Počiatek chce širokorozchodnú trať prenechať Vážnemu

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Počiatek chce širokorozchodnú trať prenechať Vážnemu

Odoslaťod Andrej » 12. Apr 2012 14:58

Počiatek chce širokorozchodnú trať prenechať Vážnemu

BRATISLAVA. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek (Smer-SD) by sa rád zbavil zodpovednosti za niektoré oblasti v pôsobnosti svojho rozsiahleho rezortu.

Budúcemu vicepremiérovi Ľubomírovi Vážnemu, ktorý by mal vo vláde Roberta Fica zodpovedať za prípravu veľkých dopravných a energetických projektov, by chcel prenechať napríklad analyzovanie možností predĺženia širokorozchodnej železničnej trate z východu Slovenska do Bratislavy.

"Mám jasne vymedzené aktivity, o ktoré sa mám starať. A sú tu niektoré agendy, kde aj ja budem rád, keď budem od nich oslobodený," povedal Počiatek. Zmienil sa pritom o posudzovaní projektu vybudovania širokorozchodnej trate cez Slovensko.

"V takom prípade to bude pre mňa len uľahčenie agendy. Mám svojej agendy dosť a myslím si, že budem rád, keď všetko zvládneme," odvetil Počiatek. Reagoval tak na otázku, či uvažovaný vznik vládneho postu pre Vážneho neskomplikuje prípravu dopravných projektov. V súčasnosti sú totiž v kompetencii rezortu dopravy.

Čo rozhodlo, že sa ministrom dopravy stal práve on a nie Vážny alebo niekto iný, na to sa podľa Počiatka treba spýtať premiéra. Úvahy o tom, že na výber ministra mohli mať vplyv rôzne záujmové skupiny, označil za mediálne reči.

"Predstavil som premiérovi svoju predstavu o tom, ako si myslím, čo všetko treba v tomto rezorte urobiť a akým spôsobom. A na to sme si podali ruku. To je celé. Ani netuším, či boli nejakí alternatívni kandidáti, a v princípe ma to ani nezaujíma," dodal Počiatek. Na otázku, či mal sám záujem o post ministra dopravy alebo dostal ponuku, odpovedal, že to bola skôr ponuka.

štvrtok 12. 4. 2012 15:20 | Copyright © SITA 2012

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6335442/pocia ... z1rpnbM6l8
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.