Najdlhší český diaľničný tunel Panenská

diskuze o D & RS v ČR ve všeobecné rovině, plány, návrhy a samozřejmě flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Jarda » 13. Sep 2006 10:47

U Pozděchova na R49 ovšem možná nebude budován jeden dlouhý tunel, ale soustava kratších. Trasování tam zatím není definitivní.
Panenskou by délkou mohl překonat na D8 tunel Kubačka (v jiných sekcích fóra již zmínený), který prosazují v Českém Středohoří někteří ekologové, ale doufám, že na tuto variantu nedojde a bude postavena původní s krátkými tunely a estakádami, kterou prosazuje nejen ŘSD, ale i Severočeský kraj.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Lenny » 14. Sep 2006 17:30

Jaroslav Štemberk napísal:U Pozděchova na R49 ovšem možná nebude budován jeden dlouhý tunel, ale soustava kratších. Trasování tam zatím není definitivní.
Panenskou by délkou mohl překonat na D8 tunel Kubačka (v jiných sekcích fóra již zmínený), který prosazují v Českém Středohoří někteří ekologové, ale doufám, že na tuto variantu nedojde a bude postavena původní s krátkými tunely a estakádami, kterou prosazuje nejen ŘSD, ale i Severočeský kraj.


Tunel Kubačka se stavět nebude.

Delší by mohl být tunel na R35 přes Hřebeč, ale z cela určitě je delší soustava ražených a hloubenných tunelů Malovanka - Trója na MO v Praze.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Jarda » 14. Sep 2006 18:17

Malovanka - Trója bude delší, to je tu zmíněno, ale to nebude tunel dálniční, ale městský. Máš pravdu, že nyní se situace s přípravou kloní k tomu, že R35 by měla být vedena přes 3 km dlouhým tunelem skrz hřbet Rohová. (Nazývat se asi bude Mladějovský nebo Dětřichovský, je plánován cca 7 km severně od Hřebče.)
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 16:49

Najdlhší český diaľničný tunel je postavený na obidve rúry, patrí k najmodernejším v Európe a je v prevádzke. Na Slovensku môžeme ticho závidieť a blednúť závisťou. :oops:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod myfseci » 13. Feb 2007 12:44

Honda napísal:Najdlhší český diaľničný tunel je postavený na obidve rúry, patrí k najmodernejším v Európe a je v prevádzke. Na Slovensku môžeme ticho závidieť a blednúť závisťou. :oops:



Nejaky markantny rozdiel v porovnani so Sitinami na D2, resp. co mame zavidiet?
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

Odoslaťod Honda » 13. Feb 2007 15:26

myfseci napísal:
Honda napísal:Najdlhší český diaľničný tunel je postavený na obidve rúry, patrí k najmodernejším v Európe a je v prevádzke. Na Slovensku môžeme ticho závidieť a blednúť závisťou. :oops:



Nejaky markantny rozdiel v porovnani so Sitinami na D2, resp. co mame zavidiet?


Tu nejde o nejaké porovnanie dĺžky, ale o to že to je najdlhší český tunel. Aj keď by mal len 1 km .. ČR ho má postavený. Za to že má SR vyššiu hornatosť tak to neni chyba ČR ale Slovenska, že Višňové ešte nestojí.

A keď už sa ti ani toto nezdá .. tak Sitina neni ešte v prevádzke, takže aj to možeme závidieť. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Q2

Odoslaťod myfseci » 13. Feb 2007 18:35

Honda napísal:
myfseci napísal:
Honda napísal:Najdlhší český diaľničný tunel je postavený na obidve rúry, patrí k najmodernejším v Európe a je v prevádzke. Na Slovensku môžeme ticho závidieť a blednúť závisťou. :oops:



Nejaky markantny rozdiel v porovnani so Sitinami na D2, resp. co mame zavidiet?


Tu nejde o nejaké porovnanie dĺžky, ale o to že to je najdlhší český tunel. Aj keď by mal len 1 km .. ČR ho má postavený. Za to že má SR vyššiu hornatosť tak to neni chyba ČR ale Slovenska, že Višňové ešte nestojí.

A keď už sa ti ani toto nezdá .. tak Sitina neni ešte v prevádzke, takže aj to možeme závidieť. :wink:


Prepac, ale neviem kto tu kedy spominal nejake porovnavanie dlzky alebo hornatosti CR a SR, to ma vobec nezaujima... Napisal si ze mozeme ticho závidieť a blednúť závisťou no a mna by zaujimalo ake su konkretne technicke detaily pripad. rozdiely a dovody (povedzme so Sitinami) preco je cesky tunel zavidenia hodny. Ak mozes poprosil by som aj nejake konkretne fakty. Vdaka.
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

Re: Q2

Odoslaťod Honda » 13. Feb 2007 18:53

myfseci napísal:Prepac, ale neviem kto tu kedy spominal nejake porovnavanie dlzky alebo hornatosti CR a SR, to ma vobec nezaujima... Napisal si ze mozeme ticho závidieť a blednúť závisťou no a mna by zaujimalo ake su konkretne technicke detaily pripad. rozdiely a dovody (povedzme so Sitinami) preco je cesky tunel zavidenia hodny. Ak mozes poprosil by som aj nejake konkretne fakty. Vdaka.


Veď práveže ty si nepovedal nič konkrétne, len to že závidieť nemáme prečo a už to je smiešne pre mňa akože dosť. Český najdlhší plánovaný dialničný tunel stojí a slovenský nie. Jednoduché konštatovanie, ktoré nevyvrátiš. Ani nevyvrátiš, že Sitina je ešte rozostavaná a Panenská stojí. Až naráža na niečo iné, tak si nepochopil. A celkovo može SR závidieť jako sa stavia v ČR a jako na Slovensku. Nemáš za čo ďakovať, arogantnosť u mňa nemá miesto. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Re: Q2

Odoslaťod myfseci » 13. Feb 2007 19:34

Honda napísal:
myfseci napísal:Prepac, ale neviem kto tu kedy spominal nejake porovnavanie dlzky alebo hornatosti CR a SR, to ma vobec nezaujima... Napisal si ze mozeme ticho závidieť a blednúť závisťou no a mna by zaujimalo ake su konkretne technicke detaily pripad. rozdiely a dovody (povedzme so Sitinami) preco je cesky tunel zavidenia hodny. Ak mozes poprosil by som aj nejake konkretne fakty. Vdaka.


Veď práveže ty si nepovedal nič konkrétne, len to že závidieť nemáme prečo a už to je smiešne pre mňa akože dosť. Český najdlhší plánovaný dialničný tunel stojí a slovenský nie. Jednoduché konštatovanie, ktoré nevyvrátiš. Ani nevyvrátiš, že Sitina je ešte rozostavaná a Panenská stojí. Až naráža na niečo iné, tak si nepochopil. A celkovo može SR závidieť jako sa stavia v ČR a jako na Slovensku. Nemáš za čo ďakovať, arogantnosť u mňa nemá miesto. :wink:


Ak mozes este raz si precitaj moje otazky v predxadzajucix prispevkox...
"?" - je symbol ktory sa pouziva pri opytovacej vete. ja som ani nic nehovoril ja som sa pytal. pytal som sa preto lebo nemam informacie o ceskom tuneli a rad by som vedel o co je lepsi. stale mi xybaju nejake technicke parametre a nie len kecy ze cesi maju a my nie. cesi maju prahu a my tatry, oni pivo a my bryndzu...
Este raz prosim ta odpovedaj priamo na otazku - Co je zavidenia hodne na ceskom najdlhsom tuneli oproti slovenskym D tunelom???
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

Re: Q2

Odoslaťod Honda » 13. Feb 2007 19:43

myfseci napísal:Este raz prosim ta odpovedaj priamo na otazku - Co je zavidenia hodne na ceskom najdlhsom tuneli oproti slovenskym D tunelom???


