Slovenské letiská

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori


Odoslaťod aquila » 14. Jan 2009 19:50

heh, taky "mensi" rozdiel :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Ondra O.K. » 15. Jan 2009 10:06

Koukal jsem jeste na ten mostek pres Vah, na kterem je soustava nainstalovana...to je jen pres najake male rameno Vahu? Jak je to tam se zvednutim hladiny Vahu? Sby jim to na jare zase velka voda nevzala :D Nebo uz je tam Vah tak zregulovany ze to nehrozi?
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod aquila » 15. Jan 2009 10:11

to je normalne vah .. povodne koryto .. ale ber to tak, ze kusok dalej mas hricovsky kanal a hricovsku priehradu.. proste vazska kaskada nepusti .. to prezilo v pohode aj zaplavy 97 aj 2002 .. cize tam problem nie je
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod sergej » 15. Jan 2009 14:17

A pár km vyššie máš VD Žilina
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 15. Jan 2009 15:22

+ miksova a vlastne aj nosice .. cize tam je to fakt v pohode ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod magnus » 15. Jan 2009 18:04

ok79 napísal:Koukal jsem jeste na ten mostek pres Vah, na kterem je soustava nainstalovana...to je jen pres najake male rameno Vahu? Jak je to tam se zvednutim hladiny Vahu? Sby jim to na jare zase velka voda nevzala :D Nebo uz je tam Vah tak zregulovany ze to nehrozi?


No na to som inak aj ja zvedavy, ze ako to bude odolavat vode, ale je to zdvihnute nad uroven okoliteho terenu, takze pri stupnuti vody nad okraje koryta bude zaplavene skor cele letisko ako tento mostik:-) Na jar az budu povodnove prietoky si to pojdem vyfotit. :D
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod magnus » 28. Jan 2009 18:55

takze aj protipovodnove opatrenia sa budu riesit, to len na margo tej diskusie vyssie:-)

Zákon: 24/2006 Z.z. časť EIA
Činnosť: 10.7 Objekty protipovodňovej ochrany
13.12 Výstavba letísk s hlavnou vzletovou a pristávacou dráhou s dĺžkou

Účel akcie: Komplexná rekonštrukcia dráhového systému Letiska Žilina - Dolný Hričov a realizácia protipovodňových opatrení areálu letiska.
Miesto realizácie: Kotešová, Dolný Hričov (okresy: Bytča, Žilina)
Príslušný orgán: Ministerstvo životného prostredia SR
Navrhovateľ: Letisková spoločnosť Žilina, a.s., Letisko, 013 41 Dolný Hričov
IČO Navrhovateľa: 36426032
Oznámenie o predložení zámeru: Oznámenie o predložení Zámeru /E/

Spracovateľ zámeru: ENVI-EKO s.r.o., Žilina
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod aquila » 23. Feb 2009 00:28

ze vraj podoba bratislavskeho letiska v roku 2014 ...

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5682

nebol by som proti .. ale to je plan MDPaT .. bohvie aka bude realita ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod qantas » 23. Feb 2009 20:39

aquila napísal:ze vraj podoba bratislavskeho letiska v roku 2014 ...

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=5682

nebol by som proti .. ale to je plan MDPaT .. bohvie aka bude realita ;)
kde si to cital ???
qantas
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Založený: 23. Feb 2008 23:08

Odoslaťod aquila » 23. Feb 2009 23:30

je to clanok zo sme, asi z 2007, nasiel som to cez skyscrapercity .. cize je to vladny material .. aka bude realita je druha vec ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod magnus » 13. Mar 2009 13:06

Kto má záujem o detaily zámeru, tak tu je link:

http://eia.enviroportal.sk/detail/vysta ... lny-hricov
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Milos » 20. Apr 2009 14:27

Komplexná rekonštrukcia vzletovej a pristávacej dráhy letiska Sliač sa zrejme konečne začne :arrow: http://zvolen.sme.sk/c/4476329/letecka-zakladna-sliac-sa-zacala-stahovat.html
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 14. Jún 2009 21:10

