 18:07

S pripravnymi pracami by sa malo zacat zajtra
viewtopic.php?f=35&t=17619
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Kanky » 20. Nov 2012 13:39

vcera vecer na markize bola reportaz, ako si preverili ceny kolajnic, ktore ponuka tss...konkretne hovorili o tendri na vyhybky, vraj zsr-ke budu predavat, pradavaju za trojnasobne ceny
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 24. Feb 2013 16:04

Uz sa viditelne pracuje na oboch usekoch, kde bola podpisana zmluva za posledny rok - Belusa-Puchov a Zlatovce-Tr.Tepla. Myslim, ze by sa nikto nenahneval, ak by niekto prinasal fotoreportaze najmä z useku cez TN.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod LubosG » 25. Feb 2013 11:55

Rád by som videl aj ja nejaké fotky z okolia TN, počul som, že sa vraj začali búrať aj nejaké domy v novej trase železničnej trate, v blízkosti budúceho nového žel. mosta.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Kanky » 25. Feb 2013 12:08

ja by som si rad pozrel aj pokracovanie dps pri Dubnici :) http://maps.google.sk/maps?q=dubnica&hl ... .05,,0,1.8
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Qwert » 25. Feb 2013 12:32

LubosG napísal:Rád by som videl aj ja nejaké fotky z okolia TN, počul som, že sa vraj začali búrať aj nejaké domy v novej trase železničnej trate, v blízkosti budúceho nového žel. mosta.


To búranie domov potvrdzujem, ale fotky nemám. :)
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Andrej » 25. Feb 2013 12:33

Pri useku Tr.Tepla-Belusa sa uz prace pomaly chylia ku koncu, rovnako ako na useku NM-Zlatovce. Zostava dokoncit najmä stanice Dubnica a Ilava. DPS stavia len v ramci konzorcia na useku NM-Zlatovce.

V useku cez TN som zaregistroval stavebne aktivity len pri Opatovej a pri spominanom burani domov v Opatovej. Tento tyzden by mala konecne opadnut snehova pokryvka, takze snad sa prace coskoro rozbehnu vo velkom.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Tomas PO » 25. Feb 2013 17:17

Modernizaciu koridoru sledujem len okrajovo, viete mi prosim na mape ukaaat:
1, pokial je uz modernizacia na 160 ukoncena
2, ktore useky sa momentalne rekonstruuju aj s dobou ukoncenia
dakujem
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Qwert » 26. Feb 2013 13:13

Na mape ti to ukázať neviem, ale môžem to napísať a v mape si to môžeš pozrieť. :) To, čo sa teraz modernizuje, by malo byť hotové najneskôr do roku 2015.

Bratislava, Rača - Nové Mesto nad Váhom - dokončené
Nové Mesto nad Váhom - Zlatovce - dokončovanie
Zlatovce - Trenčianska Teplá - modernizuje sa (začiatok prác)
Trenčianska Teplá - Beluša - dokončovanie
Beluša - Púchov - modernizuje sa
Púchov - Považská Teplá - pripravuje sa
Považská Teplá - Žilina - prebieha vyhodnotenie súťaže, ale už od apríla, asi sa to zruší

Pre úplnosť dodám ešte:
Žilina - Krásno nad Kysucou - dokončené
Krásno nad Kysucou - Čadca - pripravuje sa

Zvyšok koridoru Va a koridory IV a IX sú ešte vo hviezdach.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod Tomas PO » 26. Feb 2013 21:33

Tak sa to postupne posuva k Ziline. 2 roky su kratka doba a dovtedy teda bude suvisla 160ka od BA az po Puchov?
A co Puchov, tam to pojde stale klukato okolo vodnej nadrze Nosice?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: ŽSR, modernizácia železničnej trate Nové Mesto n/V-Púcho

Odoslaťod slafko1 » 26. Feb 2013 22:20

Kedysi som videl niekde plany. Tam sa to planuje z Puchova premostit novym mostom kanal Vahu ... a potom v mieste kde konci dedina Nimnica vojde do tunela cez vrch Diel. Potom zrejme estakadou cez samotnu priehadu Nosice k Milochovu a od Milochova sucasnou trasou do Povazskej Bystrice.
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.