A ja ti už 3. krát dávam svoju reakciu (považuj ma za nedospelého a sprostejšieho než si ty): Možeme závidieť, že ČR má svoj najdlhší tunel postavený. (takže my svoj najdlhší postavený nemáme) .. ja fakt nerozumiem, čo tu na tom hladáš, keď tu nič iné nie je a až ideš spochybňovať fakt toho, akým tempom stavia ČR dialnice a rýchlostné cesty oproti Slovensku tak radšej ani nediskutujme.

Až ťa zaujíma aká tam je technológia tak som na tom podobne ako ty .. ale viem, že len to najmodernejšie. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Re: Q2

Odoslaťod wazari » 13. Feb 2007 23:57

Honda napísal:Možeme závidieť, že ČR má svoj najdlhší tunel postavený. (takže my svoj najdlhší postavený nemáme) ..


napadla ma taka kacirska myslienka, kedze NDS rada rozmiena dlhe tunely na drobne - aby sme nahodou aj my uz nemali svoj najdlhsi tunel postaveny :?
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Re: Q2

Odoslaťod jkjk » 14. Feb 2007 06:30

Honda napísal:Možeme závidieť, že ČR má svoj najdlhší tunel postavený.


Na Prazskem Mestskem okruhu v useku Myslbekova - Pelc Tyrolka sa zacina stavat sustava tunelov o celkovej dlzke 5 km. Takze, jeste nema...
jkjk
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Obrázky: 1
Založený: 06. Apr 2006 03:52

Re: Q2

Odoslaťod Nevedko » 14. Feb 2007 08:56

jkjk napísal:
Honda napísal:Možeme závidieť, že ČR má svoj najdlhší tunel postavený.


Na Prazskem Mestskem okruhu v useku Myslbekova - Pelc Tyrolka sa zacina stavat sustava tunelov o celkovej dlzke 5 km. Takze, jeste nema...

jkjk, nekaz nam to, inak nebudeme mat co zavidiet. ;-)
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Re: Q2

Odoslaťod Honda » 14. Feb 2007 13:07

jkjk napísal:
Honda napísal:Možeme závidieť, že ČR má svoj najdlhší tunel postavený.


Na Prazskem Mestskem okruhu v useku Myslbekova - Pelc Tyrolka sa zacina stavat sustava tunelov o celkovej dlzke 5 km. Takze, jeste nema...


Ano, ale to nie je dialničný tunel. :wink: A sústava tunelov je viac tunelov, nie jeden. :wink:

wazari napísal:napadla ma taka kacirska myslienka, kedze NDS rada rozmiena dlhe tunely na drobne - aby sme nahodou aj my uz nemali svoj najdlhsi tunel postaveny


wazari, ale Branisko je len na jeden tubus :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mapman » 15. Feb 2007 08:12

A ešte jedna vec, ak bude zvolená južná trasa R35, bude na nej 3-kilometrový tunel, a to že bude dialničný, o to m sa snáď ani nedá pochybovať. Rky v Čechách majú také parametre ako inde nemajú ani bežné diaľnice ;) Takže je najdlhší na trasách D, ale na trasách R nie ;) A Rky radíme do diaľničnej siete...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Dialniciar » 20. Feb 2007 11:48

myfseci napísal:
Honda napísal:Najdlhší český diaľničný tunel je postavený na obidve rúry, patrí k najmodernejším v Európe a je v prevádzke. Na Slovensku môžeme ticho závidieť a blednúť závisťou. :oops:



Nejaky markantny rozdiel v porovnani so Sitinami na D2, resp. co mame zavidiet?


ČR už má najdlhší diaľničný tunel dostavaný a my nie. Je nepodstatné, či to je 2 km alebo 20 km. Jednoducho stojí. V diaľničnej sieti má SR čo závidieť ČR, to teda naozaj ano. Otvárajú sa diaľničné úseky dlhé niekoľko 10 km a vo výstavbe sú stále slušné stovky km diaľničnej siete a pripravujú sa ďalšie stovky km. Okrem toho sa stále darí mať stav: viac pripravených stavieb v prioritných ťahoch ako peňazí, čo je kameň úrazu v SR, že sa vždy 10-15% peňazí ani neprestavia.

