Narodny hokejovy stadion Bratislava pre MS 2011

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 04. Okt 2007 22:40

aquila napísal:no uvidime .. kazdpadne je lepsie, ze tam bude sportovisko ako dalsia multikultibusiness centrum ...

len tie pozemky na machnaci .. ako vymena.. zase tunel :(


Machnáč :?: Tam som raz bol (je taký podnik jeden zábavný) a hral som šípky. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 04. Okt 2007 22:46

Este jedna trosku obsirnejsia sprava

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=53359#53359
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod kvalitná dialnica » 05. Okt 2007 15:20

A pre cyklistov sa potom postavý nová dráha? (keď im ju zbúrajú)
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod petras » 05. Okt 2007 15:27

kvalitná dialnica napísal:A pre cyklistov sa potom postavý nová dráha? (keď im ju zbúrajú)

Cyklisti drahu vlastnili a sami dobrovolne predali. Hladaju si novy flek.
Viac o tom pisem tu (dufam, ze to nepozvazujete za reklamu ): http://petras.blog.sme.sk/c/112366/Hoke ... Inter.html

Krátka chronológia

1. Cyklistickú dráhu, budovy aj pozemok na Kalinčiakovej vlastnilo Slovenské združenie telesnej kultúry.
2. Predali to Slovenskému zväzu cyklistiky za priateľskú cenu.
3. Cyklisti to vzápätí predali stavebnodeveloperskej firme Strabag za trhovú cenu.

Dalsie info su v spoplatnenom clanku SME: http://www.sme.sk/c/3041846/Cyklisticky ... ukach.html
petras
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 18. Sep 2007 02:21

Odoslaťod Majkl » 12. Dec 2007 10:38

Nové Mesto chce zmeniť miesto pre novú halu

Miestne zastupiteľstvo Nového Mesta vyjadrilo podporu umiestneniu polyfunkčnej haly na hokejové MS 2011 v areáli základnej školy na Kalinčiakovej ulici, na zasadnutí 11. decembra. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=58199#58199
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod sven » 04. Mar 2008 15:03

Crta sa "pekne" faux pas...z celej tej natahovacky okolo haly sa mi zda, ako keby tu chybala koordinacia, nikto presne nevie co a ako a nakoniec to bude musiet potiahnut stat. Alebo zeby to bolo od zaciatku cielom Sirokeho a spol.? :evil: A ked to pojde cez PPP, este sa mozno do toho zapoji aj Siroky... :?

S hokejovou halou je to už na uterák
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=66333#66333
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sergej » 02. Apr 2008 14:29

Hala pre MS 2011 definitívne na Kalinčiakovej :arrow:
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9770
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod sven » 02. Apr 2008 16:39

Takze stat to zafinancuje :evil:

To bolo jasne od zaciatku, a nemusela sa vlada diplomaticky distancovat od celeho projektu...
Nakoniec aj Narodny futbalovy stadion dopadne podobne, aj ked Fico sa dusoval, ze nie.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod aquila » 09. Jún 2008 09:55

kocurkovo je proti tomu suvix ...

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=10323

kazdopadne to vyzera, ze bud na tom siroky trhne miliardy cez Arena 2011 a.s. alebo mu zdarma stat zrekonstruuje stadion slovana .. :roll:

tu len snad maly prispevok z fora ..

