Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod B; » 03. Nov 2005 11:27

Sem prosim piste, co by ste radi vysvetlit a ked sa niekto znaly a ochotny najde rozpise to v samostatnej teme.

Ja pridavam teda:

:arrow: Asfalt
- Vrstvy cesty odspodu hore


Ak niekto ma iba linku a nema cas, moze mi poslat a ja to skopirujem sem do Glossary.

Ak sa objavi vysvetlenie, budem priebezne mazat odtialto
Naposledy upravil B; dňa 14. Feb 2007 17:31, celkovo upravené 5 krát.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod B; » 03. Nov 2005 13:33

Admin vytvoril novu hlavnu temu "Glosar" a nenastavil prava na moderovanie skupine Moderatorov.
Ked ich nastavi (vdaka, Aquila) bude sa to tu dat poupratovat.

Ostatni prosim zavedte prislusnu temu, keby ste prispievali vysvetlenim.

Velmi pekne dakujem MH a Caesarovi za doterajsie prispevky a tesim sa na dalsie
nestavbar, netechnik B;
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 21. Sep 2006 18:51

Ako moderátor tejto sekcie som spravil všetko preto, aby tu boli vytvorené všetky témy, do ktorých je možnosť ďalej prispievať a dopĺňať do nich otázky+odpovede.

Ak by predsa len nejaká téma chýbala, napíšte najprv sem, čo vám tu chýba, čo tu neviete nájsť. Ešte predtým si overte, či tu naozaj príslušná téma už nie je: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3829 . Tu by mal byť vždy aktuálny zoznam všetkých tém rozdelených podľa nejakého kľúča.

Je tiež možné, že v niektorých témach sa budú informácie opakovať, ale je to len výhoda pre vás, pretože rýchlejšie nájdete to, čo hľadáte.

Takisto je dosť možné, že nájdete aj viac rôznych definícií k tomu istému slovu, tu treba pochopiť, že nie je jednoduché definovať napríklad "tunel" jednou vetou a aj dlhšie definície sa členia podľa toho o akú oblasť ide: dopravná, stavebná, jazyková atď.

Ak vám čokoľvek nie je jasné, spýtajte sa priamo do tém, určite vám niekto odpovie, ja spravím vždy maximum preto, aby som si odpovede na vaše otázky zistil. Na fóre je dostatok odborníkov na rôzne oblasti.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod Ike » 27. Aug 2010 09:16

STANIČENIE DIAĽNIC

Zdravím, v glosári mi chýba táto téma. Od malička ma napríklad zaujímalo, ako sa rátajú kilometre na diaľnici, ktorá je rozostavaná diskontinuitne.
MODELOVÁ SITUÁCIA
diaľnica Dx stojí v úseku A až B a v úseku C až D. Pričom oba úseky majú dané staničenie tak, že je braný do úvahy aj projektovaný úsek B až C. teda v bode A je 0,0 km, v bode B je napr. 128,5 km v bode C je 315,0km a v bode D 400,0 km.

PROBLÉM
Čo však v príade, keď existuje viacero alternatív úseku B až C, ktoré majú rôznu dĺžku a čo ak sa nakoniec rozhodne stavať variant, podľa ktorého sa pri staničení C až D nerátalo? čo ak zrazu bude vychádzať bod C na 304,5 km? Prerobí sa potom celé staničenie na úseku C až D (a rovnako aj číslovanie výjazdov podľa staničenia) alebo sa pridajú/zoberú nejaké skryté kilometre.

ďakujem...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod Tomas PO » 31. Aug 2010 19:24

to by aj mna zaujimalo
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod kraken » 04. Sep 2010 17:13

Ike napísal:STANIČENIE DIAĽNIC

Zdravím, v glosári mi chýba táto téma. Od malička ma napríklad zaujímalo, ako sa rátajú kilometre na diaľnici, ktorá je rozostavaná diskontinuitne.
MODELOVÁ SITUÁCIA
diaľnica Dx stojí v úseku A až B a v úseku C až D. Pričom oba úseky majú dané staničenie tak, že je braný do úvahy aj projektovaný úsek B až C. teda v bode A je 0,0 km, v bode B je napr. 128,5 km v bode C je 315,0km a v bode D 400,0 km.

PROBLÉM
Čo však v príade, keď existuje viacero alternatív úseku B až C, ktoré majú rôznu dĺžku a čo ak sa nakoniec rozhodne stavať variant, podľa ktorého sa pri staničení C až D nerátalo? čo ak zrazu bude vychádzať bod C na 304,5 km? Prerobí sa potom celé staničenie na úseku C až D (a rovnako aj číslovanie výjazdov podľa staničenia) alebo sa pridajú/zoberú nejaké skryté kilometre.

ďakujem...


No, v případě, pokud se trasa plánovaného úseku změní, se obvykle (ale ne vždy) staničení úseku mezi C a D předělá.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod Tomas PO » 05. Sep 2010 15:51

naprikal medzi PO a KE su kilometrovniky s udajom 600km, teda este stara D1 Praha-Kosice
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Témy, ktoré Vám v sekcii Glosár chýbajú

Odoslaťod Ike » 08. Sep 2010 13:03

Tomas PO napísal:naprikal medzi PO a KE su kilometrovniky s udajom 600km, teda este stara D1 Praha-Kosice


aj I/18 je číslovaná od Rokycan pri Plzni. Teda aspoň v autoatlase z roku 1970. V súčasnosti sú tam tiež kilometrovníky okolo 600.

Zaujímalo by ma, či staničenie na 18ke prerábali aj pri preložke Liptovská Mara
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron