1. balík projektov PPP

sekcia venovaná financovaniu nielen diaľnic, ale aj ostatných projektov s hlavným zameraním na Public Private Partnership

Moderátor: Moderátori

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod devil » 06. Aug 2010 10:01

viewtopic.php?f=35&t=13945

do topanok tecie najviac konzorciu...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod i15 » 11. Aug 2010 18:44

viewtopic.php?f=35&t=13952

Náklady na výstavbu piatich úsekov D1 predstavujú 2,4 mld. eur bez dane z pridanej hodnoty. Medzinárodné konzorcium ponúklo v tendri na projektovanie, financovanie, výstavbu, prevádzku a údržbu úsekov 3,3 mld. eur, neskôr táto suma dodatkami vzrástla na 4 mld. eur.


Ani som nepostrehol, ze sa navysila cena balika.To kvoli financnej krize narastli ceny stavebnych materialov a udrzbovych mechanizmov ako v pripade R1?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod aquila » 12. Aug 2010 08:26

takze z tendrovanych 49,1 miliardy to vyrastlo na 120 miliard .. aku to mame inflaciu ? ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 12. Aug 2010 09:23

Nie. Stavebne naklady narastli zo 49,1 mld. Sk na 2,4 mld. € a vytendrovana cena z 3,3 mld. € na 4,1 mld. €
Kedze sa pocas krizy sa znizili mnohe ceny stavebnych materialov, nech si uz na toto urobi kazdy vlastny nazor
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod rastislav5 » 27. Aug 2010 20:44

Dostal som sa k informacii (zdroj ani podrobnosti nemozem zatial uviest), ze konzorcium na 1. balik vie dat zlavu 1 mld. eur. Ak by to bola pravda, blizilo by sa to Miklosovej predstave http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=13937 a projekt by stal uz len na ochranaroch.

Mozno by to bolo pre tuto pravicovu vladu (pravicovu by som dal najradsej do uvodzoviek) vykupenim. Nevie sa totiz dohodnut kde setrit a nevie sa dohodnut koho viac zdanit a zodvodnit. A nech urobi cokolvek, Fico to hned vyuzije ze vlada ide proti ludom.
Keby sa jej podarilo spustit oba zostavajuce baliky PPP a nic nove by uz nezacala stavat, usetrila by na rozpocte ministerstva dopravy miliardy a spolu s antikorupcnym spravanim, symbolickym setrenim (na sebe), zdanenim alkoholu a cigariet a ocakavanym rastom HDP by mozno dosiahla pozadovane znizenie deficitu. Ak by PPP boli spustene, Ficovo tvrdenie ze zastavia vystavbu dialnic by bolo nepravdive a ak by sa PPP podarilo zlacnit, Fico by sa v tom radsej ani nebabral.
Sice by sme o 4 roky museli platit z rozpoctu velke peniaze, ale to je v porovnani so sucasnymi problemami ako znizit deficit tema, na ktorej by sa vedeli asi najskor zhodnut.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Slavomir » 28. Aug 2010 18:51

Som rad ze operator zmazal posledne tri "prispevky", teda aj moj. Ale co robili tie dva dovtedy, vymazane boli ked som zareagoval podobne ako oni. Vobec tam nemali byt a ani moj prispevok by nebol.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod juliustaryani » 29. Aug 2010 13:54

Rastislav5 - moc neverim, ze sa podari uzavriet prvy balik, je tam este vela prekazok, predpokladam ze sa PPP zrusia, skor to vidim na to rozsirovanie sucasnej cesty na trojpruh.
To ze si vlada zastavenim dialnice pohorsi je pravda, co som mal moznost pocut ludi v Ruzomberku a blizkom okoli, dost ich nastvalo poklepavanie zakladneho kamena R4. S D1 uz pocitali na 100%, poniektori uz snivali o prepojeni s R1, dokonca sa uz aj cast dotknutych obcanov voci R1 burila :)
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod PeeT » 31. Aug 2010 16:15

no ako skončilo rokovanie, je 31. augusta a žiadne novinky
PeeT
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 24. Nov 2009 21:18

