Starosta sa ostro pustil do ministra.

Moderátor: Moderátori

Starosta sa ostro pustil do ministra.

Odoslaťod aquila » 16. Feb 2017 10:42

14. februára 2017, 09:00

8










➡ Tip redakcii


Medzi starostom bratislavských Vajnor Jánom Mrvom (Sieť) a ministrom dopravy Árpádom Érsekom sa spustila ostrá diskusia o projekte križovatky Triblavina.




Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).





Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).
Foto: Norbert Grosz







Exminister dopravy Roman Brecely s Arpádom Érsekom, ktorý ho vo funkcii nahradil a stal sa novým šéfom rezortu dopravy.





Starostu Vajnor trápi, že na tomto úseku budú chýbať kolektory, teda súbežné komunikácie. Tieto súbežné cesty majú byť z územného plánu vynechané.

Kolektory potrebujeme!

Plánované dokončenie križovatky s úseku D1 stanovila NDS na apríl 2017. Svetlo sveta by teda mala nová cesta uzrieť čo nevidieť. Technická štúdia bola dodaná ešte v roku 2009. Celý úsek vyjde občanov na necelých 24 miliónov s DPH.


Čítajte viac

Križovatka Triblavina je tŕňom v oku aktivistov: Je to drahá a zbytočná cesta
Križovatka Triblavina je tŕňom v oku aktivistov: Je to drahá a zbytočná cesta




inzercia



Ján Mrva tvrdí, že v regióne medzi Pezinkom, Sencom a Bratislavou, je diaľnica potrebná, avšak treba nechať priestor aj na kolektory. Rozšírenie Seneckej cesty podľa neho nemá byť náhradou kolektorov.

„Existuje zmluva z 2012 medzi NDS, MDVSR, BSK, kde sa NDS zaväzuje k ich výstavbe. Slúžia na bezpečné odpojenie a pripojenie na diaľnicu. Dá sa na ne každých 500 metrov napojiť, keďže majú inú rýchlosť a v čase havárie slúžia na náhradnú dopravu,“ komentoval Mrva na svojom Facebooku.


Čítajte viac

Križovatka Triblavina na D1 postavila dedinčanov na nohy: Petíciou proti zmene
Križovatka Triblavina na D1 postavila dedinčanov na nohy: Petíciou proti zmene


Čo o tom vie?

K téme sa vyjadrilo množstvo ľudí, medzi nimi aj sám minister, pod ktorého spadá agenda Triblavina-D1.

„Prepáčte pán starosta, vyprosím si Vašu rétoriku. Neviem, o čom tu hovoríte, ja chcem dodržať všetky zákony aj ich dodržím. Nechcite, aby som staval cesty tak, ako si to vy navrhnete. Celé Slovensko čaká na cestnú sieť a prečo práve u Vás kolektory, keď ani slovenská norma tento pojem nepozná,“ komentoval starostov status minister dopravy Árpád. Érsek.


Čítajte viac

Slovensko sa budúci rok dočká nových diaľničných úsekov: Tadiaľto pofrčíme rýchlejšie
Slovensko sa budúci rok dočká nových diaľničných úsekov: Tadiaľto pofrčíme rýchlejšie




„Prečo má štát pre Vaše záujmy stavať to, čo by mala postaviť VÚC alebo mesto. Povedzte občanom pravdu, ja nemám žiadny záujem niekomu pomôcť, aby vedel asi dobre predať pozemky, alebo je to podmienka predaja developerovi ? Rozhodol som na základe odporúčania odbornej komisie,“ pokračoval nasrdený šéf rezortu dopravy.

Dohodnite sa už!

Mrva sa za reakciu poďakoval, avšak zo svojich argumentov neupustil. „Moja rétorika je mierna, pokojná a pravdivá. Musím vám však poopraviť vašu reakciu, lebo sa problematike venujem už dlho a do hĺbky. Kolektory sme si nevymysleli my tu, ale odborníci," bránil sa starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory.

Bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy sa tiež zapojila do diskusie o príjazdových cestách, toľko spomínaných kolektoroch. „Stavať kolektory mala vždy NDS - teraz sa mení scenár bez toho, aby to bolo odborne zdôvodnené, bez toho, aby bola vyriešená verejná doprava. Pozrite si stanoviská BSK - zmeny sú v rozpore z územným plánom a uzneseniami BSK. Prijmite našu výzvu a začnite o tom diskutovať,“ napísala na sociálnej sieti Tatiana Kratochvílová.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/s ... prosi.html
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.