Je naivne si mysliet, ze ksefty okolo budovania noveho hokejoveho stadiona nie su v niekoho prospech. Preco sa VSETCI - SZLH aj samospravy ani nezamyslali nad ponukou sukromneho investora postavit takuto halu na okraji Petrzalky? Odpoved je jednoducha - bolo by to v ich neprospech - inymi slovami - neboli by na tom ziskovi. Ako sa da ziskat na takomto projekte?
Skusme sa napriklad podrobnejsie pozriet na machinacie okolo pozemkov:
1) Informacia, ze hala sa ma stavat na brehu Dunaja v Petrzalke,
2) Spolocnost APOLLO ARENA s.r.o. - ktoru vlastni spolocnost LUKA & BRAMER GROUP a.s. este predtym nakupila pozemky v spominanej lokalite,
3) Z miesta stavby haly v Petrzalke zislo - oficialny dovod - nedostatok miesta - STU nechcelo predat okolite pozemky,
4) Bratislavskym poslancom nevadilo, ze neboli schopni ziskat dostatocne velky pozemok k stavbe haly a spominane pozemky sa snazili ziskat,
5) Kedze pozemky vlastnila sukromna spolocnost LUKA & BRAMER GROUP a.s. (Apollo arena s.r.o.), mesto im ich chcelo vymenit za ine,
6) V civilizovanych statoch a mestach sa vymiena pomerom 1:1 - na zaklade znaleckeho posudku - aby nebol "okradnuty" stat/mesto ale ani sukromna spolocnost,
7) V slovenskych podmienkach je ale situacia ina - pozemky v Petrzalke sa vymenili za pozemky v priestoroch Amfiteatra,
8 ) Jedna sa o LUKRATIVNE pozemky v prijemnej a tichej casti mesta,
9) Hodnota tychto pozemkov je cca. 420 milionov SK,
10) Sukromna spolocnost LUKA & BRAMER GROUP a.s. ich ziskala za 150 milionov + pozemky pri Dunaji v Petrzalke (kde sa mala stavat hala),
11) Tieto pozemky su nepomerne lacnejsie ako tie pri Amfiteatri,
12) bod 3) - Zo stavby haly v tejto lokalite zislo - avsak z vymeny pozemkov NIE - t.j. spolocnost LUKA & BRAMER GROUP a.s. ziskala zlatu banu za par korun a mesto prislo o stovky milionov Sk,
13) SZTK - Slovenske Zdruzenie Telesnej Kultury vypisalo na predaj cyklistickeho stadiona na Tehelnom poli verejnu sutaz,
14) Zo sutaze vzisiel vitaz - ponukol najviac,
15) Sutaz bola zrusena, aj napriek tomu, ze ju uz vyhral spominany vitaz - dovody neuviedli,
16) Cyklisticky zvaz na cele s Antonom Tkacom stadion od SZTK kupil - za pozicane peniaze od firmy jedneho zo svojich predstavitelov (niektori z tychto link ),
17) Nasledne Cyklisticky zvaz stadion predal rakuskej sukromnej spolocnosti STRABAG za 20,5 miliona Sk,
18 ) Zaujem o cyklisticky stadion malo aj mesto Bratislava - Cyklisticky zvaz sa ale rozhodol pre STRABAG,
19) Dalsie rozhodnutie o stavbe haly v priestoroch Tehelneho pola,
20) Mesto Bratislava sa snazi ziskat pozemky v priestore Tehelneho pola na vystavbu haly,
21) Mesto Bratislava vymiena pozemky pod Cyklistickym stadionom od spolocnosti STRABAG za lukrativne pozemky v tesnej blizkosti Amfiteatra - na Drotarskej ceste,
22) Vymena prebehla systemom 1:1 ale iba co sa tyka rozlohy - nie co sa tyka CENY a hodnoty pozemkov,
23) Pozemky pod cyklistickym stadionom maju hodnotu cca. 3 000 Sk/m2 a pozemky na Drotarskej ceste cca. 20 000 Sk/m2, inymi slovami mesto Bratislava ziskalo pozemky v hodnote 3 000 Sk/m2 za pozemky za 20 000 Sk/m2,
24) Stavebny urad v mestskej casti Stare Mesto dostal ziadost o povolenie zburania Amfiteatra,
25) Na zrychlenie procesu zburania Amfiteatra a urychlenie vystavby budova Amfiteatra zhorela.