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod juliustaryani » 31. Aug 2010 16:43

konzorcium nezohnalo peniaze, zrejme sa nepredlzi termin.
Ci štát skutočne zruší pôvodnú zmluvu s koncesionárom, ministerstvo dopravy uviedlo, že podrobnosti zverejní vo štvrtok.
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod duro_z_dediny » 31. Aug 2010 17:25

Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 31. Aug 2010 18:57

Pre vsetkych "mudrlantov" co kritizuju Figela, ze zastavil PPP:
Podľa súkromných firiem nie je nezrealizovanie zmluvy celkom jednoznačne len vinou ich neschopnosti zohnať financie. Jednou z prekážok financovania bol podľa nich fakt, že štát nedokázal pripraviť projekty a trasu v súlade s ekologickými zásahmi do prírody. Práve to bolo aj dôvodom niekoľkomesačného váhania Európskej investičnej banky (EIB), či poskytne na projekt miliardu eur. Súkromné firmy pred letom upozorňovali, že práve o toto by sa mohli opierať pri žalovaní štátu za odstúpenie projektu.

Cize na jednej strane je pad tohto balika sposobeny neschopnostou danych firiem zohnat peniaze (financovanie si maju zabezpecit vylucne sami) a zaroven zlym rozhodnutim predoslej vlady definitivne zrusit korbelku a trasovat dialnicu v sucasnom nezmyselnom variante :roll:
Ach, keby na MDPT pocuvli aspon niektore navrhy z tohto fora (realizovat korbelku, popri PPP pripravovat pre tieto useky aj tendre cez klasicke VO, nepripravovat naraz tolko km cez PPP, atd.), boli by sme omnoho dalej :roll:

Osobne som vsak rad, ak to skutocne padlo a teraz hor sa rychlo vyhlasit tendre na plny profil DS-Turany, a ak chcu velmi setrit, tak docasne 1/2 profil na useky Hubova-Ivachnova a Janovce-Jablonov. K tomu pretrasovat Turany-Hubova na Korbelku, neskor zacat Fricovce-Svinia a o 3-4 roky mozeme mat vsetky useky z tohto balika s vynimkou Korbelky poriesene :-)
Naposledy upravil Andrej dňa 31. Aug 2010 19:46, celkovo upravené 1 krát.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod perets » 31. Aug 2010 19:19

podla mňa najvýznamnejšie úseky v tomto PPP sú Dubná Skala - Turany a Hubová - Ivachnová a potom úseky na východe spolu s Turany - Hubová
perets
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 26. Feb 2009 08:20

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 31. Aug 2010 19:48

Ano mas pravdu, mal som tam preklep a ako najprioritnejsi usek som myslel DS-Turany. Osobne si myslim, ze by ani prilis nevadilo, ak by sa useky Hubova-Ivachnova a Janovce-Jablonov stavali etapovite, najprv na 1/2 profil a po jeho otvoreni sa sustredit na druhu polovicu. Oba useky maju casti s pruhom pre pomale vozidla, v ktorych by mohli byt 2+1 pruhy.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod DrX » 31. Aug 2010 20:14

je az k neuvereniu, ze pri poznani tychto faktov o predrazeni mozu niektori ludia na tomto fore PPP1 a imbecilsku dialnicnu politiku Fico/Meciar/Slota/Vazneho mafianskeho konglomeratu obhajovat. Ak si dobrovolne zvolime a spatne este obhajujeme takychto obmedzencov, je div, ze vobec mame tych 50% vykonu EU a len 4. najhorsu nezamestnanost...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Milos » 31. Aug 2010 20:28

Andrej napísal:Ano mas pravdu, mal som tam preklep a ako najprioritnejsi usek som myslel DS-Turany. Osobne si myslim, ze by ani prilis nevadilo, ak by sa useky Hubova-Ivachnova a Janovce-Jablonov stavali etapovite, najprv na 1/2 profil a po jeho otvoreni sa sustredit na druhu polovicu. Oba useky maju casti s pruhom pre pomale vozidla, v ktorych by mohli byt 2+1 pruhy.


