presun Slovenskej Technickej Uni Bratislava do Malaciek ...

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Ste za presun STU Bratislava ?

ano, aj do malaciek
1
7%
ano, ale len v ramci BA (a rychlej MHD)
7
50%
nie, som proti
6
43%
 
Celkový počet hlasov : 14

presun Slovenskej Technickej Uni Bratislava do Malaciek ...

Odoslaťod aquila » 04. Mar 2007 19:04

v poslednych dnoch sa objavilo viacero sprav o "uvazovanom" presunuti STU z BA do blizkosti malaciek ..

viac napriklad v tomto clanku:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6333

osobne povazujem presun STU do istej miery za docela logicky krok. univerzita nema na razantnu rekonstrukciu budov, popripade nove zariadenia. a tie budovy uz maju co to za sebou.

nejake campus mestecko nie je vonkoncom zly napad.

avsak si myslim, ze prestahovat STU do malaciek je blbost. ked tak na okraj bratislavy, kde by bola univerzitny campus dobre dostupny, podla moznosti elektrickou. kde by boli nove budovy, internaty a vyskumne strediska.

ci by to uz bolo na konci dubravky, alebo na juhu petrzalky, alebo vo vajnoroch, je to uz jedno, ale STU by mala zostat v BA.

na inspiraciu len poviem, ze podobny projekt bude realizovany vo viedni, kde sa nielen technicka, ale aj ekonomicka univerzita a nieco na styl nasej polnohospodarskej v nitre stahovat na jeden velky campus na okraj mesta vieden. a to presne z dovodu, ze budovy potrebuju rekonstrukciu a chcu tam urobi univerzitno vyskumny campus a nie ako teraz, ked su univerzity rozhadzane po viedni.

pricom je samozrejme dobre povedat, ze stav viedenskych budov je "kusok" lepsi ako tie bratislavske :)

ale samozrejme, ma sa to realizovat aj v ramci predlzenia linky metra U2 a na byvalom letisku aspern to ma cele vyrast, kde bude aj napojenie metrom ...

p.s. take kuluorne infos su, ze za tym su nejaki meciarovi ludia, a ze na to chcu aj z EU fondov pre vedu a kulturu vyskrabat cca 6 miliard korun ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 19:20

3. možnosť
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 04. Mar 2007 19:56

ak sa uz chcu silou mocou stahovat, tak len v ramci BA...ak by sa napr. fei a fiit prestahovala do malaciek zaujimalo by ma kto by robil vo firmach typu dell, siemens apod :D
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2007 20:10

No vazne si neviem predstavit, ze by sa do Malaciek cestovalo linkami typu 31+39 :? . Ak presun, tak najlepsie na kraj mesta - podla mna by bolo najlogickejsie niekde v blizkosti Cepitu (okrem toho, ze aj pre mna by to bolo najlepsie :D)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mel » 05. Mar 2007 10:57

taky Campus v podstate existuje v Mlynskej doline ... Tam podla mna zlyhal stat, ze neprevzal pozemky po STV, kde sa Kampus mohol rozsirovat ... Cely areal by potreboval trochu ozivit, internaty potrebuju nutne rekonstrukciu ... podobne budovy v mlynskej doline ... Miesta tam je, ale chcelo by to dobru studiu ...

BTW Nikto nebrani parku pri MA aby tam vznikla nova kvalitna VS technickeho zamerania, ktora by STU konkurovala ...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Dialniciar » 05. Mar 2007 11:04

mel napísal:taky Campus v podstate existuje v Mlynskej doline ... Tam podla mna zlyhal stat, ze neprevzal pozemky po STV, kde sa Kampus mohol rozsirovat ... Cely areal by potreboval trochu ozivit, internaty potrebuju nutne rekonstrukciu ... podobne budovy v mlynskej doline ... Miesta tam je, ale chcelo by to dobru studiu ...

BTW Nikto nebrani parku pri MA aby tam vznikla nova kvalitna VS technickeho zamerania, ktora by STU konkurovala ...


S týmto sa zhodnem na 100%.

Mlynská dolina má aj kapacitu na nové parkoviská, služby, nové internáty + obnova starých, ale chýbajú hlavne peniaze a keby sa to prepojilo ešte s - oproti PF UK je ďalší internát, len si nemôžem spomenúť, aký, ... takže do týchto priestorov by som to ja budoval. Miesta je tam dosť a je to spustnuté. Nakoniec aj STV, tiež to tam chátra ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mel » 05. Mar 2007 11:27

nazov sa vola Druzba - ten internat cez cestu oproti Prirodovedeckej
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Dialniciar » 05. Mar 2007 11:31

mel napísal:nazov sa vola Druzba - ten internat cez cestu oproti Prirodovedeckej


A kde je Mladá Garda :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 05. Mar 2007 12:26

Dialniciar napísal:
mel napísal:nazov sa vola Druzba - ten internat cez cestu oproti Prirodovedeckej


A kde je Mladá Garda :?:


kusok za Figarom v smere do Race
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod fh » 05. Mar 2007 12:43

Tie pozemky, na ktrých stojí STU v centre sú lákavým sústom. Sú hlasím s melom. Developeri postavia v Malackách súkromnú školu. Lenže to by nemali prašule za pozemky v centre, ani krytie štátu 8) . Ja to považujem za podfuk. Jedná sa o Slovenskú Technickú Univerzitu a tá by mala byť aj patrične podporená.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 16. Jún 2007 14:12

tak to vyzera ze HB reavis si nejako nestihla naklonit tych spravnych ludi :))

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7264
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)


Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.