Vydarený kruhový objazd! - Tvrdošín

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Vydarený kruhový objazd! - Tvrdošín

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 14:21

http://www.mynoviny.sk/c/3059255/Vydare ... bjazd.html


Vydarený kruhový objazd!

Keď som v novembri prvýkrát prechádzal v Tvrdošíne cez kruhový objazd pri Tescu, mal som pocit, že to s kruhákom nemá nič spoločné. Keďže v „kruhu“ bol práve kamión, mohol som sledovať ako sa v ňom krúti a trápi. Kolesami návesu prešiel po vnútornom kruhu s trávnikom v už vyjazdenej koľaji, ktorá viedla aj cez betónové tvárnice. A to mal ešte kamionista šťastie, že na Orave je v polovici decembra výnimočné teplo! Som zvedavý, čo sa tam bude diať, až napadne sneh. Uvažujem, či je vôbec možné taký nepodarok v dnešnej dobe nielen naprojektovať, ale aj postaviť. Znovu sa nenájde človek, ktorý je za to zodpovedný? Myslím, že ten „inžinier” si kruhový objazd pomýlil s detským dopravným ihriskom. Keby som bol v jeho koži, tak si vyberiem jednu z dvoch možností: vrátim peniaze za návrh nepodareného „diela” a znášam náklady na jeho opravu, alebo vrátim diplom.

Aj u nás v Námestove sa na hlavnej križovatke ráta s kruhovým objazdom. Dúfam, že to nedopadne tak, ako s kruhákom v Tvrdošíne. Alebo žeby tam takto chceli zabrániť hustému prechodu kamiónov cez mesto? Je to možné. Ale tomu sa dá zabrániť aj iným spôsobom, netreba vyhadzovať peniaze za takéto nepodarky!


Peter Hurák, Námestovo

[19. 12. 2006]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.