I/11 (zbytek)
Odoslané: 26. Sep 2006 20:14
Toto téma by se mělo věnovat té části I/11, která nebude nahrazena D11 (viz: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1072 ), ani se jí netýká spojení Hyundai (Nošovice) - KIA (Žilina), o kterém je téma: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2931
Přestože jsem tuto část I/11 označil jako "zbytek", jde o nejdelší část, která měří více něž 260 km (délka celé I/11 je zatím uváděna necelých 354 km).
Od kruhového objezdu v Hradci Králové - Plotišti n. L. (viz též http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5006 ) vede (zatím - do vybudování R35) v peáži s I/35 na severní část městského okruhu (I/31), ze kterého odbočuje před mostem přes Orlici a proti proudu po jejím pravém břehu vede kolem Třebechovic pod Orebem do Týniště n O., dále přes Kostelec n. O. do Vamberku (kde se kruhovým objezdem kříží s I/14), Žamberku a Jablonného n. Orl., odkud stoupá na Červenovodské sedlo, z něhož sjíždí prudkými serpentinami do obce Červená Voda, odkud peážuje v severojižním směru s I/43 na křižovatku severně od městečka Štíty, kde odbočuje na Bludov, odkud peážuje pro změnu s I/44 - přes Šumperk do Rapotína, kde odbočuje vpravo a přes Jeseníky vede jako horská silnice do Rýmařova a Bruntálu (kde se krátkou peáží kříží s I/45), odkud pokračuje do Opavy (kde se kříží s I/46 a I/57), Ostravy (kterou prochází ve čtyřpruhovém usporádání jako Rudná ul. a kříží se zde postupně s I/47, I/58, I/56 a I/59), Havířova, (kolem v. nádrže Těrlicko) Českého Těšína a Třince.
Přestože jsem tuto část I/11 označil jako "zbytek", jde o nejdelší část, která měří více něž 260 km (délka celé I/11 je zatím uváděna necelých 354 km).
Od kruhového objezdu v Hradci Králové - Plotišti n. L. (viz též http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5006 ) vede (zatím - do vybudování R35) v peáži s I/35 na severní část městského okruhu (I/31), ze kterého odbočuje před mostem přes Orlici a proti proudu po jejím pravém břehu vede kolem Třebechovic pod Orebem do Týniště n O., dále přes Kostelec n. O. do Vamberku (kde se kruhovým objezdem kříží s I/14), Žamberku a Jablonného n. Orl., odkud stoupá na Červenovodské sedlo, z něhož sjíždí prudkými serpentinami do obce Červená Voda, odkud peážuje v severojižním směru s I/43 na křižovatku severně od městečka Štíty, kde odbočuje na Bludov, odkud peážuje pro změnu s I/44 - přes Šumperk do Rapotína, kde odbočuje vpravo a přes Jeseníky vede jako horská silnice do Rýmařova a Bruntálu (kde se krátkou peáží kříží s I/45), odkud pokračuje do Opavy (kde se kříží s I/46 a I/57), Ostravy (kterou prochází ve čtyřpruhovém usporádání jako Rudná ul. a kříží se zde postupně s I/47, I/58, I/56 a I/59), Havířova, (kolem v. nádrže Těrlicko) Českého Těšína a Třince.