A k tomu by som zrušil MÚK Likavka na úseku Hubová - Ivachnová a nahradil ju MÚK Martinček s privádzačom aj k Likavke a na I/59 smerom na DK. Je to tam teraz riadne dokatované, les však časom vyrastie
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod juliustaryani » 31. Aug 2010 21:28

Podaktori si tu zrejme myslia, ze uz vo stvrtok Figel vyhlasi nove tendre.
Problem budu financie. Peniaze v statnom rozpocte niesu, nebude sa stavat ani to co sa z rozpoctu malo, pretoze sa ide setrit, II. pilier ako uz konstatovali analytici by sposobil obrovske zadlzenie, eurofondy - zdlhavy proces - oddialneie zaciatku vystavby o 2-3 roky.
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod ELZ » 31. Aug 2010 22:37

Ach jaj, firmy zase perlia ... ze zlou volbou trasy EIB vaha ... samozrejme, ze vaha, ma stanovene urcite kriteria. Mam skor otazku, co robia manazeri firiem v konzorciu - EIB nie je predsa jedina banka na svete, tak coze sa nanu tak upli? Takze dufam ze toto uz bola posledna perla a nech sa pani manazeri pozru do zrkadla a ti odvaznejsi chlapsky pozru pravde do oci a daju si otazku, co je naplnou ich prace ...

Budem sa opakovat, dufam ze balik v tejto podobe bude zruseny.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod aquila » 01. Sep 2010 07:47

Milos napísal:A k tomu by som zrušil MÚK Likavka na úseku Hubová - Ivachnová a nahradil ju MÚK Martinček s privádzačom aj k Likavke a na I/59 smerom na DK. Je to tam teraz riadne dokatované, les však časom vyrastie


presne .. ako v tejto mape .. vyhodit MUK likavka a urobit radsej vychodny obchvat RK ..

vsak aj NR si chvilku pocka na prelozky ciest I/64 .. I/51 ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod aquila » 02. Sep 2010 15:54

takze tento projekt definitivne padol ..

viewtopic.php?f=35&t=14039

vyborna sprava pre slovensko a najma buduce generacie
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod dragon » 02. Sep 2010 15:56

Neviem no navrhujem zamknut potom aj temu...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod aquila » 02. Sep 2010 16:05

hej temu planujem zamknut, ale az od buduceho tyzdna, este tu necham chvilku otvoreny priestor na remcanie ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Gardenboy » 02. Sep 2010 18:16

Aquila : naozaj fantasticka sprava! To akože za tých 20 rokov kým sa postavia úseky "v réžiíi štátu a eurofondov" máme tu na východe pri 20 - 35% nezamestnanosti pokapať hladom? Ja verím, že západnému slovensku to je jedno, keď tam už dialnicu majú! Prečo je v okolí Prešova málo investícií? Prečo má KE kraj 20% nezamestnaných? Lebo tu nie je dialnica (a infraštruktúra všeobecne). A poviem ti, mne je už absolutne jedno za akú cenu - keď bude infraštruktúra a zamestnanosť, bude aj na splácanie drahej dialnice.

Ktosi tu na fóre písal, že do 4 - 5 rokov môžeme mať úseky z PPP1 poriešené - hovno budú a nie poriešené, ak to bude v réžií štátu, veď sme to videli akým tempom sa stavalo v rokoch 1993 - 2006.
Gardenboy
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Okt 2005 13:23
Bydlisko: Wall street, New york, USA

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod Čumil » 02. Sep 2010 18:37

Gardenboy, mam pocit, ze ti unikla podstatna informacia - ze napriek vyraznemu predrazeniu - brutalna ryza pre zucastnene firmy - sa im nepodarilo ziskat od bank peniaze, ani po stvornasobnom predlzeni terminu. Kolko by si este chcel cakat a kolko by si bol ochotny prihodit?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod pohodak » 02. Sep 2010 18:42

Gardenboy napísal: veď sme to videli akým tempom sa stavalo v rokoch 1993 - 2006.


a 2006-2010 sa stavalo akym tempom? :roll:

uprimne, nechapem dost dobre preco si takmer vsetci na vychode myslia ze dialnica do KE ich automaticky spasi...asi bude pre podaktorych vytriezvenie velmi krute...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: 1. balík projektov PPP

Odoslaťod sergej » 02. Sep 2010 18:52

ja len krutim hlavou nad tym, ako ludia naleteli slovam "neuveritelnym sposobom sme nastartovali vystavbu dialnic"...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Public Private Partnership (PPP) + financovanie projektov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.