Policia chce viac chranit chodcov na priechodoch

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Policia chce viac chranit chodcov na priechodoch

Odoslaťod Hank » 18. Jan 2018 15:11

Polícia plánuje legislatívne zmeny, aby viac chránila chodcov na priechodoch pre chodcov. Uviedol to viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.
„Chceme ísť po vzore tých krajín, ktoré to majú zakotvené v legislatíve, že ten chodec má vlastne absolútnu prednosť už len z toho úmyslu, že sa blíži k priechodu pre chodcov. Vodič motorového vozidla bude musieť byť ostražitejší,“ povedal Ábel.
Konkrétne to znamená, že chodec bude mať prednosť už vtedy, ak je zrejmé, že chce na priechod vstúpiť. Vodiči tak budú musieť pred priechodmi znížiť rýchlosť auta na takú úroveň, aby boli schopní svoje vozidlo zastaviť. Čiže, aj keď je v obci dovolená maximálna povolená rýchlosť 50 kilometrov za hodinu, ak si to situácia vyžiada, budú jazdiť pomalšie.
Čítajte viac

V Trenčianskom kraji robia bezpečnejšie priechody pre chodcov

Mestskej polícii v Bratislave chýbajú policajti, chce prijať 20 nových

Cudzinecká polícia v Bratislave by sa mala onedlho sťahovať

Polícia obvinila šesť osôb, mali nútiť invalidov žobrať v zahraničí

V minulom roku zomrelo na slovenských cestách 49 chodcov. „Ale 20 percent ich bolo usmrtených na priechode pre chodcov,“ upozornil Ábel.
Polícia plánuje aj zmeny v prípade vodičov, ktorí nemajú dostatočnú prax a jazdia kratšiu dobu ako dva roky. „Z 3,5 milióna vodičov ich máme osem percent, ale na smrteľných dopravných nehodách sa podieľajú 20 percentami,“ informoval Ábel.
Pokiaľ takýto vodič závažnejším spôsobom poruší zákon o cestnej premávke a pokiaľ sa u neho vyskytne recidíva, to znamená druhé porušenie zákona závažnejším spôsobom, polícia mu zadrží vodičský preukaz a bude musieť absolvovať aj preškolenie.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... gislative/
Hank
diskutujúci
 
Príspevky: 139
Založený: 10. Nov 2016 20:18

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.