Letisková spoločnosť Žilina, a.s. plánuje investíciu za takmer 71 mil. eur. Spoločnosť chce prostriedky investovať do výstavby nového dráhového systému na Letisku Žilina-Dolný Hričov. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý spoločnosť už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment - EIA), s výstavbou nového dráhového systému chce investor podľa zámeru začať už v tomto roku, pričom ukončenie výstavby je naplánované na rok 2011.


http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=89277#89277
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jún 2009 17:48

Milos napísal:Komplexná rekonštrukcia vzletovej a pristávacej dráhy letiska Sliač sa zrejme konečne začne :arrow: http://zvolen.sme.sk/c/4476329/letecka-zakladna-sliac-sa-zacala-stahovat.html


Je to krásne vidno na Záhorí - denne od rána do večera lety migov a vrtuľníkov. Ešte prakticky od SI je to pekný pohľad, ale rozumiem starostom na juh až po MA, že hluk ruší zver, ľudí atď. ... ale krásne sa na to včera pozeralo, lietala dvojka migov v červeno-modro-bielom prevedení, z toho jeden vzorovo a druhý všelijaké akrobatické premety, prakticky v hodinových intervaloch od cca. 10:00 do 15:00.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 11. Aug 2009 21:18

Po značných investíciách mesta PN a TT VÚC do letiska Piešťany odstúpil štát od zámeru odkúpiť toto letisko do majetku štátu a naopak pristúpil k variantu predať svoj 22,14% podiel do majetku TT VÚC, aby tá mohla v spolupráci s mestom nájsť strategického investora pre ďalší rozvoj. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=92806#92806
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod racto » 11. Aug 2009 22:44

No som zvedavý ako to dopadne. Ja ososbne som za prevod pod VUC
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod DrX » 13. Aug 2009 15:34

V Košiciach je nové "letisko" pred McDonaldom. Teda, presnejšie, MALEV zažal mikrobusom "lietať" 4x denne z KE (a BA) na budapeštianske letisko (viac podrobností tu). Vďaka dostavanej dialničnej infraštruktúre na trase KE-BP cesta trvá len 3.5hod aj s rezervou (autom to na BUD letisko trvá 2.5hod), čo je porovnateľné s IC vlakmi (tie su ale len dva za deň). Keďže z BUD letiska je lacné a výborné spojenie do celej európy aj sveta (napr. aktuálne spiatočne letenky do Európy za 99EUR), týmto sa dá v pohode dostať z Košíc do všetkých európskych hlavných miest za 5hodín (t.j., za tú istú dobu, ako autom alebo vlakom do nášho slávneho hlavného mesta...).

A tak Maďarsko po dialničnej napojenosti zabezpečí pre slovenský východ aj najlepšie letecké aj železničné spojenie cez Budapešť. My zatiaľ budeme pokračovať v 13.4x predraženom budovaní *** tunelov okolo Žiliny a na slušné prepojenie východ-západ ešte 30 rokov nevybudujeme ani poriadnu diaľnicu, ani železnicu, ani letecké spojenie...

Zaujímavý vývoj - som zvedavý, kam toto dospeje. Každopádne, vďaka EU a Schengenu (a maďarskej dopravnej infraštruktúre) - inak by sme sa cez tie kopce a Žilinu fakt museli terigať ešte aj do BA po infraštruktúre na úrovni socializmu 60-tych rokov...
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Odoslaťod Dialniciar » 13. Aug 2009 15:36

Nemyslím si, že ide o zaujímavý vývoj, ale o normálny vývoj. Diaľnica D1 nikdy nebude slúžiť pre KE na priame a čisté (bez zastávky) spojenie s hlavným mestom SR. ... nie je však pravda, že by Maďarsko a Slovensko bolo plnohodnotne spojené so Slovenskou republikou: k BA k tomu chýba plný profil a ku KE k tomu chýba diaľnica úplne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 13. Aug 2009 18:44

DrX napísal:V Košiciach je nové "letisko" pred McDonaldom. Teda, presnejšie, MALEV zažal mikrobusom "lietať" 4x denne z KE (a BA) na budapeštianske letisko (viac podrobností tu). Vďaka dostavanej dialničnej infraštruktúre na trase KE-BP cesta trvá len 3.5hod aj s rezervou (autom to na BUD letisko trvá 2.5hod), čo je porovnateľné s IC vlakmi (tie su ale len dva za deň). Keďže z BUD letiska je lacné a výborné spojenie do celej európy aj sveta (napr. aktuálne spiatočne letenky do Európy za 99EUR), týmto sa dá v pohode dostať z Košíc do všetkých európskych hlavných miest za 5hodín (t.j., za tú istú dobu, ako autom alebo vlakom do nášho slávneho hlavného mesta...).