Konkrétne na samotnom tuneli ... ano, boli tu použité špeciálne senzory pre zachyteniu dymu, mimoriadne citlivé, ešte citlivejšie ako sú v Sitine či v Branisku. A rozoznajú 4 druhy dymu.

Takže až budeš mať myfseci ty sám konkrétne argumenty, tak potom sa začni hádať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wizard_01 » 22. Feb 2007 08:09

Jarda napísal:Malovanka - Trója bude delší, to je tu zmínìno, ale to nebude tunel dálnièní, ale mìstský. Máš pravdu, že nyní se situace s pøípravou kloní k tomu, že R35 by mìla být vedena pøes 3 km dlouhým tunelem skrz høbet Rohová. (Nazývat se asi bude Mladìjovský nebo Dìtøichovský, je plánován cca 7 km severnì od Høebèe.)


A takhle to se stavbou vypada : http://mukmalovanka.xf.cz. V miste, kde ted stoji vrtaci plosina, bude cca 4-8 metru pod zemi vjezd do tunelu :-) Pravda, sice nebude dalnicni. Nikdo ale nehovori o tom, jak KOMLIKOVANA bude stavba. Stavi se prakticky v centru, desitky ulic budou muset byt na dlouho uzavreny, tramvajove trate prelozeny ... hruza, to se nikdo pak nemuze divit, ze to stoji tolik (pominemeli uplatky, ktere podle Amnesty Internatinal tvori 1/3 ceny :( )
wizard_01
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 04. Dec 2006 15:10

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 09:56

wizard_01 napísal:A takhle to se stavbou vypada : http://mukmalovanka.xf.cz. V miste, kde ted stoji vrtaci plosina, bude cca 4-8 metru pod zemi vjezd do tunelu :-) Pravda, sice nebude dalnicni. Nikdo ale nehovori o tom, jak KOMLIKOVANA bude stavba. Stavi se prakticky v centru, desitky ulic budou muset byt na dlouho uzavreny, tramvajove trate prelozeny ... hruza, to se nikdo pak nemuze divit, ze to stoji tolik (pominemeli uplatky, ktere podle Amnesty Internatinal tvori 1/3 ceny :( )


Pán kolega asi myslí Transparency International. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 22. Feb 2007 10:29

Dialniciar napísal:
wizard_01 napísal: (pominemeli uplatky, ktere podle Amnesty Internatinal tvori 1/3 ceny :( )


Pán kolega asi myslí Transparency International. :wink:


mozno uz mysli na dalsiu fazu - amnestovanie uplatkarov a uplacanych :lol:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Lenny » 02. Mar 2007 22:10

wizard_01 napísal:to se nikdo pak nemuze divit, ze to stoji tolik (pominemeli uplatky, ktere podle Amnesty Internatinal tvori 1/3 ceny :( )


jedna pani povidala nic vic 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Dialniciar » 11. Mar 2007 18:37

Lenny napísal:
wizard_01 napísal:to se nikdo pak nemuze divit, ze to stoji tolik (pominemeli uplatky, ktere podle Amnesty Internatinal tvori 1/3 ceny :( )


jedna pani povidala nic vic 8)


Tak ono, vždy je na týchto správach niečo pravdivé a fakt, že cena diaľnic je v ČR dosť vysoká, je nespochybniteľný. Že nie sú dôkazy k možnej korupcii je normálne, ale ešte nikto dôveryhodne nevysvetlil, prečo sú ceny vysoké. A že niektoré úseky sú naozaj draheje skutočne nespochybniteľné. :idea:

Schová sa to pri množstve peňazí, ktoré na diaľničnú sieť idú, ale že by mohlo byť ročne možno aj o 10 km viac, to už nepovie žiadny minister dopravy nahlas.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na Dálnice a rychlostní silnice v ČR

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.