Toto bol taky rychly chronologicky prieskum faktov, ktore sa mi podarilo ziskat.
Zopar faktov na zaver:
Spolocnost LUKA & BRAMER GROUP a.s. vlastni viacero dalsich spolocnosti, medzi inym napr. financnu spolocnost Pohotovost. V novembri 2003 za nejasnych okolnosti ziskala spolocnost Sportka a.s. za 21 milionov Sk. Hodnota Sportka a.s. bola v tej dobe cca. 85 milionov Sk (viac info tu: link ). Jednym zo zakladatelov spolocnosti LUKA & BRAMER GROUP a.s. je miliardar Pavol Krúpa. Podpredsedom a spoluzakladatelom spolocnosti LUKA & BRAMER GROUP a.s. je Ing. Karol Ruman. Zhodou okolnosti je susedom Juraja Sirokeho (jedneho z najvacsich slovenskych podvodnikov a mafianov, byvaleho aktivneho spolupracovnika STB a sponzora SMER-u) a viacerych dalsich "vyznamnych slovenskych financnikov".
Uznesenie mestskeho zastupitelstva o vymene pozemkov pri Amfiteatri za tie v Petrzalke: link
Zaujimave je aj hlasovanie o tejto zamene pozemkov - nikto nebol proti: link
Je uctyhodne ako sa vedia nasi zastupcovia "zhodnut" ked ide o nieco "dolezite"...

Ako z tychto faktov vidno - pri podobnych "akciach" je najdolezitejsie mat tie spravne informacie zo spravneho zdroja - aby ste vedeli co mate kupit a kedy to mate kupit. Dalsou nevyhnutnou poziadavkou je tichy suhlas samospravy. Ta predsa pochybne transakcie musi odsuhlasit, najlepsie ak je aj v casovej tiesni, to sa da potom lahko ospravedlnit...
Samozrejme, ze ani informacie, ani suhlas samospravy nie je zadarmo... Ale oplati sa to - aj vlk je syty, aj koza cela, len ludia utru nos...

Preco sa taketo veci mozu u nas diat? Pretoze je to vsetkym jedno. Novinari to vytiahnu a pospajaju, ludia si to precitaju a na.eru sa na tych svojich zastupcov a o 4 roky ich znova zvolia. Kruh je uzavrety - nekonecny cyklus.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod miko0907 » 20. Mar 2009 21:09

Tu je zámer o výstavbe Podzemných garáží na štadióne Ondreja Nepelu http://eia.enviroportal.sk/detail/rekon ... zemne-gara
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Odoslaťod qantas » 20. Mar 2009 22:16

to nebude podla toho dokumentu prestavba ale vystvavba uplne noveho stadiona
qantas
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Založený: 23. Feb 2008 23:08

Odoslaťod zoom » 21. Mar 2009 11:07

Chcem sa spýtať, hokejový štadión ako vidno :arrow: http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=1213 sa má stavať alebo nie? Počul a videl som už mnoho variant, ktoré sa týkali nového štadióna v BA, takže mám v tom trochu hokej :D .
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod miko0907 » 21. Mar 2009 14:29

Zoom, na MS 2011 sa zrekonštruje štadión Ondreja Nepelu ktorý bude mať kapacitu 11 000 miest avšak plánuje sa aj dalšia multifunkčná hala v Petržalke ktorá má slúžiť aj na hokej ale aj na koncerty, basketbalové či hadzanárske zápasy.
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Odoslaťod pohodak » 21. Mar 2009 15:46

btw aquila zimak patri mestu, slovan ho ma len v prenajme, prestavba zimaku im nebola moc po chuti kedze do neho vrazili dooost penazi za posledne roky...a siroky uz v slovane davno nema take slovo ako kedysi ;-)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod zoom » 21. Mar 2009 17:44

miko0907 napísal:Zoom, na MS 2011 sa zrekonštruje štadión Ondreja Nepelu ktorý bude mať kapacitu 11 000 miest avšak plánuje sa aj dalšia multifunkčná hala v Petržalke ktorá má slúžiť aj na hokej ale aj na koncerty, basketbalové či hadzanárske zápasy.