A tak Maďarsko po dialničnej napojenosti zabezpečí pre slovenský východ aj najlepšie letecké aj železničné spojenie cez Budapešť. My zatiaľ budeme pokračovať v 13.4x predraženom budovaní *** tunelov okolo Žiliny a na slušné prepojenie východ-západ ešte 30 rokov nevybudujeme ani poriadnu diaľnicu, ani železnicu, ani letecké spojenie...

Zaujímavý vývoj - som zvedavý, kam toto dospeje. Každopádne, vďaka EU a Schengenu (a maďarskej dopravnej infraštruktúre) - inak by sme sa cez tie kopce a Žilinu fakt museli terigať ešte aj do BA po infraštruktúre na úrovni socializmu 60-tych rokov...


Niekoľko výhrad:

Ak by Košičan cestujúci do Bratislavy cestoval cez Žilinu, tak by som mu odporučil psychiatra. :arrow: Ak by tam cestoval len kvôli tomu, aby sa dostal na letisko, odporúčam zbaviť svojprávnosti. A skutočne nemusím byť doktor, aby som videl tendenčný príspevok, v ktorom vôbec nejde o linku Košice-Budapešť-Bratislava, ale iba "zvoz" ľudí na trasách Bratislava-Budapešť a Košice-Budapešť. ... Pomlčím o tom, že viac Slovákov cestuje cez viedenské letisko. :wink: A to je tiež taká zvláštnosť, že odkazuješ na príspevok o rakúskych diaľniciach (o ktorých nič nevieš a máš tam aj odpovede) a boli to práve Rakúšania, kto meškal s dostavbou diaľnice k slovenským hraniciam, no istotne sa nedostavala preto, aby sa priblížilo letisko aj časovou dostupnosťou.

A na odľahčenie, máš hneď v 2. vete chybu, aspoň ja pevne verím, že Málev nezažal, ale začal. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod magnus » 14. Aug 2009 07:49

Mňa by zaujímalo, čo je na plánovaných tuneloch okolo Žiliny ***. Znamená to, že v Rakúsku sú tunely hejrakušácke a v Čechách hejčeské? A v Taliansku hejrománske? Daný príspevok a prirovnanie poukazuje na zmanipulovanie časti populácie u nás mesíkovskými bludmi. Opakovať neustále, že jediným cieľom D1 je spojenie KE a BA, to mi pripadá už úchylné.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Tomas PO » 14. Aug 2009 09:16

Na druhej strane ma ale drx smutnu pravdu. Taky presovcan sa jednoduchsie dostane do blavy cez iny stat, pricom urobi defacto obchadzku. A teraz nehovorim len o D1, pretoze ani cesta vlakom nie je ziadna slava.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod devil » 14. Aug 2009 09:36

magnus, a nie je uchylne porovnavat taliansko a rakusko so slovenskom ? kolko tunelov ma rumunsko ?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 14. Aug 2009 10:44

devil napísal:magnus, a nie je uchylne porovnavat taliansko a rakusko so slovenskom ? kolko tunelov ma rumunsko ?
Je to DrX, kto porovnáva Rakúsko a Švajčiarsko so Slovenskom, pričom tvrdí, že Rakúšania majú tunely stavané až ako posledné, pričom to nie je pravda. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Aug 2009 10:45

Tomas PO napísal:Na druhej strane ma ale drx smutnu pravdu. Taky presovcan sa jednoduchsie dostane do blavy cez iny stat, pricom urobi defacto obchadzku. A teraz nehovorim len o D1, pretoze ani cesta vlakom nie je ziadna slava.
Ale veď proti tomu nikto nič nenamieta, že to tak je alebo nie je. To vieme všetci ... :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.