Odštartovali výstavbu kysuckej diaľnice

Moderátor: Moderátori

Odštartovali výstavbu kysuckej diaľnice

Odoslaťod pecik » 24. Jan 2017 13:24

Odštartovali výstavbu kysuckej diaľnice
V utorok 24. januára zástupcovia diaľničnej spoločnosti, minister dopravy, mesta Čadca a zhotoviteľov stavby slávnostne poklepali základný kameň stavby diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec.

24. jan 2017 o 13:02 FRANTIŠEK UJHÁZI


Slávnostné zahájenie výstavby úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec. (Zdroj: FRANTIŠEK UJHÁZI)
A-|A+017
Oficiálny začiatok výstavby diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec už majú za sebou. V Čadci na Palárikovej ulici sa prítomným v utorok 24. januára prihovoril minister minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek, primátor mesta Čadca Milan Gura, či zástupcovia zhotoviteľov diaľničného úseku. „Za krátku dobu som tu už druhýkrát. Som veľmi rád, že môžeme poklepať základný kameň, no ešte radšej by som bol keby sme už strihali pásku. Dúfam, že do roku 2020 ju prestrihneme, no to už bude na zhotoviteľoch,“ povedal prítomným minister Érsek.

Takmer šesťkilometrový úsek v plnom profile postaví v priebehu nasledujúcich štyroch rokov konzorcium firiem Strabag, s. r.o., Porr, s. r. o. a Hochtief CZ, a. s. za 239 miliónov eur. Začať s výstavbou by sa malo už v najbližších dňoch. Na úseku bude celkovo 19 mostov, 2 križovatky, 11 kilometrov protihlukových stien. „Trasa je vedená v náročnom geologickom prostredí. Súčasťou trasy je množstvo mostov. Tým hlavným bude most 205 Podzávoz, ktorý bude dlhý 832 metrov, vysoký 17 metrov,“ povedal konateľ spoločnosti Strabag, s.r.o. Branislav Lukáč.

Bližšie informácie o prevedení úseku ako aj reakcie ministra, primátora Čadce, či generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti sa dočítate v najbližšom vydaní týždenníka MY Kysucké noviny už v utorok 31. januára.


http://nasekysuce.sme.sk/c/20441516/ods ... lnice.html
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 14:21

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.