Dobre, ale ja sa nepýtam, že či to má byť štadión na MS 2011!! Ale :arrow: keďže sa plánuje v Petržalke stavať štadión, či jedna z variánt je aj tá, ktorej link som napísal.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod miko0907 » 21. Mar 2009 19:54

Zoom: Myslím že je to tá varianta, ktora je aj na obrázku...niesom z Bratislavy ale viem že to má byť za nejakým mostom na Petržalskej strane a v nejakom parku...
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Odoslaťod pohodak » 21. Mar 2009 19:57

no neviem ci mate pravdu...co ja viem tak ten novy sportovy areal aj s halou sa ma stavat niekde uplne na juhu petrzalky, pri dunaji to myslim nebude...ale ruku do ohna by som za to nedal :oops:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod zoom » 21. Mar 2009 20:09

No veď to. Že z toho všetkého, čo som počul alebo čítal sa neviem zhodnúť na jednej - najpravdepodobnejšej variante. Myslím, že to je tým, že sa viac píše resp. kecá ako robí. Či ide o futbalový štadión alebo hokejový. Aspon, že sa rozhodlo o štadióne, na ktorom sa budú hrať MS.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod zoom » 21. Mar 2009 20:10

miko0907 napísal:Zoom: Myslím že je to tá varianta, ktora je aj na obrázku...niesom z Bratislavy ale viem že to má byť za nejakým mostom na Petržalskej strane a v nejakom parku...

No veď to, ale vypadá to dosť finančne náročné alebo sa mi to zdá?
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod sergej » 21. Mar 2009 20:26

pohodak napísal:no neviem ci mate pravdu...co ja viem tak ten novy sportovy areal aj s halou sa ma stavat niekde uplne na juhu petrzalky, pri dunaji to myslim nebude...ale ruku do ohna by som za to nedal :oops:

Ano, juzne od petrzalky, medzi petrzalkou a rusovcami niekde oproti tomu motokrosovemu arealu alebo co to tam je.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod miko0907 » 21. Mar 2009 23:07

zoom napísal:
miko0907 napísal:Zoom: Myslím že je to tá varianta, ktora je aj na obrázku...niesom z Bratislavy ale viem že to má byť za nejakým mostom na Petržalskej strane a v nejakom parku...

No veď to, ale vypadá to dosť finančne náročné alebo sa mi to zdá?
No učite tie pozemky v strede Bratislavy pri hlavnej ceste nebudú lacné...zasa sa niekto na tom pekne nabalí....
miko0907
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 33
Založený: 28. Aug 2008 10:32

Odoslaťod mel » 23. Mar 2009 11:33

zoom,

projekt multifunkcnej haly v Petrzalke, ktory podporuje BSK (Bajan) nema stat na tom mieste ako je obrazok ... Ten obrazok je z vizualizacii pre kandidaturu na MS2011, ale realizovat sa nebude. Cast pozemkov tam vlastni(la) STU, ktora to odmietla predat mestu a chce(la) to predat cez sutaz. Pozemky tam boli potom predmetom roznych prevodov, vymen pozemkov, ktore suviseli so stavbou noveho stadiona pre MS ... do toho potom bola zakomponovana aj lokalita cyklistickeho stadiona, amfiteatra, sportovej skoly na Kalinciakovej atd ... az sa nakoniec rozhodlo o tom, ze sa zrekonstruuje stary zimak... Tie prevody boli velmi zaujimave a niekde na nete je komplet supis toho co sa vlastne za co vymenilo a s kym ... Ludia su uz asi otrli voci machinaciam na celoslovenskej alebo aj lokalnej urovni ... lebo sa cudujem, ze do tohoto sa nikto poriadne neobul ... stalo by to za skandalik.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod ELZ » 24. Mar 2009 23:47

Tu je zopar info o chystanej hale v Petrzalke, na originalnej stranke je aj kratke video.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=85439#85439
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod bodrik » 01. Apr 2009 11:19

To petrzalske multifunkcne centrum (sucastou ma byt aj Danube arena) ma byt v priestore medzi ulicou Dolnozemska a miestnou ČOV ja juhu Petrzalky, uplne na konci sidliska ..na www.mapy.sk to lahko najdete. Priestor medzi mostami na ktorom bola robena aj vizualizacia haly na kandidaturu MS 2011 je uz uplne pase, aj ked je to skoda..
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 01. Apr 2009 11:22

V susedstve toho priestoru sa nachadza este aj vozovna Petrzalka, v ktorej parkuju autobusy DPB
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.